Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Povežena srna

Napisal/-a matayus Ne sep 08, 2013 2:39 pm

Pozdravljeni,
Malo berem po forumih in internetu kaj narediti v primeru povožene srne. Če se je srna zbila na cesti, kjer je postavljen prometni znak, ki opozarja na divjad na cesti. Avto pa je zavarovan kasko in proti divjadi.
Ali je res, da ti policaj napiše kazen in kolikšna je kazen, če povoziš srno tam kjer stoji prometni znak.

Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Povežena srna

Napisal/-a fare Ne sep 08, 2013 3:34 pm

Kazen menda dobiš v vsakem primeru.
Če je avto vozen če jo zbiješ peli naprej, pa potem nekje v mestu pokliči policaje da ti je nek potepuški pes priletel pod avto ampak da je potem zbežal.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Povežena srna

Napisal/-a maniaxxx Ne sep 08, 2013 3:36 pm

Sam sem zbil srno na mestu kjer ni bilo znaka, kazni nisem dobil, policaja ( ki sta bila izredno korektna in sta tudi hitro prišla kjub malo čudni uri ), sta napisala zapisnik, poslikala avto, napisala sta tudi da so še vidni sledovi dlake in krvi, tako da na zavarovalnici ni bilo večjih težav.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Re: Povežena srna

Napisal/-a mbseat Ne sep 08, 2013 3:48 pm

Kot je meni znano kazni ne dobiš tudi če je znak postavljen saj ti ne moreš vedeti kje in kdaj bo srna prišla in skočila čez cesto oz.pod avto.
Znak je postavljen da te opozori na nevarnost trka z divjadjo kar pomeni da na tem odseku voziš previdneje a če ti srna skoči na cesto ali pod avto škoda na avtu sigurno bo.
Če imaš avto zavarovan proti divjadi in so na avtu sledi od divjadi (dlaka, kri,ipd.) pojdi na zavarovalnico in prijavi škodo mislim da ne bo nihče kompliciral.
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Re: Povežena srna

Napisal/-a matey18 Ne sep 08, 2013 3:51 pm

Tut jst sm že zbil oz ona je mene :D na odseku kjer je bil znak. Sm normalno poklical policaje da so prišli in nardil zapisnik ter poklical cestno podjetje da so odpeljal srno. Kazni nisem dobil nobene tut govora ni blo o tem na zavarovalnici sem pa samo povedal kaj je blo pa tudi krvi je blo kr nekaj tako da ni blo dileme.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Povežena srna

Napisal/-a nevermind Ne sep 08, 2013 5:44 pm

No da razčistimo nekaj. Tabla je zaradi lovcev oz. lovske družine, ker oni se tako ''zaščitijo''. Ker so s tem opozorili, da je določen odsek, kjer živali prečkajo cesto. To je fora zaradi zavarovalnice. Pač nekdo mora plačati škodo in zato če zbiješ divjad, kjer je tabla bo plačala zavarovalnica in ne lovska družina (živali so državna last).
Ne vem od kje vam to, da dobiš kazen, če zbiješ divjad :) Meni je že dva-krat priletela divjad, enkrat na označenem predelu in enkrat na neoznačenem predelu pa sem vedno dobil izplačilo škode oz. popravilo. Enkrat celo nisem klical policije, ampak sem drug dan peljal na zavarovalnico.

To je isto kot stacionarni radar. Vedno te opozorijo s tablo. Logično.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Povežena srna

Napisal/-a DePalmo Po sep 09, 2013 7:07 am

A ni da ti lovska družina izda položnico zaradi povzročene škode (ker si zbil/ubil srno)? Nekaj sem pred časom slišal na to temo, kako točno pa je s tem pa nevem.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Povežena srna

Napisal/-a uros11 Po sep 09, 2013 7:27 am

Jaz nisem plačal, ko mi je srna razsula pol passata.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Povežena srna

Napisal/-a BoneS Po sep 09, 2013 7:53 am

DePalmo je napisal/-a:A ni da ti lovska družina izda položnico zaradi povzročene škode (ker si zbil/ubil srno)? Nekaj sem pred časom slišal na to temo, kako točno pa je s tem pa nevem.

Točno tako je.
Plača se odškodnina lovski družini, če se srno povozi tam, kjer je postavljena prometna signalizacija, ki opozarja na možnost divjadi na cesti.
V nasprotnem primeru ni "kazni". Pač škoda, ki je nastala ob trku. Če se obvesti policijo (OKC), slednji obvestijo vzdrževalca ceste + (ni pa nujno) lovsko družino.
Vzdrževalec je potem tisti, ki obvesti lovsko družino ali higienika.
Slika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Povežena srna

Napisal/-a ban Po sep 09, 2013 8:01 am

Narobe, kazen dobri srna ker skače iz hoste na cesto, tam pa vemo da nima kaj iskat. :mrgreen:
Lani je kolega zbil srno, poklical policijo, ti so poklicali lovca, da je odstranil mrtvo srno, policija je naredila zapisnik zaradi zavarovalnice, o kakšni kazni pa ne duha ne sluha.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Povežena srna

Napisal/-a Scorp84 Po sep 09, 2013 8:07 am

Narobe, kazen dobri srna ker skače iz hoste na cesto, tam pa vemo da nima kaj iskat.

Sami smo si krivi, ker smo posegli v njihov zivljenski prostor.
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Povežena srna

Napisal/-a a_sist Po sep 09, 2013 10:09 am

ban je napisal/-a:Narobe, kazen dobri srna ker skače iz hoste na cesto, tam pa vemo da nima kaj iskat. :mrgreen:
Lani je kolega zbil srno, poklical policijo, ti so poklicali lovca, da je odstranil mrtvo srno, policija je naredila zapisnik zaradi zavarovalnice, o kakšni kazni pa ne duha ne sluha.


Mojga fotra je lovec čez nekaj dni poklical, če želi golaž srne, ki jo je z avtomobilom 'ujel' :lol:
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Povežena srna

Napisal/-a EX-B To sep 10, 2013 3:50 pm

BoneS je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:A ni da ti lovska družina izda položnico zaradi povzročene škode (ker si zbil/ubil srno)? Nekaj sem pred časom slišal na to temo, kako točno pa je s tem pa nevem.

Točno tako je.
Plača se odškodnina lovski družini, če se srno povozi tam, kjer je postavljena prometna signalizacija, ki opozarja na možnost divjadi na cesti.
V nasprotnem primeru ni "kazni". Pač škoda, ki je nastala ob trku. Če se obvesti policijo (OKC), slednji obvestijo vzdrževalca ceste + (ni pa nujno) lovsko družino.
Vzdrževalec je potem tisti, ki obvesti lovsko družino ali higienika.

Ne vem ce bo tole res, jaz sem dvakrat zbil srno na odseku oznacenim z znakom, klicana je bila policija, prav tako so prisli lovci po srno. V nobenem primeru ni bilo nobene kazni.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Povežena srna

Napisal/-a nevermind Če sep 12, 2013 4:12 pm

a_sist je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Narobe, kazen dobri srna ker skače iz hoste na cesto, tam pa vemo da nima kaj iskat. :mrgreen:
Lani je kolega zbil srno, poklical policijo, ti so poklicali lovca, da je odstranil mrtvo srno, policija je naredila zapisnik zaradi zavarovalnice, o kakšni kazni pa ne duha ne sluha.


Mojga fotra je lovec čez nekaj dni poklical, če želi golaž srne, ki jo je z avtomobilom 'ujel' :lol:


Tale golaz ne bi nikoli jedel! Upam, da razumete zakaj.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Povežena srna

Napisal/-a nevermind Če sep 12, 2013 4:13 pm

DePalmo je napisal/-a:A ni da ti lovska družina izda položnico zaradi povzročene škode (ker si zbil/ubil srno)? Nekaj sem pred časom slišal na to temo, kako točno pa je s tem pa nevem.


Tale je pa mal lovska.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Povežena srna

Napisal/-a RedBaron Po sep 16, 2013 7:14 am

nobene kazni ni.

Obvestiš policijo (ne rabiš jih niti na na kraju nesreče), oni naredijo uradni zaznamek in obvestijo lovsko družino, ki je pač pristojna tam. Jagri potem poiščejo srno in naredijo z njo, kar pač naredijo (golaž). Ti pa na zavarovalnico.

Ampak je pa ena finta, če imaš na polici kombinacijo nalet divjadi, krije ta kombinacija le škodo, ki je direktno povzročena s strani divjadi, če pa se umikaš srni in preprečiš trčenje, ampak si pri tem poškoduješ avto, pa kombinacija škode ne krije. Takrat moraš plačati sam, oz. kasko, če ga imaš.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Povežena srna

Napisal/-a f.taunus Po sep 16, 2013 9:10 am

Še enkrat in za vselej ... ker eni pač mlatite prazno slamo z lastno nevednostjo ...
1. kazni ne dobiš nikoli (ali je znak ali pa ga ni)
2. policijo pokličeš vedno (pa če imaš zavarovano ali pa ne)
3. škodo dobiš povrnjeno, le če imaš zavarovano
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov