Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
vipo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So avg 19, 2006 1:56 am

Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a vipo Po sep 23, 2013 3:34 pm

Na križišču ko se pride z LJ. obvoznice in se desno vključuješ na Celovško proti centru se mi je zgodila nesreča. Stal sem za enim avtom, ki je počakal, da so šli pešci čez in potem speljal naprej na Celovško, ampak se po 2-3 m spet iz neznanega razloga ustavil. Sam sem ravno pogledal levo, če gre kakšen kolesar ali pešec in ker nikogar ni bilo, speljal. Ko sem pogledal naprej, je bil pred mano na mestu tisti avto in pač je sledilo neizogibno... Bili smo na svojem pasu, ki je potem dolg še kakih 100 m in se brez težav vključiš na Celovško, ampak ženska je stala že takoj na začetku, ko ima še polno črto in hotela direktno na vozni pas Celovške... Se pravi na tem mesu so 3 vozni pasovi, levi, na katerem smo mi bili, je za vključevanje na Celovško, a ženska se je na njem nenadoma ustavila, čeprav je bilo pred njo vse frej.
Na njenem avtu je zadaj sicer samo mala praska na odbijaču, na mojem pa je malo več škode na pokrovu.
Zdaj pa mene zanima, kdo je tu kriv in kako zadevo rešiti z najmanjšimi stroški... Sva izpolnila evropsko poročilo, osebno pa imam sicer kasko zavarovan avto.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a .com Po sep 23, 2013 3:44 pm

Pozdravljen!
Poznam lokacijo neljubega dogodka in pravtako poznam potek...nemalokrat se to zgodi...
Žal si kriv ti, ker si imel premajhno varnostno razdaljo pred spredaj vozečim/stoječim vozilom...
...to je gledano pravno-formalno...

drugače je pa ona kokoš, ker ni peljala po ''pospeševalnem'' oz. vključevanem pasu naprej...
ampak si vseeno ti kriv, ker si se ji zabil v rit...

žal...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a Bat_zajla Po sep 23, 2013 3:57 pm

V vsakem primeri si kriv ti. Če dokažeš, da se je ustavila brez razloga, potem tudi ona dobi primerno kazen, ampak tebi kazen še vedno ostane.
 
Uporabniški avatar
vipo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So avg 19, 2006 1:56 am

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a vipo Po sep 23, 2013 4:03 pm

Ja, stala je na cesti, ker očitno ne ve, da mora ostati na pospeševalnem pasu in se lepo vključiti na cesto... tako je pa potem, ko so šli pešci čez, speljala in spet takoj ustavila, da bi počakala vsa vozila, ki so vozila po celovški...
Ne morem verjet, da sem zdaj samo jaz kriv, ljudje se pa lahko ustavljajo na cesti po mili volji in nič krivi, če se jim kdo zaleti zadaj.

Se pravi, če sem jaz kriv - potem najbolje, da peljemo stvar brez zavarovalnice, ker ona škode praktično nima?
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a matey18 Po sep 23, 2013 4:08 pm

Isto se je zgodilo meni sicer na drugi lokaciji ampak kriv sem bil jst ker nisem imel razdalje.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a Dj Big Po sep 23, 2013 4:35 pm

vipo je napisal/-a:Ja, stala je na cesti, ker očitno ne ve, da mora ostati na pospeševalnem pasu in se lepo vključiti na cesto... tako je pa potem, ko so šli pešci čez, speljala in spet takoj ustavila, da bi počakala vsa vozila, ki so vozila po celovški...
Ne morem verjet, da sem zdaj samo jaz kriv, ljudje se pa lahko ustavljajo na cesti po mili volji in nič krivi, če se jim kdo zaleti zadaj.

Se pravi, če sem jaz kriv - potem najbolje, da peljemo stvar brez zavarovalnice, ker ona škode praktično nima?


Jaz te popolnoma razumem in bi verjetno imel isto reakcijo na tvojem mestu. Samo žal je treba imeti varnostno razdaljo in spremljati promet.. Če se ustaviš na cesti in se nekdo zabije vate, je logično da je kriv. Tvoj komentar ni ravno na mestu.. pred kratkim sem imel nesrečo.. Pripeljem punco domov (Tomačevo) se ustavim pred njeno bajto čisto ob rob cestišča, polovica avta je bila na pločniku z ustrezno signalizacijo in kaj se zgodi, tip prileti direkt v prtljažnik.. Ko sem prebral zgoraj odebeljeno, sem dobil občutek da ko se zapelješ na cesto je to to. Samo vozi in ne ustavljaj da te ne poberejo.. Ne me narobe razumeti, nisem brez napak v prometu.. samo enostavno bodite bolj previdni, to hočem povedati. Srečno, upam da čim bolj ugodno rešiš zadevo in se ti več ne ponovi.
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a AndrejD Po sep 23, 2013 7:20 pm

Iz napisanega sklepam da si kriv ti, zaradi premajhne varnostne razdalje. Žal ampak tako je. Čimprej popravi pa drugič bolj previdno.
Slika
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a cruiser1 Po sep 23, 2013 7:52 pm

vipo je napisal/-a:Ja, stala je na cesti, ker očitno ne ve, da mora ostati na pospeševalnem pasu in se lepo vključiti na cesto... tako je pa potem, ko so šli pešci čez, speljala in spet takoj ustavila, da bi počakala vsa vozila, ki so vozila po celovški...


Jah tako je. Na cesti je polno debilov, ki pojma nimajo ne o vožnji ne o prometu in ničesar ne dojemajo...na take moraš pač še najbolj pazit. To, da si ti kriv po jasnem zakonu in prometnih pravilih so ti že vsi povedali, kriv si pa tudi zato, ker te izkušnje še niso naučile kar sem napisal v prvem stavku ;) .
Takih ali vsaj podobnih primerov, kot si ga opisal sem imel že nešteto (zadnji včeraj) ampak na srečo se nikoli ni končalo s trkom. Enostavno ne zaupaj ljudem za volanom, da bodo peljali tako, kot se zdi najbolj prav in logično. Folk zavira brez kakršnegakoli pametnega razloga in, če si za trenutek nepazljiv in celo ne gledaš v smeri svoje vožnje se hitro zgodi kar se je tebi.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a Scorp84 Po sep 23, 2013 8:15 pm

Kolikor vem, tisti pas ko se uključuješ na celovško, nikakor ne more biti pospeševalni pas. Če nekdo ki se iz šentvida pelje, proti centru in hoče zaviti desno, nebi mogel to varno storiti če bi bil pospeševalni pas. Podoben primer ko greš po severni obvoznici in se uključuješ na pas, na šmartinsko, je tudi takoj na desni izvoz. Tudi tisti ne more biti pospeševalni pas, ker tisti ki se peljejo iz šetnjakoba, lahko tam zavijejo desno. Precej smotano narejeno. Isto je tudi ko se iz slovenske ulice, pelješ desno na avtobusno, folk kar rine naprej, čeprav tisti ki se peljejo naravnost in hočejo na miklošičevo, ne morejo, ker se ''budale'' rinejo iz slovenske ulice. Zato tudi večkratni zastoji. Na vseh teh križiščih imaš znak trikotnik, ki označujejo da greš na prednostno cesto. Torej lahko ustaviš, če hočeš varno iti na glavno cesto, čeprav je trikotnik in ne stop. Še bolj zmede dejstvo, da so na enih križiščih dodatne črte ki označujejo, da greš na prednostno cesto, spet druge ne. Je kar pomankljivo use skupaj narejeno v tej ljubljani.
Je pa res, da je pretiravala, da je ustavila. Ker tudi meni se velikokrat zgodi, da na podobnih križiščih ustavijo brez razloga, čeprav bi lahko speljali. Ampak nič ne moreš, če tam tabla označuje za glavno cesto, torej lahko ustavi (tudi če ni potrebe).
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a ojnica Po sep 23, 2013 9:47 pm

A ni tak tud v bližini WTC-ja ko se pride iz obvoznice na Dunajsko.
Ja tud jaz ne grem kar naprej, ampak počakam na frej pas, lahko kdo od tistih iz glavne ceste flikne pred mano na skrajni desni pas, saj mislim, da ima ta tadesni pas tud nek uvoz tam.

Ta je iz Celovške
http://shrani.si/f/14/Kt/1i4qQX0W/65466 ... 546564.jpg
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a J.McLane To sep 24, 2013 7:27 am

V takih primerih jaz vedno gledam tistega pred sabo, ker časa na pospeševalnem pasu je več kot dovolj, da najprej pogledaš v ogledalček potem pa še bočno in zamenjaš pas. Kolega se je zaletel na podoben način cesta prazna, pred njim avto ustavil, pok.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
pametni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Če sep 13, 2012 1:12 pm

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a pametni To sep 24, 2013 12:51 pm

Upam, da kokoš ne zahteva popravila zaradi tiste praske? :? Pri taki vožnji se ji bo nabralo še nešteto prask, tudi odbijač zna še dol past, tako da đabe popravljat. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a EX-B Sr sep 25, 2013 5:16 pm

vipo: naslednjic ko se bos peljal mimo, dobro poglej za znake na tem kriziscu. Ce prides iz smeri obvoznice in tukaj zavijas desno na Celovsko imas znak ki ti pove da nimas prednosti. To je seveda zato, ker ta pas ki se nadaljuje naprej ni samo pospesevalni za vkljucitev na Celovsko, ampak obenem tudi zaviralni za ulico ki pelje med bloke na desni. Seveda bi bilo lepo, da bi bila zenska hitrejsa (boljsa) pri opazovanju in mogoce ze prej dobro pogledala ce ima kdo smernik desno in ce ga nima enostavno peljala naprej in se vkljucila brez ustavljanja kot to naredi 95% voznikov na tem kriziscu. Ampak definitivno je pa tukaj bilo napacno tvoje predvidevanje da bi morala ona peljati naprej in da se nima kaj ustavljat tukaj, ker ima in znak in crto, in ce ni zadosti prepricana v to da bo slo skozi, se lahko ustavi. Krivda je zato popolnoma na tvoji strani ce gledamo prometno situacijo in znake v kriziscu.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a Scorp84 Sr sep 25, 2013 7:07 pm

Problem je v tem, da po zebri ni nobene črte več. Folk avtomatsko predvideva, da pol ni treba več ustavljati in da je tisto pospeševalni pas. Če se ustaviš pri črti, ni takšne preglednosti in se učasih moraš ustavljati po zebri, da dobiš preglednost.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nesreča pri vključevanju na cesto - mnenje

Napisal/-a EX-B Sr sep 25, 2013 7:54 pm

Je res. Dejstvo je, da je to pas za vkljucevanje na Celovsko in izkljucevanje iz Celovske, tako da v vsakem primeru nimas prednosti in moras pricakovat da tisti pred tabo mogoce ni tako ziher in se bo lahko ustavil in cakal na frej cesto.. Je res mal neumno narejeno, ampak v prostorski stiski, je pac tako kot je.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov