Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
tadej1983
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe okt 03, 2008 11:54 am

Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a tadej1983 Če sep 26, 2013 7:28 am

Pozdravljeni,

Kot fizična oseba bi kupil vozilo, ki je registrirano na s.p. Sp ima na ajpesu oznako :twisted: r-Evidentirano pomanjkanje sredstev na računu imetnika za poplačilo njegove obveznosti. :evil: Ko bi iz mojega TRR nakazal denar na ta račun sp-ja bi verjetno banka denar blokirala za poplačilo drugih obveznosti. Zanima me če bi vozilo lahko normalno prepisal nase, na vozilu ni oznake za rubež. Ali je možno, da lastnik s.p ja najprej prepiše vozilo nase kot fizična oseba in ga proda naprej meni kot fizična oseba.

Hvala za pomoč in nasvete.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a matejxx Če sep 26, 2013 8:45 am

tadej1983 je napisal/-a:Pozdravljeni,

Kot fizična oseba bi kupil vozilo, ki je registrirano na s.p. Sp ima na ajpesu oznako :twisted: r-Evidentirano pomanjkanje sredstev na računu imetnika za poplačilo njegove obveznosti. :evil: Ko bi iz mojega TRR nakazal denar na ta račun sp-ja bi verjetno banka denar blokirala za poplačilo drugih obveznosti. Zanima me če bi vozilo lahko normalno prepisal nase, na vozilu ni oznake za rubež. Ali je možno, da lastnik s.p ja najprej prepiše vozilo nase kot fizična oseba in ga proda naprej meni kot fizična oseba.

Hvala za pomoč in nasvete.


Kaj pa če ti dvigneš denar iz banke in plačaš avto z gotovino. Naredita kupoprodajno pogodbo in je avto tvoj. Potem mu plačaš.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a uros11 Če sep 26, 2013 8:50 am

S.p. in fizična oseba sta eno te isto. Malo se lahko bojiš, da bi se kakšen upnik spomnil pogledati, če kaj ima in če bi opazil, da je nekaj prodal, podaril,... bi ti tako pogodbo lahko izpodbijal, on bi ostal brez avta, ti brez denarja. Črn scenarij, malo verjetno, vendar pri številu nategov pri nas se je vseeno fajn za bati.
 
tadej1983
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe okt 03, 2008 11:54 am

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a tadej1983 Če sep 26, 2013 9:06 am

S.p predlaga, da mi napiše uradni račun in mu dam denar na roko. Kako bo sedaj z letnim obračunom oz prilivi/odlivi. Sp je izdal račun nakazila pa ni bilo. Tisti račun bom imel kot dokazilo, da sem zadevo poravnal, ali bo nekega dne nekdo potrkal na vrata in vprašal po vozilu.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a eentox Če sep 26, 2013 9:45 am

Saj v trgovini tudi plačaš z gotovino, ti dajo račun in odneseš stvari. A se tudi treseš, da ti bodo prišli domov terjat? Pokažeš račun in voila :)

Isto je tu, ti njemu plačaš z gotovino, on ti da račun ti pa ga skrbno shraniš v primeru kakšnih komplikacij.
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a Templar Če sep 26, 2013 9:57 am

Pozor težava je lahko edino dejstvo, da gre za to da je avto prodan za bistveno nižjo ceno, kot je tržna. V tem primeru bi to pomenilo, da lahko upniki izpodbijajo to pogodbo oz. zahtevajo, da doplačaš razliko.
V kolikor bo zadeva v gotovini načeloma ni problem, nikakor pa ne pristani na to, da se na pogodbo napiše znesek, ki ne ustreza dejanski ceni, ki jo boš plačal. V kolikor bosta napisala več in si plačal manj sta oba lahko v postopku zaradi oškodovanja potencialne mase in prikrivanja, in enako če je manj. V vsakem primeru naj ti poleg pogodbe podpiše potrdilo za dejanski znesek in ne fiktivni.
Vsekakor pred nakupom v registru PREVERI ali ni na vozilu že zastavna pravica ali da je bil avto že rubljen (nalepke, ki jo vrže gor rubežnik, če jo je sploh gor dal, ker je evidenca elektronska ni težko odstranit...)

Sicer s pogodbo lahko uspešno prepišeš vozilo...
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
tadej1983
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe okt 03, 2008 11:54 am

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a tadej1983 Če sep 26, 2013 10:07 am

Avto se prodaja po realni ceni in taka bo tudi na pogodbi. Hvala. :D
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a Templar Če sep 26, 2013 10:09 am

Mogoče še to, če je avto v osnovnih sredstvih s.p. mora biti na pogodbi kot s.p. oz. žig kot s.p. in ne kot fizična oseba.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
tadej1983
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe okt 03, 2008 11:54 am

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a tadej1983 Če sep 26, 2013 1:06 pm

Avto je napisan na sp kot osnovno sredstvo.
Zadeva naj bi potekala takole: on meni napiše račun za avto z mojimi podatki, ožigosa da je plačano in lahko grem kar z tem računom na prepis in uredim zadeve, seveda je on z mano in tako ne potrebujeva kupoprodajne pogodbe samo osebne dokumente. Ali bi tako ustrezalo ali bo na okencu prepisa zahtevala tudi kupoprodajno pogodbo. Malo paničarim, saj vem, ampak nikoli se ne ve, denar ne raste na drevesu. Hvala
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a matejxx Če sep 26, 2013 2:04 pm

tadej1983 je napisal/-a:Avto je napisan na sp kot osnovno sredstvo.
Zadeva naj bi potekala takole: on meni napiše račun za avto z mojimi podatki, ožigosa da je plačano in lahko grem kar z tem računom na prepis in uredim zadeve, seveda je on z mano in tako ne potrebujeva kupoprodajne pogodbe samo osebne dokumente. Ali bi tako ustrezalo ali bo na okencu prepisa zahtevala tudi kupoprodajno pogodbo. Malo paničarim, saj vem, ampak nikoli se ne ve, denar ne raste na drevesu. Hvala


Kupoprodajna pogodba mora biti v vsakem pogoju, pa če imaš račun ali ne. Jaz sem avto dobil od družine pa je bila vseeno morala biti narejena kupoprodajna pogodba.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a eentox Če sep 26, 2013 2:22 pm

tadej1983 je napisal/-a:Avto je napisan na sp kot osnovno sredstvo.
Zadeva naj bi potekala takole: on meni napiše račun za avto z mojimi podatki, ožigosa da je plačano in lahko grem kar z tem računom na prepis in uredim zadeve, seveda je on z mano in tako ne potrebujeva kupoprodajne pogodbe samo osebne dokumente. Ali bi tako ustrezalo ali bo na okencu prepisa zahtevala tudi kupoprodajno pogodbo. Malo paničarim, saj vem, ampak nikoli se ne ve, denar ne raste na drevesu. Hvala


Tako kot si napisal drži. Ne potrebuješ kupoprodajne.
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
tadej1983
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe okt 03, 2008 11:54 am

Re: Nakup avtomobila od s.p.

Napisal/-a tadej1983 Pe sep 27, 2013 9:55 pm

Pozdravljeni,
danes sem uredil zadevo, s.p mi je napisal račun z njim sva šla na prepis in zadevo uredila v 5 minutah brez kupoprodajne pogodbe. Hvala za nasvete in lep pozdrav.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov