Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Spehovmiha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To nov 05, 2013 8:17 pm

Skrita napaka vozila - a res?

Napisal/-a Spehovmiha To nov 05, 2013 8:21 pm

Pozdravljeni,

lani 15. novembra sem kupil v avtohiši testno vozilo staro 6 mesecev in prevoženih 6000 km za 18.500 eur. Po izjavi prodajalca, vozilo ni bilo kot testno vozilo na servisu ampak se je z njim vozil delavec njihovega leasing podjetja. Januarja so se začeli problemi z elektroniko vozila - ves čas mi je izpisovalo napake vozila na ekranu (okvara servo volana, okvara ročne zavore, okvara, ESP, okvara ABS,..). Ker je vozilo v garanciji sem ga peljal oziroma so ga odpeljali z avtovleko (2 X) na drugi uradni servis - bližje doma in ne k prodajalcu. Tam pa so ponavadi preverili stanje računalnika in ga ponastavili. Po nekaj dneh, tednih ali mesecu pa se je stanje ponovilo. Od januarja pa do danes so mi na vozilu zamenjali 2 senzorja za ABS, ABS računalnik in žiroskop. Vozilo je bilo vmes dvakrat pri prodajalcu, ker mi je vozilo javilo napako na sistemu. Obakrat so vozilo priklopili na računalnik za diagnostilo, ga ponastavili in je dejali, da bi bilo
najboljše, da mi vozilo popravijo tam, kjer sem ga imel nekaj dni nazaj in so mi npr. zamenjali računalnik za ABS.
V ponedeljek 4.11.2013 sem imel vozilo ponovno na servisu - blizu doma. In serviser je poleg računalniške diagnostike vozilo preveril še bolj podrobno - fizično, ker je bilo tudi njemu čudno, da vozilo javlja napako. Nato je, kakor je dejal odkril napako - poškodovan konektor poleg volanskega droga. Ko sem ga vprašal, kako je to možno, saj je to vendarle to nekje na sredini vozila. Nato je serviser dejal, da je odkril še nekaj in nato sem se moral malo usesti na stol - vozilo naj bilo pred mojim nakupom precej poškodovano-zaleteno ter, da je to razvidno iz zgodovine vozila. In ker so vozilo slabo popravili, so se na mojem vozilu vrstile napake.
Takoj sem poklical prodajalca in ga seznali z ugotovitvijo, da so mi prodali "zaleteno" vozilo. Pred nakupom sem jih vprašal ali je bilo vozilo "zaleteno" in zatrdili so mi, da ni bilo. Dejali so, da tudi oni niso vedeli, da so mi prodali takšno vozilo, ter da jim iz njihove leasing hiše niso sporočili, da bi bilo vozilo v preteklosti poškodovano. Z prodajalcem sva se zmenila, da mu omenjno težavo na kratko opišem in pošiljem po elektronski pošti. Takoj sem jim napisal sporočilo in tudi dobil odgovor, da so moje sporočilo posredovali svoji leasing hiši. Sedaj pa čakam na odgovor. Čez dest dni pa bo poteklo eno leto od nakupa vozila.
Zanima me:
- Ali moram napisati uradno pritožbo, da ne zamudim enoletnega roka za pritožbo ali je dovolj sporočilo po elektrosnki pošti?
- kako naj ravnam oziroma kako naj ukrepam zaradi zamolčane napake - ali naj zahtevam znižano kupnino, zastonj podaljšano garancijo in redne letne servise? Če mi bodo kaj ponudili, kako naj vem, da je to "poštena"ponudba?
- ali naj zadevo urejam preko odvetniške pisarne ali sam?
- ali moram o tem obvestiti kakšen inšpektorat?
- ali ima kdo podobno izkušnjo in kako se je končalo?
Hvala za odgovor in LP.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Skrita napaka vozila - a res?

Napisal/-a čare To nov 05, 2013 9:21 pm

Ma glede na to da si kupil skoraj novo vozilo bi jaz zahteval drugega enakega.Tisti redni servisi in vrnjeno nekaj denarja ti ne bojo pomagali ko ti bo avto začel srat zaradi posledic karambola,Tista napaka je zdaj OK al še kar javlja??Bi pa jaz spisal kaj uradnega da imaš neko dokazilo da si zadevo javil in da so seznanjeni da ne bo kasneje sranja.
 
pan-am
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So sep 17, 2011 6:22 pm

Re: Skrita napaka vozila - a res?

Napisal/-a pan-am Sr nov 06, 2013 12:25 am

Vsa komunikacija s tvoje strani naj bo pisna, poslana s povratnico. Sicer se bo 99,99% zgodilo, da se bo kaj "izgubilo", "pozabilo", ipd. Edino tako boš v primeru sodnega spora tudi lahko karkoli dokazoval.
 
Spehovmiha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To nov 05, 2013 8:17 pm

Re: Skrita napaka vozila - a res?

Napisal/-a Spehovmiha Sr nov 06, 2013 2:38 pm

Hvala za vašo pomoč.
Danes mi je nekako izvedeti, da je bilo vozilo ocenjeno s strani zavarovalnice kot "totalka" in uspelo mi je pridobiti Zapisnik o ogledu poškodovanega vozila.
Vse bolj se nagibam k rešitvama, da mi vrnejo kupnino oziroma ponudijo drugo vozilo.
Kakšno je vaše mnenje in kako naj postopam naprej?
Hvala.
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Skrita napaka vozila - a res?

Napisal/-a R 34 GT-R Sr nov 06, 2013 2:46 pm

Spehovmiha je napisal/-a:Hvala za vašo pomoč.
Danes mi je nekako izvedeti, da je bilo vozilo ocenjeno s strani zavarovalnice kot "totalka" in uspelo mi je pridobiti Zapisnik o ogledu poškodovanega vozila.
Vse bolj se nagibam k rešitvama, da mi vrnejo kupnino oziroma ponudijo drugo vozilo.
Kakšno je vaše mnenje in kako naj postopam naprej?
Hvala.


....in prodajalec je tudi te informacije izvedel šele danes... lol hehe

kot že rečeno komuniciraj preko maila ali povratnice

Želim ti, da uspešno rešiš tale nateg.
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2178
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Skrita napaka vozila - a res?

Napisal/-a tomzzi Sr nov 06, 2013 4:06 pm

Tako ja. Komuniciraj le preko mailov. Torej pisno. Tako imaš vse dokaze za naprej.
Vedel so pa sigurno kaj je bilo z avtomobilom. ;)
 
Uporabniški avatar
enaguma
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr sep 21, 2011 11:33 am

Re: Skrita napaka vozila - a res?

Napisal/-a enaguma Sr nov 06, 2013 4:28 pm

mogoce bi lahko napisal za katero vozilo se gre ali pa vsaj znamko,
da ne bo čez pol leta gor podobna tema o istem vozilu.
oz lahko to pol napises ko bos zakljucil vse postopke.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Skrita napaka vozila - a res?

Napisal/-a evilfury Sr nov 06, 2013 4:29 pm

Kar strah me je sploh avto menjat k so sami goljufi povsod.

Upam da rešiš tebi v prid!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov