Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Specijalec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe nov 15, 2013 8:30 am

radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a Specijalec Ne nov 17, 2013 11:39 am

Pozdravljeni,

dobil sem kazen mestnega redarstva v (po pošti), kjer so me z radarjem slikali, da sem vozil prehitro. Slikali so me na Brezovici, ko sem šel proti Vrhniki. Moti me to, da so me slikali v zadek vozila, se pravi, da sem se oddaljeval od radarja ter, da posledično ni razvidno, kdo je vozil avtomobil. Omejitev hitrosti sem prekoračil za 18km/h oz. drugače, omejitev je bila 50km/h, vozil sem 73km/h-5km/h tolerance=68km/h. Sedaj me pa zanima ali kdo ve ali je to veljavna meritev (v zadek vozila) saj sem že nekajkrat slišal, da to ni veljevna meritev (pustimo provide), in da je veljavna meritev samo če merijo, ko se približuješ.
ali mi lahko pomagate?

Najlepša hvala!
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a scoop Ne nov 17, 2013 11:44 am

Osebno nimam odgovora na tvoje vprasanje,.... Sam sem imel veliko bolj zakompliciran primer,... Vem pa da lahko zdej pricakujes odgovore tipa, da ce si perkrsek stroil, bodi moski in placaj,... Nekaj v tem smislu,... Malo ljudi ti bo dalo koristne informacije,... :-\
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a Zmaj78 Ne nov 17, 2013 11:56 am

Upam, da ti nekdo ponudi pameten odgovor in ne zgolj moraliziranje ter pridige. Sam nisem preveč dobro podkovan glede vseh veljavnih predpisov pri merjenju z radarjem, sem pa član Arag-a in odkar sem njihov član, se oni ukvarjajo s takimi zadevami. Sem pa povprečen voznik in ne divjak, da ne bo kdo mislil, da je ARAG članstvo potem alibi, da lahko voziš na skrajnih zmogljivostih svojega vozila. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a lancia hf Ne nov 17, 2013 12:02 pm

Občinski radarji imajo že kar nekaj časa radarje (vsaj Vrhnika in Logatec) ki lahko meri v obe smeri. Tako, da te lahko slika, ko se pribljižuješ ali odaljuješ od radarja.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a čare Ne nov 17, 2013 12:14 pm

Pa v bistvu če nisi vozil ti bi moral vedt komu si avto dal in naj on prevzame odgovornost.Kazen pride pa na lastnika vozila to je to.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a scoop Ne nov 17, 2013 12:18 pm

čare... Vcasih drzi to kar pravis, vcasih ne,... Primer: Ce lahko neizpodbitno dokazes da nisi bil ti, se zna zgodit da se kazen ne placa,... Je pa moj nasvet taksen, da bi tako majhno vsoto jst placal (polovicko al kako ze),... Ne zarad tistega, bodi moski in placaj ce si prekrsek storil,... Ampak si bos znal nakopat se vecjo kazen, ce se bos pritozeval,... Ker v veliko primerih ob pritozbi kazen samo potrdijo + placas sodne stroske in celo kazen,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a dennisCe Ne nov 17, 2013 12:42 pm

čare je napisal/-a:Pa v bistvu če nisi vozil ti bi moral vedt komu si avto dal in naj on prevzame odgovornost.Kazen pride pa na lastnika vozila to je to.


lahko ti povem, da to ne drži. Ustavna pravica vsakega državljana je, da mu ni treba navesti komu je avto posodil.
Za avtorja teme: Če se tebe ne vidi v vozilu, napiši pritožbo in se sklicuj na ustavno pravico.
lp
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a tristan01 Ne nov 17, 2013 9:51 pm

dennisCe je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Pa v bistvu če nisi vozil ti bi moral vedt komu si avto dal in naj on prevzame odgovornost.Kazen pride pa na lastnika vozila to je to.


lahko ti povem, da to ne drži. Ustavna pravica vsakega državljana je, da mu ni treba navesti komu je avto posodil.
Za avtorja teme: Če se tebe ne vidi v vozilu, napiši pritožbo in se sklicuj na ustavno pravico.
lp


A ti si eden tistih ki se za vsako figo sklicujejo na ustavno pravico in sklicuje referendume? Že pred leti se je našlo par malce pravno podkovanih junakov, ki so zaslužili lepe denarce s pisanjem pritožb zoper vse mogoče kazni in prekrške, ter se ob tem sklicevali na ustavo. Razen tega, da so na podlagi dobrega oglaševanja naivnežem izpulili lepe denarce iz denarnic niso dosegli ničesar - vsi storilci so takšne kazni plačali, nekateri pa se še danes vlačijo po sodiščih zaradi par 10EUR kazni.

Ravno zaradi tega imamo že nekaj let v prometni zakonodaji zapisano, da za prekrške odgovarja lastnik vozila kadar ni mogoče prepoznati voznika iz slike.

Kar se tiče vprašanja avtorja te teme: Ali radar lahko meri tudi vozilo ki se oddaljuje je težko govoriti na pamet. Bi bilo potrebno vedeti kateri model merilne naprave je uporabljen in kaj pravijo navodila proizvajalca - če meritev slučajno ni bila izvedena skladno ji je mogoče oporekati (močno dvomim da bi zadeva uspela).

Kot edino možnost, da izvršitev (plačilo) kazni malce zavlečeš vidim edino v možnosti, da kot voznika navedeš nekoga drugega (pred tem se dogovri kdo bo kazne namesto tebe prevzel) - saj bo potem kazen poslana "storilcu prekrška" namesto tebi, kar zna trajati nekaj dni. Pred tem pa preveri ali poleg denarne kazni nisto podeljene tudi kazenske točke (v takem primeru predlagam da se za "storilca prekrška" javi nekdo ki ne vozi dosti ali pa še nima točk).

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a ban Po nov 18, 2013 7:34 am

Sklicevanje na ustavo še vedno velja, pred kratkim je imel kolega podoben problem, samo njega je občinski radar dobil ko se je približeval. Uspel je dokazati, da v tistem času on ni vozil, ker je dobil izpisek iz službe, da je bil takrat v službi. Napisal je pritožbo, skliceval se je, da zoper bližnjega ni dolžan pričati, dodal izpisek in zadeva se je na inšpektoratu končala.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a DePalmo Po nov 18, 2013 10:52 am

ban je napisal/-a:Sklicevanje na ustavo še vedno velja, pred kratkim je imel kolega podoben problem, samo njega je občinski radar dobil ko se je približeval. Uspel je dokazati, da v tistem času on ni vozil, ker je dobil izpisek iz službe, da je bil takrat v službi. Napisal je pritožbo, skliceval se je, da zoper bližnjega ni dolžan pričati, dodal izpisek in zadeva se je na inšpektoratu končala.


Točno tako in nič drugače. Samo bližnjih nisi dolžan izdati in to ti tudi dovoljuje ustava, kogarkoli drugega "moraš" zatožit. Sicer je tole lažje izvajat na službenih avtih, na zasebnih pa ponavadi uspe če rečeš da boš plačal kazen, avto je pa vozil nekdo iz družine katerega nisi dolžan izdat. Dobiš položnico, pike grejo pa v pozabo.

Sicer pa, če se hoče dober pravni nasvet, potem forum sploh ni pravi naslov za to, prej kakšen odvetnik.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a scoop Sr nov 20, 2013 10:22 am

ban je napisal/-a:Sklicevanje na ustavo še vedno velja, pred kratkim je imel kolega podoben problem, samo njega je občinski radar dobil ko se je približeval. Uspel je dokazati, da v tistem času on ni vozil, ker je dobil izpisek iz službe, da je bil takrat v službi. Napisal je pritožbo, skliceval se je, da zoper bližnjega ni dolžan pričati, dodal izpisek in zadeva se je na inšpektoratu končala.


Tole lahko tudi jst potrdim iz lastne izkusnje,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a lancia hf Sr nov 20, 2013 9:38 pm

scoop je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Sklicevanje na ustavo še vedno velja, pred kratkim je imel kolega podoben problem, samo njega je občinski radar dobil ko se je približeval. Uspel je dokazati, da v tistem času on ni vozil, ker je dobil izpisek iz službe, da je bil takrat v službi. Napisal je pritožbo, skliceval se je, da zoper bližnjega ni dolžan pričati, dodal izpisek in zadeva se je na inšpektoratu končala.


Tole lahko tudi jst potrdim iz lastne izkusnje,...


Jap jaz tudi brez ustave in brezveznega dokazovanja :mrgreen:
Ampak ne za to, ker se je nekdo skliceval na pravo ampak za to, ker se nima smisla s takimi ukvarjat, ker imajo dovolj ovc da plačujejo te kazni.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a Vikking Sr nov 20, 2013 9:55 pm

Verjetno je bil radar mestnega redarstva: Multaradar C, že leta 2010 je mestno dredarstvo v LJ dobilo dva komada.
Torej po specifikaciji tega radarja omogoča: Meritve hitrosti prihajajočega in odhajajočega prometa.

Še tehnična specifikacija: http://www.intermatic.si/public/docs/4ae96671bb515.pdf

Kar se tiče slike, da ni vidna oseba, pa so že drugi povedali.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: radarska meritev v zadek vozila

Napisal/-a Dj Big Sr nov 20, 2013 10:13 pm

Cca. 3 mesece nazaj dobil tudi po posti od redarstva..slikan v ljubljani moste-trznica zaloska cesta..stal so na parkingu ker je tista avto sola volan in so me slikal odzadaj.. 66kmh.. 250€ pa 3 pike... pa z maminim avtom ker je biu moj razbit.. jaz sem placal takoj 125€ mat pa itak nima pik malo vozi tko da je prevzela...zdej berem in kot razumem ce bi se prtozu bi se lohka izvleku..jebiga :huh:
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov