Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
omnia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne dec 01, 2013 11:00 am

Nateg vratnih mišic -čas bolniške, odškodnina

Napisal/-a omnia Ne dec 01, 2013 11:28 am

pred tednom dni sem imel v službi PN in sem utrpel zvin in nateg vratne hrbtenice, udarec v ramo in udarec v prsni koš. <zdravnica mi je rekla da bo trajalo 2-3 tedne in me napotila na FTH. Ko sem prišel na FTH so mi rekli, da imajo vse polno in me naročili šele 2.1.

A mi bo komisija sploh podaljšala BD za toliko časa??? <ker sem nekje zasledil, da je ne podalšujejo...

Kolikšna je pa višina kaj odškodnine v teh primerih?? sopotnik sem bil v vozilu med službo, nisem bil kriv za nesrečo..

HVALA vsem za odgovore in nasvete..
 
omnia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne dec 01, 2013 11:00 am

Re: Nateg vratnih mišic -čas bolniške, odškodnina

Napisal/-a omnia Ne dec 01, 2013 2:59 pm

omnia je napisal/-a:pred tednom dni sem imel v službi PN in sem utrpel zvin in nateg vratne hrbtenice, udarec v ramo in udarec v prsni koš. <zdravnica mi je rekla da bo trajalo 2-3 tedne in me napotila na FTH. Ko sem prišel na FTH so mi rekli, da imajo vse polno in me naročili šele 2.1.

A mi bo komisija sploh podaljšala BD za toliko časa??? <ker sem nekje zasledil, da je ne podalšujejo...

Kolikšna je pa višina kaj odškodnine v teh primerih?? sopotnik sem bil v vozilu med službo, nisem bil kriv za nesrečo..

HVALA vsem za odgovore in nasvete..



a res noben ne ve? :shock:
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nateg vratnih mišic -čas bolniške, odškodnina

Napisal/-a tristan01 Sr dec 04, 2013 6:14 pm

omnia je napisal/-a:
omnia je napisal/-a:pred tednom dni sem imel v službi PN in sem utrpel zvin in nateg vratne hrbtenice, udarec v ramo in udarec v prsni koš. <zdravnica mi je rekla da bo trajalo 2-3 tedne in me napotila na FTH. Ko sem prišel na FTH so mi rekli, da imajo vse polno in me naročili šele 2.1.

A mi bo komisija sploh podaljšala BD za toliko časa??? <ker sem nekje zasledil, da je ne podalšujejo...

Kolikšna je pa višina kaj odškodnine v teh primerih?? sopotnik sem bil v vozilu med službo, nisem bil kriv za nesrečo..

HVALA vsem za odgovore in nasvete..



a res noben ne ve? :shock:


Dečko, malce se umiri. Ne visimo vsi ves čas na forumu in čakamo kdaj bo kdo postavil kakšno vprašanje. Realno lahko pričakuješ odgovor po vsaj pol dneva, bolj realno pa po enem dnevu.

Da na kratko odgovorim na tvoje vprašanje:
Bolniški stalež boš imel dokler bodo zanj medicinski razlogi - torej dokler bo potekalo zdravljenje in ne boš ponovno sposoben za delo. Prva ocena tvoje zdravnice je 2-3 tedne. Kaj bo po tem času bo presodil tvoj zdravnik, ali pa zdravniška komisija. Kar se tiče fizioterapije, kolikor mi je poznano ni razlog za podaljšanje boljniškega staleža - ni življenjsko, žal pa tako deluje sistem.

Kar se tiče odškodnine, je odvisna od teže poškodb, časa okrevanja, morebitno izgubljenega dohodka... Podoben primer je opisan tudi v tej temi (http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=98479).

Predlagam, da drugič preden odpreš temo malce preštudiraš forum. Za primere kot je tvoj se ponavadi odpre tema med pravnimi nasveti.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov