Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
rupp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So apr 03, 2010 10:48 am
Kraj: Lj

Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a rupp Po dec 23, 2013 4:58 pm

Novembra sem kupil Peugeot Rcz letnik 2011, 2.0hdi fap, od fizične osebe na Slovaškem, avto je imel ko sem ga kupil po števcu prevoženih 20171km. v petek zjutraj se je pojavila okvara senzorja temperature. Iz mrzlega je v sekundi poskočilo na 130° in na vsake 15 sekund sledili trije piski. Ker je bila ura 6:05 in ker noben servis še ne dela ob tej uri, avto pa mi je nuja za službo sem vseeno počakal, da se malo pogreje in štartal. Kak sem iz obvoznice zavil na AC je začela turbina nenormalno zavijat in pojavila se je lučka-ikona za napako na motorju. Zavil sem z AC za LJ-Šentjakob in na izvozu je avto počakal, sledila je vleka. Ugotovitve na servisu so sledeče, da je za avto skoraj nemogoče da ima prevoženih samo 20000km, da jih ima po obrabi vsaj 10x več in v računalniku nimajo zabeleženega nobenega uradnega servisa od tega kot je v servisni. Turbina tudi, slabo obnovljena in je bilo samo vprašanje časa. Preverit stanja tudi niso mogli, ker jim je skos metalo program ven, rešilo naj bi se z menjavo računalnika in še par senzorjev, s tem pa gre tudi resnica o prevoženih km (je verjetno bil namensko uničen). Garancije za to ni.

Servisna knjiga pa tako, servis na 19007km, na Peugeot servisu v Prešovsky kraj 080 Prešov. Poštemplano z datumom 29.10.2011. V to sem se ob nakupu vpičil in prodajalec je rekel, da avta od takrat skoraj nič ni vozil, ker naj bi imel službo čist blizu in zato ga je tudi prodajal. Avto sem šel iskat gor samo zato, ker je prišel dobrih 5000€ ceneje kot pri nas.

Včeraj ponoči smo štartal na road trip do naslova in to je stara baraka brez oken in vrat, revno naselje s klošarji na vsake 5 metrov.
s človekom ne morem več priti v kontakt ne preko naslova, telefona in ne preko maila, me pa zanima kam se naj obrnem, glede na to da je iz tujine in da ne bom plačeval vrtoglavih stroškov?

Pišem zaradi tega, ker blabla po garancijskih pogojih imam gratis samo senzor za temperaturo, ostalo moram krit sam ki pa ni malo. Hvala, lp R.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a čare Po dec 23, 2013 5:28 pm

No kolikor je bil ceneje boš pa zdaj vanj vložil.Avto si očitno kupil od fizične osebe in si v bistvu popušil vse,ker je videno kupljeno oz. reklamacijski rok 8 dni (pri nas). Je pa tudi res da se mogoče servis izmika garanciji glede na to da avto ni bil kupljen pri nas....Lahko je več hudičev...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a sašo5 Po dec 23, 2013 9:29 pm

rupp je napisal/-a:
me pa zanima kam se naj obrnem, glede na to da je iz tujine in da ne bom plačeval vrtoglavih stroškov?

kaj misliš :roll: "sedi i plači" :arrow: tisto, kar naj bi bilo 5 jurjov ceneje, bo sedaj 5 jurjov dražje, pa avto bo imel še vedno 200.000km.......kaj češ :?

Povej še, kako si lahko tako naiven, in verjameš, da je nekdo v dveh letih naredil celih 1164km :?:
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3801
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a Blinder Po dec 23, 2013 10:09 pm

5k€ ceneje si ga dobu, zdaj boš par jih zapravu za popravilo in boš še vedno v plusu.
In če bi ga kupu v sloveniji za 5k€ več ali pa v SLO en izjemno ohranjen primerek z poštemplano servisno in brez praske sploh ni rečeno, da nebi bil isto nateg kot tale ko si ti naletel nanj. Še vedno si naredil dober posel.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a čare Po dec 23, 2013 10:21 pm

Hnja dober posel.Bo nekaj v plusu to je pa vse kar je nardil.Ni to taprav občutek,je nekako tako kot če misliš da si dobil devico čez 2 tedna pa zveš da jo je pojahalo pol naselja.Baba je že še vedno fejst sam ma pa kilometre.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4182
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a xxl Po dec 23, 2013 10:27 pm

:lol: :rofl :EE
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a TrijoAdijo Po dec 23, 2013 10:40 pm

čare je napisal/-a:Hnja dober posel.Bo nekaj v plusu to je pa vse kar je nardil.Ni to taprav občutek,je nekako tako kot če misliš da si dobil devico čez 2 tedna pa zveš da jo je pojahalo pol naselja.Baba je že še vedno fejst sam ma pa kilometre.



:lol: :lol: :lol:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a jaqckoo To dec 24, 2013 10:17 am

sašo5 je napisal/-a:
rupp je napisal/-a:
me pa zanima kam se naj obrnem, glede na to da je iz tujine in da ne bom plačeval vrtoglavih stroškov?

kaj misliš :roll: "sedi i plači" :arrow: tisto, kar naj bi bilo 5 jurjov ceneje, bo sedaj 5 jurjov dražje, pa avto bo imel še vedno 200.000km.......kaj češ :?

Povej še, kako si lahko tako naiven, in verjameš, da je nekdo v dveh letih naredil celih 1164km :?:




x2
pa se srečo boš imel če ti ga bo ker popravit,kaj je uvoženo se ga vsak brani :(
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a ojnica To dec 24, 2013 8:20 pm

Popraviš ali prodaš naprej in sprejmeš tveganje, da te lahko kdo tudi nabunka za nateg oz. gre po pravni poti. :x
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a LeQuack To dec 24, 2013 8:29 pm

Zgleda se na Slovaškem isto nateguje kot pri nas. Res pa je da vsi iz istega sistema izhajamo, tako da je mogoče to prirojeno za nekatere.
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a Zmaj78 To dec 24, 2013 8:38 pm

Uf pri takšnem mednarodnem nategu, ne vem koliko boš lahko kaj dosegel, najboljše da pametno poiščeš dele, ki jih potrebuješ in obenem dobiš še drugo mnenje glede potrebnega popravila. Želim, da se čim bolj ugodno izteče, avtoček je pa res leeeeeeep tale RCZ. 8)
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a LeQuack To dec 24, 2013 8:45 pm

Ja ampak sam od zunej. notri ima tolk črne svetleče plastike da je za bruhat.
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a GiGi1985 To dec 24, 2013 10:42 pm

Ne bi ti rad "pametoval", vendar tvoj nakup je že bil v štaru zgrešen. Slovaki so kupili poceni vozilo na tujem trgu z okvaro turbine in še kaj drugimi napakami in veliko prevoženimi km. Kaj so naredili je jasno, in ga prodali naprej. In ti si seveda videl samo ceno. Garancije ni, pozabi, da boš po pravni poti kaj dosegel.

In kakor sem razbral je problem okvarjena turbina in nek senzor? To popraviš nato se odločiš:
1.avto obdržiš in se voziš z njim, popravljaš kar je treba, pač imaš vozilo z 100.000 km+
2. vozilo prodaš 4000 eur ceneje, kupcu poveš, kakšno je stanje, da se izogneš težavam. On bo vesel, ker je kupil poceni, ti pa imaš denar za drugega.

lp
Freude am Fahren
 
rupp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So apr 03, 2010 10:48 am
Kraj: Lj

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a rupp Pe dec 27, 2013 4:39 pm

Hvala za odgovore, sem vrtal 4 dni po vseh pravnih možnostih in gre lahko samo še na slabše. Jeba je bila tole, imam lekcijo za v prihodnje. Avto je bil danes prodan avtohiši ker so stroški popravila previsoki. Prodajal se bo kot testni s "?" koliko prevoženimi, sicer pa kakšno mutenje se dogaja, se ne bom čudil če bo dobil še slovensko poreklo. Še mal sem se zapufal in sem vzel testni 2013 model. Hvala še enkrat.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a jaqckoo Pe dec 27, 2013 5:38 pm

To si pa dobro speljal,vsaka čast :EE samo bogi tisti ki ga do kupil :huh:
l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a TrijoAdijo Pe dec 27, 2013 9:14 pm

Pa si ziher da je zdej s tem "novim" testnim res vse ok? Da ni tak, kot je bil tvoj prejšnji :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3801
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a Blinder Pe dec 27, 2013 9:25 pm

Sej novi je v garanciji ane? več reči ki menajjo v garanciji boljše je
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a LukL Pe dec 27, 2013 9:40 pm

sej njegovega bojo tak pod garancijo popravl, sam enga so še pač več prodal. To so novejše poteze naših trgovcev, da novega uturijo stranki, še prej pa ga prestrašijo kaj vse je narobe z njegovim trenutnim vozilom. Na rcz-ja bencinca pa itak od mini cooper s paše turbina gor, ki pa je kar dost cenejša in se jo lažje najde kot točno za rcz-ja. Za koliko pa si ga dal, če ni skrivnost?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a sašo5 So dec 28, 2013 10:04 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Pa si ziher da je zdej s tem "novim" testnim res vse ok? Da ni tak, kot je bil tvoj prejšnji :D

cca 2 ulici dalje od mene ga ima en fant(verjetno poznaš, telefone prodaja) avto je bomba, bp dela že par let in tudi km. je kr naklepal, sicer je pa prvi lastnik....
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Nateg pri nakupu iz tujine

Napisal/-a yashica So dec 28, 2013 11:07 am

Krasno... Torej bo kmalu na avtonetu s certifikatom levja priložnost :DDD
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov