Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po meri

Napisal/-a svizc Sr jan 08, 2014 8:40 pm

Pozdravljeni.

Upam da ime teme ni prevec zakomplicirano, pa da zacnem :) :

Zaradi smrti v druzini sem ostal brez registrskih tablic po meri, katerih lastnik sem bil ubistvu jaz pred parimi leti. Da obrazlozim glupe slovenske zakone, po smrti druzinskega clana se na dedice lahko prepise avto, zavarovalna polica z bonitetami, ne morejo pa se na novega dednega lastnika prepisati tudi tablice, naj si bo to random registrske tablice, ali pa tablice po meri v mojem primeru. Skratka z zapuscinskimi in sodniskimi papirji prisel na ponovno registracijo avtomobila, in tam presenecenje gospe za pultom "avto ter zavarovalno polico z bonitetami lahko prepiseva na vas(dedica), registrske tablice ki pa so na avtu pa morajo v unicenje ker so vezane na EMSO preminule osebe). Kot da ze ni bolj za*****e situacije v familiji se ta udarec,da jim ... vse po spisku.

Sedaj situacija je sledeca, kar sem uspel od tiste gospe izvedet kasneje da naj bi se dalo "moje" tablice pridobit nazaj oz. jih ponovno rezervirat name cez 7 let. Na forum pa sem prisel z uprasanjem, kdo v sloveniji je tisti organ ki bi meni lahko podal datum/leto ko bodo tablice spet proste, na koga se lahko dejansko obrnem/jim pisem?

Zdej ce koga mogoce vse skupaj bega, avto je bil moj,vse na/v avtomobilu moje, samo lastnik avtomobila pa je bil nekdo drug.
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a svizc To jan 14, 2014 7:44 pm

noben?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a čare To jan 14, 2014 8:02 pm

Vprašaj na upravni enoti ali na sodniji kaj lahko nerediš oz. na koga se lahko obrneš.Sam če so ble kdaj na koga vezane so bile nate,ti pa si jih "dal naprej" z avtom vred in potem pomoje niso bile vezane na lastnika avta ampak na avto in ko bi se le ta odjavil bi šle tablice na deponiranje oz. uničenje.Pa maš morda kake papirje da si ti nekoč naročil te tablice?
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a BoneS To jan 14, 2014 8:10 pm

Naceloma bi morali izdati upravno odlocbo o tem -to pa na mestu, kjer izvajajo registracije vozil ne bo mozno. Poskusi vprasati na upravni enoti, ce ne pa, enostavno poslji vprasanje pristojnemu ministrstvu.
Slika
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a NoFear85 To jan 14, 2014 9:04 pm

Avto si lahko uporabljal, skrbel zanj, servisiral, delal z njim kar si zelel, morda ga tudi izplacal. Pravno-formalno pa je lastnik vozila tisti, ki je naveden v prometnem dovoljenju vozila.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a primozek68 To jan 14, 2014 9:21 pm

Kot da ze ni bolj za*****e situacije v familiji se ta udarec,da jim ... vse po spisku


A da ostaneš brez tablice po meri je ''še ta udarec''??



avto je bil moj,vse na/v avtomobilu moje, samo lastnik avtomobila pa je bil nekdo drug

Slika
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a svizc To jan 14, 2014 11:58 pm

primozek68 je napisal/-a:
Kot da ze ni bolj za*****e situacije v familiji se ta udarec,da jim ... vse po spisku


A da ostaneš brez tablice po meri je ''še ta udarec''??



avto je bil moj,vse na/v avtomobilu moje, samo lastnik avtomobila pa je bil nekdo drug

Slika


Ti slucajno ne znas brati?!? Vse sem lepo napisal zgoraj... Potem takem si pri lizingu lastnik avtomobila ti? NISI! Lastnik je lizing hisa oz. kdorkol ti je dal ze avto, ti si samo uporabnik dokler casa avtomobila ne odplacas v celoti. Pa kaj ti mislis da folk serje denar al kaj, da naj odmislim tablice?! In sedaj bo se bo nasel spet en ki bo rekel zakaj si pa dal delat tablice po meri...

Sploh pa nisem prisel sem z vprasanjem kaj se je dogajalo prej, ampak kaj naj naredim sedaj
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a domen90 Sr jan 15, 2014 7:32 pm

primozek68 je napisal/-a:
Kot da ze ni bolj za*****e situacije v familiji se ta udarec,da jim ... vse po spisku


A da ostaneš brez tablice po meri je ''še ta udarec''??



avto je bil moj,vse na/v avtomobilu moje, samo lastnik avtomobila pa je bil nekdo drug

Slika


Eni pa prav nimate drugega dela kot cele dneve srati po forumu in utrujati s postranskimi stvarmi. Kaj te briga kakšen je zanj udarec, vprašanje je jasno, če poznaš odgovor, pomagaš, sicer pa molčiš.
Slika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a primozek68 Sr jan 15, 2014 8:20 pm

Eni pa prav nimate drugega dela kot cele dneve srati po forumu in utrujati s postranskimi stvarmi


Prvo kot prvo ni cele dneve, drugo kot drugo to ni sranje in utrujanje, ampak le iztočnica za razmislek.

Pa kaj ti mislis da folk serje denar al kaj, da naj odmislim tablice?!


Poslušaj, v isti sapi omenjaš neke custom tablice (ki so le preseravanje in zame osebno primitivna ''fora'') in pomanjkanje denarja..Kaj bo, torej? Če nimaš denarja, se boš moral sprijaznit z navadnimi tablicami...

Ti slucajno ne znas brati?!?


Sam si napisal, da je avto TVOJ, lastnik avtomobila pa je NEKDO DRUG. Moral bi napisati, da si pač vozil avto od sorodnika...Si bil le uporabnik.

Še tvoje dejansko vprašanje: kdo ti bo sporočil, kdaj poteče 7 let? Najbrž bi ti povedala gospa za šaltarjem, če bi jo vprašal, a ne? Ostalo ti je pa lepo razložila in tako pač je. Obstajajo v Sloveniji še bolj glupi zakoni, ki človeka še bolj prizadanejo, kot izguba custom tablic, pa nihče ne joka okoli tega.

P.s.: če ni skrivnost, kakšen napis pa je (bil) na tablicah?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a Cefizelj Sr jan 15, 2014 11:28 pm

primozek68 je napisal/-a:
Eni pa prav nimate drugega dela kot cele dneve srati po forumu in utrujati s postranskimi stvarmi


Prvo kot prvo ni cele dneve, drugo kot drugo to ni sranje in utrujanje, ampak le iztočnica za razmislek.

Pa kaj ti mislis da folk serje denar al kaj, da naj odmislim tablice?!


Poslušaj, v isti sapi omenjaš neke custom tablice (ki so le preseravanje in zame osebno primitivna ''fora'') in pomanjkanje denarja..Kaj bo, torej? Če nimaš denarja, se boš moral sprijaznit z navadnimi tablicami...

Ti slucajno ne znas brati?!?


Sam si napisal, da je avto TVOJ, lastnik avtomobila pa je NEKDO DRUG. Moral bi napisati, da si pač vozil avto od sorodnika...Si bil le uporabnik.

Še tvoje dejansko vprašanje: kdo ti bo sporočil, kdaj poteče 7 let? Najbrž bi ti povedala gospa za šaltarjem, če bi jo vprašal, a ne? Ostalo ti je pa lepo razložila in tako pač je. Obstajajo v Sloveniji še bolj glupi zakoni, ki človeka še bolj prizadanejo, kot izguba custom tablic, pa nihče ne joka okoli tega.

P.s.: če ni skrivnost, kakšen napis pa je (bil) na tablicah?


"Prvo kot prvo", kaj je to drugega kot tvoje sranje in utrujanje?!?

Drugič: ta tvoja primitvna fora je zgolj tvoje primitivno mnenje.

Tretjič: kaj tebe briga kaj je pisalo na tablicah?

Ni čudno, da je ta forum kjer je če se ljudje (in primozek68) vtikajo v stvari na katere nimajo odgovora in se jih ne tičejo.

P.S. Ja mene se tudi ne tiče - samo nisem se mogel zadržat.
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a Tilen18 Če jan 16, 2014 12:02 am

zakaj pa niste uredili prepisa že prej, če so ti sorodniki že prej avto dali? sorodnik je na tvojo željo dal delat tablice po meri? lahko bi že takrat to vse poenostavili...
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a svizc Če jan 16, 2014 1:03 pm

@domen90, vsaj eden ki je takoj razbral kaj bi rad zvedel oz. kaksno je moje vprasanje :)

@primozek68 ob dnevu nakupa oz. prve registracije je bil av napisan na preminulega, vmes pa sem imel jaz vsa pooblastila (registracija, tehnicni, itd.) ce je zadeva sedaj kaj bolj jasna. Kdo mi bo sporocil, pa ravno zato sem prisel sem na forum ce ima kdo mogoce podoben primer in na koga se je obrnil (to je point cele debate...) izguba tablic je ena izmed problemov, imam se veliko hujsih, ampak ravno zaradi te situacije sem tudi odprl temo z vprasanjem. Tablice so bile KR SVIZC

@Tilen18, ocitno ti sodniski postopki niso znani, da povdarim avto sem dobil kot zapuscino od pokojne osebe... Poleg tega pa sodniski postopek ne traja iz danes na jutri ampak se vlece kar precej casa. Point vsega je da so bile tablice pisane na EMSO preminulega, osebe sedaj ni vec, pravtako tablic. Avto sem dobil kot zapuscino...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 16, 2014 2:33 pm

Razumem, da je pač avto iz takšnih ali drugačnih razlogov bil pisan na nekoga drugega, ampak nimaš "jim" kaj "je*** vsega po spisku", ker si si čisto sam kriv. Prepričan sem, da ni bila ob izdaji tablic nobena skrivnost, da so tablice vezane na lastnika/EMŠO, se pravi, da je že v štartu bila storjena neumnost oz. bi se moral dobro pozanimat, kaj bo, ko boš avto želel prepisat nase ali pa kupit drugega. Kar se tega tiče, so pravila čisto logična in ni nobenega razloga, da bi predvidevala takšne "neumnosti". Zamišljaj si, da nekdo s tablicami po meri pogine z njimi na avtu in kdo od najbližjih čez kakšnega pol leta vidi avto z enakimi tablicami, saj se mu zmeša.

Nekaj sem iskal, ampak ne najdem podatka, kako je z registrskimi tablicami z izbranim delom označbe, če se jih odjavi oz. lastnik umre. Poišči sam oz. vprašaj na UE kako točno je s tem. Še enkrat pa poudarjam, da lahko krivdo za nastalo situacijo pripisuješ le sebi, ker je posledica tvojega nepremišljenega dejanja.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a primozek68 Če jan 16, 2014 7:02 pm

@cefizelj:
samo nisem se mogel zadržat.


Kaj si se pa ti vžgal zdej? Nazaj v kočo pa mir.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ponovno narocilo ze uporabljenih registrskih tablic po m

Napisal/-a Fan So feb 22, 2014 9:27 pm

svizc je napisal/-a: Point vsega je da so bile tablice pisane na EMSO preminulega, osebe sedaj ni vec, pravtako tablic. Avto sem dobil kot zapuscino...


Pozdravljeni

Kaj se ne da to urediti v zapuščinski razpravi? Lastnina preminulega se razdeli dedičem ................. preverite na sodišču.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov