Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
Uporabniški avatar
Mare9mm
Uporabnik
 
Prispevkov: 805
Pridružen: Če jul 24, 2003 12:16 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Mare9mm Po apr 04, 2005 3:42 pm

Z eno besedo: Michelin. :P
:___o TO MI DELI! :woohoo

Naj se pri Bridgestone kaj naučijo :vc al pa naj :con rdeči podpišejo s tapravim dobaviteljem gum. :twisted: Do takrat pa GO ALONSO in ostali Michelin drivers!
(Se že v naprej opravičujem za ispad, ampak sem res vesel zarad tega rezultata in vam ni treba nič odgovarjat... ignorirajte ta post. :wiihuu )
...ampak to je samo moje mnenje.
Slika
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Po apr 04, 2005 3:58 pm

Za Renaulta navijam že celo življenje in tudi pred kakima 2 letoma sem to tukaj napisal... Tudi ko je bil še Beneton pa še kaj... Ko renault ni imel formule sem pač spremljal formulo bolj tak... Sedaj in tudi odkar se je vrnil navijam za Renault... 8)

Komentar leta 2003
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... c&start=60

Komentar pred letošnjo sezono

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... &start=100

Tak, da nebo veter pihal al kako že pravijo... :roll:
Zadnjič spremenil xandrej, dne Po apr 04, 2005 4:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
metallic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2636
Pridružen: Če avg 14, 2003 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a metallic Po apr 04, 2005 4:02 pm

Mare9mm je napisal/-a:Z eno besedo: Michelin. :P
:___o TO MI DELI! :woohoo

Naj se pri Bridgestone kaj naučijo :vc al pa naj :con rdeči podpišejo s tapravim dobaviteljem gum. :twisted: Do takrat pa GO ALONSO in ostali Michelin drivers!
(Se že v naprej opravičujem za ispad, ampak sem res vesel zarad tega rezultata in vam ni treba nič odgovarjat... ignorirajte ta post. :wiihuu )


Ti pa 100% dilaš michelinke?? :bonk :vc
 
Uporabniški avatar
WILLIAMSCAR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Če maj 20, 2004 3:28 pm

Napisal/-a WILLIAMSCAR Po apr 04, 2005 4:10 pm

jaz tud navijam za renault že odkar spremljam formulo in si upam stavit,da bo letos alonso prvak!!!!!!! renault zakon
ALONSO CAR
 
Uporabniški avatar
DIrk
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: Po dec 20, 2004 9:35 pm

Napisal/-a DIrk Po apr 04, 2005 4:18 pm

NE vem zdj usi govorite kako bo Ferrari in Bridgestone napredoval do dirke v Imoli, ampak pozabljate, da bodo tudi druga moštva testirala in s tem izboljševala dirkalnike in material!! Mislim da se tako velikega zaostanka ne da odpraviti čez noč!!!
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Po apr 04, 2005 4:31 pm

Jaz pa že odkar pomnim navijam za MClarna. Kaj hočeš vedno jim ne gre kot treba vendar so pa zakon.
Renaultu svaka čast, ker so trenutno res najmočnejši. Kapo dol pred Delaroso, ki ga je res biksal ampak tako kot treba. Prehitel je BMW, hondo intd. zraven bil večkrat na travi, na koncu pa še dosegel zelo lepo mesto. Bravo za njega, ki mislim, da je bil zraven Alonsa pravi kavalir dirke. Če samo pogledamo kako ga je oviral tisti pinokijo od ferrarija in mu vozil ciki caki... :roll:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3287
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Po apr 04, 2005 7:13 pm

woolff je napisal/-a: Če samo pogledamo kako ga je oviral tisti pinokijo od ferrarija in mu vozil ciki caki... :roll:


:lol: :EE :rofl hehe kolk sem se nasmejal tej izjavi.

Ja Mercedes je s tem ko je premagal BMW na celi črti dobro reklamo sebi naredil.
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice To apr 05, 2005 9:05 am

Še ena velika zmaga za moštvo Renault, ki se je uveljavilo kot najboljše moštvo v svetu formule 1 ta hip. Prepričljiva zmaga, tretja v tej sezoni in druga letošnja za Fernanda Alonsa ter stota za Renault v formuli 1, je še enkrat dokazala, da bo mladi Španec resno napadel sam vrh. Tekmeci so to pot bolj pokazali zobe, a hladnokrvni Alonso je znal ubraniti vse napade. Zmagal je s pravo lahkoto. Giancarlo Fisichella, ki je bil odlično na poti do novega dobrega rezultata, pa je moral odstopiti zaradi tehnične težave na motorju.

V kvalifikacijah Fernando Alonso ni dovoljeval presenečenj in je bil v obeh delnih kvalifikacijah najhitrejši ter tako dirko začel z najboljšega štartnega mesta. »Drugi kvalifikacijski krog je najtežji, ker ne smeš preveč »zaspati« in zapraviti prednosti, pa tudi ne smeš preveč tvegati, da ne bi zletel s steze. Veter nam je precej nagajal, a na koncu se je vse izteklo v najboljši možni meri,« je bil po kvalifikacijah zadovoljen Fernando. Giancarlo Fisichella pa je imel nekaj smole, in je po napaki v hitrem krogu dirko začel z desetega štartnega mesta. A smola se je Italijana držala tudi v dirki.

VN Bahrajna je bila namreč za moštvo Renault neverjetno uspešna in istočasno malce razočaranje: Fernando Alonso je uspešno obranil napade Michaela Schumacherja, ki se je Španca držal le do enajstega kroga, potem pa je odstopil, tako da je na koncu zmagovalec dirke vozil precej »osamljeno« in suvereno dirko vse do zmage. »To so sanje, to je dirka, o kakršni sanj vsak dirkač,« je po dirki pripovedoval Alonso, »vse je delovalo brez najmanjše napake. Ferrari je sicer pokazal, da so lahko z novim dirkalnikom hitri, a na koncu šteje le tisti, ki pride skozi cilj. Po prvem postanku je bil dirkalnik še boljši.«

V peklenski vročini, ko se je steza segrela na 55 stopinj Celzija, je Renaultov R25 pokazal vse svoje prednosti, saj je bil dirkalnik iz kroga v krog boljši, o pretirani obrabi pnevmatik pa ni bilo ne duha ne sluha. »Proti koncu dirke sem lahko upočasnil vožnjo in sem pazil le še na zavore, ki pa so tudi delovale odlično,« je še dodal Alonso. Španec si namreč ni privoščil niti ene same napake, medtem ko so se tekmeci ubadali s takšnimi in drugačnimi težavami na vročem bahrajnskem asfaltu.

Žal se račun ni izšel Giancarlu Fisichelli. Italijan se je dobro podal v dirko, a kmalu so se pojavile težave v motorju in zaradi nesporazuma z vodstvom moštva je enkrat celo nenapovedano pripeljal v bokse. A tudi pri drugem postanku je bilo jasno, da je bila napaka na motorju prevelika in »Fisico« se je moral posloviti od dirke.
»Razočaran sem, ker je kasnejši razvoj dogodkov pokazal, da smo imel ta konec tedna najbolj konkurenčen dirkalnik na stezi. Verjetno bi lahko napredoval za precej mest. A to je dirkanje, zdaj se moram osredotočiti na prihajajoče dirke, kajti boj s tekmeci bo še oster,« je povedal Fisichella.

Vodja moštva Flavio Briatore ni mogel skriti čustev ob Renaultovi premoči: »Več verjetno ni potrebno povedati, rezultati govorijo sami zase. Fernando je imel celotno dirko vse pod nadzorom, po odstopu Michaela Schumacherja je moral le še paziti na pnevmatike, na motor in na zavore. Giancarlo žal spet ni pripel v cilj, a prepričan sem, da bo prišel v Imolo še dodatno motiviran. In res sem ponosen, da sem del moštva, ki je s to zmago slavilo stoto zmago v formuli 1.«

Pat Symonds, tehnični direktor moštva, pa je povedal: »Naravnost užival sem, ko sem opazoval Fernanda pri delu. Kljub temu, da je imel nekaj dela le v začetku dirke, je bilo od prvega do zadnjega kroga zelo težko nadzorovati dogajanje na stezi, a o tem, kako dobro je odpeljal dirko, govori tudi podatek, da mu ni bilo potrebno v začetku dirke motorja niti enkrat zavrteti do najvišjih dovoljenih vrtljajev. Očitno je zmožen iz dirkalnika potegniti vse, ne da bi pri tem ogrozil njegovo delovanje in vzdržljivost tehnike. Michelinove pnevmatike so se še enkrat izkazale v najboljši možni luči: hitre v enem krogu in izredno vzdržljive skozi celotno dirko. Za Giancarla mi je žal, ker bi danes lahko dosegel odlično uvrstitev.«

Fernando Alonso se že veseli naslednje dirke, ki bo 24. aprila v Imoli. »V Italijo odhajamo kot veliki favoriti in občutek je zelo dober. Ferrari je hiter, a očitno imajo veliko težav s pnevmatikami. Naši odlični rezultati so še en dokaz, kako dobro so se preko zime pripravljali naši partnerji pri Michelinu,« se nadaljevanja sezone veseli Alonso.

S tretjo zmago v treh dirkah je moštvo Renault na vrhu razvrstitve med moštvi, Fernando Alonso pa je še utrdil vodilni položaj v točkovanju med vozniki. Giancarlo Fisichella zdaj zaseda tretje mesto.

Najhitrejši krog:
Pedro de la Rosa (McLaren) 1:31,447 min (43. krog)


Točkovanje za SP voznikov:
1. Fernando Alonso 26 točk
2. Jarno Trulli 16
3. Giancarlo Fisichella 10
4. David Coulthard 9
Ralf Schumacher 9
6. Rubens Barrichello 8
Juan-Pablo Montoya 8
8. Mark Webber 7
Kimi Raikkonen 7
10. Nick Heidfeld 6
11. Pedro de la Rosa 4
12. Christian Klien 3
13. Felipe Massa 2
Michael Schumacher 2

Točkovanje za SP moštev:
1. Renault 36 točk
2. Toyota 25
3. McLaren 19
4. Williams 13
5. Red Bull 12
6. Ferrari 10
7. Sauber 2
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
meganeman
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: To dec 10, 2002 2:11 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a meganeman To apr 05, 2005 9:48 am

Jst tud mislim, da folk ne menja svojga mostva tako kot "gate":)
Kvecjemu, ce gre mostvo iz tekmovanja ven. Drugace nas je pa velik navijalo za Renault ze od kar pomnimo, samo da smo bili prej bolj tiho, ker je bila premoc Ferrarija prevelika!
Sej bi Ferrari se vedno zmagoval, ce nebi spremenili pravil, valda pa so napisali pravila tako, da so bolj pisana na kozo "revnim" mostvom, kot pa bogatim, kot je Ferrari:) Ker je gledanost in zainteresiranost v F1 padla. Ce pa se iz F1 zacnejo poslavlati veliki sponzorji potem tudi Ferrari propade:) Zato je bolje, da naredijo dirkanje bolj zanimivo, kar jim je neverjetno dobro uspelo, saj so se 5 let matrali, da bi spodkopali Ferrarija in jim je sele sedaj uspelo!

Lp,
I have a need, the need for speed! Meganeman over and out...
Slika
 
Janez Blond
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr feb 09, 2005 9:00 pm

Napisal/-a Janez Blond To apr 05, 2005 10:31 am

Mi je zlo zanimivo kolk vas je kr naenkrat za Renaulta.....a čez pol letaboste pa za BAR navijal sam da ne bo ferrari...

No ampal če smo realni Ferrari kot vozilo ni slab...majo še šanse in osebno verjamem da se bodo pobrali, pač niso Renault k sam pol leta zdržijo, tako kot lani....
Toyota je tud za čestitat, sam osebno nisem tud pomislu da bi pršli do točk pa so na štengcah....

Kar se tiče BMW-ja pa Mrcedeza pa je največ odnesu koncern Volkswagn, ki se saj ne sramoti.....Predvsem ti dve ekipi bi se morali za prvo mesto borit, pa kaj delajo....lohk jih je sram da jih Renault pa Toyota za sabo pustita...., sploh če pomislimo infrastrukturo s katero razpolagata in znanjem....

V nadeljevanju sezone pa dvomim da bo Bridstone tako slab, če pa bo pa itak da nimajo kej v F1 delat.....če nau mu Ferrari boljših gum jim bom svoje posodu :lol: .
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec To apr 05, 2005 10:50 am

meganeman je napisal/-a:Jst tud mislim, da folk ne menja svojga mostva tako kot "gate":)
Kvecjemu, ce gre mostvo iz tekmovanja ven. Drugace nas je pa velik navijalo za Renault ze od kar pomnimo, samo da smo bili prej bolj tiho, ker je bila premoc Ferrarija prevelika!
Sej bi Ferrari se vedno zmagoval, ce nebi spremenili pravil, valda pa so napisali pravila tako, da so bolj pisana na kozo "revnim" mostvom, kot pa bogatim, kot je Ferrari:) Ker je gledanost in zainteresiranost v F1 padla. Ce pa se iz F1 zacnejo poslavlati veliki sponzorji potem tudi Ferrari propade:) Zato je bolje, da naredijo dirkanje bolj zanimivo, kar jim je neverjetno dobro uspelo, saj so se 5 let matrali, da bi spodkopali Ferrarija in jim je sele sedaj uspelo!

Lp,

vidš to kar si napisal- vsaj del je totaln idiotizem
5 let so se matrali spodkopati ferari
lepo te prosm sej niso bli 10 let prvaki
zdej je vsaj dirkanje zanimivo
jst sm začel za šumija navijat, ko je pršu k ferariju, ker mi beneton pač ni bil to kar bi mogel bit. Mi je sedaj renault kot moštvo bol všeč.
pred tem pa po manslu nism imel glavnega favorita
lp
 
Uporabniški avatar
meganeman
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: To dec 10, 2002 2:11 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a meganeman To apr 05, 2005 7:48 pm

Vsaka medalija ma dve plati!
So se pac 3 leta matrali, heh
V glavnem hoteli so narediti zanimivo dirkanje, kar jim je uspelo, pa ce tudi nebi bil Renault na prvem mestu, ljudje si zelijo samo:

KRUHA IN IGER!

Ne glede na to kdo zmaguje, sej vidis, da menjajo favorite ko gate:( Zato, da se jim ni treba sekirat, da bi zgubili. Raj navijam za Renault pa tud, ce bodo zadnji v karavani, vsaj vem zakaj mam dolocene novosti v avtu zmontirane, hehehehhe
Zadnjič spremenil meganeman, dne To apr 05, 2005 8:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
I have a need, the need for speed! Meganeman over and out...
Slika
 
Uporabniški avatar
WILLIAMSCAR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Če maj 20, 2004 3:28 pm

Napisal/-a WILLIAMSCAR To apr 05, 2005 7:59 pm

folk se pač nemore sprijaznit da renault zmaguje in da bomo letos prvaki. vsi so sam za" šumija" RENAULT ZAKON
ALONSO CAR
 
speedfight
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 675
Pridružen: Po nov 08, 2004 8:02 am

Napisal/-a speedfight To apr 05, 2005 8:11 pm

WILLIAMSCAR je napisal/-a:folk se pač nemore sprijaznit da renault zmaguje in da bomo letos prvaki. vsi so sam za" šumija" RENAULT ZAKON


točno tako!!! Upam da bodo zdržali na vrhu :D :D


LP miha
 
ale10
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Po sep 08, 2003 10:08 pm

Napisal/-a ale10 To apr 05, 2005 8:15 pm

Letos bomo vsaj 8krat zmagal. In to bo dovolj da smo prvaki, ker avto je res hitr sam en mesec rabjo da zrihtajo vzdržljivost.
 
Uporabniški avatar
WILLIAMSCAR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Če maj 20, 2004 3:28 pm

Napisal/-a WILLIAMSCAR To apr 05, 2005 8:24 pm

ale10 ne sanjaj!
ALONSO CAR
 
ale10
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Po sep 08, 2003 10:08 pm

Napisal/-a ale10 To apr 05, 2005 8:25 pm

To niso sanje ampak resničnost. Sam da pridemo v Evropo. Izjema bo le Budimpešta.
 
speedfight
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 675
Pridružen: Po nov 08, 2004 8:02 am

Napisal/-a speedfight To apr 05, 2005 8:47 pm

ale10 je napisal/-a:To niso sanje ampak resničnost. Sam da pridemo v Evropo. Izjema bo le Budimpešta.



em...sej ste za Bahrain napovedal in govorl da bote pkazal kaj znate!!! In rezultat?!?!? Dej ne bluzi pa si pejt še par komentarju pogledat kak je Alonso na začetku dirke šparal motor in ga ni vrtel u najvišje obrate!!!!! tak da ne govort kaj bo na naslednji dirki pa te vaše fore k ste zdele na 3eh dirkah pokazal letošnji obraz!!! aja pa še to le zakaj je imel Ferrari krizni sestanek?!?! Najberž da ne zato ker so krive samo gume "slab menjalnik" ipd. ampak zato ker je preprosto dirkalnik "zanič"!!!


LP miha
 
ale10
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Po sep 08, 2003 10:08 pm

Napisal/-a ale10 To apr 05, 2005 8:51 pm

Aja zanič je cel dirkalnik. Ja kako pa to da se je vozu in komot sledil Renoja dokler ni pršlo do okvare. Pa ne mi govor, da ga je Alonso šparal. Če nebi Mihatu šla hidravlika nebi reno več dolgo zdržal takega tempa. Kaj pa govorijo je pa drugo. Sej je tud Ferrari lan govoru, da majo še rezerve pa da se vozjo na 3/4. Sej to so logični komentarji. Sam ne vem kako bodo čez dve dirke govoril, ko se bojo boril za stopničke.
 
Uporabniški avatar
DIrk
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: Po dec 20, 2004 9:35 pm

Napisal/-a DIrk To apr 05, 2005 9:05 pm

ale10 je napisal/-a:Aja zanič je cel dirkalnik. Ja kako pa to da se je vozu in komot sledil Renoja dokler ni pršlo do okvare. Pa ne mi govor, da ga je Alonso šparal. Če nebi Mihatu šla hidravlika nebi reno več dolgo zdržal takega tempa. Kaj pa govorijo je pa drugo. Sej je tud Ferrari lan govoru, da majo še rezerve pa da se vozjo na 3/4. Sej to so logični komentarji. Sam ne vem kako bodo čez dve dirke govoril, ko se bojo boril za stopničke.


tudi Schumi nebi zdržal takega tempa, ker je imel napačne gume in ni imel nobenih možnosti za zmaga!! in tudi če bi izbrali trde gume, ne bi bilo nič od njih, saj bi bili še slabši!! Postavite se že na realna tla! letošnje leto ni nič z njimi in verjami da jih čaka še veliko dela da bodo ujeli najbolše!!!
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov