Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
cr00ky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe jan 23, 2004 4:18 pm

Napisal/-a cr00ky So maj 28, 2005 5:31 pm

YOC je napisal/-a:
meganeman je napisal/-a:Kaj pa ce bi bilo zaradi tega, ker f1 nima pravega vzmetenja? Ko gledas kako zapelje cez robnik in skoci v zrak bi se razsula formula, ce ne bi imela balonarc gor!
Nekaj sem tudi slisal, da se ta guma ob velikih hitrostih zoza in raztegne zaradi centrifuge, mogoce tudi to kako izkoriscajo?


Se kr strinjam s tabo. Glede na to, da vzmetenja nima, bi mu v primeru nizkopresečnih gumo v gobec odfukal, če bi na robnik zapelu. Ampak spet samo ugibanje.


sej ce bi mel pa nizkopresecne gume.. bi mel pa mal boljse fedre...

Fora je v tem, da FIA predpisuje 13" feltne. In to iz vec razlogov.
Si predstavlate keramične bremze v velikosti velike pice, skrite pod 18"feltnam? To bi tko bremzal... da bi učki vn letel...in bi mogl met celado skos zaprto...

13"feltne so verjetno tudi bolj varne (togost) od kaksnih 18", ce bi mel 18", bi jih pomoje na vseh robnikih skrivil, k tolk divjajo cez...

Ce so pa hotla met mostva na avtu, optimalen kotalni obseg gume.. pa ni bilo na izbiro druzga k visokopresečne gume... ki so jih potem nafilal s plinom, na cca.30barov.

Pomoje bi se še kej najdl...

lp, Cr00k
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide So maj 28, 2005 5:48 pm

meganeman je napisal/-a:Kaj pa ce bi bilo zaradi tega, ker f1 nima pravega vzmetenja? Ko gledas kako zapelje cez robnik in skoci v zrak bi se razsula formula, ce ne bi imela balonarc gor!
Nekaj sem tudi slisal, da se ta guma ob velikih hitrostih zoza in raztegne zaradi centrifuge, mogoce tudi to kako izkoriscajo?


Hmmm...nimajo vzmetenja...če ga ne bi imeli, bi jih že tako ali tako na vsaki luknji odbilo z dirkališča...
SlikaSlika

Ali pa si to kako drugače mislil :?:
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
poggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe feb 06, 2004 10:04 pm

Napisal/-a poggy So maj 28, 2005 5:59 pm

te gume majo med drugim tut zarad same živčnosti in odviznosti. kr pri nizko presečni gumi (DTM dirke) so avti zlo živčni, občutljivi na že najmanjše obračanje volana. če bi blo to pri f1 bi letel ven k muhe po pipsu.


L.P.


P.S.: Blo je zadnič na DSFu se mi zdi. Govoril je pa Hakkinen, ki zdaj vozi v DTM prvenstvu za Mercedes
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 So maj 28, 2005 6:09 pm

cr00ky je napisal/-a:
YOC je napisal/-a:
meganeman je napisal/-a:Kaj pa ce bi bilo zaradi tega, ker f1 nima pravega vzmetenja? Ko gledas kako zapelje cez robnik in skoci v zrak bi se razsula formula, ce ne bi imela balonarc gor!
Nekaj sem tudi slisal, da se ta guma ob velikih hitrostih zoza in raztegne zaradi centrifuge, mogoce tudi to kako izkoriscajo?


Se kr strinjam s tabo. Glede na to, da vzmetenja nima, bi mu v primeru nizkopresečnih gumo v gobec odfukal, če bi na robnik zapelu. Ampak spet samo ugibanje.


sej ce bi mel pa nizkopresecne gume.. bi mel pa mal boljse fedre...

Fora je v tem, da FIA predpisuje 13" feltne. In to iz vec razlogov.
Si predstavlate keramične bremze v velikosti velike pice, skrite pod 18"feltnam? To bi tko bremzal... da bi učki vn letel...in bi mogl met celado skos zaprto...

13"feltne so verjetno tudi bolj varne (togost) od kaksnih 18", ce bi mel 18", bi jih pomoje na vseh robnikih skrivil, k tolk divjajo cez...

Ce so pa hotla met mostva na avtu, optimalen kotalni obseg gume.. pa ni bilo na izbiro druzga k visokopresečne gume... ki so jih potem nafilal s plinom, na cca.30barov.

Pomoje bi se še kej najdl...

lp, Cr00k


res je! zato pa so taka pravila, une amortizerje ki jih kaže slide je trdooooooo,
in če bi pa imeli nizkopresečne gume in da zmehčajo amortizerje bi pa bila katastrofa, to bi kr plavalo non-stop, oprijem bi se še poslabšal.
tako da mislim da je to kr dober kompromis.

F1 želijo upočasnit, če bi bil F1 brez takih pravil bi bile formule toliko dovršene
da si ne moreste niti predstavljat kako! in mislim da potem človek ga nebi mogel vozit
zaradi takih sil ki potem bi proizvajal.

in tle ni nobenega ugibanja, gume so take zaradi pravil in konec, če nebi bile take
zaradi pravil bi jih imeli vsi različne, na različnih dirkališčih ali podlagah bi imeli
različne ker bi se njim zdele drugačne boljše glede na situacijo.
Slika
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky So maj 28, 2005 6:32 pm

Tako bom jst reku...ta F1 in njihova FIA al kaj je se meni zdi da delajo formulo zelo brezvezno. Vsako leto nekaj upočasnjujejo neke nove pravila neka nova omejevanja,...mene je minilo gledat F1, 100x raje gledam MotoGP.

Pa to glede varnosti. Pred nevem kolk leti je bla F1 veliko bolj zanimiva, dobro se je zgodilo da je kdo kdaj se ubil, samo to je itak rizik pri teh dirkah. S tem ko tolk omejujejo vsegaboga zgubljajo gledalce, namesto da bi nardil kako bolj vzburjllivo novost.

Če pogledaš zasedenost dirk je vsako leto manj ljudi, karte nabijejo do nebes in se še sprašujejo zakaj ni folka kot ponavadi??

LP
The MAN
 
Uporabniški avatar
Mih@
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: So okt 18, 2003 3:41 pm
Kraj: Smlednik

Napisal/-a Mih@ So maj 28, 2005 6:54 pm

salesky je napisal/-a:Tako bom jst reku...ta F1 in njihova FIA al kaj je se meni zdi da delajo formulo zelo brezvezno. Vsako leto nekaj upočasnjujejo neke nove pravila neka nova omejevanja,...mene je minilo gledat F1, 100x raje gledam MotoGP.

Pa to glede varnosti. Pred nevem kolk leti je bla F1 veliko bolj zanimiva, dobro se je zgodilo da je kdo kdaj se ubil, samo to je itak rizik pri teh dirkah. S tem ko tolk omejujejo vsegaboga zgubljajo gledalce, namesto da bi nardil kako bolj vzburjllivo novost.

Če pogledaš zasedenost dirk je vsako leto manj ljudi, karte nabijejo do nebes in se še sprašujejo zakaj ni folka kot ponavadi??

LP

Vsi vemo, da je tako, razen fie. Žalostno. :roll: :cry:
http://mr.si/
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost