Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

F1 ZDA

Napisal/-a Speedfighter Ne jun 19, 2005 10:10 am

...in smo že pred naslednjo dirko v F1! :D

Čeprov je na podlagi štartnih pozicij težko napovedat kdo bo boljši, se mi zdi da se obeta spet ena bolj zanimivih dirk... :-P

Drugač pa predlagam, da bi počas lahko prvi ovinek ovala poimenovali po Ralfu Schumacherju-po dveh zaporednih letih si je to že res zaslužu! :P
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Ne jun 19, 2005 10:17 am

Končno en odpru temo!!!

Hja mene najbl zanima kaj bo zdej s temi gumami. A jim bodo dovolil uporabo novih al ne in v tem primeru ali bodo dirkali ali ne.

Sicer se Briatore neki jezi, ampak pomoje tut če jim novih gum ne dovolijo, bo njihova udeležba na dirki pogojena z Mclarnovo. Torej če Mclaren dirka pol bo Renault tut, če ne pa po mojem ttu Renault ne bo.


Živi bili vidjeli.
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter Ne jun 19, 2005 10:20 am

Tomaz40, mi lahk sam na kratko poveš kaj je s to situacijo glede gum?? :? Ker nism uspel tolk spremljat dogajanja v F1 ta vikend...
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky Ne jun 19, 2005 10:26 am

Če se ne motim piše to tukaj:
http://www.formula1.com/race/news/3189/740.html
The MAN
 
Uporabniški avatar
JeZn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če apr 14, 2005 1:16 pm
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica

Napisal/-a JeZn Ne jun 19, 2005 11:00 am

Če se ne bodo zmenili glede gum in če se Michelinovci odločijo da ne bodo vozili, dirka odpade. Če se ne motim, mora bit na startu najmanj 12 dirkalnikov, Bridgestonovih pa ne znese tolk....
Zadnjič spremenil JeZn, dne Ne jun 19, 2005 11:06 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Nič ni bolj žalostno kot gledati Mercedesovo zvezdo, ki te ne pripelje nikamor.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter Ne jun 19, 2005 11:06 am

JeZn je napisal/-a:Če se ne bodo zmenili glede gum in če se Michelinovci odločijo da ne bodo vozili, dirka odpade. Če se ne motim, mora bit na startu najmanj 12 dirkalnikov, Bridgestonovih pa ne znese tolk....


Vsekakor bo še zanimivo dans! :P
Zarad mene tud če dirka odpade, pa točke razdelijo med Bridgestonovce... ;)
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 Ne jun 19, 2005 11:09 am

toyota se največ jezi glede tega, zaradi imiđa v ameriškem trgu si ne bojo
dovolili da bi jim med dirko eksplodirale gume, čeprav imajo PP če ni drugih gum
ne dirkajo.
Slika
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Ne jun 19, 2005 11:11 am

Speedfighter je napisal/-a:
JeZn je napisal/-a:Če se ne bodo zmenili glede gum in če se Michelinovci odločijo da ne bodo vozili, dirka odpade. Če se ne motim, mora bit na startu najmanj 12 dirkalnikov, Bridgestonovih pa ne znese tolk....


Vsekakor bo še zanimivo dans! :P
Zarad mene tud če dirka odpade, pa točke razdelijo med Bridgestonovce... ;)


Dvomim da bi dirka odpadla, ker je v pogodbi Concorde napisano, da mora Ecclestone zagotovit neko določeno število dirkalnikov na stezi, če ne ga lahko moštva tožijo. Zato pa pred vsako sezono Ecclestone išče sponzorje za Minardi, da ne bi imel premalo dirkalnikov na stezi.

Aja: Speedfighter: Jest tut nisem gledal treninga, tko da vse kar vem sem prebral v današnjem Delu.
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
Uporabniški avatar
lublancan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2785
Pridružen: To maj 04, 2004 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lublancan Ne jun 19, 2005 11:11 am

JeZn je napisal/-a:Če se ne bodo zmenili glede gum in če se Michelinovci odločijo da ne bodo vozili, dirka odpade. Če se ne motim, mora bit na startu najmanj 12 dirkalnikov, Bridgestonovih pa ne znese tolk....


supr ideja, spozorji dirkalnikou k dirkajo z mišelinkami bojo bli blazno veseli

zdej zarad varnosti, bi jim lahk dovolil uporabo drugih gum, čeprou bi lahk to izjemo kasnej izkoriščal
podpis
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 Ne jun 19, 2005 11:14 am

pa naj bi včeraj iz europe vzletelo letalo polno drugih nadomestnih gum, zdaj če bo
FIA dovolila prekršit pravila in dovolila te gume dirka bo!
Slika
 
Uporabniški avatar
ASenna
Uporabnik
 
Prispevkov: 1249
Pridružen: To jan 20, 2004 10:53 am
Kraj: kropa

Napisal/-a ASenna Ne jun 19, 2005 11:15 am

Speedfighter je napisal/-a:Tomaz40, mi lahk sam na kratko poveš kaj je s to situacijo glede gum?? :? Ker nism uspel tolk spremljat dogajanja v F1 ta vikend...


Michelin: Dodatna šikana ali odstop
Michelin ugotavlja, da so njegove gume v ovinku št.13 preveč obremenjene- predvsem zadaj levo


Po informacijah od "Speedtv.com", je francoski proizvajalec gum iz tega razloga na FIO naslovil pismo, ki zahteva, da se na dirki v ovinku št.13 postavi šikana, ki bi preprečila nadaljne probleme z gumami. Vseh sedem moštev, ki jih opremlja Michelin, se je namreč dogovorilo, da gredo na štart samo v primeru, če bo na dirkališču "vstavljen" zaviralec hitrosti v obliki šikane. Ta novica se je v boksih razširila pozno zvečer po lokalnem času, ko so mediji že odšli k počitku.


neki članka sem prekopiral iz f1-magazina
men mama prav "za vsakmu ovinkom je hodič"
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter Ne jun 19, 2005 11:20 am

Ma so bedni-sam izkoriščal bi številčno premoč!
Sej sta dve čist normalne opcije:
1.Vzamejo nove gume, s tem da morjo pač štartat iz ozadja al pa boksov(bi blo zanimiv vidt 14 dirkalnikov iz boksov štartat! :D )
2.Če more štartat 12 dirkalnikov minimalno, nej se pač Ferrari, Jordan&Minardi furajo s po štirimi... ;)

V končni fazi, sej te tri ekipe niso čist nč krive če ostala moštva nimajo izpravnih dirkalnikov... :P
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky Ne jun 19, 2005 11:24 am

se podpišem pod to!
The MAN
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3287
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Ne jun 19, 2005 11:28 am

Boj bo vsekakor potekal med Raikkonenom in Alonsom. Montoya se lahko z dobro taktiko in hitro vožnjo prebije v ospredje. Toyota ni dovolj močna za zmago. Če Raikkonen pa Alonso ne bota imela problemov bo 3 mesto osvojil Scumacher. No pač moje napovedi.
Glede gum sem pa že itaq 100X napisal da je FIA nardila bedastočo ko je prepovedala menjavo gum med dirko. S tem so povzročili samo to da je ogrožena varnost dirkačev. Raikkonena na VN Evrope in sedaj ostalih v ZDA. Kaj bo res mogla bit spet kakšna smrtna žrtev da bo FIA vidla da se to ne obnese!
Zadnjič spremenil McLaren, dne Ne jun 19, 2005 11:29 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
XFX
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: Sr maj 25, 2005 6:55 pm

Napisal/-a XFX Ne jun 19, 2005 11:29 am

Saj ima samo toyota probleme z gumami, ne vem kaj so počeli z njimi. :P
Slika
 
Uporabniški avatar
JeZn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če apr 14, 2005 1:16 pm
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica

Napisal/-a JeZn Ne jun 19, 2005 11:33 am

Tomaz40 je napisal/-a:
Speedfighter je napisal/-a:
JeZn je napisal/-a:Če se ne bodo zmenili glede gum in če se Michelinovci odločijo da ne bodo vozili, dirka odpade. Če se ne motim, mora bit na startu najmanj 12 dirkalnikov, Bridgestonovih pa ne znese tolk....


Vsekakor bo še zanimivo dans! :P
Zarad mene tud če dirka odpade, pa točke razdelijo med Bridgestonovce... ;)


Dvomim da bi dirka odpadla, ker je v pogodbi Concorde napisano, da mora Ecclestone zagotovit neko določeno število dirkalnikov na stezi, če ne ga lahko moštva tožijo. Zato pa pred vsako sezono Ecclestone išče sponzorje za Minardi, da ne bi imel premalo dirkalnikov na stezi.

Aja: Speedfighter: Jest tut nisem gledal treninga, tko da vse kar vem sem prebral v današnjem Delu.


Ne sej ne bo odpadla. Ecclestone se bo že nekako izmazal...
Al jim bodo dovolili preobut dirkalnike (čeprav se mi to ne zdi možno, ker se bo to pol lahko izkoriščalo tudi v naprej), bolj smiselno bi bilo postaviti šikano kot je napisal ASenna. V smislu varnosti, ker ne bodo tvegali da se jim kdo hudo ponesreči..
Speedfighterju pa samo to, v pravilniku piše da lahko tekmujeta sam dva avtomobil iz posameznega moštva....
Nič ni bolj žalostno kot gledati Mercedesovo zvezdo, ki te ne pripelje nikamor.
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Ne jun 19, 2005 11:40 am

Dirka itak ne bo odpadla in tut dvomim da Michelinove ekipe ne bi vozile, kot tudi močno dvomim, da bi se Renault upal podariti Mclarnu 18 točk v svetovnem prvenstvu ali obratno.

Kakršna koli rešitev bo zanimiva. Ali bodo pri Michelinu jezni, ali pa bo rešitev nepravična do Bridgestona. V bistvu izgleda kot da bo vsakršni rešitvi te težave sledilo par pritožb čez FIO.
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter Ne jun 19, 2005 12:27 pm

Tomaz40 je napisal/-a:Dirka itak ne bo odpadla in tut dvomim da Michelinove ekipe ne bi vozile, kot tudi močno dvomim, da bi se Renault upal podariti Mclarnu 18 točk v svetovnem prvenstvu ali obratno.

Kakršna koli rešitev bo zanimiva. Ali bodo pri Michelinu jezni, ali pa bo rešitev nepravična do Bridgestona. V bistvu izgleda kot da bo vsakršni rešitvi te težave sledilo par pritožb čez FIO.


Bo zanimivo zvečer! :D
Čeprov bojo najbrž dirkal kar v stanju s treninga-bi blo še najbolj pravično!

Ker če bojo zdej na željo Michelina šli postavljat šikano, pol se lahk tud Bridgestone naslednjič spomne ene spremembe, k bo pa njim bolj ustrezala ipd ipd...in pol vsa pravila FIE postanejo nesmiselna! Koneckoncev, tako Bridgestone kot Michelin poznajo stezo, pravila so enaka za oboje, zdej če so eni manj uspešni kot drugi, je pa njihov problem...težko je v tej situaciji kakorkol kriviti FIO, če se ena guma pri Michelinu bolj obrablja...

@JeZn: hvala za informacijo-se prav da od tistih dveh opcij ostaja le še ena... :P
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko Ne jun 19, 2005 12:56 pm

samo res!michelin so dost bol iskoriščene, in vzdržljive le toliko kot jim je treba, medtem ko imajo bridgestone več rezerve!
zato so bridgestone tudi dost slabše in imajo na vseh progah slabše lastnosti!
zdej je pa ena proga ki michelinkam dela probleme, zato ker so preveč " reskiral" in šli na nož . Glede obremenitev bi mogli to računat!, ne pa zdej da ko vidijo, da je obraba , sile, prevelike, bodo pa dali malo drugačnoi gumo!
prov igrajo se!!

jaz nebi ničesar spreminjal, še manj pa dodajal šikane!!ker to je pa že malo bolano, da določena moštva kar povejo kaj njim odgovarja in kaj ne....
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash Ne jun 19, 2005 1:07 pm

upam da bo za srebrne dober dan. :D
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov