Rally, Formula 1, Indy, go-kart, motociklizem...
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Legenda Lancia Delta HF Integrale

Napisal/-a lancia hf So nov 29, 2008 6:44 pm

ker sem opazil da ni nič kaj bolj konkretnega napisanega o rally legendi me zanima kako vi gledate na ta avto ker ta avto nebo nikoli pozabljen in sodi med sam vrh legenarnih avtomobilov :twisted:
Zadnjič spremenil lancia hf, dne Ne nov 30, 2008 5:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare So nov 29, 2008 6:57 pm

jaz na taavto gledam kot na legendo in kosem kakšen mesec nazaj v Trstu videl parkirano S4 na pločniku kot vsak drug avto sem samo debelo gledal.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith So nov 29, 2008 7:23 pm

naceloma zelo kul avto dokler ga nimas sam. ko ga imas pa pac nemors mimo dejstva, da so skp zmetani res kot, da bi jih nastrelil skp. da bi bla pa ksna nepregnita iz vseh koncev pa sploh se nism vidu.. te avtomobili so zarad slabe kvalitete in zarad tega ker se tak avto financno res ne splaca rihtat prakticno cist izumrl. skoda, ker so bli legendarni.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf So nov 29, 2008 8:13 pm

uffffff to si pa u tako u tmo brcnil res pa je da nekatere lancie res napada zob časa ampak kaj pa lahko pričakuješ na 20 let starem avtu ampak to je res prava redkost zgleda pa da si glih tiste tri lancie vidu ki so bol zanemarjene z mojo načelu še zaenkrat :D
glede sestave moreš pa gledat kako je bilo 87-ga leta ko je prišla na trg
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE So nov 29, 2008 10:29 pm

Vidim da tvoja ni Integrale,ker model je ??? Avto je rally legenda,z njim so osvajali številne zmage na svetovnih prvenstvih dirkači kot so Markku Alen, Miki Biasion,Juha Kankkunen....
Vzdrževanje avta pa verjetno ni glih poceni :?:
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Ne nov 30, 2008 10:01 am

PRODRIVE je napisal/-a:Vidim da tvoja ni Integrale,ker model je ??? Avto je rally legenda,z njim so osvajali številne zmage na svetovnih prvenstvih dirkači kot so Markku Alen, Miki Biasion,Juha Kankkunen....
Vzdrževanje avta pa verjetno ni glih poceni :?:


moja Lancia je samo HF turbo kar pomeni da je motor 1.6 96kw 131km in samo sprednji pogon drugače je enaka kot integrale samo da ni poširjena in nima zadnega pogona oblika motorja in notranjost avta sta pa enaki

glede vzdrževanja avtomobila je pa takole kar sem jaz menjal na avtu ker sem ga kupil v bol slabem stanju saj je bil avto v rokah dirkačev in je tudi dostikrat bil predtekmovalno vozilo na rally-jih:
turbina: use cene se vrtijo okoli 250-350 evrou dobil sem jo obnovljeno za 80 evrou
tefloni novi: 16 evrou isti kot ih ima Fiat stilo 1.6
vsa nova tesnila cca 50 evrou
prednje luči: 120 evrou
zaznji spojler novi: 150 evrou + poštnina iz Italije cca 20 evrou
en kup drobnari po 10-50 evrou
tako da ko imaš use enkrat poštimano trajalo je seveda 6 mesecev redno vzdrževanje sploh ni drago kot ljudje mislijo res pa je da tako redke stvari znajo nekateri pridno izkoriščat in nabijejo zelo visoko ceno za kašen rezervni del recimo v avtohiši prednja luč stane nova 500 evrou :bonk
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Omegan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 30, 2008 10:29 am

Napisal/-a Omegan Ne nov 30, 2008 10:32 am

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2083405# :vrum V Italiji jih je po oglasnikih precej, so pa cene primerne ohranjenosti. :)
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Ne nov 30, 2008 10:50 am

Teh Lancij je na našem koncu kr veliko. Že od Logatca do Tolmina jih najdeš najmanj 7(lih tko, koliko sem jih videl tko)
Drugače pa je Lancia legendaren avto in dirklanik. Enkrat, upam da bom imel ta avto v zasebni lasti!
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Ne nov 30, 2008 11:14 am

res da je bila Lancia z avtoneta cela obnovljena ampak toliko na našem trgu nebo dobiu in res je da sta moja na Vrhniki in dve v logatcu prvo Lancio 8v Marko še rihta zaenkrat je samo poštrihana zdej čaka na čip tuning kupljena je bila pa nekje na primorskem (črna) in druga 16v ki jo ima drifter Matej Čik tudi črna ki jo je imel prej urednik revije Yoker v cerknici samo da je to Lancio doletela hua usoda ko je avto peljal čipat. avto se seveda zdaj ponovno popravlja
Zadnjič spremenil lancia hf, dne Ne nov 30, 2008 10:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk Ne nov 30, 2008 12:04 pm

Na netu je ogromno materiala, če znaš vsaj malo angleško... In tam piše da ta je ta avto prišel v zgodovino zaradi voznikov, ker je toliko ihte pod havbo enostavno preveč za marsikoga. Leteča krsta: ali zmaga, ali britof. Pa lepo prosim, da ne enačiš serijskih avtomobilov z rally specialkami, ker jim je skupna več ali manj samo oblika. So pa tele alfice postale stare in v dvajsetih letih letih je šel tudi razvoj dirkalnikov naprej, tako da jo pustimo tam, kamor spada. Med legende. Tja ji je v veliki meri pomagala tudi S4 iz B grupe , ampak to je že druga zgodba...
LP
Martin
bl leti bl se zdi
To je posilstvo! Prav, kam pa greva?
 
Uporabniški avatar
Lesane Parish Crooks
Uporabnik
 
Prispevkov: 927
Pridružen: Ne dec 19, 2004 2:12 pm

Napisal/-a Lesane Parish Crooks Ne nov 30, 2008 12:16 pm

martk je napisal/-a: So pa tele alfice postale stare in v ...
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Ne nov 30, 2008 12:29 pm

Yoni je napisal/-a:Kaj ko bi ti začel uporabljat ločila? Al si tli leta stal? :roll: :roll: :roll:



sej tisti ki zana brati zna tudi brez ločil :[] :bere
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
dms
Novinec
 
Prispevkov: 433
Pridružen: So apr 21, 2007 5:59 pm

Napisal/-a dms Ne nov 30, 2008 12:30 pm

S tremi besedami.Sod brez dna.
Bi se kar strinjal z @voith.Poznam jih kar dost ki so jo imeli,pa tisti ki so imeli denar niso mogli sprot popravljat.en je stegnu bankrot.Najbolje je imti dva taka avta,da imas enega za dele.Uglavnem pogreb.
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Ne nov 30, 2008 12:34 pm

lancia hf je napisal/-a:
Yoni je napisal/-a:Kaj ko bi ti začel uporabljat ločila? Al si tli leta stal? :roll: :roll: :roll:



sej tisti ki zana brati zna tudi brez ločil :[] :bere

Vseeno bi pa se mlahko malo potrudil. Ne vem-a je res tako težko? Pa ne pravim samo za ta forum, ampak tudi za druge. Oprosti za offtopic, ampak saj naslov teme bi lahko popravil, ker potem tudi iskanje ne obrodi sadovov, če bi kdo tako temo iskal.

Lp!
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Ne nov 30, 2008 12:41 pm

martk je napisal/-a: Pa lepo prosim, da ne enačiš serijskih avtomobilov z rally specialkami, ker jim je skupna več ali manj samo oblika. So pa tele alfice postale stare in v dvajsetih letih letih je šel tudi razvoj dirkalnikov naprej, tako da jo pustimo tam, kamor spada. Med legende. Tja ji je v veliki meri pomagala tudi S4 iz B grupe , ampak to je že druga zgodba...
LP
Martin


Mišleno je to samo v civilni verziji, res pa je da usak pomisli najprej na rally. Ve se pa tudi, da zaradi številnih nesreč v skupini B z smrtnim izidom, so to grupo leta 86 ukinili.
Važno da je Alfica
:D :lol:
Zadnjič spremenil lancia hf, dne Ne nov 30, 2008 5:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Ne nov 30, 2008 12:45 pm

lancia hf je napisal/-a:, so to grupo 86 ukinili.
Važno da je Alfica
:D :lol:

In kaka je to grupa? :? :D
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
Par@gon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po nov 24, 2008 6:59 pm

Napisal/-a Par@gon Ne nov 30, 2008 12:51 pm

Jep, Integralka je legenda, vsakič ko jo vidim dobim tak prijeten občutek nostalgije :D . Oblika mi je noro všeč, čeprav je misel marsikoga ob prvem pogledu, da gre za staro škatlo. Da ne omenjam najbolj kul blow-off zvoka pod soncem "krrrrr" :-P !
Sicer pa kot je že omenjeno je ta avto luknja za denar. Še vsak za katerega sem vedel da jo je posedoval, jo je prodal ravno iz tega razloga. Konec koncev je podobno kot pri vseh starih italjanskih avtih, treba je imeti veliko mero potrplenja pri vzdrževanju in popravljanju, potem pa ti avto povrne z obilico užitkov ob vožnji.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Ne nov 30, 2008 12:55 pm

Najbolje da v grupi B poiščaš na netu, čene bojo spet same replike :lol:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Ne nov 30, 2008 3:22 pm

Sicer ne vem , na koga je letel ta post.
Drugače pa še zmeraj nwm od kdaj se Grupa B imenuje grupa 86?
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Ne nov 30, 2008 4:30 pm

vrjetno je blo mišljeno da so grupo b ukinali leta 86
LP Rok
Vrni se na Avto-Moto šport

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov