Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Firediver Pe sep 23, 2022 7:51 am

Bolj ko upoštevam vse želje bolj mi pride na misel (avtorju nezaželjeni) Jimny.
Že res, da je majhen, ampak za ugoden denar dobiš priklopljiv štirikolesni pogon, solidno porabo in kvaliteto. Pa vsa "grda" dela lahko opraviš z njim, je dovolj robusten in brez šminke (beri: lomljive lakirane plastike).
Je pa težko dobiti rabljenega brez rje, se pa da.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Kristjan123 Pe sep 23, 2022 8:36 am

Si ga že vozil po asvaltu? Tam kjer ga bo avtor uporabljal 99,99% ...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Firediver Pe sep 23, 2022 8:49 am

Vozil, ga ima žlahtnik, ampak jaz mu ga predlagam za avto zraven Forda, ne namesto Forda.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Kristjan123 Pe sep 23, 2022 10:08 am

za zraven za po terenu bo ok
kot avto s katerim boš vsak dan nabiral kilometre po asvaltu pa no dejmo rečt potrpet se da, ne vem zakaj pa bi človek trpel če ni treba :)
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a danci1973 Pe sep 23, 2022 10:45 am

Samo za 2-3x na mesec v gozd po prikolico drv bi jaz vzel enega starega Foresterja z 2.0 motorjem. Glede na to, da ima reduktor, navor motorja ni pretirano pomemben...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Firediver Pe sep 23, 2022 10:50 am

Kaj pa stroški?
Tudi, če se Forester ne bi kvaril (pa je šansa zaradi starosti velika), so že tekoči stroški višji.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a meganer Pe sep 23, 2022 7:36 pm

Jimmy
Najdi NE gnilega

Je pa Duster limozina za njega.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a boštjan_01 So sep 24, 2022 7:08 am

Imeti dodaten avto samo za 3x mesečno in še mogoče dodatno kakšna off-road avantura je po moje nesmiselna, tudi če si finančno preskrbljen. Še večji nesmisel je kupiti stari zdelani avto in ga boš popravljal več kot redni avto.
V takem primeru se rajši zmeniš z kakšnim kmetom in ti bo z traktorjem zapeljal eno furo več kot ti 3 mesece skupaj. Ali pa rajši plačaš par tovornjakov gramoza in si urediš stezo v gozdu. Možnosti je veliko, omejitve so samo v glavi.
Kot je že nekdo rekel, potrebni so kompromisi. Bistvo je v tem da narediš prave kompromise. Jaz sem 2 meseca pol-aktivno samo raziskoval, šele nato sem določil cenovni razpon in preverjal oglase.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Firediver So sep 24, 2022 9:55 am

boštjan_01 je napisal/-a:Imeti dodaten avto samo za 3x mesečno in še mogoče dodatno kakšna off-road avantura je po moje nesmiselna, tudi če si finančno preskrbljen.


Jaz bi ga z veseljem imel, 3x mesečno je skoraj vsak vikend 1x, pa še kak slabši teren ali do smučišča pozimi. Za podeželje je to bomba. V primeru Jimny-ja tista registracija + osnovno zavarovanje ne boli hudo. Dodatno dobi smisel, če imaš za glavno vozilo kaj premijskega za (avto)ceste ali pa uživancijo.

Sicer pa, lahko narediš huuud kompromis in imaš en avto za vse, ampak tak ne bo ne vem kak presežek ne za off-road in ne za cesto. Že pri gumah ni kompromisa med grobim in cestnim profilom, da ne govorim o porabi.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Kristjan123 So sep 24, 2022 5:36 pm

Za primerjavo mene je prišel vsako leto prevoz iz lastnegaa gozda 15m kubičnih metrov drv na dvorišče manj kot 100 eur. Recimo, da dam dobre pol kubika gor bi moral it 30x. Je ni kalkulacije na tem svetu, da bi s svojim avtom to pripeljal z manj stroski. Če pa se kaj uničiš all pa prispevas k temu, da prej crkne potem si pa itak zmagal
Da bi pa kupoval ekstra avto za 1x na leto pripeljat drva in imam zraven vse stroške, vsak ki ima tri razrede osnovne šole vidi da je to nesmisel.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Firediver Ne sep 25, 2022 6:47 am

@Kristjan123: Za tvoj primer itak nima smisla, glede na količino predvidevam da pišeš o metrcah. In vsak s tremi razredi osnovne šole ti bo pritrdil, da imaš prav. Čestitke!

Avtor teme pa je navedel, da občasno vozi drva - ker to dela z avtomobilsko prikolico predvidevam, da mu manjše količine ustrezajo in da je tu govora o polenih. Najbrž ima tudi dobre razloge za to..recimo, premalo prostora za drva pri njemu doma, prodaja manjših količin drv z direktnim prevozom do kupca itd.

Pač si je zaželel čimbolj ugodnega terenca za tak način transporta, ki ga je navedel.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a boštjan_01 Ne sep 25, 2022 7:59 am

Firediver je napisal/-a: Jaz bi ga z veseljem imel, 3x mesečno je skoraj vsak vikend 1x, pa še kak slabši teren ali do smučišča pozimi. ...

Bi ga imel, ali ga imaš. Sanje ali resničnost.
Poznam kar nekaj primerov, z natanko takšnim razmišljanjem. Kupili poceni stari terenc, nekaj let in prodali. Ravno ti, ki imajo takšne lastne izkušnje, so mi rekli da to ni to.
... Najbrž ima tudi dobre razloge za to..recimo, premalo prostora za drva pri njemu doma, ...

Če nima dovolj prostora za drva, lahko sklepam da tudi nima prostora za dodaten avto.


Vsak ima svojo vizijo. Ti si teoretik in v vseh komentarjih na forumu teorijo piliš, jaz v glavnem izhajam iz izkušenj (večinom lastnih) in povem kako je v realnem življenju.
Na koncu se mora avtor sam odločit kakšen avto bo kupil in s tem živet. Meni je vseeno kakšen avto si kdo kupi in koliko jih ima.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Firediver Ne sep 25, 2022 8:24 am

Kot sem napisal, ima ga žlahtnik in to za podobne namene na slabšem terenu. Sem ga vozil in mi je všeč za take off- road poti, malo tudi za "norenje", kjer je mojega avta škoda. Sam ga pa nimam, mi zadostuje, da si ga izposodim takrat, ko ga rabim. Od žlahtnika tudi vem stroške lastništva, on ima 1.3 bencinarja.
Je lastništvo vozila pogoj za "veljavne" izkušnje?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a boštjan_01 Ne sep 25, 2022 8:58 am

Imaš izkušnje z občasno izposojo. In veš koliko kaj stane. Ko pa moraš sam potegnit denar iz svojega žepa, temu se reče praksa.
Da še malo obogatim tvojo teoretično znanje. Jimniy imajo vsi tovarniško 1,3 bencinar z reduktorjem in 4x4. Druge verzije sploh ne obstajajo, razen domače predelave.

Koliko takšnih avtov je tvoj žlahtnik že zamenjal, ali je to njegov prvi "dodaten" avto?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a Firediver Ne sep 25, 2022 9:12 am

Imam tudi drugi avto (ni terenec, ker rabim več prostora, same cestne relacije) in vem za stroške drugega avta. Če vozilo potrebuješ, za stroške praktično ni problema! Je pa res, ukvarjati se moraš z dovolj donosnim poslom, za hobi vemo, da je samo strošek, če nisi primerno premožen.

Glede Jimnyja preveri tole:
https://avto-magazin.metropolitan.si/av ... abs-klima/

Pa še nekaj frišnega (ki avtorju teme sicer ne pride v poštev):
https://avto-magazin.metropolitan.si/av ... ega-gozda/

Da ni slučajno tvoje znanje samo teroretično?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a boštjan_01 Ne sep 25, 2022 10:56 am

Sem preveril in so bili dizli 2005-2011. In še zadnja generacija, ki cenovno ne spada v to temo.
Ko je kolega kupoval, je rekel da je samo 1,3 bencin. Mogoče se samo v Sloveniji niso prodajali dizli.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a RedBaron Ne sep 25, 2022 8:59 pm

jimny je bil dizel in sicer renaultov 1.5 dCi. Ga je imel sodelavec pred časom.
 
alessio21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So maj 10, 2008 10:31 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a alessio21 Pe sep 30, 2022 3:42 pm

Za v gozd je edino to primerno.

Tomo Vinkovič TV 420 4X4
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0420%204X4
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Terenec za občasno vleko prikolice

Napisal/-a boštjan_01 Pe sep 30, 2022 5:54 pm

Ti traktorji so enih najbolj nevarnih v vsej zgodovini novejših traktorjev. Niti slučajno niso primerni za amaterje, ki se pelje 2x mesečno.
Če upoštevaš da potrebuješ eno res dobro zavarovanje za poškodbe in tudi življensko, te ceneje pride kakšen Jimny za 5000-7000€.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost