Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
maserati
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe apr 15, 2005 9:04 am

Suzuki Jimny

Napisal/-a maserati Po jun 20, 2005 8:54 pm

Zdravo,

malo sem se zagledov v ta jeep-ek, zdej imam pa kup vprašanj...

-kakšne so kaj vozne lastnosti, glede na ozkost in višino
-poraba
-ali ima priključljiv ali stalni 4x4
-in pa kako se razlikuje vzdrževanje(če se) od "normalnega" avtomobila, ali je treba na kaj več pazit...

Na avto net je eden zelo ugoden, čeprav zgleda kar zjahan
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=368289
ali imajo vsi 2x air-bag?????

No hvala, pa napišite še vaše mnenje o avtomobilu,

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Walker_P Po jun 20, 2005 9:00 pm

Lej 4×4 lakh sam vklopiš. Sam mi ni preveč všeč. Za po terenu je slab, odnaša zadn konc, skače k kakšna žaba, ne vem no men ni preveč všečn!
 
Uporabniški avatar
prasec
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr jul 14, 2004 6:10 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a prasec Po jun 20, 2005 9:22 pm

Moj mati je lastnica Jimniya

Je pa tko za po terenu je bomba, ne morš verjet kam vse prideš, sploh po snegu, folk je sam :shock:

Pogon je zadaj, po potrebi priklopiš 4wd, oziroma reduktor

Ta avto ni za tiščat, zato ga rado odnaša zadaj sploh po dežju je zlo nepridvidljiv, če voziš samo na zadnji pogon. Če maš pa 4wd vkloplen pa mokra cesta ni pene.

Tolk od mene,
Lp
Miha
Leva, desna, pazi KURNIK!!
 
Uporabniški avatar
maserati
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe apr 15, 2005 9:04 am

Napisal/-a maserati Po jun 20, 2005 9:35 pm

.....predvsem me zanima kako se obnese na asvaltu, ob vsakdanji uporabi
 
Uporabniški avatar
kris
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Sr dec 01, 2004 9:58 pm

Napisal/-a kris Po jun 20, 2005 9:40 pm

prasec je napisal/-a:Moj mati je lastnica Jimniya

Je pa tko za po terenu je bomba, ne morš verjet kam vse prideš, sploh po snegu, folk je sam :shock:

Pogon je zadaj, po potrebi priklopiš 4wd, oziroma reduktor

Ta avto ni za tiščat, zato ga rado odnaša zadaj sploh po dežju je zlo nepridvidljiv, če voziš samo na zadnji pogon. Če maš pa 4wd vkloplen pa mokra cesta ni pene.

Tolk od mene,
Lp
Miha


bi se kr strinjal z napisanim mi smo ga tudi imeli doma tko za na vikend im moram rečt da po terenu se lahko res daleč pride je pa tudi res da zelo ruka v avtu zaradi kratke medosne razdalje, poraba je tud kr velika tam okoli 10+ litrov moraš računat drugače pa vredu avto, zdej če ga misliš met bolj za po cesti mislim da ni glih najboljša izbira za po terenu pa super.


lp
kris
 
Uporabniški avatar
kris
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Sr dec 01, 2004 9:58 pm

Napisal/-a kris Po jun 20, 2005 9:42 pm

maserati je napisal/-a:.....predvsem me zanima kako se obnese na asvaltu, ob vsakdanji uporabi


kot sem že napisal za po cesti za moje pojme ni glih najboljši, veš kakšne so naše ceste in v avtu res ruka zaradi kratke medosne razdalje, tako da mislim da je bolje da vzameš kakšnega drugega ki je malo večji.


lp
kris
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Po jun 20, 2005 9:52 pm

tud mi mamo doma Jimnya.. sicer je od fotra ampk ga ucas zapeljem do vikenda in nazaj.. in moram rect da mi je vsec.. je pa res da ni to avto za neke velike brzine..
maserati je napisal/-a:.....predvsem me zanima kako se obnese na asvaltu, ob vsakdanji uporabi

tko kot so rekl, avto za zmerne hitrosti.. ce prpeles 100 na lukno si naj**** :) se posebej na zadnem zicu, k te zabije do strehe :P btw. tist iz avto.net je bela barva cis mim.. pa tiste felgne tud.. :roll: ewo za okus da vam pokazem nasga Jimnya ;)
Slika Slika
Meni je vsec :P
 
garac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To dec 14, 2004 11:48 am

Re: Suzuki Jimny

Napisal/-a garac Pe jul 08, 2005 3:26 pm

Zdravo,

malo sem se zagledov v ta jeep-ek, zdej imam pa kup vprašanj...

-kakšne so kaj vozne lastnosti, glede na ozkost in višino (PO CESTI SLABO, NEKAKO PODOBNO FIČOTU, HITROST MALO VIŠJA AMPAK PREHUDA ZA UŠESA, NA MOKREM ODNAŠA)
-poraba (PO CESTI 8, po terenu še par več ali še več, saj veš ..)
-ali ima priključljiv ali stalni 4x4 ( PRIKLJUČLJIV + REDUKTOR)
-in pa kako se razlikuje vzdrževanje(če se) od "normalnega" avtomobila, ali je treba na kaj več pazit...(IMAM 45000 KM NAREJENIH, NČ NI TREBA DRGAC RAZEN NA SERVIS in BLATO ČISTIT, KER SICER BOŠ KMALU BREZ PLEHA. JA ZELO RAD RJAVI, LE ŠE HUINDAI SO SLABŠI)

Na avto net je eden zelo ugoden, čeprav zgleda kar zjahan
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=368289
ali imajo vsi 2x air-bag?????

No hvala, pa napišite še vaše mnenje o avtomobilu,

Lep pozdrav
Išči, pa boš našel.
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a XTR Pe jul 08, 2005 8:39 pm

Kopiram, ker se mi ne da še enkrat pisat: Že tako ima kratke prestave z vklopljenim reduktorjem pa sploh. Je pa problem ker ima precej trdo vzmetenje in ga vsaka grbina na cesti spravi s tira, je zelo neudoben in ga ne priporočam za relacije.
Če je mokra cesta, pa vklopljen samo zadnji pogon mu v ovinku hitro odnese zadnji konec ker ima zelo kratko medosno razdaljo, samo z zadnjim pogonom pa je pozimi praktično nevozen! Porabo z vklopljenim samo stalnim pogonom ma okrog 8.5l, servisi tudi niso dragi, so pa kr pogosti na (10.000 km)

Avto ima prevoženih 105.000 km pa dela brez napak. Menjali smo le en ležaj, servise pa delamo na 15.000 km.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu So jul 09, 2005 10:30 am

XTR je napisal/-a:Kopiram, ker se mi ne da še enkrat pisat: Že tako ima kratke prestave z vklopljenim reduktorjem pa sploh. Je pa problem ker ima precej trdo vzmetenje in ga vsaka grbina na cesti spravi s tira, je zelo neudoben in ga ne priporočam za relacije.
Če je mokra cesta, pa vklopljen samo zadnji pogon mu v ovinku hitro odnese zadnji konec ker ima zelo kratko medosno razdaljo, samo z zadnjim pogonom pa je pozimi praktično nevozen! Porabo z vklopljenim samo stalnim pogonom ma okrog 8.5l, servisi tudi niso dragi, so pa kr pogosti na (10.000 km)

Avto ima prevoženih 105.000 km pa dela brez napak. Menjali smo le en ležaj, servise pa delamo na 15.000 km.


Jst mam sicer ferozo in je v osnovi dost podoben terenček, le da je feroza mnogo širša. Kolega pa ima jimnyja. Če voziš normalno je avto dober za povsod. To ni avto za noret. Z njim prideš povsod koderkoli hočeš s trezno glavo brez kakršnihkoli problemov.
Kratka medosna mu dela malo problemov na mokri mastni cesti ob vklopljenem samo zadnjem pogonu, te pa rešuje po brezpotjih, ker ne nasedaš tako kot tisti z večjimi terenci. Če ga boš kupil ti predlagam da daš gor gume 215/75/15 BFgoodrich AT. Gume so malo dražje, vendar jih imaš lahko 4 sezone ob vsakem vremenu(in poleti in pozimi).
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Mitsurugi2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne feb 12, 2006 8:17 pm
Kraj: Škofljica

Napisal/-a Mitsurugi2 Pe mar 03, 2006 8:53 pm

Jst ti bolj priporočam zadnji model Samuraia. Nekam bolj stabilen zgleda...

BTW Nebivedu...Kolk so lahko največje gume pri Samuraju, da ni treba dvignit in da se normalno pelje?
Made in Japan ^^
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Pe mar 03, 2006 9:20 pm

Lej moja starša imata Jimnnya in dosti kilometrov sem že prevozil z njim in lahko ti povem,da je za moje pojme premali,prelahek,prešibak torej če voziš po makedamu z samo zadnjim pogonom je v ovinkih kar pestro,da o mokri cesti nea govorim tle Jimny pogrne po vsej črti enostavno to ni za asvalt še manj pa za moker asvalt :D poleti v dežju mi je pa brezveze met 4X4 pogon vklopljen :D
Zavore v k**cu čist velikrat se mi je po snegu ali makedamu naredilo,da sem moral hitro zavirati in tle ti zadek enostavno odnese kr nekam u 3 pi**e materne in kr nekaj primerov sem mel ko bi kmal pršlo do nesreče.Glede zimskih razmer je pa tko 4X4 pogon me je preseneti tut avto sam je zadost odmaknjen od tal tko,da ni pene,da bi kr tko nasedel tut sam sem z tem avtom prišel precej daleč po snegu je pa avto podhranjen z konji 1.3 motor ni za avto,ki bi bil rad terenec :D res da maš reduktor sam pol se pa cijaziš z polovičnimi brzinami :P
V avtu je ob hitrosti 130km/h skor nemogoče se normalno pogovarjat aerodinamika čist mim,hrup v avtomobilu je precej višji kot pri drugih terencih pa tut zaradi majhnosti je kot bi se vozu z samokolnico :D v ovinkih je....................:D:D
V avtu je plastika na vrhuncu,da o prevozu 4 ali celo 5 oseb raje ne govorim.V prtljažnik nea gre niti ena gajba piva :D če boš po asvaltu delal veliko kilometrov ti avto resnično odsvetujem,ker udobnost je tut nekje v ........ če si višje postave znaš močno pogrešat nastavljiv volan in nastavljive sedeže po višini :D
Moja starša bosta upam,da se letos ta j**c prodala in kupila vrjetno mal večjega terenca z kakšnim dizelskim motorjem.
Zj pišeš,da se boš vozil po asvaltu nevem zakaj pol potrebuješ avto v tem rangu.
Upam,da me zj nebo kdo napadu,napisu sem samo svoje izkušnje in svoje poglede z avtom pa delam precej kilometrov zj pozimi ko Leon mal počiva :D
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov