Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Rav4, X-trail, Vitara - nasvet

Napisal/-a sasosa Sr jan 25, 2006 12:17 pm

Potrebujem nasvet za nakup novega terenca letnik 2006(v poštev pridejo le ti trije). Zanima me pet vratni diesel s klimo. Vsi, ki imate kaj izkušenj s katerim od njih ali ste celo lastnik, mi prosim svetujte: statistika okvar, sposobnosti po terenu, kvaliteta, cena, itd..

Lp
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Sr jan 25, 2006 12:51 pm

zdravo,
jaz imam rav4 , sicer bencinski motor, problemov z avtom nisem imel, redni servisi in to je to. Vožnja po terenu je zadovoljiva, čeprav pri mojem manjka zapora difa., moti me le hrupen motor pri visokih vrtljajih ( govorim za bencinski motor), performance so odlične, poraba okoli 10, za dizla toliko manj. Mislim pa , da boš zelo zadovoljen z novim modelom ki prihaja zdaj ven, ki ima tudi zaporo, itd.....cena mislim da se ne bo razlikovala od sedanje,kvaliteta je pa itak samoumevna, oblika novega rava pa še boljša kot sedajšnja
vožnja z dizlom pa se ne razlikuje, razen pri navoru oz. moči pri različnih vrtljajih
jaz sam za RAV4
ša par slikc:
Slika
Slika

veliko podatkov pa dobiš na toyota-europe.com
lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jan 25, 2006 1:16 pm

Primerjaš hruške, jabolka in slive.
RAV4 je bolj ko ne karavan s pomožnim pogonom, X-trail je skoraj 2x večji od obeh skupaj, in vitara je nekako kolikortoliko razmerje med prenizkim suvom za po mestu in malo po makadamu. (stare vitare so bile odlične, nove so pa bolj podn kot ne)
Če bi vzel bi vzel subaru foresterja. Toyotin rav4 ni za na teren. Je prenizek in manjka mu vsal LSD zadaj. Vitara je nekakšen kompromis med kupom plastike in terencem(suv), gre tudi po terenu, le malo jo je treba zvišat. X-trail je pa za mojepojme prevelik in pretežak(pa tut poraba je previsoka).
Ni pa noben od teh treh prov terenc - vsi trije so suvi in vsi trije so 5 vratni predolgi za vožnjo po terenu. Če bi na tvojem mestu jemal novega terenca, bi vzel kaj močnejšega in višjega, pa magari par let starejšega.
Če pa rabiš avto samo za po cestah pa vzemi raje renault scenic RX4 ali pa kaj podobnega - ima več prostora in pozimi se lahko voziš ravno tako kot s temi tremi avtomobili.
Old subarus never die, they just get faster!
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Napisal/-a sasosa Sr jan 25, 2006 1:17 pm

Zelo lepa armatura. Toyoto že nasplošno hvalijo tudi glede okvar(zelo malo).
Nekaj sem jih že primerjal; rav4 x-trail vitara
mestna poraba: 11,3 9 9,3
kon. hitrost: 170 180 170
(s podobno opremo)cena: 7500000 7600000 6290000
esp esp esp
- - reduktor
vsi imajo stalni 4x4 pogon
Te podatke imam vendar niso 100%.
Dobrodošle so vse informacije in naj me kdo popravi.

Lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jan 25, 2006 1:32 pm

Na splošno z nobenim od teh treh nebi imel veliko stroškov s popravili, saj so grajeni malo bolj robustno kot osebni avtomobili.


Ali lahko prvo opišeš zakaj potrebuješ terenca in da ti potem lahko svetujemo - za vožnjo po cestah so dobri vsi trije, in za samo vožnjo po cestah bi vzel x-traila, ker ima največ prostora, če pa bi tukaj še kaka vožnja po terenu prišla v poštev, pa bi vzel vitaro.
Old subarus never die, they just get faster!
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Napisal/-a sasosa Sr jan 25, 2006 2:04 pm

Vožnja bi bila nekje pol pol, uporabljal bi se kot službeno vozilo za po "gradbiščih".

Lp
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Sr jan 25, 2006 2:11 pm

delno se strinjam s tabo nebivedu.....
čeprav sem z zmogljivostmi na terenu zadovoljen, poleg tega ima novi še nekaj pomagal za po terenu,ne vem pa kako se obnese , ker ga nisem še uspel preizkusiti.Konec koncev je to suv, softterenec , ne pa eden izmed hardterencev ala landcruiser, patrol, itd.V kolikor imaš pogon 4wd, da lahko pozimi tudi po zasneženih cestah normalno voziš, mogoče tudi na pokljuko za novo leto, ali na vikend poleti ..mislim da je dovolj,ker zmogljivosti spet niso tako slabe.Za offroad pa verjamem da noben od teh ni primeren.
Pa še to , ne glede na to koliko zapor dif. , reduktorjev , itd,... brez znanja voznika ti tudi 4 x 4 , v kakšnem globokem snegu ali blatu, ne pomaga

sasosa...najbolje da vse stestiraš , primerjaš cene, itd. potem pa vzameš najboljši kompromis

P.S. amapak jaz sem še vedno za rav4, sploh z 2.2 d cat (180km)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jan 25, 2006 2:18 pm

sasosa je napisal/-a:Vožnja bi bila nekje pol pol, uporabljal bi se kot službeno vozilo za po "gradbiščih".

Lp


Za službeno vozilo po gradbiščih je pa najboljši avto subaru legacy 2.2GX. Delavci ki izvajajo meritve na gradbiščih ga po 450.000 kilometrih prevoženih skor niso hotl dat iz rok, ko so jim ga šefi hotl zamenjat. Avto ni nikol delal problemov in je res dobro laufal - kasneje so ga odkupili japonci, da so videli kaj se je kvarilo, ker je imel ta avto komplet spisek kdaj se je kaj menjalo(olje, filtri, sklopka,zavore, ....)


Če bi se rad vozil po gradbiščih in po cestah z avtom, potem ti tukaj najbolj svetujem toyoto. Najmanj porabi, ima več prostora kot vitara in je lažja kot x-trail. Pije definitvno najmnaj od teh treh in je zelo kvaliteten avto.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Sr jan 25, 2006 2:22 pm

sasosa..kaj pa kakšen pick up?placa ogromno, razen če nisi šef,pa moraš še družinico ( beri: punco) na lepše vozt. :lol:
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Napisal/-a sasosa Sr jan 25, 2006 2:50 pm

Pick up ni potreben, samo za "papirje", laptop, itd.: za "direktorja".

Lp
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 Sr jan 25, 2006 2:53 pm

zakaj pa pol če že vitaro kupuješ ne kupš grand vitaro? pa pridš nekje na isto velikost ko je x-trail,keša je pa tud prbližno tolko,oz manj

Lp
Slika
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Napisal/-a sasosa Sr jan 25, 2006 3:11 pm

V mislih tudi imam grand vitaro samo pozabil sem napisat(vsi s 4.vrati(5.)).

Lp
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 Sr jan 25, 2006 3:17 pm

aja sej res,sej si napisou da imajo usi 5 vrat..perdona me ;) no jst sm pelu grand vitaro in x-traila,pa ka jst vem,men sta ubedva fain za pelat,sm ne sme neki švohni dizel bit k tole je pol precej leno,sam turbina se dere,gre pa bol počas :)
Slika
 
speedfight
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 675
Pridružen: Po nov 08, 2004 8:02 am

Napisal/-a speedfight Sr jan 25, 2006 3:21 pm

Stric ej biu pred podobno dilemo ko je kupoval terenca...Use je lepo dobil na preizkušnjo ki jo je dobil brez problema, na koncu se je odločil za x-traila, saj je za ta denar ponujal največ pa še neki popusta je dubu..2.2dCi!! .Mislm d bi blo najbolje it na probo pa se pol odločš.. ;)
veliko sreče!

LP
Zadnjič spremenil speedfight, dne Sr jan 25, 2006 3:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
vito
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne okt 05, 2003 9:18 pm
Kraj: medvode

Napisal/-a vito Sr jan 25, 2006 3:21 pm

jest bi se odloču med vitaro in x-trailom.
glede na izkušnje nissan (terrano)-suzuki (vitara ene dva modela nazaj) bi se za vožnjo po terenu odloču za nisana, sam je pa res da pa gradbišča tut niso ne vem kakšn teren...
sm se pša tut že z x-trilom vozu in morm rečt da je kr všečn avto.

Ampak na koncu se je še vsak sam odloču:)

lp
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Napisal/-a sasosa Sr jan 25, 2006 3:29 pm

Sigurno je najbolje da se vse sproba, pa vendar mi ta forum - vaša mišljenja zelo pomagajo. Hvala.

Lp
primerjava:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=603111
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=600402

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=619522
Zadnjič spremenil sasosa, dne Sr jan 25, 2006 3:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Sky_Walker
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Ne maj 08, 2005 9:06 pm

Napisal/-a Sky_Walker Sr jan 25, 2006 3:36 pm

Glede x-traila meni ni ne vem kaj ... smo ga meli za nadomestnega ko je fotru na laguni šla turbina... avto je trd ko ne vem kaj noter ma izgled ko kaka lada (vsaj za mene nič preciznega) moč motorja me je presenetla 2.2 dci pospeški odlični... aja pa lahko štelaš 2WD al pa 4WD ma tako stikali ko za ventilacijo:P

LP
RK Slovenija
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če jan 26, 2006 7:19 am

Nova toyota RAV ki bo pršla čez kak mesec ven, bo res mnogo boljša od grandvitare ali xtraila, tko da se ti splača mal počakat in vzet toyoto. Ne bo ti žal ne na servisih, ker imajo cenejše servise kot suzuki ači nissan in tut manjkrat boš na servisih kot z obema drugima.
Old subarus never die, they just get faster!
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Napisal/-a sasosa Če jan 26, 2006 7:26 am

Kakšni pa so servisni intervali pri teh treh, kajti tudi to veliko pomeni(ali 10000km,20000km,30000km).

Lp
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a gore Če jan 26, 2006 8:05 am

Če kupuješ novo, potem bi počakal na novega RAVa, ki bo prava izbira, saj ima kar nekaj novosti.

Sicer pa bi sam izbral X-Traila.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov