Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
benek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jul 27, 2005 9:42 pm

Honda, Suzuki,Mitsubishi

Napisal/-a benek Sr feb 22, 2006 12:35 pm

V familiji se odločamo za nakup SUVa. V igri so Honda HRV , Suzuki Vitara in Mitsubishi Pinin. Vsi tri vratni model. Kaj mislite o kakovosti , porabi in zmogljivostih? Gre za novo vozilo.
 
Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1017
Pridružen: Ne dec 05, 2004 6:57 pm

Napisal/-a pilgrim Pe feb 24, 2006 7:07 am

odgovor za prvo vozilo : honda HRV
(o ostalih nimam pojma)

najprej: kje boš dobil novo hondo HRV?
kolikor je meni znano, so ta model nehali delati in odprodali, kar jih je še kje bilo. vsaj na našem, štajerskem koncu je tako.

sicer pa, glede na to, v katero kategorijo HRV spada (majhnih, neresnih SUV-karavan-za-po-cesti-da-izven-samo-tu-pa-tam avtomobilov) je imel kar dobre revjuje na netu.
kolegi so imeli enega zadnjih, ki se je prodajal lani konec leta doma nekaj dni na preizkušnji pa se zanj potem niso odločili, ker jim je bil notri preveč škatlast, ker ni šel ama res nikamor in ker je bil glasen, slabo opremljen, nek k*rčev radio itd...
ampak oni so razvajeni in so mislili, da bo to mehka francoska limuzina.
meni je bil takrat po svoje kar simpatičen - sicer ne preveč resen in malo hecno na previsoke noge postavljen avtomobilček.
lp pilgrim
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a gore Pe feb 24, 2006 7:27 am

pilgrim je napisal/-a:odgovor za prvo vozilo : honda HRV
(o ostalih nimam pojma)

najprej: kje boš dobil novo hondo HRV?
kolikor je meni znano, so ta model nehali delati in odprodali, kar jih je še kje bilo. vsaj na našem, štajerskem koncu je tako.

sicer pa, glede na to, v katero kategorijo HRV spada (majhnih, neresnih SUV-karavan-za-po-cesti-da-izven-samo-tu-pa-tam avtomobilov) je imel kar dobre revjuje na netu.
kolegi so imeli enega zadnjih, ki se je prodajal lani konec leta doma nekaj dni na preizkušnji pa se zanj potem niso odločili, ker jim je bil notri preveč škatlast, ker ni šel ama res nikamor in ker je bil glasen, slabo opremljen, nek k*rčev radio itd...
ampak oni so razvajeni in so mislili, da bo to mehka francoska limuzina.
meni je bil takrat po svoje kar simpatičen - sicer ne preveč resen in malo hecno na previsoke noge postavljen avtomobilček.


Ali je možno? Sem dvakrat prebral tvoje besedilo in Subija nisi omenil. :D

Najbolje, da še malo pogledate Foresterja. Od omenjenih sta Vitara in Pinin malo bolj terenska, HRV pa bolj cesten. Če ste na "terenu" malo, potem HRV ali pa - še precej bolje - Forester. Lahko tudi rabljen :oops:
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Honda, Suzuki,Mitsubishi

Napisal/-a nebivedu Pe feb 24, 2006 7:28 am

benek je napisal/-a:V familiji se odločamo za nakup SUVa. V igri so Honda HRV , Suzuki Vitara in Mitsubishi Pinin. Vsi tri vratni model. Kaj mislite o kakovosti , porabi in zmogljivostih? Gre za novo vozilo.


Od teh bi se najbolje obnesla vitara, je pa tut najdražja. Pinin je malo prenizek, honda je pa za po cestah al pa zasneženih cestah, za po makadamu še malo, kar je pa več, pa rajš ne, poleg tega se je ne da več dobit v štacunah.

Torej vitara, al pa pajero(NE pinin).
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Mitsurugi2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne feb 12, 2006 8:17 pm
Kraj: Škofljica

Napisal/-a Mitsurugi2 Pe mar 03, 2006 8:26 pm

Pinini je najlepši, sam priporočam Zukija ;)
Made in Japan ^^
 
benek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jul 27, 2005 9:42 pm

Napisal/-a benek Ne mar 05, 2006 8:32 am

Sem se malo pozanimal, Vitara 1.6 tudi nima reduktorja, pa je še vedno dražja kot Pinin.Kako pa je z okvarami in stroški.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Napisal/-a Sriple Tix Ne mar 05, 2006 9:20 am

Pred desetimi leti sem imel cabrio Vitaro 1.6. V osnovi je imela zadnji pogon, priklopljiv 4x4 in reduktor. Zal pa sem pricakoval od nje prevec in mi jo je v dveh letih uspelo dokaj "razmajati", toda za na cesto in makadam je povsem primerna. Povprecna poraba je bila 10-11 litrov. Ampak OK, to je bilo 10 let nazaj.
Kratki model je skoraj brez prtljaznika (kaksno tenis torbo spravis vanj), toda za 2 osebi je povsem dovolj.

Trenutno imam HR-V (enega zadnjih, ki so ga prodali v Slo), ki je za moje potrebe povsem primeren, saj se vozim po asfaltu in delno po makadamu. V osnovi je pogon spredaj (Vitara, Pinin zadaj), vendar ga ob zdrsu koles avtomaticno pretakne na 4x4. Moj je sicer 5 vratni, a pomoje se karakteristike ne razlikujejo od 3 vratnega. Poraba je 9 litrov, serijsko ima 2x airbag, ABS, rocno klimo in vso elektriko (radio je bil res nek klincev Blaupunkt za 10K). Avto je pri hitrosti nad 140km/h dokaj glasen, v nizjih obratih da bore malo od sebe, v visjih pa je zadeva boljsa (zvrti se do 7000 obratov), vendar bo takrat poraba severno od 10 litrov.
Pogon me je presenetil, saj sem mislil, da je bolj baby zadeva, toda korektno opravlja svoje delo. Voznja na Pokljuko v 30 cm snega ni nikakrsen problem in v primerjavi s prijateljevim Legacyjem 2.5 avtomatik, se je odrezal nad pricakovanji (voznja po zasnezeni Jelovici, njegove besede). Zdi se mi, da ima 3 vratni HR-V nekaj vec prostora v notranjosti, predvsem prtljaznik je vecji od obeh ostalih.
Tezav z okvarami nisem imel ne z Vitaro, niti jih nimam s HR-V.

Kupi tisto, kar ti bo najbolj ustrezalo, saj so vsi trije avti dobri.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov