Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Vitara 1994 letnik VX5?

Napisal/-a nebivedu Če jul 27, 2006 6:15 am

A je treba na kaj posebej pazit pri stari vitari(1994), ko jo kupuješ?

Namreč moja boljša polovica si kupuje 5 vratno vitaro in sva šla eno gledat celo 200km daleč(200km v eno smer). Avto sva šla sprobat, diferenciali so tihi(bl kt pr ferozi), mašina je vžgala v prvo, pa po cesti je avto mehkejši kot clio - tko pravi ona, ki je vozila - jst sm bl gledal, če dobro dela vse. Brez problemov se da tut v vsa stanja postavit avto 2H,4H,4L in tut dela v vseh normalno brez kakršnihkoli čudnih zvokov.

Avto je tko tko, čeprav se mi zdi, da so oprali mašino in mal prahu gor nametal(al pa se mal po makadamu vozil, da je malo prašna). Je pa ena napaka na mašini. Ko recimo pohodiš gas v drugi do konca pri okoli 5000 obratih začne trokirat, kot da ne dobi dost bencina. Ko spistiš gas pod 4500 obratov dela normalno. Podobno napako sem imel na mojem avtu, ko so bile cevke in tank zabasane s smetmi in nad 4000 obratov ni šlo, ker ni blo dost bencina.

Drugače je pa mal je pobutan, samo odbijači, mal je pikic rje, sam to so malenkosti proti moji ferozi, ki se dajo hitr poštimat.

Pa še to, a je vsaka vitara tok mehka? Če jo primem za prtljažnik in jo porukam jo lahko za 15cm nagnem v eno stran pa potem v drugo. Ferozo lahko recimo nagibam pol manj.
Old subarus never die, they just get faster!
 
helvis
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe jun 30, 2006 1:22 pm

Napisal/-a helvis Če jul 27, 2006 7:47 am

ja glej kilometre pa glej da ni bla razbita pa tko no poglej kaka je mašina da kej ne pusča pa tko
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če jul 27, 2006 8:10 am

helvis je napisal/-a:ja glej kilometre pa glej da ni bla razbita pa tko no poglej kaka je mašina da kej ne pusča pa tko


Kilometri pri terencih niso važni, to da ni razbita je tut bl ko ne vseeno, ker se to vse da poštimat, olja pa ne pušča, samo to ni vse - mene bolj zanima kateri sklopi hitro crknejo in kaj največ crkuje na teh avtih.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Če jul 27, 2006 12:26 pm

po mojem je neki podobnega kot tvoja feroza.....
saj kakih drugih defektov razen pogona in prenosa ne bi smel imeti (beri večji stroški)
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če jul 27, 2006 12:39 pm

zupi13 je napisal/-a:po mojem je neki podobnega kot tvoja feroza.....
saj kakih drugih defektov razen pogona in prenosa ne bi smel imeti (beri večji stroški)


Ja to vem. V torek jo gremo iskat je že vse zmenjeno, pogonski sklopi so pa odlični, sam zanimal me je kako je kej z ostalimi stvarmi, kaj se vse lahko pokvari in kaj se je drugim pokvarilo. Mislil sem bolj na uporabnike takih avtomobilov - kakšne probleme so imeli oni z njimi.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Če jul 27, 2006 1:47 pm

očitno avto tak fajn grejo, da lastniki ne rabjo na forume hodit..... :-P
Slika
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov