Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

izdelava buggya.....pomoč

Napisal/-a fičfirič Če feb 08, 2007 8:50 pm

zdravo!

že nekaj časa doma delam nekaj podobnega buggyu.sicer ker ne mislim vlagati prevelikih sredstev bo zadeva le za lastne užitke po gozdnih cestah.....sepravi nebo konkurenčen oz namenjen tekmovanju, ker zato nima ne podvozja, ni ne superlahek ter nima ne 2.5 turbo motorja (kot tekmovalni) ter ima pogon le zadaj.

toliko o tem da se ve zakaj se gre.....problem je sledeč:

zadevo sem že naredil do te meje z vsem podvozjem,vzmetenje,motorjem itd, da sem prišel do zavor.....Zdaj pa me zanima če kdo ve kakšen sistem zavor uporabljajo za recimo avtokros?

predvsem ali so to servo zavore? Ali niso (kot so recimo imeli yugo 45,fičo,kalimero...) ?
sam sem se mogoče bolj odločil za servo....da nebo potem pedal trd ko skala.

ma kdo kake ideje kater servoojačevalnik ali kater zavorni cilinder....itd?
hvala,lp
 
Uporabniški avatar
Gagi84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 516
Pridružen: Če apr 21, 2005 1:48 pm
Kraj: Podpec

Napisal/-a Gagi84 Če feb 08, 2007 9:48 pm

Najlazje bos uporabu zavore od avta katerega imas podvozje
BMW 320 M3 Replika, Soon to come Subaru Impreza 1999 GT
 
Uporabniški avatar
Gagi84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 516
Pridružen: Če apr 21, 2005 1:48 pm
Kraj: Podpec

Napisal/-a Gagi84 Če feb 08, 2007 9:50 pm

S tem sm mislu aksenkle na katerih imas pritrditvena mesta za zavorne celjusti in pesta na katere se da diske in platisca
BMW 320 M3 Replika, Soon to come Subaru Impreza 1999 GT
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

Napisal/-a fičfirič Pe feb 09, 2007 12:22 am

pomoje si me napačno razumel....jst mam že na vseh 4 kolesih diske ter čeljusti,samo priklopit jih je še treba!
potisni cilinder pa sem mislil na tistega katerega pritiskaš z pedalom za zavoro!
 
Uporabniški avatar
_BANDIT_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: Če feb 27, 2003 9:23 am

Napisal/-a _BANDIT_ Pe feb 09, 2007 12:42 am

Ja no, kje je pa potem problem?

pošravfaš dol od enga avta iz šrota,d a bo poceni in namontiraš na tvoj stroj. Prezračiš sistem in gasa!
http://www.zup-racing.com/
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! Slika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe feb 09, 2007 1:20 am

Če se boš vozil po zelo strmih in zelo blatnih klancih, namontiraj ob sedežu še eno ročico, s katero boš zadaj porinil v blatno zemljo nekakšno kajlo (nekaj kot obrnjen plug - podoben sistem, kot smo ga imeli pri vozičkih na balinjere, a za po asfaltu). ABS varianta!!! Da ne boš drsel in se prevraćal po blatu navzdol. :lol: :idea:
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe feb 09, 2007 7:08 am

Ročno na zadnja pogonska kolesa tudi namontiraj. Če jo na pogonskih kolesih zategneš na polovico ti deluje podobno kot LSD in avto obrača obe pogonski kolesi - to pomaga predvsem ko se vkoplješ v blato in ti eno kolo vrti v prazno, drugo pa stoji pri miru.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

Napisal/-a fičfirič Pe feb 09, 2007 9:16 am

aha.sam bolj me zanima kater cilinder dobiti.nabolši bi bil tak ki ima 4 izhode.sepravi za vsako kolo posebej.opazil sem da ima tole renault 5.
ravnokar pa sem dobil info da imajo u buggijih za avtokros po dva navadna (brez servo ojačevalnika) cilindra,vsak za en par koles...pomoje zato da lahko uravnavaš vsakega posebej koliko prime.
vse lepo in prav.....ampak a nebi pedala prišla full trda? pomoje nimajo vsi avti zastojn servoojačevalnika zavor (tudi najlažji ne....naprimer: R5,justy,chinquechento....itd)

no tule pa še slikca da boste videli za kaj gre....zadeva je le šele na 3/4 dokončana ter ji manka še malo barve zato zaenkrat zgleda bolj kot en kup rje :D na koncu bo izgledalo veliko bolje...
Slika
 
vlk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To sep 05, 2006 10:21 am

Napisal/-a vlk So feb 10, 2007 2:03 pm

Lepa masinca, sam tudi delam na buggy-ju, res da je še v fazi razvoja, ma vseeno,
zanima me kako se obnesejo zadnji montizerji??
Ter katere si uporabil za spredaj in katere za zadaj?
So zadosti 'mehki'?

Drugače pa moj bo po vzoru piranhe...
Priponke
buggy.jpg
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

Napisal/-a fičfirič So feb 10, 2007 3:02 pm

moji amortizerji ter fedri so kar od honde civic.Honde ter roverji imajo zelo ozke ter malo daljše, zato so se mi zdele idealne.zaenkrat se mi zdijo ravno prav mehki če se obesem na šasijo.
trdoto ter višino pa prilagajaš z kotom upetja!
če imaš motor zadaj porabi vzmetenje z sprednjega dela avta,kjer je največja teža.sam sem poskusil najprej z zadnjimi pa so bili prešvoh ter se je usedel prenizko.če ne misliš dajati gor (težkega) avtomobilskega motorja tebi nebi smelo to delat problemov...

kakšne dele pa nameravaš porabiti za svoj buggy? motor,diski...?
 
vlk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To sep 05, 2006 10:21 am

Napisal/-a vlk So feb 10, 2007 6:09 pm

hmm, motor obvezno od starih špotnih motorjev (4cilindrski box motorji), računam na ene 100KM.
Prenos preko verige na zadnji zobnik (brez diferenciala), za enkrat se ukvarjam z modeliranjem zadnjih rok...!
V mislih mam se gume ter feltne od štirikolesnikov, za vzmetenje si mi dal eno idejo, bom videl polj v praksi ko bo stvar tako daleč da se bom lotil izdelave...

Tebi pa želim uspešno ter varno vožnjo...
 
Uporabniški avatar
stomic
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če avg 31, 2006 11:49 pm
Kraj: H-town

Napisal/-a stomic So feb 10, 2007 6:32 pm

Vi ste pa tapravi! Kak feeling je v tem drvet sto na uro po enem kolovozu? Se zelo priporocam ko bo nared :D Menjam za katerokoli zobozdravstveno storitev, samo da dozivim tole adrenalinsko voznjo :P
 
vlk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To sep 05, 2006 10:21 am

Napisal/-a vlk So feb 10, 2007 7:10 pm

Vi ste pa tapravi! Kak feeling je v tem drvet sto na uro po enem kolovozu? Se zelo priporocam ko bo nared Menjam za katerokoli zobozdravstveno storitev, samo da dozivim tole adrenalinsko voznjo


Lej vsak ma svoje veselje in hobije, kar se pa adrenalina tice je pa relativna zadevca...
Za ene je adrenalin ce ze mal hitro hodijo... :lol:
Drgač pa vem, nalazje je vse kupit, cist enostavno, gres v trgovino in kupis, men je veselje neki svojga naredt, pa se večje je ko vidiš da stvar dela...

Vem pa da je potrebno veliko prostega casa, ter potrplenja..
 
Uporabniški avatar
stomic
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če avg 31, 2006 11:49 pm
Kraj: H-town

Napisal/-a stomic So feb 10, 2007 9:14 pm

vlk dobro vem kako zapletena je lahko sestava vozila "po domace". Je moj sosolec montiral Jawino 350ccm masino na doma zasvasano ogrodje in naredil nekaksen off road go-kart... Verjemi, bil sem zraven ko se zakomplicira pri najbolj banalnih stvareh, da o tistih kompleksnejsih resitvah ne govorim. Nihce niti ni omenjal kaksnega nakupa...pac vem kako adrenalinska zna biti voznja doma sestavljenih vozil po brezpotjih zato tudi pravim ce me kdo zapelje :P Ni ga boljsega feelinga ko ga picis po njivi in ti kosi blata letijo mimo uses :D
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

Napisal/-a fičfirič Ne feb 11, 2007 1:58 am

vlk je napisal/-a:hmm, motor obvezno od starih špotnih motorjev (4cilindrski box motorji), računam na ene 100KM.
Prenos preko verige na zadnji zobnik (brez diferenciala), za enkrat se ukvarjam z modeliranjem zadnjih rok...!
V mislih mam se gume ter feltne od štirikolesnikov, za vzmetenje si mi dal eno idejo, bom videl polj v praksi ko bo stvar tako daleč da se bom lotil izdelave...

Tebi pa želim uspešno ter varno vožnjo...


kot da bi mi misli bral...jst tudi imam že doma ter zmontiran 4 cilindrski boxer motor z dvema dvojnima webber uplinjačema.ter serijsko kakih 108 konjev z malo predelanim izpuhom pa mogoče kakega več



Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
smuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Po dec 04, 2006 8:36 pm
Kraj: ptuj

Napisal/-a smuk Ne mar 11, 2007 11:26 pm

no pa se mam jaz eno vprasanje glede buggyja! doma mam katrco! vglavnem z nje je zdaj nastal vec kot cabriolet! ni strehe ni marsicesa! pa me zanima pac ce je ze gdo delal buggija z motorjem katrce! sam studiram o tem pa newem kam bi postavo motor! spredaj-zadaj??? ce bi motor bil od zadaj bi blo pomoje kar problemov z menjalnikom! nasploh z rocico...pa kako bi lahko potem med voznjo pretikal brzine?? je delal gdo kaj podobnega z taksnim motorjem??? prosim za komentarje pa kaksne slikce ce ma gdo ?!? lp
BENCIN ADRENALIN!!!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To maj 27, 2008 10:16 pm

ČE kdo potrebuje avto ki bi bil donator za 4x4 buggy-ja, imam sedaj doma daihatsu charade 4x4 s 66kW in 1300ccm.
Old subarus never die, they just get faster!
 
buggy123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr jul 09, 2008 10:47 am

Napisal/-a buggy123 Sr jul 09, 2008 10:50 am

zdravo

zanima me, ali se je kdo lotil izdelave buggya ki je malo bolj resen od bolhc, pejčkov in podobnega. dobijo se izredno poceni načrti, ki lahko zmanjšaj marsikater napor - JIH KDO IMA?

primer:

http://www.badlandbuggy.com/buggy_models_st2lt.html

http://users.pandora.be/joachim/en/frameset-en.htm

če se kdo ukvarja s tem, naj me prosim kontaktira na mail balty123@gmail.com

hvala
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me Sr jul 09, 2008 12:28 pm

Kle je načrt za piranho II, ki je taka kot na sliki!

http://www.torrentz.com/01c4d932442e72f2feb67da01cf8d9ac4fcfa3a4

Slika
Slika
 
buggy123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr jul 09, 2008 10:47 am

Napisal/-a buggy123 Sr jul 09, 2008 2:30 pm

fiuu tnx :)

se kdo kj uporabnega?? tole se ze vleče dol ;)
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov