Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Pnevmatike za Suzuki Jimnya

Napisal/-a B|ind Če dec 06, 2007 7:54 pm

Trenutno je obut v pnevmatike dimenzij 205/70 R15.

Zanima pa me će bi ustrezale pnevmatike dimenzij 215/75 R15 ?
Če nebi, me zanima zakaj ?
 
hartge
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Po okt 23, 2006 9:31 pm

Napisal/-a hartge Če dec 06, 2007 8:17 pm

Kirga Jimmya-pa mas? Kateri letnik?

Ker jaz ko sem vozu tele Jimmiye- imajo vsi po vrsti katastrofalne menjalnike.

Kaj pravis?
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Napisal/-a simimedi Če dec 06, 2007 8:28 pm

Gume nebi ustrezale ker se od tvoje trenutne dimenzije razlikujejo za 5,3% (v+ novi gumi), tako da bi števec kar pošteno lagal. Si pa lahko sam preračunaš še za kako drugo dimenzijo tule:

http://www.bajc.si/marshal/izracuni/kalkulator_dimenzij_pnevmatik.html

LP
Simimedi
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če dec 06, 2007 8:37 pm

Ja pašejo 215/75/15 gume čisto na tvoj avto. Še posebej, če misliš vzet BFGoodrich. Odlične gume.

Pa ne poslušaj ljudi, ki ti pravijo da ne paše - čisto sedejo na avto.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Če dec 06, 2007 9:07 pm

nebivedu, točno tako. Prijatelj mi je zrihtal odlično ponudbo - 4 nove BFGoodrich Mud-Terrain gume za 370€ !! Nisem jih hotel jemati prej, dokler nisem prepričan ali bo to veljalo ali ne.
Gume pa izgledajo strašno :twisted: Me prav zanima kako bo tole izgledalo na mojem malčku :D
nebivedu, kako pa je s števcem ? ali res tako grozno laže potem ? :roll:

hartge letnik 99, ampak nevem zakaj se tebi zdi tako katastrofalen menjalnik ? :shock:
Meni je čisto uredu.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če dec 06, 2007 11:10 pm

B|ind je napisal/-a:nebivedu, točno tako. Prijatelj mi je zrihtal odlično ponudbo - 4 nove BFGoodrich Mud-Terrain gume za 370€ !! Nisem jih hotel jemati prej, dokler nisem prepričan ali bo to veljalo ali ne.
Gume pa izgledajo strašno :twisted: Me prav zanima kako bo tole izgledalo na mojem malčku :D
nebivedu, kako pa je s števcem ? ali res tako grozno laže potem ? :roll:

hartge letnik 99, ampak nevem zakaj se tebi zdi tako katastrofalen menjalnik ? :shock:
Meni je čisto uredu.


Sam imam 16% večje gume na avtu, pa mi števec kaže samo 5km/h narobe. Terenci imajo več tolerance(ali pa napake) kot pa osebni avtomobili. Recimo feroza ima razpon od 195/70/15 pa do 225/70/15, kar pa je že kar velika razlika, pa z vsemi temi kao pravilno dela števec. Najbolj pravilno je meni delal ravno z BFGoodrich gumami.

So pa MT(mud terrain) odlične gume, samo po zmrznjenih cestah in po zbitem snegu pazi - vzemi si večjo varnostno razdaljo, ker tam drsijo. Po celem snegu, blatu in pesku, ter suhem asfaltu pa se držijo full dobro.


Nekateri mislijo, da če imaš bencinarja moraš stalno vozit na obratih. Jimny je narejen za manjše hitrosti in ne zato, da ga boš po avtocesti gonil stalno 130. Če pa to delaš, potem se menjalnik hmalu začne dret. Vožnja s takim avtom je za do 110km/h po avtocestah, pa avto zdrži ogromno kilometrov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Pe dec 07, 2007 4:45 pm

No super.
Hvala za infos nebivedu !

Bom mogoče kako slikco naredu ko bodo gume gor, pomojem bo kr zanimivo izgledalo :D
Mogoče ga še celo malo dvignem.. 8)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po dec 10, 2007 7:18 am

Naredi si body lift kit. Podvozje ostane na istem mestu, samo školjko dvigneš s podložkami in potem lahko daš večje gume na avto.
Old subarus never die, they just get faster!
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a XTR To dec 11, 2007 12:04 am

B|ind je napisal/-a:No super.
Hvala za infos nebivedu !

Bom mogoče kako slikco naredu ko bodo gume gor, pomojem bo kr zanimivo izgledalo :D
Mogoče ga še celo malo dvignem.. 8)


O tele slikce bi pa rad videl :), poslikaj pa prilepi če se ti da.
Kako si kaj zadovoljen z avtomobilom? So bili kakšni posebni problemi z njim mogoče? Že kaj rjavi glede na to da je 8 let star (koliko km ima)? Me zanima za primerjavo, ker imamo isti letnik doma pa ga že malo leta in km načenjajo.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 11, 2007 7:33 am

Evo 2 slikce od poštimanih jimny-jev. Samo imata malo večja kolesa.


Tale ima celo feltne od feroze.
Slika

Slika
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Sr dec 12, 2007 6:13 pm

slikce bodo kmalu !

XTR, za kratke razdalje na katerih se vozim, mi avto povsem odgovarja.
posebnih problemov v teh dobrih 3 letih ni bilo. ima pa 80 000 prevoženih, ko pa je bil kupljen pa je imel okoli 35k. Kar pa se rje tiče, malo pa veš da ga je začela.. ampak nič hujšega..

XTR, koliko imaš kaj porabe ?


Huda sta te dva Jimnya na slikcah. Če bi imel avto še dalj časa, bi se mogoče še spustil v kako podobno varjanto, ampak ker februarja, marca kupim drug avto se mi zdaj ne splača.
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a XTR Sr dec 12, 2007 8:15 pm

Ja ta dva naslikah sta že kar hudo predelana.

No sej pri do 80.000 km tudi na našem ni bilo omembe vrednih težav, zdaj se pa že počasi pojavljajo določene stvari pri (132.000 km).

Povprečna poraba nekje 8.5 l/100 km pa naprej, to je samo z zadnjim pogonom, pozimi več. (med tednom 4x na dan po 15 km, sicer pa veliko kratkih voženj do 5km).

Je pa res, da se zadnje čase zelo malo vozi ker ga nadomešča drug avto (šparavček, pa še lepš de pelje :)).Po menjavi ostajaš na 4x4 ali greš na kaj drugega?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če dec 13, 2007 7:38 am

Če sta kje blizu ljubljane se lahko dobimo enkrat za kak offroad po snegu (kakih 30 do 40cm je prav odlično za vozit), recimo na vrh Menine. Nas bo več terencev in bomo rinl po javni cesti (da policaji ne morejo talat kazni, ker vožnja je po terenu prepovedana) proti vrhu. Ponavadi rabiš met še orenk lopato zraven.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Če dec 13, 2007 9:16 pm

XTR, menjam ja. Na dvokolesni pogon, nekaj kar je bolj primerno tudi za daljše relacije.
Nevem kako meni pije okol 10l na 100 ? Pa se res trudim voziti ˝varčno˝.
Pije kot nor. :roll:

Sicer pa ostaja pri hiši, ker glede na to kako je služil do zdaj, ni varjante da gre komu drugemu v roke. Tako da ga bo sestra vozila naprej.

nebivedu, lahko se kaj dogovorimo. sicer je malo časovne stiske zaradi ludnice v šlužbi, pa vendar..

nebivedu, a si iz LJ ? Poznaš 4×4 Rolling Club ? Vem da se junaki iz tega kluba večkrat vozijo po Menini planini (med drugim :D )
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe dec 14, 2007 7:24 am

JA poznam rolinge, ampak jst nisem v nobenem klubu. Se pa vsako leto vsaj 2x odparvimo na menino in se nas zbere kar lepo število avtov.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov