Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
dinks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po jan 21, 2008 7:28 am

predelava Golf II Country

Napisal/-a dinks Pe feb 29, 2008 8:26 pm

zdravo mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z predelavo Golfa 2 countrya? in sicer
če je kakšna možnost predelave mašine. Golf II country je 1.8 CL (bencinar) imam pa mašino dizl doma tut 4x4 sam nwm če bi pasali noslici,....

LP
 
Uporabniški avatar
AXioN
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Ne okt 26, 2003 10:29 pm
Kraj: Ko si bogu za hrbtom, se uro voznje.

Napisal/-a AXioN Pe maj 23, 2008 12:10 pm

Dizl ti noter pade kot ata na sosedovo mamo (predvidevam da td 70km), zelo podobno je z masino od golf mk3 - 1.9D, ali 1.9tdi, s tdijem se bo vsaj kam premaknil.
Drugace pa ce das dizlco noter pase menjalnik z diffom od bencinarja ki ga imas noter (originalno bi moral bit 98konjski).
Ampak prestave ti ne bodo klapale, bojo hudo prekratke, kolega je imel tocno isto zadevo v jetti syncro td 70km, sem ga takrat kot za salo peljal scat z 50konjskim avtom, pospeski, koncna v peesdi.
Sicer bi lahko dobil menjalnik+diff od trojke tdi, ampak preden bos to dobil, bo se veeeeeeeeeeliko save preteklo, ker jih je zelo malo.

Ce imas original motor oznake 1P ali 2H, bos najvec naredil, ce dobis racunalnik od PB motorja (golf gti 82kW digifant vbrizg), pa odbijes katalizator, da avto mal zadiha, dobi vec konjev, pa se poraba bo manjsa.
Ce ti povem kaksno porabo sem imel na mojem 8v gti-ju, mi verjel ne bos.

Sicer pa ti takole povem za konec, raje prodaj avto, pa si kupi en orng terenski avto z nizjo porabo, ker to je vse skupaj en pofl, ker avto ni narejen za terensko voznjo, ampak bolj za sminko. Pa se pogon je na prastaro visko sklopko, ki deluje tako, ko se enkrat ze fajn vkopljes s sprednjimi kolesi ti zadnje zagrabi, in potem rata iz peesde kozolec.
Sem potencialen kupec, ce se bos odlocil prodajat.

lp
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Pe maj 23, 2008 2:08 pm

saj če nosilci ne pašejo,se z malo volje in truda da vse narediti :D
glede tega ti priporočam da se obrneš na lisko-ta al pa nebivedu-ta,mislim da imata ta dva največje izkušnje glede terenskih in podobnih vozil
 
Uporabniški avatar
pery
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 716
Pridružen: Pe dec 30, 2005 12:06 pm
Kraj: cerknica

Napisal/-a pery Pe maj 23, 2008 4:22 pm

hribko je napisal/-a:saj če nosilci ne pašejo,se z malo volje in truda da vse narediti :D
glede tega ti priporočam da se obrneš na lisko-ta al pa nebivedu-ta,mislim da imata ta dva največje izkušnje glede terenskih in podobnih vozil


sej mu je že axion lepo razlozu.ce ne gre lahko pa tud na favdl,ma mu bo se kdo drug k ma vec izkusenj z syncroti ipd.
Slika Slika Slika
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Napisal/-a sablač Pe maj 23, 2008 9:00 pm

na te getribe ti pase vse od vag koncerna.dva zanimivejsa z dobrim tuning potencialom: 1.8 20 ventilov turbo in 1.9 tdi pumpa diza...oba taka dihata v podobnih avtomobilih- en pr mojem bratcu,drugi pa pri kolegu oba na syncru. se lahko zmenmo za kak ogled.lp m
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
strmi
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe mar 18, 2005 2:36 pm

lol

Napisal/-a strmi To nov 04, 2008 7:30 am

mal poglej link, počak da vidiš vse slike, kolega Džoni je to sprobal, na novo restavriral countryja, vendar njegov zadnji mail je bil " nemoj uturavat tdi u country !!!" zakaj? Navor...

ne bom ga poslušu !

motor paše isto, menjalnik paše na motor (po ETKI so iste cifre - glej GOSY in golf 3 tdi 1Z motor), country ima kuplungo na zajle, tdi 90ps ima isto,nosilci za motor (hidrolager) pa zadnji pr menjalniku je itak isti, pri 1,9 tdi 90ps ali več je navor podvojen, zakar je visko oz haldex preobremenjen, ter pogosto prihaja do problemov pri vklopu zadnjega pogona ki se sliši kot bi getribe sesul, edino kablovje za motormanagment boš moral prestavit iz donatorja tdija, pol bo poraba 8-9 litrov (džoni se je zlagal z 6 litrčki) tut sam pripravljam enga countryja, sam je problem pri delih.

evo link:
http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=14025
LP S.
www.spletnideli.si - avtodeli za vsa vozila
_______________________________________________________________
Ko smo se že vsi nehali smejati, se je vedno pojavil nekdo, ki nas je spravil v jok
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Napisal/-a sablač Sr nov 05, 2008 7:42 am

kaj vas pa jezi pri delih,bi se nasl pr men doma getribe zadn diferencial pa se kaj.lp.m
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
GOGO_MAN
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne mar 04, 2007 12:49 pm
Kraj: Črna n Koroškem

Lp

Napisal/-a GOGO_MAN Pe okt 09, 2009 5:39 pm

Kje bi lahko dobil dele od golfa 2 country, sicer imam golfa 2 diesel,pa bi ga rad malo predelal,hvala
Gogo_man
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Pe okt 09, 2009 6:10 pm

se ne splača predelovat, raje countrija nabav, bo lažje
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov