Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Jeep Grand Cherokee vs VW Touareg

Napisal/-a chan Pe sep 05, 2008 10:53 am

Pozdravljeni,

očetu pomagam pri izboru in nakupu novega terenskega vozila. V ožji zbor sta prišla: Jeep Grand Cherokee 3.0 CDR Limited ter VW Touareg 2.5 TDI (ročni menjalnik, avtomatski ga pri tem motorju ni prepričal). Ker starša živita v višjih predelih in tudi cesta je za slovenske razmere podpovprečna, že nekaj let uporabljata terence. Avto se uporablja tudi za občasne prevoze po slabših makedamskih cestah, tudi brezpotjih ter za vleko prikolice (reduktor je skorajda obvezen).
Po vseh ponudbah trgovcev spadata omenjena modela v zelo podoben cenovni rang, primerljiva konkurenca pa je precej dražja (razen LR Discovery, ki pa očetu ni všeč).
Predvsem me zanimajo vaše izkušnje z obema voziloma (vožnja, motroji, menjalniki,...), realna poraba pri obeh (predvsem pri VW), kvaliteta na dolgi rok. Prosim za vaše izkušnje in ne za preferiranje posameznih znamk, lahko pa priporočate tudi kakšen podoben model.
Izbor se je zožil na omenjena modela (največ avtomobila za to ceno), razni SUV odpadejo (Touareg ima prednost pred ostalimi zaradi dodanega reduktorja).

Lp,
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe sep 05, 2008 11:17 am

Grand cherokee s podvozjem quadra. tuareg se po podvozju skrije, ker so granda resnično dobro poštimal. Podvozje je eno najboljših za vožnjo po terenu in v vseh pogojih deluje brezhibno.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Pe sep 05, 2008 11:54 am

Ma kakšen Touareg, to je sam šminka pa še to bolj klavrna!
Za teren je Grand najboša izbira!! Pa tudi na cesti je čist v redu! Udobja in opreme ima dovolj.
O porabi 3.0crd ne vem nič. Bi pa jaz vsekakor vzel bencinca! V8 ali pa starejšega 4.0 6cyl.
 
Uporabniški avatar
Addicted
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Sr jun 04, 2008 5:22 pm

Napisal/-a Addicted Pe sep 05, 2008 12:02 pm

Se oparvičujem, če sm mimo vseku, sam se mi zdi da ma Grand vgrajeno mercedezovo mašino (3.0 CDR) Če je to to, pol se pomojm nimaš kej bat :D
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Pe sep 05, 2008 12:17 pm

audijev allroad je pomoje tud zakon za teren..
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2135768
pa volvo xc 70
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2155526#

drugače pa mislim da so za teren bolj primerni manjši terenci z pravimi terenskimi lastnostmi.. (suzuki vitara, vem da je zakon za teren)
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Pe sep 05, 2008 12:26 pm

Hvala za pripombe.
Starša sta starejša in navajena na višji avto, tako da "terenski karavani" bolj kot ne odpadejo. Audi Allroad in Volvo XC70 pa tudi cenovno odskočita navzgor (s primerljivo opremo vsaj 5 - 10.000€).
Grand ima mercedezov motor in je (preizkušeno) odličen. Touareg je alternativa zaradi manjših stroškov vzdrževanja (servisi, registracija, poraba).
Na terenu priznam, da je Grand nepredstavljivo boljši od VW, na cesti (kjer bo avto itak večino časa), pa sta enakovredna. Žal pa ne poznam VW motorja 2.5TDI, razen 3.0, ki pa je že konkretno dražji.
Ima kdo izkušnje?
 
 
rini
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: To jul 26, 2005 11:52 am

Napisal/-a rini Pe sep 05, 2008 1:35 pm

CHAN je napisal/-a:Na terenu priznam, da je Grand nepredstavljivo boljši od VW, na cesti (kjer bo avto itak večino časa), pa sta enakovredna.


Grand je bolši na terenu, ampak glede na lastne izkušnje je Touareg daleč najboljši v svojem razredu. V službi pa imamo Touarege 2.5 tdi z osnovno opremo, pa so super, sploh pa na način vožnje. Kvaliteta izdelave, podvozje in vozne lastnosti so na visokem nivoju, sploh v primerjavi z precenjeno konkurenco. Res pa da je grd.

Sosed je z Touaregom (sicer 3.2 fsi) zelo zelo zadovoljen, pa si je prej lastil xc90 d5 in x5, pa je reku, da je VW velik boljši. Predlagam kakšno vožnjo in pa preberi si mnenje uporabnikov, ki si ga lastijo. Tako Touarega kot njegove konkurente.

http://www.whatcar.co.uk/car-review-readers.aspx?MA=44&RT=560&Submit1=GO
http://www.whatcar.co.uk/car-review-readers.aspx?MA=16&RT=732&Submit1=GO
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Pe sep 05, 2008 1:58 pm

Žal je pri nas nemogoče preizkusiti motor 2.5 TDI z ročnim menjalnikom. Vsi trgovci imajo v testnih flotah močnejše (3.0 TDI), kar je razumljivo, ker se jih proda za 90% več, kot ostalih.
"Rini", kakšno porabo imajo vaši službeni 2.5?
Moje zelo subjektivno mnenje po ogledu in vožnji obeh modelov je sicer, da je VW bolje narejen in tudi materiali v notranjosti so malce boljši. Cherokee pa me je nasprotno prepričal z motorjem in menjalnikom ter suvereno vožnjo po slabši cesti.
Kako pa je s Cherokeeji na daljši rok? Mislim, da je novi model ogromno pridobil s povezavo z Daimlerjem (čeprav sta žal že narazen), cena 2, 3 leta rabljenim pa npr v Nemčiji zelo pade (v primerjavi z VW).

lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe sep 05, 2008 8:00 pm

Cena cherokeeju pade, ampak vseeno je to mnogo boljši avto od tuarega, servisi so pa tam tam po ceni.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Napisal/-a kofy Pe sep 05, 2008 8:46 pm

Če se že odločaš med tema dvema modeloma, se vsekakor po (žal mojih) izkušnjah odloči za Cherokeeja! Na dolgi rok mu folcvagen niti približno ni primerljiv! Mislim na okvare in normalne izredne servise!
Če pa misliš avto prodati čez pol leta, se odliči za VW. Izgubil ne boš praktično nič, čapci se bodo zanj stepli ali vsaj stali v vrsti...
Je pa GC pravi jeep, VW pa povišan karavan! Sem bil priča in še zdaj ne morem verjeti, da ja možak z 9 let starim sekretnim kangujem 2wd , sicer z savinimi gumami, prišel v hosti na vlaki veliko, veliko dlje kot mi v novem (cca 6kkm) tuaregu!!
Pa je WW bil vsaj 5x dražji od renoja! Pol se je pa še tip zajebaval, da nas bo ven potegnil! Me je skoraj pobralo od sramu, saj me je poznal, in je vedel da sem lastnik druge znamke!!!!!!
Da se razumemo, to ni kritika WWja, saj sem kot lojalen Slovenec pristaš nemške industerije! Odločitev za kaj boš uporabljal avto, in kaj boš kupil je samo tvoja, in upoštevaj, da je avto lahko kupiti in težko prodati...
 
Luky
 

Napisal/-a Luky Pe sep 05, 2008 9:00 pm

moje mnenje- če misliš na tuarega vzami 3.0 TDI sm se pelu na morje z njim (kar naj neb blo njegovo področje) pa se je kr dobr obnesu (v smislu udobja na daljše relacije)... drugač če pa razmišlamo za teren pa je GRAND CHEROKEE vsekakor boljši od tuarega (niti približno ni ta avto za na teren)
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor Pe sep 05, 2008 9:41 pm

jaz sen ga mel od strica okoli 14 dni ko sn naredo izpit pa morem rect da je avto bomba sam mene je zlo prepričal še posebej ker mamo vikend na zelo strmem bregu pa z avtom komej gor priješ z tuaregam pa brez problem granda pa nisn vozo razen v starejšem modelu
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Pe sep 05, 2008 10:46 pm

CHAN je napisal/-a:Hvala za pripombe.

Grand ima mercedezov motor in je (preizkušeno) odličen. Touareg je alternativa zaradi manjših stroškov vzdrževanja (servisi, registracija, poraba).


Mercedesov motor ne poznam vendar mislim, da ni ravno najprimernejši za granda.S tem, da so stroški vzdrževanja držji, kot pri touaregu se nikakor nestrinjam! Razen, če so višji ravno zaradi CRD motorja.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu So sep 06, 2008 12:07 am

cruiser1 je napisal/-a:
CHAN je napisal/-a:Hvala za pripombe.

Grand ima mercedezov motor in je (preizkušeno) odličen. Touareg je alternativa zaradi manjših stroškov vzdrževanja (servisi, registracija, poraba).


Mercedesov motor ne poznam vendar mislim, da ni ravno najprimernejši za granda.S tem, da so stroški vzdrževanja držji, kot pri touaregu se nikakor nestrinjam! Razen, če so višji ravno zaradi CRD motorja.


Stroški so nižji, deli za granda (razen mašine) so malo dražji kot deli za cliota.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
M4rko
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne jan 02, 2005 10:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a M4rko Če sep 11, 2008 7:32 am

Dodge Nitro 8) strupen!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če sep 11, 2008 8:22 am

M4rko je napisal/-a:Dodge Nitro 8) strupen!


Ja, zunanjost. Vsedi se za volan, pa potem kej povej. Sem 180cm visok (torej ne prav velik) pa težko sedim za volanom v tem avtu, z glavo skoraj drajsam po stropu, pa avto je zelo nepregleden.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če sep 11, 2008 9:02 am

nebivedu je napisal/-a:[Ja, zunanjost. Vsedi se za volan, pa potem kej povej. Sem 180cm visok (torej ne prav velik) pa težko sedim za volanom v tem avtu, z glavo skoraj drajsam po stropu, pa avto je zelo nepregleden.


Saj nitro je vendar majhen!!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če sep 11, 2008 9:34 am

cruiser1 je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:[Ja, zunanjost. Vsedi se za volan, pa potem kej povej. Sem 180cm visok (torej ne prav velik) pa težko sedim za volanom v tem avtu, z glavo skoraj drajsam po stropu, pa avto je zelo nepregleden.


Saj nitro je vendar majhen!!


Sej je twingo še manjši, pa ima več placa kot nitro za voznika, da ne govorimo o tistih, ki bi sedeli na zadnji klopi.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Addicted
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Sr jun 04, 2008 5:22 pm

Napisal/-a Addicted Če sep 11, 2008 10:00 am

kofy je napisal/-a:saj sem kot lojalen Slovenec pristaš nemške industerije!


:roll:
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov