Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
Sendx
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Pe sep 26, 2008 6:39 pm
Kraj: Posavje - Dobova

Suzuki Grand Vitara 1.6 2001

Napisal/-a Sendx Pe sep 26, 2008 7:05 pm

Naša Grand Vitara 1.6 ;)

Slika

Slika

Slika

Po dolgem času malce oprana :D
Zadnjič spremenil Sendx, dne Ne dec 28, 2008 1:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe sep 26, 2008 8:27 pm

Luškan avtek, samo malo podhranjen. Doma imava malo starejšo in 5vratno, pa se pozna da je 1.6 premalo za tak avto. Poraba pod 10 ne gre, se pozna teža - 1370kg.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek Pe sep 26, 2008 8:59 pm

lep je ja :) hehe sam mašina mal švohna pomoje za tak avto ni? vsaj 2.0 bi mogla bit po mojem mnenju no :)

lp

snoopek
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
max_d
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe mar 23, 2007 9:43 am

Napisal/-a max_d Po okt 20, 2008 10:41 am

:lol: ja, malo je pa res podhranjena...drugače pa kr fajn avtek
Zastava 128 1.1, Y65 gvx 1.3, Fiat Tempra 2.0, Bmw e30 1.6, Bmw e36 1.6, Suzuki Vitara 2.0 24v, Opel Omega 2.5 24v
 
Uporabniški avatar
Sendx
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Pe sep 26, 2008 6:39 pm
Kraj: Posavje - Dobova

Napisal/-a Sendx Ne dec 28, 2008 4:59 pm

Zanima me to, da ko zjutraj ali ob mrzlem vžigu avtomobila se kadi moder dim ki pa po minuti ali dveh zgine. Je možno da so krive klimacke razmere ali je krivo kaj drugega in če je to potrebno peljati k serviserju ali ne ?
 
spaceone
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Če jan 18, 2007 6:09 pm

Napisal/-a spaceone Ne dec 28, 2008 5:13 pm

Če je moder dim, potem ti pije olje (menjava teflonov). Kaj preverjaš nivo olja ?

Če je dim bel, je to normalno za ta letni čas (kondenzacija).
 
Uporabniški avatar
Sendx
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Pe sep 26, 2008 6:39 pm
Kraj: Posavje - Dobova

Napisal/-a Sendx Ne dec 28, 2008 5:35 pm

Res da se dim pojavi redkokrat, ampak nivo olja preverjam dostikrat na mesec ampak se ta ne spreminja veliko.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Ne dec 28, 2008 9:04 pm

To je pri vitarah nekaj normalnega, jst se nebi sekiral, če olje ne izginja. Pri nama je enako.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Sendx
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Pe sep 26, 2008 6:39 pm
Kraj: Posavje - Dobova

Napisal/-a Sendx So sep 26, 2009 8:26 pm

Sprašujem glede strešnih pragov ker so začeli "cveteti" in me zanima če, se jih splača spet oblačit nazaj v plastiko ali najbolje pocinkat pa mir za vekov amen? :?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Ne sep 27, 2009 12:36 am

Pocinkat, pa imaš mir.

Kako to da so začel cvetet, pri nama so stari 15 let, pa so še vedno kot novi. NObernih problemov ni, pa voziva take stvari na prečkah, da se ljudje kr križajo.
Nazadnje sva peljala 20 komadov 4 metrskih tramčkov 5X8cm. Je bilo vsaj za 2x presežena dovoljena obremnitev.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Sendx
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Pe sep 26, 2008 6:39 pm
Kraj: Posavje - Dobova

Napisal/-a Sendx Ne sep 27, 2009 5:53 pm

Pri nam je pa glih obratno, da skoraj nič nevozimo gor in nimam pojma kako je do tega prišlo ampak to ni taka stvar da bi človek paniko zganjal nad temi malenkosti, včasih pa prav pride taka stvar ja. Bomo kr pocinkal pa mir pr hiši. :D
 
Uporabniški avatar
Sendx
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Pe sep 26, 2008 6:39 pm
Kraj: Posavje - Dobova

Napisal/-a Sendx Ne feb 21, 2010 3:19 pm

Pa še malo zimskih slik z zamudo. :)

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Suzuki Grand Vitara 1.6 2001

Napisal/-a Matey_ So okt 22, 2011 5:53 am

Pozdrav.

Bom kar iz moje teme kopiral ;)

Takole ... naš ''dedek'' Mondeo je v zadnjih izdihljajih, zato iščemo nadomestilo. Nekako smo se odločli za Grand Vitaro, saj še nekako najbolj izpolnjuje
naše pogoje. Zdaj pa me zanima mnenje poznavalcev o dotičnem avtu - pač standardno ali ma avto kake posebne slabosti, kako je z zanesljivostjo (4x4??),
je poraba 9l realno pričakovanje pri 1.6 94KM motorju? Seveda brez vklopljenega 4x4.
Aja pa še to - je avto po ''default-u'' FWD ali RWD ?
Vsako mnenje je dobrodošlo - še posebno od lastnikov =P

Mogoče vaše izkušnje z dotičnom prodajalcem ?
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5229436&show=1

Hvala že v naprej ;)


LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Suzuki Grand Vitara 1.6 2001

Napisal/-a lisko So okt 22, 2011 11:10 pm

Matey_ je napisal/-a:Pozdrav.

Bom kar iz moje teme kopiral ;)

Takole ... naš ''dedek'' Mondeo je v zadnjih izdihljajih, zato iščemo nadomestilo. Nekako smo se odločli za Grand Vitaro, saj še nekako najbolj izpolnjuje
naše pogoje. Zdaj pa me zanima mnenje poznavalcev o dotičnem avtu - pač standardno ali ma avto kake posebne slabosti, kako je z zanesljivostjo (4x4??),
je poraba 9l realno pričakovanje pri 1.6 94KM motorju? Seveda brez vklopljenega 4x4.
Aja pa še to - je avto po ''default-u'' FWD ali RWD ?
Vsako mnenje je dobrodošlo - še posebno od lastnikov =P

Mogoče vaše izkušnje z dotičnom prodajalcem ?
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5229436&show=1

Hvala že v naprej ;)


LP
Matej



Si siguren, da bi šel iz Mondeota na 3 vratno vitaro? Prostora bo krepko manj ,upam , da se zavedaš....
9 litrov povprečne porabe se mi zdi kar malo pod realnostjo.....moraš vedet , da je to zajeten kos pločevine brez nekih super duper aerodinamičnih lastnosi in vse to more poganjat mlinček z 1600ccm.....
Dosti bolša izbira bi bila (po moje) 2.0 motor...Daleč najbolša pa 2.5 V6 motor. Ima jo stric že kr lep čas in je lilh ne špara pa ni nobenih problemov poraba pa vedno pod 10 litri (seveda teren in vlačenje prikolice je drugo....). Mi pa vedno meče pod nos , da on je avto kupo in to bencinarja pa se vozi in vozi ( poleg tega da je V6 motor kar lepo poslušat) in ima porabo skoraj enako kot jaz na 4 cilindrašu 2.5 dizlu.....No ima grand vitaro. Avtek je letnik 2001 in lih danes sem flikal auspuh ( nič kritičnega pač 10 let star avtek) Ampak podvozje pa skoraj nedotakjeno (tu pa tam površinska rja ampak nič kritičnega za nadaljnih 5 let). Ravno tako motor, samo redni servisi in vozi dalje. Niti podvozje niti nič on še ni tikal. Pa ima mislim da blizu 200 tisoč.
Glede pogona ima klasiko kot večina terencev.
Torej po defaultu zadnji pogon in prikljopljiv prednji ter potem še reduktor.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Suzuki Grand Vitara 1.6 2001

Napisal/-a Matey_ Ne okt 23, 2011 12:32 pm

lisko je napisal/-a:Si siguren, da bi šel iz Mondeota na 3 vratno vitaro? Prostora bo krepko manj ,upam , da se zavedaš....
9 litrov povprečne porabe se mi zdi kar malo pod realnostjo.....moraš vedet , da je to zajeten kos pločevine brez nekih super duper aerodinamičnih lastnosi in vse to more poganjat mlinček z 1600ccm.....
Dosti bolša izbira bi bila (po moje) 2.0 motor...Daleč najbolša pa 2.5 V6 motor. Ima jo stric že kr lep čas in je lilh ne špara pa ni nobenih problemov poraba pa vedno pod 10 litri (seveda teren in vlačenje prikolice je drugo....). Mi pa vedno meče pod nos , da on je avto kupo in to bencinarja pa se vozi in vozi ( poleg tega da je V6 motor kar lepo poslušat) in ima porabo skoraj enako kot jaz na 4 cilindrašu 2.5 dizlu.....No ima grand vitaro. Avtek je letnik 2001 in lih danes sem flikal auspuh ( nič kritičnega pač 10 let star avtek) Ampak podvozje pa skoraj nedotakjeno (tu pa tam površinska rja ampak nič kritičnega za nadaljnih 5 let). Ravno tako motor, samo redni servisi in vozi dalje. Niti podvozje niti nič on še ni tikal. Pa ima mislim da blizu 200 tisoč.
Glede pogona ima klasiko kot večina terencev.
Torej po defaultu zadnji pogon in prikljopljiv prednji ter potem še reduktor.


OK hvala za konkreten odgovor :)
Ja tkole je na stvari. Star mondeo je zaključu pri nas, tako da iščemo nekaj novejšega.
Velikega avta ne potrebujemo, ker se bo z njim večinoma vozila samo mati, ki pa noče predolgega avta. Poleg nje in njene opreme bo v avtu občasno še psica, tako da velikega avta ne potrebujemo.
Glede porabe sem tud jaz zlo skeptičen (še posebi ker so nekateri zatrdili porabo 7-8 litrov :shock: :shock: ) - pač prej se mi zdi to utopija kot realnost, ampak itak so vsi ostalo bolj pametni kot jst, tako da se v familji umikam iz te debate ;)

Tako, da ... šeenkrat hvala za odgovor.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Suzuki Grand Vitara 1.6 2001

Napisal/-a nebivedu Ne okt 23, 2011 7:11 pm

Jaz vam predlagam daihatsu teriosa. Za mati odličen avto, poceni servisiranje, poceni deli, vzdržljiv, zanesljiv, pa majhna poraba. Avto je mal manjši od vitare, samo moja žena je bolj zadovoljna z njim kot z vitaro.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov