Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
leonid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne feb 01, 2009 7:56 pm

Nakup cestnega terenca Nissan x-trail,Hyundai Tuscon,...

Napisal/-a leonid Ne feb 01, 2009 8:29 pm

Vsem skupaj lep pozdrav,prebiram vašo stran in ugutovim da ste tukaj pravi strokovnjaki in pomoč meni ki kupujem cestnega terenca,namreč kupujem vozilo 4wd ki je malo višje in se po cesti pelje kot osebno vozilo pa da mu nista tuja makedam in sneg,zato sem se nekje odločil za nakup nissan x-trail 2.2dci letnik 2004,hyundai tuscon 2.0crdi letnik 2004 ali renault scenic rx4 1.9 dci letnik 200-2003 seveda vsi 4wd se pravi nekje cene do 13.000eur.Lepo vas bi prosil za pomoč pri izbiri vozila,prosim pa tudi če ima kdo še kakšen dober nasvet za nakup.Najlepša hvala vsem ki ste se potrudili in mi s tem pomagali.LP
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Ne feb 01, 2009 8:49 pm

nisem ravno expert glede terencev ampak ti lahko podam mnenje:
mislim da scenic ne moreš ravno vključit v tole skupino, ker ni terenc ampak preprosto enoprostorec z 4wd pogonom in malce dvignjenim podvozjem. Je pa od tebe odvisn če bo zadovoljil tvoje potrebe.
Pri ostalih dveh ne moreš dosti faliti. izpostavil bi 2.2dci motor, če je renaultov in isti kot v espaceu si lahko bile težave, drugače pa neke razlike med njima ni.
Če ti odgovarja bi še pogledal Kio Sportage, Mitsubishi Outlander, Toyota RAV4, ....
V glavnem izbira je velika, nobeden pa ni slab nakup.

Uporabi še iskalnik, je bilo že veliko napisanega o tem, več ti bodo pa še fantje povedali.

Lp in uspešen nakup.
 
valve
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 17, 2008 4:55 pm

Napisal/-a valve Ne feb 01, 2009 9:48 pm

Jaz imam še eno vprašanje in sicer ali imajo Nissani xtrail-i 2.2 dizelske motorje od renaulta oz enako kot espace-i ?
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Nakup cestnega terenca Nissan x-trail,Hyundai Tuscon,...

Napisal/-a mihaing Ne feb 01, 2009 9:53 pm

leonid je napisal/-a:Vsem skupaj lep pozdrav,prebiram vašo stran in ugutovim da ste tukaj pravi strokovnjaki in pomoč meni ki kupujem cestnega terenca,namreč kupujem vozilo 4wd ki je malo višje in se po cesti pelje kot osebno vozilo pa da mu nista tuja makedam in sneg,zato sem se nekje odločil za nakup nissan x-trail 2.2dci letnik 2004,hyundai tuscon 2.0crdi letnik 2004 ali renault scenic rx4 1.9 dci letnik 200-2003 seveda vsi 4wd se pravi nekje cene do 13.000eur.Lepo vas bi prosil za pomoč pri izbiri vozila,prosim pa tudi če ima kdo še kakšen dober nasvet za nakup.Najlepša hvala vsem ki ste se potrudili in mi s tem pomagali.LP


Jaz ti pač ne bom predlagal drugega kot Hyundai tucsona ker ga imam tudi sam. Imam namreč bencinarja, ker sem preizkusil tudi dizla in je poraba (razlika) resnično zanemarljiva. Avta pač ne morem prehvaliti. O njem vse dobro.

P.S. predlagam nekaj takega http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2344161&show=
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a gore Po feb 02, 2009 5:15 pm

Subaru Forester, RAV4 (o teh dveh sem pisal na svojem blogu) ...

Sicer pa tudi Renault RX4 se kar dobro obnese, brez skrbi - razen, če zataji kvaliteta.
 
roomeo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: So jul 21, 2007 7:27 pm

Napisal/-a roomeo Po feb 02, 2009 5:25 pm

A leta 200 so že delali Scenice dci? :twisted:
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Re: Nakup cestnega terenca Nissan x-trail,Hyundai Tuscon,...

Napisal/-a JEREMIJA79 Po feb 02, 2009 5:35 pm

mihaing je napisal/-a: Imam namreč bencinarja, ker sem preizkusil tudi dizla in je poraba (razlika) resnično zanemarljiva.


Poraba mogoče navor pa defenitivno ne... Bencinar 2.0 ima premalo navora za težo avtomobila. :idea:
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov