Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a mbseat Pe mar 01, 2013 9:08 pm

Na vas se obračam z vprašanjem glede nakupa terenca.Rabil bi zanesljivo vozilo za zmerno težke terene in vleko prikolice.
Nekako sem se osredotočil na Pajerote saj naj bi bili med najbolj zanesljivimi. Gledal sem tudi Grand Cherokije a nekako se bolj nagibam k Pajerotom.
Rad bi slišal vaše mnjenje predvsem me zanima zanesljivost in morebitne okvare omenjenih vozil.
Gledal sem vozila okrog letnika 2005 in sicer dolgo različico ter Pajerote Sport.
Najbolj mi je padel v oči tale http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6918891&show=1e:
Kaj menite o tem vozilu? Ali mogoče kdo pozna ta avto?
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a RedBaron To mar 05, 2013 6:42 pm

Kaj pa kaka mazda B2500 / ford ranger?

Tud tale mitsubishi ni slab, ampak sprijazniti se moraš z grdo notranjostjo :roll:
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a TOYOTA To mar 05, 2013 7:06 pm

RedBaron je napisal/-a:Kaj pa kaka mazda B2500 / ford ranger?

Tud tale mitsubishi ni slab, ampak sprijazniti se moraš z grdo notranjostjo :roll:


ja ker mazda pa ford sta pa notri fuuuuuuuul lepa :shock:

vem samo to, da so pajerote kupovali bolj z bencinskim motorjem, če pa hočeš dobrega dizla pa malo poglej tudi landcruiser 4.2 ,starejši model h100 ali pa 2005 letnik 3.0 d4d...neuničljiv stroj
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a RedBaron So mar 09, 2013 3:03 pm

mah, nista kaj extra lepa noter, gre bolj za to, da si malo razširiš izbor in lažje najdeš dobro ohranjen avto.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a lisko Ne mar 10, 2013 7:19 am

Vse, kar je pri takem avtu pod 2500ccm in 150 konjev je brca v temo. Če ga uporabljaš lubiteljsko (kot jaz...brez vleke prikolice, teren pa počasi z reduktorjem , da kaj ne polomiš in ne odrsaš preveč izolacije....ostale vožnje pa regionalka do 90km/h), potem še pogojno gre. Kakor hitro govorimo o malo zahtevnejšem terenu in vlačenju prikolice....
Začni gledat vsaj za 3.0 motorji.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a mbseat Ne mar 24, 2013 4:46 pm

Se opravičujem za pozno pisanje a prej ni zneslo.
Hvala vsem za nasvete a sem se končno odloči da kupim rabljeno Lado Nivo, ki jo je vozil starejši gospod sedaj pa je zaradi smrti tega gospoda parkiran že tri mesece in je ne rabijo.
Glede na moje potrebe-prevoz motokultivatorja do njive ter občasno delo v gozdu bo Lada zadostovala.

Bi vas pa prosil še za en nasvet in sicer kolega kupuje terenca za pretežno cestno uporabo ter občasen prevoz na vikend zanima se za Jeep Patriota ali pa Dodge Nitro tam nekje do 4 let starosti kaj svetujete za nakup?
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
dito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 13, 2017 12:28 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a dito Po feb 13, 2017 12:46 pm

Pozdravljeni,

da ne bom zacenjal nove teme, sem nasel ravno temo, na katero imam vprašanje. rad bi zamenjal 3-tji avtomobil, za kaksen terenec ( osebni avto za suv, ali pa da avtomobil prodam in kupim suv). Rank je nekje do 3000€, saj vec nebi dobil niti za avtomobil. Odločiti se moram ali bi avto vzdrževal in imel za kratke relacije(isto bi pocel z terencom (lahko recem kar po domače đipam)) ali pa da kupim kakega terenca in se potem z njim malo vozim in ravno tako vzdrzujem. tukaj pride v postev dnevna voznja (max 30 km mogoce, voznja v gozd, in seveda, če bi bil terenec, tudi malo "offroad").
Po avto netu brskam in je veliko razlicnih znamk, pa me zanima, če bi mi znali predlagati/odsvetovati kakšnega. Recimo kot primer gledal sem enega Mitsubihi pajero 7 zicni, ali pa Hyundai galloper isto 7 zicni. oba sta okolo 2000-2500, z 200000+ prevozenimi letnik pa okoli 2000. ( saj mlajsega nebi dobil.). Vem, ker sem ze videl, so pri nekaterih sasije zelo slabe, ali kaksne druge napake. imate kaksne predloge? kaj bi moral se paziti pri tako starih rabljenih terencih?

hvala za pomoc
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu Po feb 13, 2017 4:41 pm

Če ti bo to tretji avto in se boš vozil sam, potem raje kaj majhnega, kot je recimo suzuki jimny.

Velike kište, če so poštimane in vzdrževane, so veliko dražje. Za 3000 evrov boš dobil nekaj, kamor boš še kar nekaj vložil, da ti bo res služolo tako kot mora.
Old subarus never die, they just get faster!
 
dito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 13, 2017 12:28 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a dito Po feb 13, 2017 5:06 pm

Ja, vozil bi se tako sam kot tudi drugi z menoj, oz bi tudi 5 sedežev bilo fajn, učasih mogoče tudi 7 pride ravno prav. Zato tudi sem zaenkrat gledal take terence.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu Po feb 13, 2017 5:19 pm

Mogoče bi bilo boljše, če bi gledal nissan terrano 2.7 (3.0 ni najboljši motor, 2.7 pa nima problemov).
Old subarus never die, they just get faster!
 
dito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 13, 2017 12:28 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a dito Po feb 13, 2017 11:28 pm

nebivedu je napisal/-a:Mogoče bi bilo boljše, če bi gledal nissan terrano 2.7 (3.0 ni najboljši motor, 2.7 pa nima problemov).


Ta dolgi modeli? pa so boljsi kot npr Pajeroti? slisal sem tudi da je pajero bolsi od galloperja, sam na nek nacin bi raje, tko kaksen predlog, npr tko ko tvoj predlog za nissana. imas kaksne izkusnje z njim?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu Po feb 13, 2017 11:39 pm

Galoper je kopija pajerota, ampak med njima ne moreš enega dela zamnejat, ker sta čisto nekompatibilna, čeprav sta si podobna. Gnijeta pa oba tako hudo, da ponoči v jasni noči slišiš, kako ju rja žre.

Nisaan je pa le nissan in tehnika, ko še ni bilo renaulta zraven, je v teh starih terencih dobra.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a Ivan36 To feb 14, 2017 10:48 am

Pazi na cestno takso do 1800 je samo 96€
nad 1800 do 2500 pa je že 156€
nad 2500 pa do 3000 je že kar 256€ in
nad 4000 pa je lepih 500€
zato vsi dobri motorji V8 nad 3000 ccm izginjajo v garaže!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu To feb 14, 2017 12:29 pm

Razlika med terranotom 2.7 in pajerotom 2.5 je kr konkretna. Od cenejših delov, do manj popravil. Zato se tistih 100€ cestnine splača dat več.
Old subarus never die, they just get faster!
 
dito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 13, 2017 12:28 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a dito To feb 14, 2017 11:23 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!


Če je res tako, se strinjam steboj, glede manj popravila in cenejših delov. Se pravi da niso tako 'gnili' kot pajeroti? ker sem vozil enega in pomoje malo hitreje bi sel cez kaksno grbino bi zadaj guma odpadla ker je bilo use gnilo in rjasto. zdej sam ne vem kako je kej z mašinami? so vzdržne tudi več kot 250000/300000 km kolikor se prodajajo na avto netu? sicer saj toliko jih spet nebi naredil, tko mal za sem pa tja, 'mali opravki'.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu Sr feb 15, 2017 12:29 am

Mašina 2.7 je kr kvalitetna im mora zdržat vsaj kak miljonček. Pleh je pa japonski. Gnije. Odvisno je pa od lastnika. Če je kaj zaščitil, če je redno servisiral,...
Old subarus never die, they just get faster!
 
dito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 13, 2017 12:28 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a dito Sr feb 15, 2017 12:09 pm

hvala za te podatke, bom malo prebrskal, poklical, in se mogoce odpravil tudi na ogled kaksnega vozila, saj najvec potem vidis na licu samem.
 
dito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 13, 2017 12:28 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a dito Če feb 16, 2017 11:38 pm

Kako pa naj gledam glede menjalnika? nasel sem priblizno dva ki bi mi bila usec, enden je sicer avtomatik 2001 letnik, drugi pa ročni 2000 letnik. razlika v kilometrih ( v kolikor so resnicni napisani je 100000). govorim o terranotu wagon 2.7.
hvala
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a sonic Pe feb 17, 2017 9:45 pm

Glede konkretne kombinacije avtomatika in 2.7 motorja nimam pojma, morda bo @nebivedu ali kdo drug povedal če je kaj specifičnega.

Nasplošno pa lahko avtomatik res toplo priporočam, neprimerno boljši za vozit od ročnega. Tudi za terensko vožnjo naj bi bil v večini ozirov boljši od ročnega.

Pri avtomatiku je samo dve glavni stvari za pazit:

- kot sem že omenil, ali so z avtomatiki pri določenem modelu avta kake težave

- v kakšnem stanju je menjalnik pri konkretnem avtu, ki ga gledaš. Preveri, kaj proizvajalec priporoča glede intervale menjave ATF (menjalniškega olja) oziroma še bolje poglej kakšne forume, kaj priporočajo lastniki takih avtov; potem pa preveri, če ima prejšnji lastnik dokumentiran ta del vzdrževanja.
Ampak še bolj bistveno je, kaj je z menjalnikom dejansko. Sem o tem na forumu že enkrat pisal, ti copypastam od tam:
"Na testni vožnji preveriti, če lepo pravilno prime v izbirne položaje (D in R) ter če med vožnjo lepo menja v vse prestave in če ne zdrsuje. Po vožnji se (glede na predpisan postopek, pogledati v navodila, koliko km je treba prevoziti da se menjalnik ogreje) pri ogretem menjalniku preveri nivo menjaniškega olja/tekočine ter njeno stanje. Če se uporablja klasična rdeča tekočina (ATF), mora biti lepe rdeče barve (ne rjavkasta ali črnikasta), bistra, brez znakov motnosti ali penjenja ter ne sme smrdeti po zažganem. Vse to velja če je menjalnik podobne zasnove kot večina klasičnih avtomatikov s pretvornikom navora."
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a ggorenc So feb 18, 2017 2:34 pm

dito je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Mogoče bi bilo boljše, če bi gledal nissan terrano 2.7 (3.0 ni najboljši motor, 2.7 pa nima problemov).


Ta dolgi modeli? pa so boljsi kot npr Pajeroti? slisal sem tudi da je pajero bolsi od galloperja, sam na nek nacin bi raje, tko kaksen predlog, npr tko ko tvoj predlog za nissana. imas kaksne izkusnje z njim?


No, no pocasi!! Najbolj nezanesljiva masina v terencih v zadnjih 20 letih je ravno NISSANov proizvod v njihovih terencih in pick upih. Bos upam, da iz glave vedel oznake modelov! Nissana je reno resil s svojimi 2.0 dciji in zanesljivostjo! Nissan je dalec NAJSLABSA JAPONSKA znamka in sramota za japonsko industrijo! Pika.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov