Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Mio Standard

Napisal/-a virtuoso89 Če feb 20, 2014 10:52 pm

A kdo slučajno ve kje bi dobil rezervne dele za kombinirko Mio Standard? V sloveniji se mi zdi da je misija nemogoče to dobit.
Rabil bi pa zobnik, ki pride v jermenici za podajalnik debelinke (jermenica je v bistvu reduktor, ki tudi spremeni smer).
Če ni druge bomo pa pač novega naredili.

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Mio Standard

Napisal/-a Daedalus Če feb 20, 2014 11:01 pm

Kolikor vidim, je to verižnik in ne jermenica. In če vprašaš mene, bi verjetno bilo najhitreje (in morda tudi najceneje) verižnik izdelati novega. Poznate kakšnega strugarja blizu vas?

Je pa res, da ne vidim točno kako naj bi ta celota izgledala. Je tisti "vijak" zraven bil del tega verižnika?
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Mio Standard

Napisal/-a virtuoso89 Če feb 20, 2014 11:17 pm

Na tisti vijak pride zobnik nataknjen, potem pa še jermenica čez, toliko da samo zobnik gleda ven.
Pri meni sta se pa označena dva zobka odlomila:

Slika

Na ta zobka pride notranji zobnik v jermenici.

http://shrani.si/f/38/IV/3r5oKTov/2014-01-31-211644.jpg
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Mio Standard

Napisal/-a Daedalus Pe feb 21, 2014 2:17 pm

Uf, zanimiva zadeva.

Moj nasvet je še vedno enak. Vzami ta verižnik in pojdi do kakšnega lokalnega mojstra. Ena možnost je na primer, da se kupi nov jeklen verižnik in se nanj privari podaljšek, katerega se nato postruši in pofreza na želeno obliko. Izvedljivo vsekako je, zvar bi moral držat če je prav narejen, vprašanje pa je le cena, ki pa ob "neuradnem" naročilu pri mojstru ne bi smela bit previsoka, ker je dela (če verižnik kupiš (pri npr. Tehimpex-u, Intercom-u ipd.) sam) za pol ure (po moji oceni). Verižnki so pa tudi poceni (~5€ pomojem).
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov