Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1292
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a mišek So avg 23, 2014 6:13 pm

Pozdravljeni!

S punco izbirama, kakšen jogi naj kupima; problem je, da ko začneš to malo gledati, je ponudbe teh stvari kot solate in se je težko odločiti.
Danes sma šla malo pogledat, najprej Dormeo air select http://www.dormeo.net/lezisca/lezisce-air-select.html, ki pride 900 eur. Se mi je dober zdel; ampak, potem pa sva še zavila v Slovensko posteljo, kjer za 915 eur dobiš http://www.postelja.com/lezisca/zepaste ... -ana-latex z lycra prevleko
In ko se vležeš na tega je občutek kar precej drugačen kot pa pri Dormeotu.
Tako, da se kar bol nagibava k Slovenski postelji in model, ki je na osnovi žepastih vzmeti. Plus tega so uporabljeni bolj naravni materiali.

Ima kdo mogoče kaj takega v uporabi, enega ali drugega, kakšno mnenje imate?
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a J.McLane So avg 23, 2014 7:06 pm

Imam že 7-8 let Jogi s podobno zgradbo kot ta od slovenske postelje (latex + žepkasto vzmetenje) in sva z ženo izjemno zadovoljna. Po toliko letih je še vedno kot nov, bil je pa že takrat nekaj čez 800€ (160x200).
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a soso So avg 23, 2014 7:12 pm

Ne vem kaj še sploh razmišljaš, če si že sam ugotovil, da ti druga vzmetnica bolj ustreza ;)
Sam sicer imam Dormeo (Memory) že šesto leto in nimam nobenih pripomb, zelo zadovoljen. Dobro ležišč za to ceno ( pol ceneje, kot to kar ti gledaš)


Lp
AH NI NAM LAHKO!
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a knt So avg 23, 2014 7:15 pm

Pri naši hiši prisegamo na latex.
Dimenzije pa imava 90x200 (2 kosa).... Je lažje prinesti, obračati, pa "premetavanje" ponoči se ne prenaša od enega k drugemu.
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a Steinkauz So avg 23, 2014 7:23 pm

Jst sm kupu 200x180 http://www.dormeo.net/lezisca/lezisce-aloe-vera.html ker mi je nad 400eur preveč keša za jogi.
No in ta serija je malo bolj trda(glih zarad tega kpu) in je zakon. Prvih 14 dni me je križ bolel ker nism bil vajen tko trdega jogija, ko se navadiš je pa velik bolš kot mehki.
Pa za to velikost je bil dejansko eden cenejših jogijev.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a ojnica So avg 23, 2014 11:32 pm

To pa vsak sam ve kaj mu najbolj ustreza, je pa odvisno na kakšni trdoti si prej spal, kje boljš spiš moraš sam ugotovit.
Sam, če si prej spal na mehkem pa zdaj kupš nekaj bolj trdega se boš lahko premetaval kar nekaj tednov, predno se boš navadu...moje mnenje.
Če maš že zdej mehko pol definitvno še naprej nekaj mehkega.
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a jordan Ne avg 24, 2014 1:41 am

Dormeo je DREK, namesto tega je že bolje postelja z navadnimi fedri. Pri latexu koža ne diha, razen če spiš 4 ure na noč in ne švicaš.

Slovenska postelja ali Jogi je super, sploh dražji modeli z žepkastim vzmetenjem.

Jaz sem imel tudi 180 cm širine, a imam zdaj 2x 90cm. Veliko bolj uporabno, saj jogi lažje obračaš in navsezadnje lahko tudi kdo od vaju zamenja jogi, če mu ne leži.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a gusti85 Ne avg 24, 2014 9:43 am

Jaz imam tega in ga ne zamenjam za nič na svetu: http://www.vitapur.si/spalnica/lezisca/ ... ol-comfort Lahko ga tudi testiraš 30 dni. Rabil sem par dni da sem se ga navadil, od takrat naprej pa spim ko hrček. Ima tudi 10 let garancije, če uporabljaš prave letvice. Jaz sem vzel kar hitexove. O Dormeu, pa nisem slišal žal nič dobrega od njihovih uporabnikov. Sama reklama, vzmetnica pa je po dveh letih fuč (info iz prve roke).

Predlagam, da greš v kakšen hitexov center, kjer ti bodo svetovali odvisno od tega ali že imaš kaj zdr. težav z hrbtenico.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a Scorp84 Ne avg 24, 2014 11:01 am

Sam sem tudi kupil jogi neke nemske firme, okol 1000 evrov me je prislo. Sva s punco res vse trgovine pogledala, preizkusal po 15 minut, s telefonom v roki, da so me ze kr cudno gledali. Po dveh urah pa ven in drug dan spet... sem pol ugotovil, da mi bolj pase trdo spanje. Problem je bil, da imajo skoraj vsi te spomniske efekte, jogiji z vzmetnicami mi sploh ne pasejo. Zdaj ko imam ta jogi, zdej poleti mi sploh ne pase, ker je enostavno vroce na njemu spat. Preizkusil sem se od starsev, ki so isto dali precej denarja in se vecje sranje, k ma to peno. In zdaj sem se preselil na kavc, ki je sicer malo trd ampak mi pase.
Zanimivo pa je, da najboljse spim v prikolici 20 let stari, kjer so odspodaj navdne trde deske in navadna 5 cm debela pena. S punco se res naspiva, se boljse kot doma na 20x drazji postelji. Mogoce je pa res vse marketing in nam podtikajo vse zivo, da so taksne postelje boljse... me bo enkrat sam prijel in kupil tako peno in si doma naredil, tako kot so spali 30let nazaj.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a grega983 Ne avg 24, 2014 11:29 am

Greš v ikeo in vzameš najmehkejšega. Pa četudi ga menjaš vsakih 5 let bo še vedno ugodnejše kot 1 dormeo v 10 letih
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a Gregamax Ne avg 24, 2014 12:23 pm

Zdravo,

Moja tašča dela v Slovenski postelji in pravi, da je zelo veliko ljudi, kateri so prej imeli Dormeo jogije, prišlo v trgovino in vzeli njihov jogi, ker z Dormeom niso bili zadovoljni. Imajo zelo dobre in kvalitetne jogije in za vsakega se najde jogi ne glede na zahteve.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1292
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a mišek Ne avg 24, 2014 1:08 pm

Ja saj 900 eur je veliko denarja za jogi, se še nisva odločila, ali bova dala toliko, ali pa bo moralo biti kaj cenejšega. Po drugi strani je pa tako, jogi je v bistvu najbolj uporabljen predmet; vsak dan cirka 7 ur, malo je stvari, ki jih toliko ur na dan uporabljaš. Glede na to, da me že križ nekaj zajeba, je potem izbira jogi vse prej kot lahka odločitev.
Zdaj sva še v podnajemu in spima na neki navadni gobi, bi jaz temu rekel, v glavnem šit od šita, moj 15 let star jogi doma je boljši od tega, pa je bil takrat med najcenejšimi.
Ja nama je v slovenski postelji razlagala, ko sma omenila dormeo, da dosti ljudi ne more spati, ker je pretrd, in hrbtenica ni ravna, ker se telo ne vgrezne v jogi, tam ko bi se moralo, in zato boli križ ko se vstaneš. In da vzmet se stalno povrne v začetni položaj, pena se pa čez čas stisne in nastane jama. Koliko je zdaj tu resnice ne vem. Ampak po občutku, vzmeti lepše "objamejo"telo kot pena, imaš res občutek, da se kolk toliko pogrezne, da je hrbtenica ravna, ne čutiš tistega pritiska na boke in ramena.
Že fora, sva sprobala v slovenski postelji model standard, ki se ga dobi za 780 eur in je baje razlika samo v obliki plasti lateksa, pri standardu je raven, pri modelu ana pa je piramidna oblika, pa kak se občuti razlika, ko se vležeš gor, seveda je razlika v ceni.
Sem zelo v dilemi, zdaj koliko dat iz žepa, pozna se razlika, ko greš po razredih navzgor.
 
Uporabniški avatar
Dom3n
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Če jun 26, 2008 1:39 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a Dom3n Ne avg 24, 2014 3:28 pm

Morda se vama splača obiskati še spalni center Maremico. Sicer so malo bolj znani po vodnih posteljah Lectus vendar imajo ravno tako tudi odlična klasična ležišča.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a Scorp84 Ne avg 24, 2014 3:54 pm

Pa predlagam, da prvo zacnes preizkusat 2k+ vredne jogije, da vidis kaksen obcutek je in ce ti je vsec, ves kaj iskat pri nizjih razredih, da si vsaj osnovo naredis. Zanimivo je, ko preizkusis, 2 do 3 krat drazje vzmetnice, vidis kaksen šit je dormeo in se marsikatera vzmetnica..
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a jordan Ne avg 24, 2014 4:55 pm

Na vikendu imam poceni jogi od Mebla serija Dinamic in spim kot bubreg u loju, tako da denar tudi ni vse.

http://www.meblojogi.si/index.php/jogi/6/dinamic
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a Nikola_Tesla Ne avg 24, 2014 5:33 pm

Zdravo

Ne vem od kod je prišla ideja, da se valjani peni reče "vzmetnica" :) ..... to je neka inovacija za pobiranje €.

Postaviš valjarno, ki valja vzmetnice .... se vam zdi to običajno ... :lol:

************************

Bonell opružna jezgra – Ovo je klasični i vjerojatno najpoznatiji sistem opružnih jezgri za madrace.

http://www.hespo.hr/hespo/category/proi ... ll-jezgra/

Žepkaste (med sabo nepovezane vzmeti) mora pa vsak sam preizkusiti če mu ustrezajo.

************

Bi pa tudi jaz priporočal 2 kosa po 90x200, kot pa enega velikega -- že malega imaš kaj za nesti.

Kdo je velikega imel si ga ne želi več, ker ga sam skoraj ne moreš premikati.

Lp.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1292
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a mišek So sep 06, 2014 2:58 pm

Naročena dva jogija 200x90 od Slovenske postelje.
Anatomic tfk ana latex - lycra prevleka, polnilo volna + dodatno deljiva zadrga.
Na jogije je 30% popusta. Vse skupaj je prišlo 903 €
Poročam kako se bo spalo, tam nekje na polovici septembra bi mogli dobit.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a Locher So sep 06, 2014 4:34 pm

mišek je napisal/-a:Naročena dva jogija 200x90 od Slovenske postelje.
Anatomic tfk ana latex - lycra prevleka, polnilo volna + dodatno deljiva zadrga.
Na jogije je 30% popusta. Vse skupaj je prišlo 903 €
Poročam kako se bo spalo, tam nekje na polovici septembra bi mogli dobit.


Sedaj si že izbral, pa vseeno. Meni se najbolj obnese kombinacija žepastih vzmeti in (latex / spominska pena). Latex je mehkejši, spominska pena pa trša in toplejša. Imel sem že oboje.

Meblo in Optimo preizkušeno nimata slabih vzmetnic, so pa malce dražje.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1292
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a mišek So sep 06, 2014 5:10 pm

Saj ta ima tudi žepaste vzmeti, v bistvu je sestava: sodčaste, žepaste razmagnetene vzmeti v dvojnem okvirju, potem je juta obojestransko, bombaž in sisal obojestransko, 2cm HR pena obojestransko, 3cm strukturiran latex obojestransko in pa prevleka lycra s volna polnilom, višina jogija 22 cm, srednja trdota.
 
terezijslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jan 10, 2014 4:33 pm

Re: Jogi 180x200; kaj izbrati??

Napisal/-a terezijslo Če sep 11, 2014 3:30 pm

Kot je že Dom3n napisal, priporočam Maremico. Bil sem enak kot večina ljudi, tudi tukaj, pa sem spraševal po forumih, prodajalce, vsak je rekel, naj sprobam, samo kaj neki ti pomaga tistih par sekund? Meni osebno je čist brez veze. Niti ne moreš ugotovit, če ti ustreza mehkejše ali trše ležišče. Eni bojo rekl, da je bolš to, drugi to, ker smo itak čist drugačni, pa še vsak je različno velik in drugače spi. Mnenje je itak čist individualno in se ga nikakor ne da posploševat. Ker imam malo težav s hrbtom in so večkrat prisotni fizični napori, mi je blo še bolj pomembno, da kupim tisto, kar potrebujem. Zakaj priporočam Maremico? Zato, ker so mi naredil neko digitalno sliko al kako se že reče, kjer se pokaže, kje so največje obremenitve in so mi na podlagi tega naštimal trdoto ležišča in morem reči, da spim izredno dobro, pa tudi boli me ne nič.
Tole je en link http://www.leticia.si/jogi/ do njih, prvega, k mi je iskalnik našel, sem nalimal, pa si mal poglejte, če pač koga zanimajo njihove vzmetnice.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 67 gostov