Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a Daedalus To jun 23, 2015 9:44 pm

kemykos je napisal/-a:@Daedalus

Ko sem vpisal tvoj nick-name v google mi je bilo marsikaj jasno. Ne samo, da imaš 2000 objav na avtomobilizmu, tukaj je tudi 280 strani tvojih objav iz foruma slo-tech. Nebi sploh pisal še kakšnega drugega, ker je iz vseh teh postov razvidno kakšne probleme imaš. Ponavadi imajo takšni ljudje nujo, oziroma postanejo odvisni od dajanja nasvetov ostalim ljudem, čeprav sami niso ne vem kako uspešni pri obvladovanju svojega življenja. (kronični nasvetodajalci) :shock:

Torej, od leta 2001 že prodajaš prazno slamo po forumih, pa ni važno ali je to prodaja telekoma ali kakšna druga politična tema. Takrat (2001) si bil še dijak, kolk sem lahko razbral in v 14 letih ti ni ratalo najdit ene pametne službe? No sem vesel zate, da ti je končno ratalo najdit super službo v Ameriki, deželi prihodnosti in sočutja, kjer ti ne bo treba nič delat in boš služil mastne denarce.


Svašta majka rodi, zdaj imamo pa že google hekerje tu! Ti, ki delaš 14 ur+ na dan si si vzel čas za brskat po moji zgodovini, in to na podlagi nickname-a. Svašta.

Pa še kratka razlaga: Daedalus ni redek nickname, če ne veš kaj oz. kdo Daedalus je, si pogooglaj (očitno google znaš uporabljat). Na slo-tech-u nisem jaz, na avtomobilizmu pač, in to je edini slovenski forum na katerem sem aktiven (pa še to bolj ne zadnje čase). Kje si ti našel prodajo telekoma mi sploh ni jasno, in kje si ugotovil, da sem bil leta 2001 še dijak tudi ne, ker nisem bil. In službo sem si našel že pred koncem faksa. O Ameriki pa mi sploh ni jasno kaj kje in kako...kakšna Amerika, človek? Kaj si z jablane padel? Očitno ti kmetovanje škodi. :)

In kakšne veze ima to pri vsem tem? Ti DEJANSKO verjameš, da ljudje ne bi smeli imeti takšnih hobijev, kot si jih zaželijo (če le ne škodijo drugim)? Tudi ČE bi jaz pisal po netu kar mi srce poželi, kaj ima to veze? Koga to briga? Tebe sploh ne in mojega šefa niti, dokler ga ne kur*** za njegovim hrbtom, pa še tisto samo če me najde pri dejanju.

Forumi so namenjeni debati, ne samo reševanju problemov, ko nekdo prijoka na forum in potem odide za vedno.
In samo omenil bom, da si se TI vpičil v to debato popolnoma prostovoljno in TI zdaj najedaš kako je to krnekaj. Če je to krnekaj, zakaj si se že v štartu vtaknil? A tebe lahko nekaj moti ("lenuhi"), mene pa ne? Kaj smo slučajno v Severni Koreji?

Sam ne mi omenjat tujine, sploh pa ne Avstrije in Nemčije, ker vas samo prosim: Pojdite gor in si probajte, za 14 dni boste nazaj jokcali, kako tam delajo 12 ur skupaj brez premora.


Poznam take, ki delajo 12 ur brez premora, ja. Plačani so 2x več kot pri nas taisti 12-urniki. Sej ne pravim, da je tam vse perfektno, ker ni in ne more bit. Ampak je neprimerno boljše kot pri nas, vsaj kar se tiče višine plač, plačne discipline, urejenosti delovnih razmerij in nasploh delovnih pogojev. Ne perfektno, ampak precej boljše. Kdor gre na sever se praktično NIKOLI ne pritožuje nad plačami in delom, temveč v veliki večini na življenje nasploh (zaprti ljudje, ni družbe itd.) - kar pa ni poanta teh debat, ja?

Konec koncev pa mi ne bo pameti solil nekdo, ki že celih 14 let pametuje ljudem po forumih in trati svoj in njihov čas, med tem, ko sam omenja kako bo enkrat imel družino in otroke... (prejšnji post, ki je bil odgovor na moj kometnar glede lenuhov). Po vsem tem še jamra in hlini boga, kako grozno je nastradal v življenju in kako je vse slabo v Sloveniji in seveda katastrofalno v javni upravi.


Tvoja predpostavka je že v štartu faljena. Ostalo je mlatenje slame in pretiravanje, kar sem pisal ima smisel pa če se na glavo postaviš. Če bomo vsi mnenja, da je vse OK v tej naši državi, bomo zelo kmalu propadli.

Očitno si jezen na javno upravo, ker te morda nikoli niso vzeli tja v službo oziroma so te zavrnili ali kako? Ja, za javno upravo moraš imeti čut do soljudi in biti pripravljen ljudem pomagati, ampak ne za računalnikom, na forumu, ampak dejansko v življenju, pri konkretnih stvareh in težavah.


Jezen sem, ker sem tako jaz sam kot moji bližnji in sodelavci imeli precej negativne izkušnje z nesposobnimi v javni upravi. Nezadovoljni uporabniki torej. V realnem sektorju taki naj**** in propadejo, v javni upravi veselo žvižgajo naprej. Torej točno to, kar tebe moti (nedotakljivi lenuhi). Sej v osnovi se z mano strinjaš, si že sam povedal, ampak si očitno jezen, zaradi nevemčesa že.

Najbolj me je zmotila misel glede družine..mislim, da ti je vlak že malo odpeljal, če pri 30++ letih še ne veš kaj bi delal in se še nisi čustveno in mentalno ustalil, se ti ne zdi? :shock:


Nisem star 30++ let, iz kje ti to pobiraš?

3/4 obrtnikov s srednješolsko izobrazbo bolje živi od mene-----> A ti se čudiš ?? Zakaj po tvojem neizobraženi dieletantski obrtniki živijo bolje? Ti niso moji komentarji glede DELA prišli nič do živega?


Zakaj pa v Nemčiji inženir NI slabše plačan kot obrtnik? Sicer pa si popolnoma sfalil bistvo mojega pisanja. Najprej se huduješ kaj se hvalim z izobrazbo, potem ti razložim, in zdaj si spet obrnil ploščo.

Skoraj eno leto, odkar delam, sem na tem forumu izjemno malo časa.-----> A tole morem sploh komentirat? objave sem omenil že zgoraj haha :) :twisted:


Ja...a ti zračunam koliko časa? Če je to v povprečju 5 min na dan (pa pretiravam) v zadnjem letu je to 1 čik pavza za polovico odraslih Slovencev. Če seštejem še tuje forume je to 10 minut v povprečju, ampak ziher pretiravam.

Torej, ti si nesrečen, jaz sem zafrustriran z delom, ti si vrhunski javni forumski psihoanalitik, jaz sem še bolj zafrustriran z delom (deloholik 10. stopnje), ti imaš 10.000 ur preživetih na forumih, jaz samo par. Res ne vem kaj manjka tvojemu življenju zadnjih 15 let ampak jaz mislim, da ena ornk baba, ki te bo spravla v red in delavske roke :twisted: :D


Odlična ocena realnega stanja! Sedi, 5.

Haha, drugač se pa ravno požvižgam na vse tvoje blentarije, moj faks kolega iz Konjic pravi takole: Dila se primte pijebi pa bute lehko zaprovlali tujt.


Ne razumem Konjiščine.

Pa še kako peklensko ima prav. Sam nimam problemov z delom, ko ne morem več, se usedem zraven in počakam, da me spet prime. Zato nekak tudi z denarjem nisem imel nekih problemov do sedaj. Res je, da sem si lahko do sedaj privoščil samo Avto ampak nekaj je. Ko končam magisterij si naredim bajto, sam, s kolegi, ti pošljem potem sliko, ko bo fasada fertig, velja? :twisted: :mrgreen:


Kaj sem morda rekel, da ne smeš delat? Glej, jaz ti te delovne vneme sploh ne oporekam, oporekam ti tvoj odnos do drugače mislečih/delavnih ljudi (res moraš malo bolj pozorno brat).
Deloholike poznam osebno. Nimajo familije (oz. kot bi ti rekel, babe ki bi jih spravila v red) ali pa jo imajo in skoraj razpada (baba izgublja živce). Verjemi mi - nobena baba te ne bo silila delat 12+ ur na dan, razen če te ima samo zaradi denarja! Garantiram!

Mogoče boš do takrat dosegel že 20.000 objav na internetu, kdo ve....normalnega življenja ti ta in kateri drugi forum nebo prinesel. Grem še na partis pogledat pod admin, kolk xxxl vsebine si prenesel v zadnjih parih letih, morda razkrijem še kakšno skrivnost tega vesolja, ki je do sedaj ostala skrita :D oops oops


Kaj je zate normalno življenje? Zame je normalno življenje to, da ima vsak zdrav človek vsaj 1 TB prenesenih XXX vsebin. Če jih imaš manj si zagotovo aseksualen bebec. ;)

Itak pa je to moja zadnja objava, ne mislim cajta zapravlat tule zarad enih, ki ne veste kaj delat v prostem času, ne ne, v življenju mislim, aja prosti čas si omenil...haha res je, da ga nekaj zapravim za raznorazne stvari, ki niso glih profitabilne ampak, bo nekoč ziher ostalo kaj meni in bo takrat lepše. Haha glede prijateljev in drugih stvari.... Ko bi ti vedu kolk smo ga mi prežurali na faksu, pa še prej in zdej na našem vikendu oziroma gorci, med tem, ko si ti pisal komentarje. In ne samo to, kje je še konec magisterija, da bom zaključil kot študent....

Lp :lol:


In ti potem drugim o samohvali. :) Mi je žal, da tega zadnjega odstavka nisem prvo prebral, se sploh ne bi martral s pisanjem ostalega. :mrgreen:

(Drugače nimam nič osebno proti tebi, ker te ne poznam. Kreganje po forumih mi je delno hobi ker mi tako paše. Če sem normalen ali ne pa nikogar ne briga, a ponavadi se deloholikom prej utrže kot nam, "lenuhom"! ;) )
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: elektro placa

Napisal/-a ojnica Po jul 06, 2015 8:56 am

Če bi brezposelni ignoriral manj plačana dela bi bilo stanje v Sloveniji boljše, tako pa se zmeraj najdejo prave ovce, ki sprejemajo delo tud za 400 evrov in stanje bo vedno slabše, žal .
Zakaj bi nekoga plačal 800 evrov neto, če mi en za 500 evrov ravno tako naredi delo :roll:

lep ponedeljek.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: elektro placa

Napisal/-a DePalmo Po jul 06, 2015 10:31 am

Zato ker so položnice za plačat pa tudi pojest je kaj treba, denar pa ne pade iz neba. In je marsikdo v začaranem krogu iz katerega ni izhoda.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: elektro placa

Napisal/-a ojnica Po jul 06, 2015 11:28 pm

... to še kako drži :roll:
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a honeybee To jul 07, 2015 7:02 am

Ravno to je omenil uporabnik @ojnica. Če ljudje ne bi sprejemali milo rečeno sramotno plačana dela bi bilo bolje. In se popolnoma strinjam z vidika nekoga, kateremu moraš dati plačo zakaj bi nekomu dal 800 eur za opravljeno delo, če bo pa drugi sprejel že 500 eur.

Ljudje sprejmejo vse kar je možno, četudi je zredno slabo plačano. Nekateri so pripravljeni delati 12 urni delovnik za enak denar kot ga jaz dobim za 8 urni pa še sam nimam visok oz. je bolj nizek (ni ravno najnižji).

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a Firediver To jul 07, 2015 7:57 am

Ljudje želijo preživeti in takrat so primorani delati kompromise. Ali jih je treba obsojati zaradi tega? Kako pa bi drugače preživeli? Od principa, da ne gredo delati za tako majhen denar? Od principa ne boš ne sit, ne oblečen, niti položnic se ne da plačati...

Tudi sam sem okusil "radosti" tega in (hvalabogu samo) eno leto delal kot strugar, pa imam 7. stopnjo izobrazbe. Vsem "naduvancem" priželim tako izkušnjo, da se malo prizemljijo in uskladijo svoj občutek za realnost z dejanskim stanjem.

Zato vas vprašam naslednje: Za točno katero stvar v Sloveniji naj bi bil delavec kriv? Delavec mora bit ob točno ob uri na šihtu, če ima (nenormalno) normo, jo mora vsaj poskušati dosegati, če je nima, ima šefa stalno za vratom..saj vse postaja toliko tragično, kot da bi rekel, da so Židje sami krivi, ker so se pustili, da so jih Nemci zaprli v taborišča.
Še toliko huje, ker se delavci sami silijo na taka delovna mesta vsaj da preživijo..

Tisti, ki imate idejo, kako naj bi brezposelni zavrnil slabo plačano delo, obenem pa nima sredstev za preživeti (kaj šele, da bi si nabavil npr. ljudski avto) naj pove! Ponavadi so taki veleumi ravno tisti, ki imajo srečo s stalno službo in redno plačo, ki povrhu po višini ne odstopa od "zlatih" časov konjukture. Sej pravim, dejte uskladit občutek realnosti z dejanskim stanjem!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: elektro placa

Napisal/-a dobek To jul 07, 2015 10:10 am

in taki delavci, za razliko od tistih, ki samo govorijo, da "delo je, samo spravit se je treba", to dejansko - zivijo...
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: elektro placa

Napisal/-a BoneS Sr jul 08, 2015 1:02 pm

Firediver je napisal/-a:Ljudje želijo preživeti in takrat so primorani delati kompromise. Ali jih je treba obsojati zaradi tega? Kako pa bi drugače preživeli? Od principa, da ne gredo delati za tako majhen denar? Od principa ne boš ne sit, ne oblečen, niti položnic se ne da plačati...

Tudi sam sem okusil "radosti" tega in (hvalabogu samo) eno leto delal kot strugar, pa imam 7. stopnjo izobrazbe. Vsem "naduvancem" priželim tako izkušnjo, da se malo prizemljijo in uskladijo svoj občutek za realnost z dejanskim stanjem.

Zato vas vprašam naslednje: Za točno katero stvar v Sloveniji naj bi bil delavec kriv? Delavec mora bit ob točno ob uri na šihtu, če ima (nenormalno) normo, jo mora vsaj poskušati dosegati, če je nima, ima šefa stalno za vratom..saj vse postaja toliko tragično, kot da bi rekel, da so Židje sami krivi, ker so se pustili, da so jih Nemci zaprli v taborišča.
Še toliko huje, ker se delavci sami silijo na taka delovna mesta vsaj da preživijo..

Tisti, ki imate idejo, kako naj bi brezposelni zavrnil slabo plačano delo, obenem pa nima sredstev za preživeti (kaj šele, da bi si nabavil npr. ljudski avto) naj pove! Ponavadi so taki veleumi ravno tisti, ki imajo srečo s stalno službo in redno plačo, ki povrhu po višini ne odstopa od "zlatih" časov konjukture. Sej pravim, dejte uskladit občutek realnosti z dejanskim stanjem!


Podpis.
Slika
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a emozul Sr jul 08, 2015 7:07 pm

Firediver je napisal/-a:Ljudje želijo preživeti in takrat so primorani delati kompromise. Ali jih je treba obsojati zaradi tega? Kako pa bi drugače preživeli? Od principa, da ne gredo delati za tako majhen denar? Od principa ne boš ne sit, ne oblečen, niti položnic se ne da plačati...

Tudi sam sem okusil "radosti" tega in (hvalabogu samo) eno leto delal kot strugar, pa imam 7. stopnjo izobrazbe. Vsem "naduvancem" priželim tako izkušnjo, da se malo prizemljijo in uskladijo svoj občutek za realnost z dejanskim stanjem.

Zato vas vprašam naslednje: Za točno katero stvar v Sloveniji naj bi bil delavec kriv? Delavec mora bit ob točno ob uri na šihtu, če ima (nenormalno) normo, jo mora vsaj poskušati dosegati, če je nima, ima šefa stalno za vratom..saj vse postaja toliko tragično, kot da bi rekel, da so Židje sami krivi, ker so se pustili, da so jih Nemci zaprli v taborišča.
Še toliko huje, ker se delavci sami silijo na taka delovna mesta vsaj da preživijo..

Tisti, ki imate idejo, kako naj bi brezposelni zavrnil slabo plačano delo, obenem pa nima sredstev za preživeti (kaj šele, da bi si nabavil npr. ljudski avto) naj pove! Ponavadi so taki veleumi ravno tisti, ki imajo srečo s stalno službo in redno plačo, ki povrhu po višini ne odstopa od "zlatih" časov konjukture. Sej pravim, dejte uskladit občutek realnosti z dejanskim stanjem!



Se samo deloma strinjam s tabo.
Se ti ne zdi, da je veliko dela podcenjenega?
Kako boš živel s 600evri neto?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a Firediver Sr jul 08, 2015 7:46 pm

emozul je napisal/-a:Se samo deloma strinjam s tabo.
Se ti ne zdi, da je veliko dela podcenjenega?
Kako boš živel s 600evri neto?


Kako pa misliš preživeti z 0 evri neto, če zavrneš delo za 600 evrov zaradi premajhne plače in še naprej ostaneš brezposeln?
Lačen delavec ne bo moraliziral in filozofiral, kako je delo podcenjeno, to dela tisti, ki je dobro preskrbljen in se sprašuje, kako uspe lačnemu delavcu za tako majhen denar preživeti!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: elektro placa

Napisal/-a ojnica Sr jul 08, 2015 8:50 pm

, če je treba se išče delo tudi izven Slovenije, tako kot ste eni šli po avto v Nemčijo, Francijo....
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 86 gostov