Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a kemykos Pe jun 19, 2015 10:57 am

zlica22 je napisal/-a:
kemykos je napisal/-a:Aja glede strojnika, ki ima 1200 plače.... če je to neto + prevoz in malica je super za moje pojme, sploh če ima VS izobrazbo :)


1200€ je celoten znesek, ki 15-ga v mesecu kapne na račun. :twisted: Če pa gledamo še, da se opravlja zahtevno delo, s kar nekaj odgovornosti je vse skupaj za kozlat. Ampak,kot že rečeno, vsak si potem pač mora pomagat kakor ve in zna.

Ko smo ravno pri VS VSŠ VIŠ miš maš bla bla.... Marsikateri avtomehanik, mora poznati (znati) stvari v precej večjem obsegu kot marsikateri inženir. Ampak tak revež lahko dobi tudi samo minimalca. Je*iga...


Saj to ravno hočem povedat, da tisti, ki hodijo 8 ur na dan na šiht, potem pa popoldan ležijo doma, pa tudi če imajo 4, 5, 6, 7 ali pa zaradi mene 8 stopnjo izobrazbe so za mene lenuhi.

Če je nekdo končal vsaj srednjo tehnično šolo in ima doma vsaj nekaj orodja in mogoče kako mašinco, se lahko loti marsikaterega dela, ki se seveda na začetku ne splača in je vanj potrebno vložiti mnogo ur ampak, ko zalaufa greš pa z nasmeškom domov iz službe in ti je popoldansko delo samo sprostitev.

Čez nekaj časa, če imaš srečo, ti je za službo že dokaj ravno in se tvoje efektivno delo vedno bolj prestavlja na popoldne. Tako konec koncev pride do tega, da končaš z delom v firmi in si odpreš s.p.....takrat pa pride šok! :D :twisted:
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a mropc Pe jun 19, 2015 11:09 am

se mi zdi da ti malo čudno premišljuješ?

1: kaj tebe briga če se jaz praskam po riti popoldne po šihtu? sem lenuh? najdi si šiht ko je treba dejansko delati na njemu, ne da dopoldne na šihtu spiš popoldan pa fušaš.v tem primeru si ti LENUH.
2: kaj naj počnejo nekateri ki ne živijo na vasi in nimajo prostor za popoldanske dejanvosti? naj uzamem v najem garažo v kateri komaj avto parkiram? ali naj uzamem garažo z najemnino 250€+ v kateri bom max 6 ur na dan? in delam za koga?
in zarad vas LENUHOV ki hodite na šiht spat, nekateri pridni ne dobijo šihta. poznam veliko fantov pridnih in z znanjem, a žal nimajo 5k€ začetnega kapitala(od kje če ne dobijo službe?) da bi odprli nekaj svojega.

........................................

edit mod
V bodoče se vzdrži nepotrebnih in žaljivih besed :evil:
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a honeybee Pe jun 19, 2015 11:17 am

Mene tudi zanima kaj naj nekdo, ki živi v bloku dela druga razen da poležava ali pa se sprehaja po mestu.

Živim na vasi in je drugače kot v mestu.

Na šihtu pa tudi delam v proizvodnji polni delovnik 8 ur in delam na visoko normo, 3 izmene, sobota popoldan, v nedeljo zvečer pa nazaj v nočno. Delam za minimalca in potem te nekdo obsoja, če si doma zaradi dela vzameš uro pavze in si zato lenuh, da se sploh malo spočiješ.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: elektro placa

Napisal/-a ban Pe jun 19, 2015 11:30 am

Komaj čakam da bom po osmih urah v službi še doma popoldne nekaj delal. Tisti čas raje izkoristim magari za poležavanje in gledanje tv. Ali pa grem z familijo na kakšen izlet, na obisk k prijateljem ali pa se športno rekreiram. Če si star 20 let in brez obveznosti (familija, punca....) potem lahko popoldne še fušaš.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a kemykos Pe jun 19, 2015 11:41 am

mropc je napisal/-a:se mi zdi da ti malo čudno premišljuješ?

1: kaj tebe briga če se jaz praskam po riti popoldne po šihtu? sem lenuh? najdi si šiht ko je treba dejansko delati na njemu, ne da dopoldne na šihtu spiš popoldan pa fušaš.v tem primeru si ti LENUH.
2: kaj naj počnejo nekateri ki ne živijo na vasi in nimajo prostor za popoldanske dejanvosti? naj uzamem v najem garažo v kateri komaj avto parkiram? ali naj uzamem garažo z najemnino 250€+ v kateri bom max 6 ur na dan? in delam za koga?
in zarad vas LENUHOV ki hodite na šiht spat, nekateri pridni ne dobijo šihta. poznam veliko fantov pridnih in z znanjem, a žal nimajo 5k€ začetnega kapitala(od kje če ne dobijo službe?) da bi odprli nekaj svojega.


Vidiš ne razumeš ti, na katero ciljno skupino sem ciljal. Nekateri na šihtu ne delajo nič, kot tudi popoldan nič, tisti me najbolj bolijo, ker ponavadi najbolj stokajo.
Tisti, ki že v službi nič ne delajo niso nevem kako inteligentni, da bi se znašli in delali še kaj popoldan.
Sicer pa, kot si napisal, me nič ne briga... Tisto glede efektivnega delana firmi sem se samo pošalil, kdo te bo pa kje gledal danes, da lenariš. :)
Haha, kako pa ti misliš, da nastajajo podjetja? Kje misliš, da ljudje dobijo ideje? Nekateri so res tako neumni, da bi za firmo naredili vse, čeprav bi se jih firma ob prvi napaki takoj znebila... To je žalostno in nepošteno, zakaj bi konec koncev nekomu še večal bogastvo in uspeh med tem, ko si ti na istem oziroma včasih še na slabšem.

Glede fantov, ki so pridni in nimajo 5K € za zagon podjetja.... ?? Kaj pa lahko danes narediš s tem denarjem ?
Ti moraš imet idejo in vse že izpeljano pred tem, ko sploh lahko začneš razmišljati o odprtju s.p. ja ali firme. Tudi naša država ne razume, da nova podjetja nastanejo iz dela na črno in kapitala, ki je neznanega vira. Tako pač je in tega se ne da spremenit. Če bodo začeli klestit še tiste, ki karkoli spomnijo in se znajdejo, pa se nova podjetja ne bodo odpirala, kvečjemu se bodo stara še bolj zapirala.

Ponavadi ljudem manjka samo poguma in mogoče koga, ki bi jih podrl. Nekateri zato delajo po 30-40 let v isti firmi, za istim trakom in iste stvari, brez, da bi kadarkoli pomislili kaj sploh delajo in kaj sploh se je zgodilo z njihovim življenjem. Vidiš teh ljudi je meni zelo zelo škoda, ker bi morda lahko razvili lastne ideje in spremenili marsikaj.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a primozek68 Pe jun 19, 2015 4:48 pm

In vidva se tole d*kata ob 11h dopoldne... Kdo je zdej lenuh. Pa ne mi zdej, da sta na dopustu.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: elektro placa

Napisal/-a maniaxxx Pe jun 19, 2015 7:01 pm

Kam smo prišli....da MORAŠ delati popoldne da lahko normalno živiš....a ne bi morala to že služba omogočati? Prosti čas bi raje posvetil družini otrokom hobbyem, magari poležavanju. Ah ne raje delajmo dve tri službi, otroke nam naj vzgaja FB in Tv, vidimo jih pač vsaj 3 vikend za urco, pred fušem......hvala lepa za tak lajf.

Oziroma sam delam vsak dan do nekje 19h...a naj nočne sekam da bom še kaj zaslužil? Oziroma, od kje toliko dodatnega dela če je pa toliko brezposelnih in dela ni? Meni tukaj nekaj ne štima
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: elektro placa

Napisal/-a lisko Pe jun 19, 2015 10:40 pm

primozek68 je napisal/-a:In vidva se tole d*kata ob 11h dopoldne... Kdo je zdej lenuh. Pa ne mi zdej, da sta na dopustu.



dva študenta sta to ;)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a emozul So jun 20, 2015 8:52 am

primozek68 je napisal/-a:In vidva se tole d*kata ob 11h dopoldne... Kdo je zdej lenuh. Pa ne mi zdej, da sta na dopustu.


:lol:, zadel si bistvo
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a hahehihoh So jun 20, 2015 10:50 am

Vsekakor se strinjam s tem, da bi morali z osmimi urami dela dnevno zaslužiti dovolj za dostojno delo. Jaz sicer ponavadi delam 8-10 ur dnevno, zaslužim cca 900 neto plus dodatki (prehrana, prevoz).
Delam kot operater na stroju in plača je primerna delu. Vsekakor pa si ne zamislim ustvarjanja življennja s to plačo. Žal tako ne gre.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a emozul So jun 20, 2015 12:38 pm

hahehihoh je napisal/-a:Vsekakor se strinjam s tem, da bi morali z osmimi urami dela dnevno zaslužiti dovolj za dostojno delo. Jaz sicer ponavadi delam 8-10 ur dnevno, zaslužim cca 900 neto plus dodatki (prehrana, prevoz).
Delam kot operater na stroju in plača je primerna delu. Vsekakor pa si ne zamislim ustvarjanja življennja s to plačo. Žal tako ne gre.


Ja, pa še vedno se mi zdi, da je to kar švoh plača.
Sploh glede na to, da sem nekje tri dni nazaj poslušal statistični urad RS, da ima povprečni slovenec vsaj 16000 evr. prihranka.
Če maš skupaj potem 1200 plače, pa zraven še otroka, hišo, avto, šport,... kako potem prišparat?
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a hahehihoh So jun 20, 2015 1:53 pm

emozul je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a:Vsekakor se strinjam s tem, da bi morali z osmimi urami dela dnevno zaslužiti dovolj za dostojno delo. Jaz sicer ponavadi delam 8-10 ur dnevno, zaslužim cca 900 neto plus dodatki (prehrana, prevoz).
Delam kot operater na stroju in plača je primerna delu. Vsekakor pa si ne zamislim ustvarjanja življennja s to plačo. Žal tako ne gre.


Ja, pa še vedno se mi zdi, da je to kar švoh plača.
Sploh glede na to, da sem nekje tri dni nazaj poslušal statistični urad RS, da ima povprečni slovenec vsaj 16000 evr. prihranka.
Če maš skupaj potem 1200 plače, pa zraven še otroka, hišo, avto, šport,... kako potem prišparat?

Saj pravim, dokler sem sam oz. s punco, ki ima tudi službo, je ta denar povsem ok. Žal mi skupaj ne nanese toliko kot si napisal.
Da bi pa ustvarjal družino s tem denarjem, je pa bolj težko, še posebej če nimaš stanovanja.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: elektro placa

Napisal/-a BoneS So jun 20, 2015 3:02 pm

darkside je napisal/-a:Glede prvega ali drugega?

Če glede drugega ti lahko povem, da moraš v naših koncih skoraj vlečt elektro na svoje dvorišče če hočeš da ti pridejo kaj popravit. Ko pa pride zima in težke veje polomijo napeljavo pa jokajo, kako zelo trpijo in v kako hudih razmerah.

Vsaj tako je v naših koncih......

Če to ni to pa povej kaj misliš z "razgledanostjo, da glava peče"

lp
darkside


Torej posplosujes zadeve.
Glede vej-ni elektro kriv, ko veje potrgajo daljnovode pac pa LASTNIKI gozdov, ki jih ne vzdrzujejo, kot bi morali.
Elektricarji ne delajo samo takrat, ko je elementarni dogodek. Kot se tudi ceste ne vzdrzujejo samo pozimi.
btw: nisem elektricar.
Slika
 
lostid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne jun 09, 2013 12:21 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a lostid So jun 20, 2015 8:29 pm

kemykos je napisal/-a:Da, slovenska podjetja za proizvodnjo in distribucijo električne energije so vsa v lasti države. Visokonapetostno Elektro energetsko omrežje ima v lasti ELES, katerega lastnik je država. ELES je nato lastnik HSE, ki pa ima v lasti vse slovenske elektrarne, razen manjših, katerih lastniki so manjša podjetja oziroma zasebniki.
Elektro distribucijska mreža torej srednja napetost (30, 20, 10 kV) in napetost na prenosnih vodih 400V je pa v lasti petih elektro distribucijskih enot torej: Elektro (Gorenjska, Ljubljana,Celje, Maribor in Primorska). Ti skrbijo za vzdrževanje in investicije na svojih delih omrežja, ki so razdeljena po območju Slovenije.
Ker pa je država leta 2013 (nekje okrog tega leta) sprejela zakon, da državna podjetja oziroma podjetja, ki se ukvarjajo z vzdrževanjem slovenskega elektro energetskega sistema ne smejo trgovati z el. energijo, so nastala hčerinska podjetja kot so Energija plus, Ece itd itd...
Torej, če imaš možnost se zaposlit na elektru se kar daj, ker nekateri bi naredili vse, da jih zaposlijo in začnejo cuzat svež državni denar.
So pa zadnje čase zelo poostrili delavce, glede časa dela, službenih avtomobilov itd..
Ampak še vseeno je super delat tam no, tudi sodelavci bodo verjetno zelo sproščeni :) Podobno je, če delaš na Telekomu ali pa na Triglavu itd...
Ko te čez čas nazaj zaposli kako privatno podjetje mislim, da se ne pobereš kar tako in imaš 2 mesečni šok :D
Navsezadnje lahko poskusiš delati tam pa boš videl kako in kaj.

Aja glede strojnika, ki ima 1200 plače.... če je to neto + prevoz in malica je super za moje pojme, sploh če ima VS izobrazbo :)


ELES ni lastnik HSE. ELES in HSE sta državni podjetji, ter nista povezani direktno med sabo. ELES kupuje od HSE energijo za izravnavanje EES po tržnih cenah.

Plače v elektro LJ so pač standardizirane glede na izobrazbo (klasika- javni sektor), imajo pa malo višje plače kot ostali javni sektor.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a primozek68 So jun 20, 2015 9:46 pm

Sej je vseeno, kdo je lastnik koga. Ena navadna horda lenuhov so. Ob 7h šiht, do 8h kavica, pol ene 2 uri delat, hop na malco, po malici kavica. Po kavici še material za fušat nabrat, ob pol dveh je pa že treba počasi domov, a ne? Aja, vse to poteka v 2 Hiluxih in Dacii. Sanacija žledu? Naši že ne. Največ so naredili gasilci in delavci hrvaškega Dalekovoda, ki so bli kar ene 2 meseca v Sloveniji. Ko je bilo največ dratov po tleh so veselo pili turško kavo v bifeju.

A začnemo, kako je, ko jih rabiš? Za kakšn števec zamenjat, ali pa omarico prestavit? Rajš ne.

Da sklenem. Če bi rad zatupil v družbi še parih pametnjakovičev in se svaljkal po kofetih, go for it.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Panthera__onca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr jun 17, 2015 2:31 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a Panthera__onca So jun 20, 2015 11:55 pm

Pa to ne morš vrjet. Pa kaj ste na tem forumu sami neki degeni prve klase. Primozek86 tebe če bi strela v glavo zadela ti ni pomoči. Mogoč bi mogu mal žico v vtičnco porinat da k seb pridš. Neka lenčina forumska jezik vrti sto na uro, 1500 objav bravo majstore, za računalnikom pametn v realnosti pa nek klošar dupe glava. Dobr life nimaš kej.

Berem berem, sm si reku bom tih se bom vzdržal, ampak ni šlo. Sam to bom reku ko je bil žledolom 2014, se je tok delal da se sploh domov ni hodl, v kombiju se je eno do dve uri spal pa gremo dalje. Ampak kaj vam čem razlagat, kle mate neke majstre prve klase.

Če je državna firma itak vsi spijo, palčki namest nas nardijo :evil:
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: elektro placa

Napisal/-a bishop Ne jun 21, 2015 12:19 pm

Panthera__onca je napisal/-a:Pa to ne morš vrjet. Pa kaj ste na tem forumu sami neki degeni prve klase. Primozek86 tebe če bi strela v glavo zadela ti ni pomoči. Mogoč bi mogu mal žico v vtičnco porinat da k seb pridš. Neka lenčina forumska jezik vrti sto na uro, 1500 objav bravo majstore, za računalnikom pametn v realnosti pa nek klošar dupe glava. Dobr life nimaš kej.

Berem berem, sm si reku bom tih se bom vzdržal, ampak ni šlo. Sam to bom reku ko je bil žledolom 2014, se je tok delal da se sploh domov ni hodl, v kombiju se je eno do dve uri spal pa gremo dalje. Ampak kaj vam čem razlagat, kle mate neke majstre prve klase.

Če je državna firma itak vsi spijo, palčki namest nas nardijo :evil:

Bravo, točno tako. Sem se tudi sam zadrževal... To je splošno znano, da se pa v vseh državnih firmah pa nič ne dela :-? . Ja seveda ja... Pridi k nam pogledat, punce v pisarnah še na wc al pa malco ne hodjo, kakšna kava neki....
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a honeybee Ne jun 21, 2015 12:21 pm

BoneS je napisal/-a:
darkside je napisal/-a:Glede prvega ali drugega?

Če glede drugega ti lahko povem, da moraš v naših koncih skoraj vlečt elektro na svoje dvorišče če hočeš da ti pridejo kaj popravit. Ko pa pride zima in težke veje polomijo napeljavo pa jokajo, kako zelo trpijo in v kako hudih razmerah.

Vsaj tako je v naših koncih......

Če to ni to pa povej kaj misliš z "razgledanostjo, da glava peče"

lp
darkside


Torej posplosujes zadeve.
Glede vej-ni elektro kriv, ko veje potrgajo daljnovode pac pa LASTNIKI gozdov, ki jih ne vzdrzujejo, kot bi morali.
Elektricarji ne delajo samo takrat, ko je elementarni dogodek. Kot se tudi ceste ne vzdrzujejo samo pozimi.
btw: nisem elektricar.

Napisal sem za naš konec kako delujejo, za druge konce Slovenije ne vem. Dokler živim na tem koncu ne morem sodit.

Res je, elektro ni kriv če veja pade na napeljavo. In kako naj jaz kot lastnik gozda podrem drevo, ki ima vejo bolj kot ne tik nad napeljavo in na srečo kakšen veter sploh veje ne upogne do napeljave brez da bi klical na elektro da pridejo ali odklopit napeljavo z daljnovoda (da se napeljave ne potrže) ali pa prekinejo dovod elektrike. A naj čakam do zime da raje potrže napeljavo kot pokličem, če že čakaš lep čas da se oglasijo za malenkost?

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a Daedalus Ne jun 21, 2015 3:39 pm

abbe je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:700€ osnova je recimo OK, če že imaš svoje stanovanje/hišo ali ne živiš v Ljubljani oz. njeni okolici (torej živiš nekje, kjer so najemnine človeške). Če se voziš vsak dan recimo 50km v eno smer je to 18€/dan (~1,5 ure skupaj, če je to AC) "dela" kar nanese dodatnih 360€, kar se sprva zdi kar veliko. Ampak od tega ti gre cca. 150€ za gorivo+nekaj (lahko tudi veliko) več stroškov imaš z avtomobilom. Torej je to realno gledano 150€/mesec na račun vožnje extra napram tistim iz Ljubljane, kar je cca. 5€/uro za vožnjo. Če uživaš v dnevnem vozakanju v službo je to super, če te vožnja mori in ti je škoda časa so te plačane "nadure" bolj ali manj slaba tolažba.

Torej...plača je pogojno za preživet OK, obogatel seveda ne boš, kakorkoli obrneš pa je osnova še kar primerna delu in vsekakor boljše kot nič. Seveda upoštevajoč stanje pri nas.


tako razmišljanje je men popolnoma zgrešeno.
1. zabiješ vsak dan 1.5 ure ,ki ti jih noben ne plača,to je meni osebno zelo pomemben faktor (šas ne da nisem plačan)
2. sigurno ne boš imel plačano 100 kilometrino,amapak najcenješiprevoz do delovnega mesta (vlak,trola),ti si boš pa avto uničeval pa nabijal kilomtre, dobu boš pa glih za gorivo
3. delodajalec dvomim da te bo izbrl, če si 50km daleč ker verjetno tudi on glede na stroške.


Govoril sem o "idealnem" scenariju, poznam kar nekaj ljudi, ki se vozijo tako daleč na šiht in imajo plačano kilometrino za prevoz z avtomobilom. Precej se jih seveda vozi skupaj, kar prihrani nekaj stroškov. Torej dejstvo je, da za prevoz dobiš VEČ kot imaš stroškov...ne dobiš pa bistveno več oz. je to "delo", ki ni baš dobro plačano (razen če si deliš prevoz z drugimi). Se pa drugače čisto stirnjam s teboj. Meni je bolj pomembno, da sem blizu in zabijem čim manj časa v plehu na štirih kolesih na relaciji, ki je vsak dan isti drek.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: elektro placa

Napisal/-a Daedalus Ne jun 21, 2015 5:14 pm

Vsak lahko zasluži oziroma si pridobi nekaj denarja s posrednim delom oziroma "miganjem" v popoldanskem času.


Živiš v rahli iluziji in če bi to delali VSI v nižjem/srednjem sloju bi verjetno bilo povprečje zelo švoh plačano delo (na uro). Kar pomeni, da če bi želel povprečen človek dejansko nekaj imet od teh "nadur" bi verjetno vsega skupaj delal 12 ur+ na dan. Kako gre to skupaj s familijo in kakršnimikoli drugimi interesi v žiljenju mi ni jasno. Nekateri očitno smatrate delo kot edino smiselno preživljanje časa na tem planetu?

Res je, da fabrikanti ponavadi delajo 8 ur, nato oddidejo v blok, se še tretjič nažrejo in nato poležavajo cel dan, ker jih tako zelo tiči v želodcu zaradi kisline.


Vse je odvisno kaj delajo tistih 8 ur. 8-urni delavnik je 8-urni delavnik in kaj se dogaja po njem sploh ni stvar nikogar razen vsakega posameznika (in verjetno njegove familije).

Vprašajte kakšnega orng kmeta ali s.p.-ja kaj sploh je delo?? Kdaj se sploh to delo opravlja in od katere do katere ure??
Eni pojma nimajo kaj sploh delo je, potem pa so ponavadi ravno oni tisti, ki so zavistni, vsem fauš in ravno njim se je cel svet obrnil postrani, da so neuspešni.


Vsak človek ima drugačne proritete. Če nekdo želi kmetovat in bo posledično (KO JE TREBA, ne pa 350 dni na leto!) delal tudi 16 ur na dan, bo pač delal. Nekaj bo verjetno imel od tega in če bo v tem delu kolikor toliko užival, mu ne bo tak problem tega dela opravljati.

S.P. oz. lastno podjetje je spet stvar odločitve. Nekateri so pripravljeni delat 12ur+ na dan, nekateri ne. Kaj ima to veze z OSNOVNO plačo za 8-urni delavnik?

Najhuje od vsega je, da za to kriva Slovenija, vlada, Slovenci in seveda sistem, ker je nekdo len in je bil rojen z dvema levima rokama.


Za vse seveda ni kriva, za marsikaj pa je. Za res VELIKO stvari, ki so res glupo urejene v naši državi je kriva država. Recimo za to, da nekdo z dvema DESNIMA rokama dela kot črnec in zaposluje še druge ljudi, pa mu država vzame 50% dobička. Za nagrado, ker uspešno posluje. Super, ne? A za to je kriv nekdo, ki ima dve levi roki?
Nenazadnje si že sam zgoraj ugotovil, da je lenuhe težko odpustit. Tudi za to je kriva država. Da ne omenjamo birokracije in raznoraznih pravnih ovir ko želi nekdo nekaj ustvarit. Slovenija je za podjetništvo razmeroma toksično okolje.

Če je nekdo končal vsaj srednjo tehnično šolo in ima doma vsaj nekaj orodja in mogoče kako mašinco, se lahko loti marsikaterega dela, ki se seveda na začetku ne splača in je vanj potrebno vložiti mnogo ur ampak, ko zalaufa greš pa z nasmeškom domov iz službe in ti je popoldansko delo samo sprostitev.


Seveda, zdaj bo kar vsak že kar popoldanski "fušar" mehanik, mizar, tesar in kamnosek. Mater milo, kam smo prišli?? Vse lepo in prav, ampak od ljudi to PRIČAKOVAT (češ, tukaj imate minimalca za svoje delo, saj imate znanje za doma še kaj nardit) je totalno absurdno in predvsem nefer. Poanta 8-urnega delovnika je finančno preživetje sebe in morebiti svoje familije! V vseh normalnih državah je tako!



In potem pridemo do ultimativno spornega razmišljanja:

kemykos je napisal/-a:Ljudje, ki celo popoldan doma ležijo, ker so preveč zmatrani od dopoldanskega dela si zame niti tiste plače za dopoldan ne zaslužijo.


Saj to ravno hočem povedat, da tisti, ki hodijo 8 ur na dan na šiht, potem pa popoldan ležijo doma, pa tudi če imajo 4, 5, 6, 7 ali pa zaradi mene 8 stopnjo izobrazbe so za mene lenuhi.


Popolnoma debilno razmišljanje. Če človek oddela 8 ur napornega in odgovornega (pa najsi bo to fizično ali mentalno naporno) dela in je potem zmartran je pač zmartran. Kake veze ima to s tistim, kar je oddelal tistih 8 ur??? A če nardi v tistih 8 urah veliko koristnega za firmo oz. vse, kar firma od njega zahteva, je še vedno lenuh, ki bi moral dobit minimalca zato, ker potem popoldne lenari? In če naredi ogromne profite v tistih 8 urah?? Si tak delavec zasluži minimalca, ker ne dela teh profitov 12 ur na dan? Daljši kot je delovni čas nad 8 ur, nižja je učinkovitost, in po tej logiki se ne nadure podjetju načeloma sploh ne splačajo.

Zakaj misliš, da je človek sploh na tem svetu? Smo zgolj neki roboti v sistemu, kjer vsi samo delajo cele dneve? Je to naš smisel? Ja pa ja de. Trenutni sistem je družbeni sistem, ki je umetno ustvarjen in to predvsem zato, da določeni peščici ljudi prinaša mastne denarje. In isto je praktično z vsemi sistemi, ki so do zdaj obstajali. Torej ideja, da je življenje=delo je ustvarjena s strani pohlepnežev, ki izkoriščajo druge, njim podrejene, revnejše in obupane. Poanta življenja ni in ne sme biti samo delo.

Vrednotenje 8-urnega delavnika je različno in odvisno od lastnika/nadrejenih v podjetju. Ampak zahtevati od delavca 10-12 ur na dan dela v preživetvene namene in na podlagi tega oblikovati kriterije kakšno plačo boš delavcu za 8-urni delavnik dal je totalno absurdno.

---------------------------------
V Sloveniji se povečini vlaga samo v lastne žepe in nekaj v širitve/posodobitve proizvodnje. V kadre se v veliki večini ne vlaga, se jih ne stimulira in ne motivira. Veliko raje se jih izsiljuje, priganja in trpinči z izgovorom, da slabo delajo in da niso nič vredni ter da se jih lahko že juri znebijo in dobijo drugega (zato pa je zaposlitev za nedoločen čas tako nepojmljiva reč dandanes). Začaran krog. In potem slišiš take po forumih, ko se en piz**** kot razvajen mulc, ker ljudje ne želijo predati svojega življenja delu. In hkrati vidiš zelo uspešna podjetja, ki plačajo delavce dobro, izplačujejo solidne regrese/13. plače/nagrade in glej ga zlomka, učinkovitost zaposlenih je precej višja, delavci so zadovoljni in vse laufa kot namazano, potreb po nadurah pa večinoma sploh ni, če pa so nihče ne jamra. NO SHIT!

Kako lahko nekoga motiviraš z minimalcem oz. za njegovo delovno mesto podpovprečno plačo? Zelo težko. Ala, za preizkusno obdobje, da vidiš ali bo nekaj delal ali samo glumil, mu pač daš pol leta/1 leto nekaj nižjo plačo...ma ko ga zaposliš, ga plačaj fer in stimulativno ter z jasno določenim višanjem plače/napredovanjem glede na performans in/ali pridobljeno znanje in nagradami glede na poslovanje. Sori, ampak če delavci delamo firmi dobiček smo do deleža tega dobička upravičeni. Ne govorim o bajnih vsotah, ker vem, da je riziko slabega poslovanja potem na plečih delodajalca...ampak da pobere ob dobrem poslovanju VSE je pa narobe.

Lastniki/vodilni v podjetjih zelo radi krivijo delavce, da ni dobičkov, pa so v veliki meri sami krivi da jih ni. Ker v Sloveniji se ne ceni znanja in ljudi, ampak se ceni samo životarjenje na minimalcih 12 ur na dan, delo "po domače" in brez razvoja, in kar se dobi ven, se dobi in pospravi v žep. Ni važno, ali je srednja ali univerzitetna izobrazba, ali mogoče doktorat, ker znanje je pri nas v večini neizkoriščeno, višja izobrazba pa zgolj ovira za nižje plače. Linija najmanjšega odpora. Svašta. Kdo je zdaj tu len (lenoba ni samo pripravljeost do dela, ampak tudi pripravljenost do uporabe možganov!)? Delavci, ki dobijo za delat neko delo z nizko dodano vrednostjo ali vodilni, ki rinejo z glavo skozi zid z delom z nizko dodano vrednostjo? A bodo zdaj navadni delavci rihtali posle, posodabljali proizvodnjo, uvajali nadzor kakovosti ipd.?

Vem iz lastnih izkušenj kako je to. Strokovnjakov/znanja se ne želi plačat in zato se dela po istem kopitu leto za letom in ker je denarja manj in manj ter konkurenca prehiteva po levi in desni najebejo zaposleni (ki so že tako nestimulirani, katerih se ne izobražuje in ne spodbuja v aktivno sodelovanje k razvoju dejavnosti), in jim je potem treba nižat plače in nevem kaj še vse, ker lastnik podjetja VALDA ne bo nase prevzel odgovornosti in manj profita.

Naj te samo spomnim, da v malo bolj urejenih državah (Avstrija, Nemčija itd.) zaposleni ne delajo 10-12 ur na dan. Večina uspešnih podjetij prakticira striktno 8-urne delavnike, ker vsi dobro vedo, da več kot človek dela, manj je učinkovit. Za teh 8 ur se jih plača fer in s tem primerno motivira. Ne samo to. Za praznike niti slišat nočejo o delu in marsikatera podjetja ob petkih končajo ob 12h. SCHLUSS! FINITO! Lahko jim mahaš pred nosom z 10k € vrednim naročilom, pa se bodo zmrdali šele v ponedeljek. Standard pa neprimerno višji, davke se plačuje precej bolj kot pri nas in precej manj je dela na črno. Opa bato! Kdo je zdaj tu nor?




(Zelo očitno se mi zdi, da si nek privatnik (ali še verjetneje sin tega privatnika, taki največkrat pametujejo, sami pa ne delajo nič več kot povprečen "lenuh"), ki mu gre na živce, da mu osebne/družinske profite odžira par lenobcev v proizvodnji. Zagrenjenost na višku, ki vodi do obupnega posploševanja. "Fabrikanti", "lenuhi"...zgovorno do amena. Ti si pa veleumni vodja oz. njegov sin, na piedestalu vsemogočnosti, ker pač v življenju nimaš drugega kot to svoje delo in materializem, al kaj? Če bi bil res sposoben bi imel za dobre plače in zadovoljne delavce, in sploh ne bi čutil potreb po jamranju tu na forumu...toliko o jamranju.

In zgleda da si deloholik. Prav. Bodi deloholik, zaradi mene delaj petek, svetek, nedeljo in praznike, 18 ur na dan če hočeš. Jaz ne bom, ker imam v življenju tudi druge interese - od druženja s prijatelji, nekoč bo verjetno familija z otroki (če ti rabim razlagat kako slabo vpliva deloholičnost na vzgojo mularije si zelo očitno preneumen da bi sploh dojel, zato ti sploh ne bom razlagal) pa do (neprofitnih) hobijev, rekreacije itd. In tudi zato ne, ker človek ni stroj, da bi delal 12 ur na dan brez črhnit in s plačilom samo za osnovne potrebe.

Če se motim, se opravičujem. Ampak izpade čisto tako.)
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov