Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: namizni računalnik

Napisal/-a kemykos Ne avg 02, 2015 1:22 am

INFINITI je napisal/-a:Osebno se SSDju izogibam zaradi precej nižje zanesljivosti in občutljivosti napram navadnemu hdju


??? Na osnovi česa nekateri posplošujete? Sam imam SSD disk že 2 leti pa sem že najmanj 5 krat na novo nasnel windowse in naredil full format. Ko sem v šudentu seedam torrente na 300 Mb/s liniji in nisem imel ene same težave od nakupa naprej. Res je, da je manj prostora napram HDD-ju ampak ne razumem nekaterih, saj vendar obstajajo prenosni diski ane :) :D
 
igorc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 14, 2015 6:47 am

Re: namizni računalnik

Napisal/-a igorc Ne avg 02, 2015 8:01 am

No glede na debato o SSD-jih:

RedBull™ je napisal/-a:mimogrede, a se SDD lahko čez čas naknadno dokupi ter zmontira?

Ah pozabi. Seveda se da ampak glede na namen racunalnika za katerega so te vprasali, ter tvoja prva ter kasnejsa pojasnila, tega nihce ne bo naredil. Torej, ce ne bo kupljen takoj verjetno ne bo nikoli.

Glede defragmentacije ... ups. nisem vedel hvala. Ampak evo zakaj ga svetujem jaz. Nas racunalnicar mi ga je "vsilil", ga mam na sluzbenem prenosniku, ki resnicno dela. cca 12 ur na dan (letno povprecje). Dela v vseh pogojih, vroce hladno, baterija, tok, pisarne, kavci, avti.... Ene 4 userje mam gor in slabost je samo ta, da je na prenosniku in je torej edini disk. Ker sem nekoc imel navado imet dokumente vedno locene sem jih tudi na tem SSD-ju locil. Ustvaril pariticijo (docs) kamor sem usmeril celo mapo dokumenti in desktop. Torej sem particijo sistem omejil na 50gb in 70gb imam za ostalo.

Slabost - na masini so le nujne sprotne stvari, in le osnovni arhiv za 3 leta za nazaj. Vse ostalo zunanji disk.

Defrgamentiral, particioniral... v prvih pol leta postavil na novo ene 6x in vec x, ki se nisem mogu navadit na neke stvari v win8.... odkar sem zadovoljen ne tikam vec (ne cistim, ne optimiziram, me en klinc briga). Racunalnik je nasmeten do fula in dela b.p. - vse stvari so instalirane na C:, torej k sistemu

Zakaj se mi zdi, da je SSD nujen. Racunalnik je preprosto hiter in dela dobro z racunalnikom, ki sem ga svetoval (3-ji link v mojem postu) menim, da bo povprecni user zelo zadovoljen in ravno zahvaljujoc SSD disku (glede na to, da RedBull poudarja, da se na njemu ne bodo igrale zahtevnejse igirce) povprecni uporabnik ne bo pogresal dodatnega rama ali podobno. Se pa, da tudi kako boljo igrico zaigrat saj je grafika na tem rac. (DANTE 5 I3-4130/120SSD+1T) solidna (ne odlicna, ne zelo dobra ampak solidna) test: http://www.game-debate.com/hardware/?gi ... 20R5%20230 in tudi zaradi te grafike in tega, da ima win zraven ter SSD-ja bi ga v danih pogojih kupil jaz. Grafika namrec omogoca tudi HDMI izhod, ki bo ljudme morda celo prisel prav, ce ze ne takoj ob nakupu pa morda v nekaj letih

Seveda se morda motim saj kot sem na zacetku povedal... kakih 5, 6 let nazaj sem "switchal" in problemov z racunalnikom doma ni vec. Sluzbeni pa sluzi svojemu namenu.

lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: namizni računalnik

Napisal/-a DePalmo Ne avg 02, 2015 10:24 am

Ste se pa razpisali :D

SSD ni nujen, se da tudi brez. Je pa zelo priporočen ker ko bo računalnik star 5 ali več let, bo še vedno delal hitro in nebo za na odpad. Vsi vemo da se windowsi z leti upočasnijo zarad vsega sranja ki se nabere na disku. In ja, MacTron ima prav, SSDjev se ne defragmentira ampak koliko babic oz. "normalnih" uporabnikov to dela? Windowsi so že dovolj pametni da sami ugotovijo da laufajo na SSDju in temu primerno prilagodijo delovanje (ni samodejne defragmentacije, naprimer).

Res je, boljši priklop je, hitreje bo delal. Osebno ga laufam na prenosniku starem okoli 6 ali 8 let (se ne ve točno, ima še Core 2 Duo procesor), priklopljen je preko sATA 1 (ja, prav ste prebrali) in je sistem občutno hitrejši. Nisem meril s štoparico vendar windowsi so na HDDju rabili preko dveh minut da sem lahko sistem uporabljal, na SSDju je pa to manj kot pol minute in že lahko delam. Sem ravnokar testiral SSD: 130MB branja, 114MB zapisovanja, toliko zmore pri meni in pred SSDjem je bil laptop za v smeti, po njem sem pa še nadgradil procesor in rame tako da bo laufal še nekaj let.

Torej, se splača imet SSD? Osebno ne kupim več računalnik brez SSDja, ampak ker so cene kakršne so, bi kupil do 120 GB za windowse, office in ostale programe, filme, dokumente itd pa bom imel na drugem HDD disku. Je pa še zelo pomemben podatek kateri disk se kupi. Prvega sem kupil nekega kitajca, je delal ampak ne dolgo oz dobro, nato sem kupil Crucial in nimam več problemov.

Pa še OT: nekdo je omenil da je na laptopu omejen glede prostora zaradi SSDja. Če se ne rabi DVD enote, se to lahko nadomesti z diskom. Tako konfiguracijo imam jaz in imam trenutno 620 GB (500GB HDD + 120GB SSD), se bo pa nadgradilo na 1TB ali več HDDja, dvd enote pa niti ne pogrešam.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: namizni računalnik

Napisal/-a nebivedu To avg 04, 2015 3:00 pm

SSD je nuja, pa kakorkoli obrneš. Ssd 250gb in 1tb navaden disk pa imaš rešeno.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: namizni računalnik

Napisal/-a honeybee To avg 04, 2015 9:20 pm

Prej odpove HDD kot pa SSD disk, tako da od kje informacija, da je SSD nezanesljiv res ne vem zato ni potrebno napačnih informacij podajati.

SSD je skoraj nuja, če je želja, da je delovanje samega PC-ja čim hitrejše (recimo zagon pa nekaj osnovnih stvari). Za podatke je vseeno ali so na SSD ali HDD ker wordov dokument ne rabi biti že v samem startu takoj odpret.

Preverite razliko med SSD in HDD pa boste videli. Je pa res da za ceno120GB SSD diska dobimo 1TB HDD.

lp
darkside
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: namizni računalnik

Napisal/-a Nikola_Tesla To avg 04, 2015 9:49 pm

SSD je potencialno "nezanesljiv" zaradi (podtaknjene) RoHs spajke, ki ni kemijsko stabilna (samodejno razpada)... v cca 6-8 letih pride do prekinitve kontaktov na BGA polnilnih celicah.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: namizni računalnik

Napisal/-a Godward To avg 04, 2015 10:09 pm

Novi pc brez SSD? Kot bi kupil novi avto brez klime
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: namizni računalnik

Napisal/-a Nikola_Tesla To avg 04, 2015 10:14 pm

Vse kar je izdelano po 1. juliju 2006 je RoHs spajka ... za potrošnike so nastavili programirano življenjsko dobo elektronike.

Za sebe pa imajo še vedno dobre stare standarde... so brihtni. :)

Lp.
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: namizni računalnik

Napisal/-a IgorMM Sr avg 05, 2015 3:26 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:SSD je potencialno "nezanesljiv" zaradi (podtaknjene) RoHs spajke, ki ni kemijsko stabilna (samodejno razpada)... v cca 6-8 letih pride do prekinitve kontaktov na BGA polnilnih celicah.

x2 :D
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov