Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

kosilnica ne vžge

Napisal/-a DX5050 Sr avg 12, 2015 12:07 pm

Pozdravljeni!
Imam problem s kosilnico - ne vžge. Pri kosilnici je bila zvita aksa, zato sem kosilnico razstavil, vzel akso iz motorja, jo poravnav ter vse skopaj sestavil nazaj. Sedaj pa noče več vžgati. Iz avspuha se pokadi modrosiv dim. Imam nek občutek da ne manjka veliko da bo vžgala, ampak nikakor ne zalavfa.
Gre pa za 4 taktni motor briggs&stratton, serija 625e.

Prosim za kakšen nasvet, kaj pogledat, kaj bi bilo lahko narobe...
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: kosilnica ne vžge

Napisal/-a zundapp Sr avg 12, 2015 1:35 pm

Zagozda med magnetom in gredjo je cela, na pravem mestu- vžig nastavljen s tem?
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: kosilnica ne vžge

Napisal/-a DaDek Sr avg 12, 2015 1:42 pm

Si jo nagnil ob razstavljanju v smeri, da je bil filter spodaj? Svečka je črna?

Meni se je to 2-3x zgodilo v preteklih letih, ko sem čistil spodaj tako, da sem obrnil, da je bil filter spodaj in je preveč olja steklo skozi motor do filtra.. potem sem filter vzel dol ga sčistil z bencinom in posušil, svečko vzel ven jo sčistil oz. zamenjal in pri odprtini za svečko nalil 0,2dcl bencina in malo prekurblal (postopek sem več krat ponovil)..
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: kosilnica ne vžge

Napisal/-a DX5050 Sr avg 12, 2015 2:29 pm

zundapp je napisal/-a:Zagozda med magnetom in gredjo je cela, na pravem mestu- vžig nastavljen s tem?

Ja zagozda je cela in na pravem mestu tako da to mislim da je ok.

DaDek je napisal/-a:Si jo nagnil ob razstavljanju v smeri, da je bil filter spodaj? Svečka je črna?

Meni se je to 2-3x zgodilo v preteklih letih, ko sem čistil spodaj tako, da sem obrnil, da je bil filter spodaj in je preveč olja steklo skozi motor do filtra.. potem sem filter vzel dol ga sčistil z bencinom in posušil, svečko vzel ven jo sčistil oz. zamenjal in pri odprtini za svečko nalil 0,2dcl bencina in malo prekurblal (postopek sem več krat ponovil)..


Filter je suh(sem pred razstavljanjem spustil olje ven) svečka je zamenjana. Bom pa poizkusil res naliti malo bencina pri odprtini za svečko...
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: kosilnica ne vžge

Napisal/-a DX5050 Sr avg 12, 2015 3:46 pm

zundapp je napisal/-a:Zagozda med magnetom in gredjo je cela, na pravem mestu- vžig nastavljen s tem?

Sem še enkrat odprl pokrov in ugotovil, da je počila zagozda in se posledično prestavil magnet.... tako da zundapp si imel prav...hvala za nasvet :)
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov