Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...

Bencinski cent

podpiram uvedbo bencinskega centa in podražitev bencina za vzdrževanje cest
0
Brez glasov
podpiram uvedbo dizelskega centa in podražitev dizla za vzdrževanje cest
4
6%
vsa goriva bi morala imeti dodatno dajatev za vzdrževanje cest
2
3%
uvedba novih dajatev na pogonska goriva je nesmiselna, dajatev že imamo dovolj(cestni sklad, trošarine...) s katerimi bi država in občine morale znati vzdrževati ceste.
56
84%
uvedba novih dajatev na vsa pogonska goriva je smiselna, vendar ne bo porabljena namensko
5
7%
 
Skupaj glasov : 67
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a pskoda Pe dec 11, 2015 4:09 pm

Na vsaki tako veliki gradnji kot so stožice kot tudi manjši so nadzorniki, ki delajo zapisnik in eno stvar, ki jo lahko narediš v 15min ti ne bo noben priznal 2h in tudi plačano ne boš dobil za 1h in 45min.


nebivedu je napisal/-a:http://www.oeamtc.at/portal/sprit-applikation+2500+++11156

Evo cene v avstriji (beljak http://www.villach.at/inhalt/29548.asp ):
Diesel: 0.922 €
Super 95: 1.031 €

Pri nas:
Diesel: 1.099 €
Super 95: 1.22 €

Ker vedno tankam 120 litrov - 120x0.189(razlika v ceni) = 22.68€


Dizel bi lahko bil cenejši

ps.: lahko bi bil bencinskih 2 centa samo, da bi bil dizel cenejši
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a ModraW Pe dec 11, 2015 4:22 pm

Bencinski cent skoraj sigurno bo, zadnja novica- "Bencinski cent edina opcija"
The price of 50 litres of petrol would increase by almost five euros

http://www.rtvslo.si/news-in-english/ga ... ion/380879
Cilj je 9 centov dodatne davščine na liter prodanega goriva.
Dizel bi mogu bit za 10% dražji kot bencin.
Zadnjič spremenil ModraW, dne Pe dec 11, 2015 4:29 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a xxl Pe dec 11, 2015 4:24 pm

Če nobeden nič ne ukrene,cent bo. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a pskoda Pe dec 11, 2015 4:44 pm

Ko enkrat začnejo govorit o davkih je samo vprašanje kdaj bo, ker bo 100%
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a ModraW Pe dec 11, 2015 5:26 pm

Mal so odštekani vsi skup s tako visokimi cenami in dajatvami. Vse se mi zdi da postaja tako drago. Js mam kolega ki živi v bloku in plačuje za 1m3 tople vode 19€ za 2m3 na mesec mu znese 38€. To je v tolarjih 9 jurjev...Odštekano.
Zadnič mi je pa majstr pršu stensko pipo zamenjat 10min dela 30€, o računu ni hotu slišat ko sm mu reku naj ga da. Se mi ni lub razpravlat sm mu sam reku naj gre, pol mi je pa neke tarife od obrtne zbornice kazal češ da bi mi mogu po njihovem ceniku 65€ računat. 65€ za 10 minut dela, nova pipa je bla itak moja z vsem materialom v škatli, je smešna cena zato da je s ključem staro odvil in novo zašpanu gor. Če bi mel pravi ključ bi itak sam naredu.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a pskoda Pe dec 11, 2015 5:43 pm

Za manj kot 30eur bi rorcange kupil zamenjal sam pa je in še ostanejo ti za zamenjavo še kaj drugega.
Lp
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a uros11 So dec 12, 2015 11:19 am

ModraW je napisal/-a: Zadnič mi je pa majstr pršu stensko pipo zamenjat 10min dela 30€
TI pa nič ne pomeni, da ni prišel iz sosednjega stanovanja, da se je pripeljal tja najbrž z avtom (stroški), da je imel orodje s sabo (stroški), da je bil zagotovo ob več kot 10 minut dela.... najbrž je še cena pipe v tem znesku, pa še plačat bi ti moral, da ti je zamenjal pipo. Vse zastonj, je res, bi moralo biti? Pa naredi sam, če te boli 30 EUR.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a ModraW So dec 12, 2015 5:16 pm

uros11 je napisal/-a:
ModraW je napisal/-a: Zadnič mi je pa majstr pršu stensko pipo zamenjat 10min dela 30€
TI pa nič ne pomeni, da ni prišel iz sosednjega stanovanja, da se je pripeljal tja najbrž z avtom (stroški), da je imel orodje s sabo (stroški), da je bil zagotovo ob več kot 10 minut dela.... najbrž je še cena pipe v tem znesku, pa še plačat bi ti moral, da ti je zamenjal pipo. Vse zastonj, je res, bi moralo biti? Pa naredi sam, če te boli 30 EUR.

Za 30€ delavec dela 6 ur če ima 5€ neto/uro, pa še delodajalec plačuje visoke dajatve, a veš to? On je pa kr na roko hotu. Če bi bil inšpektor bi mu kazen napisal da bi se mu bliskal.
Živi 2km stran od mene(mesto) in več kot 2€ ni stal prevoz. Ni imel 10 minut dela, kakšne 5-8 minut, ker je samo pipo zamenjal in nič druga, material(tesnila) so bila v škatli. Tist navadn ključ pa on lahk 10 let uporablja ko ga enkrat kupi. Drago kot ps je računal. Če bi vedel da me bo tako odrl bi sigurno sam naredil. Pipa je bila draga ampak sem jo jaz kupil. Ti mojstri so dragi vsi kot da so odštekani. Tako kot je nebivedu povedal, za 1h dela bi radi kasiral tolk ko delavec 2 dni dela.


Evo francoska vlada krepi delež v gospodarstvu in kupuje delež v podjetju Renault Nissan, naši lopovi pa razprodajajo podjetja v katere so bile vložene milijarde davkoplačevalcev: http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilno ... ana/380941
Zadnjič spremenil ModraW, dne So dec 12, 2015 5:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a uros11 So dec 12, 2015 5:22 pm

ModraW je napisal/-a:Za 30€ delavec dela 6 ur če ima 5€ neto/uro, pa še delodajalec plačuje visoke dajatve, a veš to?
Vem. Vem pa tudi, da ni nobene povezave med plačilom delavca in plačilom majstra. Delavec dela za delodajalca, delodajalec da delavcu 5 EUR, tistemu, ki mu delavec nekaj naredi, pa delodajalec ne pošlje računa za 7 EUR. Recimo mojser v servisni delavnici. Minimalnka, menjava olja pa 180 EUR? NIma veze, koliko je plačan delavec. Če je revež, potem naj si kupi rorcange in naj si pipo zamenja sam. Ker pa ti to nisi, kar vidim iz avtov, ki jih voziš, pa je način tvojega razmišljanja čuden. Si plačan kot delavec 5 EUR na uro?

Sicer pa se strinjam, 5 EUR si je zaslužil, nič več. Ko bo po enem mesecu propadel, potem bomo vsi veseli sami počeli stvari, ki bi jih sicer mojstri.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a ModraW So dec 12, 2015 5:26 pm

uros11 je napisal/-a:
ModraW je napisal/-a:Za 30€ delavec dela 6 ur če ima 5€ neto/uro, pa še delodajalec plačuje visoke dajatve, a veš to?
Vem. Vem pa tudi, da ni nobene povezave med plačilom delavca in plačilom majstra. Delavec dela za delodajalca, delodajalec da delavcu 5 EUR, tistemu, ki mu delavec nekaj naredi, pa delodajalec ne pošlje računa za 7 EUR. Recimo mojser v servisni delavnici. Minimalnka, menjava olja pa 180 EUR? NIma veze, koliko je plačan delavec. Če je revež, potem naj si kupi rorcange in naj si pipo zamenja sam. Ker pa ti to nisi, kar vidim iz avtov, ki jih voziš, pa je način tvojega razmišljanja čuden. Si plačan kot delavec 5 EUR na uro?

Ja avte vozim novejše, samo je samo eden moj pa še ta na kredit, drug pa ni moj ampak ga tudi vozim. 4,5€ dobim na uro neto. Tudi v firmi so majstri pa ne dobijo več kot 6€ neto na URO. Ta je pa v 8 minutah pokasiral 25€ neto, če odbiješ stroške, davka tako ni odvedel in ni bilo neko težko delo. Večina s.p.-jev ki so prvi pri jamranju zelo lepo zasluži, davek jim je pa španska vas.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a ojnica Ne dec 13, 2015 8:58 am

Takega prijaviš davčni.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a radar Ne dec 13, 2015 9:54 am

Kdaj lahko upamo, da se bo v državi delo začelo pošteno ceniti, državljani pa imeli ničelno toleranco do fušarjev (cene postajajo dražje kot pri firmah), da ne bo vsak mislil kako bo nekoga nategnil, kdaj bo imela dana beseda neko težo brez sprenevedanja.... veliko je vprašanj, katere si lahko delavec zastavlja, kateri dela pošteno z družini živi na minimalcu, itd...

Ko bodo stavke delavcev in vstaje naroda proti pokvarjeni politiki in golazni okoli nje (lobijev), bile dejanski odziv naroda, pri katerem ne bodo zadaj strankarski veljaki in lobiji z že izdelanimi načrti in svojimi interesi. Takrat se bodo vsi tej "debeli prašiči" zamislili kaj delajo in se ne bodo norčevali iz poštenih ljudi. Takrat se bodo zavedali, da jih lahko "dobijo po pički - pravno, finančno in fizično"!

Če sam na hitro pogledamo v Sloveniji moraš imeti denar, vpliv, odvetnike in čisto "malo vegete", pa lahko uničiš malo morje firm, če je treba, da ostaneš dovžan okoli narediš osebni stečaj, v sodnih postopkih ne iščeš pravice ampak napake v postopkih in še in še.... vsi pošteni ljudje pa bomo plačevali razne cente pri gorivu, pri elektriki, itd, kateri nimajo nobene povezave s storitvijo na položnici ampak jim je cilj samo polnenje proračuna na račun napak in "napak" v politiki...

Ali bo kdo odgovarjal za preozko pomursko AC, ali bo kdo odgovarjal za slabo kvaliteto izvedbe cest v zadnjih letih, kje so bančne garancije pri gradnji bolnišnic, ..... me kr glava boli ko pomislim na svinjarije...

Fran Milčinski bi moral napisati še Butalci od leta 1991 naprej - mislim, da bi bilo zanimivo branje...

p.s. drugače pa luštna tema in upam, da taka tudi ostane.

lp...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a nebivedu Ne dec 13, 2015 10:26 am

radar je napisal/-a:Fran Milčinski bi moral napisati še Butalci od leta 1991 naprej - mislim, da bi bilo zanimivo branje...


Butalci še kako veljajo tudi danes.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a ModraW Pe jan 01, 2016 9:13 pm

Če bo šlo vse po načrtih, bodo do poletja zadeve sprejete. Prizadevamo si, da se bo to zgodilo do 1. junija, pravi Gašperšič. V prvem letu bomo predvidoma plačevali tri cente davka na liter goriva, v drugem letu šest centov, od tretjega leta dalje pa devet centov.

Trošarine za goriva so leta 2015 bile veliko višje kot leta 2009 pa je vseeno potreben še nov davek? ki bo izginil bog ve kam.

Država pobere 145 milijonov nadomestila za uporabo cest. Ta denar bi moral iti izključno za vzdrževanje in popravila cest, vsaj lani pa je šlo za dejansko obnovo cest le sedem milijonov," je za MMC povedal analitik Financ Karel Lipnik
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a DePalmo Pe jan 01, 2016 11:18 pm

Glede na to da smo država referendumov, kaj pa če bi raje kot ta blesav družinski referendum razpisali referendum proti bencinskemu centu? Ali pa kar referendum za zahtevo po odstopu vlade? Ali pa še bolje, da vsi odgovorni dejansko odgovarjajo za vso nastalo sranje? Sem prepričan da bi bila udeležba velika, ampak rezultati nebi bili po godu politikom.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a nebivedu So jan 02, 2016 6:47 am

Saj lahko vse troje damo na en referendum. Bo ceneje.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a ModraW To jan 12, 2016 9:50 pm

Sodček nafte prvič po 12 letih pod 30$. http://finance.yahoo.com/news/u-crude-o ... nance.html

Glede na maloprodajmo ceno goriva december 2008, kljub padcu evra proti dolarju, trenutna vlada dobi vsaj 25% več trošarine kot 2008... Takrat je bila nabavna vrednost nafte okoli 48$ na sodček(evro malo močnejši) plačevali smo pa pod 85 centov za liter, kaj pa danes ko je nabavna cena nafte pod 30$?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a ojnica To jan 12, 2016 11:46 pm

:arrow: alternativa, :arrow: avto na plin.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a Influenz Sr jan 13, 2016 7:38 am

http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/ ... -cen-goriv

Tukaj se lepo vidi, da je trošarina pri plinu trenutno nizka.. Če bi bilo več avtomobilov na plin bi sigurno šla gor.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizel se ceni, Bencin draži-> Bencinski cent? Da/Ne

Napisal/-a xxl Sr jan 13, 2016 11:54 am

Tukaj se lepo vidi,kar trdim že lep čas,da vlada ima dovolj rezerve v trošarinah za bencinski cent,ampak,kaj ko noče prerazporediti sredstva znotraj trošarin?!
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov