Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a nitro1 Ne apr 24, 2016 1:17 pm

Lepo pozdravljeni!
Preden se spet zaletim in kupim ena kitajska jaj-ca,bi rad vaša mnenja če kdo pozna to znamko skuterjev?
Pohvale,graje,kakršnekoli info ...
Hvala lepa vnaprej!

Gledam predvsem tole ker mi je všeč retro look
Link:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10850278&show=1

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9548247&show=1

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9075234&show=1
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a nejc1 Ne apr 24, 2016 2:42 pm

Moje mnenje je, da za tak denar kupiš nekaj let starega Peugeota, Piaggia, Yamaho ali Gilero... To bo vsaj delalo in dele dobiš brez problema, medtem ko pri nekih kitajcih ni sigurno ne eno ne drugo...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a limas Ne apr 24, 2016 3:42 pm

Kitajski skuterji so kopija zahodne tehnologije. V kakovosti so seveda nižje od kakšne yamahe ali gilere, kar dokazuje dva krat nižja cena. Če se ne motim, ima marsikatera priznana znamka proizvodnjo na Kitajskem.
Če nisi obseden z znamko, so vredni svojega denarja, le o dostopnosti delov in servisu se pozanimaj.
Novo je le novo.
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a nitro1 Ne apr 24, 2016 7:13 pm

Ja,najbolj mi je v oči padel ta Lintex ker mi je všeč zaradi -retro izvedbe ,ni pretirano drag,nov je,garancijo ima,vendar sem malo skeptičen glede nakupa zaradi kitajske kvalitete, ker zame tud 1000€ ni malo.
Imam kolega ki pravi da je servisiral atv kitajce in pravi da so za ta denar vredu,da delajo,spet drug kolega pa je povedal da pozna precej uporabnikov kitajskih skuterjev ki so jih zaradi majhne cene množično kupovali,vendar že po dveh mesecih prodajali po 200€ ker naj bi ble mašine v qurcu :shock:
Zato me res zanima če kdo pozna tega Lintexa in njihove motorje,saj me zelo matra tale mach :?
Hvala!
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a Nikola_Tesla Ne apr 24, 2016 8:26 pm

Vse kar nima zagotovljenih rezervnih delov je proč vržen denar... ob okvari je le še za v keson :)

Lp.
Zadnjič spremenil Nikola_Tesla, dne Ne apr 24, 2016 8:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a čare Ne apr 24, 2016 8:27 pm

Tok te vse skrbi ampak kupil bi ga pa še vedno.Kupi nekaj evropskega rabljenega in čao.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a metor Ne apr 24, 2016 9:09 pm

Pred 3-4 leti sem kupil podobni kitajski skuter pri tem podjetju: http://www.vsezavse.si/avto-moto/skuterji.html . Z njim se ne vozim ravno veliko vendar nekih problemov do zdaj nisem imel. Samo malo lepše moraš delat z njim, olje sem mu menjal na 100, 500,1000, 3000 km itd. Pod garancijo se je utrgala zajla za merjenje hitrosti in so jo prišli na dom zamenjat. Ni ravno evropska kvaliteta, kar se opazi na vsakem kosu plastike, tako slabo pa spet ni. Najbrž je bol odvisno kako naletiš, enim dela vredu enim se "j***a" že od novega. Rezervni kosi niso problem, imajo skoraj vsi praktično enake motorje. Prodajalec ti jih mora mislim da najmanj 5, če ne 10 let zagotavljat. Drugače dobiš na netu iz tujine praktično vse.
Don't worry, be happy ;)
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a nitro1 Ne apr 24, 2016 9:20 pm

čare je napisal/-a:Tok te vse skrbi ampak kupil bi ga pa še vedno.Kupi nekaj evropskega rabljenega in čao.

Hja,najraje bi kupil nekaj EU ,vendar na žalost drugega kot stare pregrešno drage vespe kar se tiče retro zadev ni nič drugega :roll:
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a nitro1 Ne apr 24, 2016 9:20 pm

metor je napisal/-a:Pred 3-4 leti sem kupil podobni kitajski skuter pri tem podjetju: http://www.vsezavse.si/avto-moto/skuterji.html . Z njim se ne vozim ravno veliko vendar nekih problemov do zdaj nisem imel. Samo malo lepše moraš delat z njim, olje sem mu menjal na 100, 500,1000, 3000 km itd. Pod garancijo se je utrgala zajla za merjenje hitrosti in so jo prišli na dom zamenjat. Ni ravno evropska kvaliteta, kar se opazi na vsakem kosu plastike, tako slabo pa spet ni. Najbrž je bol odvisno kako naletiš, enim dela vredu enim se "j***a" že od novega. Rezervni kosi niso problem, imajo skoraj vsi praktično enake motorje. Prodajalec ti jih mora mislim da najmanj 5, če ne 10 let zagotavljat. Drugače dobiš na netu iz tujine praktično vse.


Hvala lepa za te info! ;)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nakup "čunga lunga" skuterja ?

Napisal/-a čare Ne apr 24, 2016 9:29 pm

Sam stara pregrešno draga vespa dela.V petih letih sem zamenjal eno zajlo za sklopko.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov