Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4314
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Popravilo prenosnikov

Napisal/-a RedBull™ Po jun 20, 2016 3:00 pm

Ali kdo v Kranju ali okolici popravlja prenosne računalnike. Lahko se mi oglasite preko zasebnega sporočila oz. koga tudi predlagate?

Zadeva je sledeča, računalnik je predvsem pri pregledovanju spletnih strani postal zelo počasen. Verjetno je prišlo do okvare kakšne komponente, kajti virusa oz. trojanca ne najde.

Gre se za prenosnik Lenovo, na internet je povezan preko wi-fi povezave, amak linija je dobra, kajti ko testiram hitrost povezave, je ta uredu.


Mogoče ve, zakaj je računalnik počasen pri uporabi interneta oz. pri odpiranju strani na netu? Lahko sam kako rešim napako oz. izvedem kakšen test, da se vidi, kje je sploh problem?
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a Aesthetics Po jun 20, 2016 4:02 pm

Če se pri pregledu ugotovi, da ni nobena komponenta šla k vragu, bi predlagal vgradnjo SSD diska.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jun 20, 2016 5:46 pm

Kateri antivirus uporabljaš ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a DePalmo Po jun 20, 2016 6:00 pm

Računalniške komponente se z leti uporabe kvarijo in enkrat dokončno odpovejo, vmes pa je računalnik vse počasnejši. Osebno svetujem (če se cenovno splača):
- nadgradnja RAMa
- nadgradnja CPUja
- zamenjava HDD s SSDjem
- če se hoče več placa ker SSDji so še vedno dokaj dragi, se HDD obdrži pod pogojem da gre DVD-RW ven in se dokupi "caddy" oz. nosilec za HDD, kateri gre nato v luknjo za DVD-RW

Sam sem tako naredil na trenutno cca. 8 let starem Acerju (TravelMate 5310) in po občutku in laičnih testih prekaša novega Acerja od sestre, za katerega je dala cca. 700 evrov.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a matejxx Po jun 20, 2016 6:43 pm

Mogoče bi pomagalo, da bi računalnik formatiral.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4314
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a RedBull™ Po jun 20, 2016 7:22 pm

Aesthetics je napisal/-a:Če se pri pregledu ugotovi, da ni nobena komponenta šla k vragu, bi predlagal vgradnjo SSD diska.


v ozadju deluje defender, občasno pregledam še online z http://www.eset.com/si/domaci-uporabnik ... e-scanner/ pa še kak programček bi se našel, ki se občasno zažene.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a nered Po jun 20, 2016 8:17 pm

To je standard pri prenosnikim, da z časom postanejo počasnejši vročina in prah so jim mana. Če ni prestar nebi menjal komponent. Zadeva se odpre z kompresorjem se spihajo komponente, ocistijo reze ventilacije in ventilator. Z CPU in GPU se pocisti stara termalna pasta in nanese nova (2 eur) zadeva se sestavi nazaj.

Nato formatirat disk in namestit najbolj optimalen OS glede na komponente XP, 7 ali 10, nato gonilniki in programi. Optimizirat za performanse tako, da se izklopijo nepotrebni vizualni efketi, nepotrebne storitve v ozadju, nepotrebni boot programi. In je to to 1h dela.

Sam pa anti-virusne zascite nebi namescal. Na koncu ti naredi vec slabega kot dobrega osebno nisem namestil anti virusnega programa zadnjih 15 let. Par nastevitev + security service + defender pa skor več ne nucaš.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a Blinder Po jun 20, 2016 8:25 pm

Upaj da je trdi disk proti koncu, tako da si pol lahk onabavis SSD disk :D
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a DePalmo To jun 21, 2016 6:04 am

To sem pozabil omenit, spuca se ga tudi lahko, sploh če ventilator non-stop laufa in je sam računalnik kar vroč. Svojega razkopljem na vsake pol leta in je spet kot nov.

Antivirusnik pa priporočam Malwarebytes Anti-Malware, drugega sploh ne uporabljam več.

Da se pa gre računalnik brezglavo formatirat pa odvsetujem, povečini to ne reši težav, vmes pa lahko zgubiš svoje dokumente, slike, video posnetke, ...
 
Torro666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po mar 15, 2010 11:30 am

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a Torro666 To jun 21, 2016 12:29 pm

Ojla...lep pozdrav:)...kontaktiraj firmo MegaCom...041407427...Matjaž...sicer je z Jesenic...kar nekaj mojih frendov pravi da tip ovlada zadevo v nulo... :) :mrgreen: :idea:
I May Not Always Be Right,But I Am Never Wrong
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a MacTron To jun 21, 2016 1:31 pm

RedBull™ je napisal/-a:računalnik je predvsem pri pregledovanju spletnih strani postal zelo počasen. Verjetno je prišlo do okvare kakšne komponente, kajti virusa oz. trojanca ne najde.
Gre se za prenosnik Lenovo, na internet je povezan preko wi-fi povezave, amak linija je dobra, kajti ko testiram hitrost povezave, je ta uredu.
Mogoče ve, zakaj je računalnik počasen pri uporabi interneta oz. pri odpiranju strani na netu? Lahko sam kako rešim napako oz. izvedem kakšen test, da se vidi, kje je sploh problem?

Ce je res samo problem v internetni povezavi je lahko tudi popolnoma banalna stvar zaciklanja namrec, vcasih pride tudi do kolizna (colision) na mrezi. Skratka, nadaljuj z naslednjimi vpisi v CMD (najdes ga v DOS konzoli za WXP/7/8/10) s katerimi bos razbremenil IP ter mrezne protokole:
Koda: Izberi vse
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset catalog
netsh int ipv4 reset
netsh int ipv6 reset (v primeru da imas ipv6)
netsh int ip reset reset.log
netsh interface reset all
netsh firewall reset

Na koncu se obvezen restart notebooka. Lahko pa tudi odstranis v registru dolocene parametre za dhcp/ tcpip, ampak tisto je ze druga zgodba. Pa srecno!
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4314
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a RedBull™ To jun 21, 2016 5:04 pm

Saj vem, da se bo slišalo preveč smešno, ampak kje najdem ta dos oz. kam naj to vpišem? Internetni ponudnik je T-2 povezava pa preko optike 100/10. Na rač. je windows 10 (slovenski)
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a Aesthetics To jun 21, 2016 5:09 pm

Klikneš Start meni, vpišeš v iskalnik CMD, klikneš Enter. Potem pa začneš vsako vrstico vpisovati notri (ter Enter za vsako vrstico)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Popravilo prenosnikov

Napisal/-a Ivan36 Sr jun 22, 2016 7:01 am

Sem samo prvi dve postavki zagnal pa že odlično dela 8) CMD se vedno zažene, kot administrator, da lahko spremenimo nastavitve.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 62 gostov