Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Alexa povezava

Napisal/-a Fnatic Pe apr 23, 2021 9:08 am

Doma imam vezano vso rasvetljavo na bridge prek wifija. Sepravi smart home. Poleg tega imam vezan še TV, klimo itd..
Vse deluje bp. Sem pa pred kratkim montiral dodatno osvetlitev v kuhinji, ki se priključi na vtičnico.
Želel sem seveda tudi to povezat s sistemom, da lahko glasovno uporabljamo. Dokupil smart wifi vtičnice.
Zadeva je pa zdaj taka: prek appa na telefonu deluje bp. Če laufam Alexo na telefonu, tudi deluje normalno. Na sam echotu pa mi noče zaznat.
Enostavno ne razumem. Preizkusil več aplikacij: Smart things, smart home, wifi smart itd..Povsod deluje s klikom. Prižge in ugasne vtičnico.
Kot sem dejal, tudi Alexa app na fonu normalno prižge in ugasne (govorno). Samo echo noče in noče zaznat.

Ima kdo kakšne izkušnje glede tega morda? Upam, da sem napisal dovolj razumljivo sicer.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Alexa povezava

Napisal/-a Fnatic Sr apr 28, 2021 6:36 am

nič nihče? Škoda. Sem upal, da pri tem naboru ljudi ima kdo kake izkušnje..Drugje tudi nobenega odgovora.

Mi pa zdaj še TVja noče zaznat več. Tako da očitno me nekaj dela čaka
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Alexa povezava

Napisal/-a McLaren Sr apr 28, 2021 6:12 pm

Vprasaj na slo tech forumu, tam je vec sans da kdo ve.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Alexa povezava

Napisal/-a Fnatic Če apr 29, 2021 7:18 am

Ma ja sej sem govoril že s kar nekaj ljudmi ampak nihče ne ve. Če že imajo smart home, potem uporabljajo aplikacije na telefonu. Govorno pa skoraj nihče. Pa tudi če, ne vedo, kaj bi lahko bilo. Tukaj sem pač samo poizkusil :)
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Alexa povezava

Napisal/-a McLaren Če apr 29, 2021 7:28 am

Jst mam google home in mam gor povezano od luci, robotski sesalc, klima itd in vse upravljam glasovno brez problema. Katero firmo vticnic mas? Enkrat sem od Belkina nabavu nek set zarnic z google home support in nism nikakor mogu povezat, tako da sem jih vrnil in kupu druge ki so delale bp. Mogoce tukaj tici problem?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Alexa povezava

Napisal/-a Fnatic Po maj 03, 2021 10:12 am

Ma saj to je problem, ne rečem, da ne bi delalo nič. Ampak prek telefona mi govorno dela, prek Echota pa ne. Tega ne razumem.
Uf bi moral preverit, ker na pamet pa zdej ne vem. Je pa prav tako Alexa support. Itak vedno tako kupim. Ja sej, če ne misli v kratkem delat, bom pač menjal.
Za TV sem pa pogruntal foro. Support med Smartthings in Alexo so ukinili pri nas. Tako da bomo pač drugače vezali :)
Ma ko sem jaz jemal, je imel Google home slabši support, zdaj se mi pa ne da menjat. Ampak saj pravim, te vtičnice bom pač očitno menjal pa bo oz.drugje porabil.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Alexa povezava

Napisal/-a McLaren Po maj 03, 2021 11:26 am

Ce so kake kitajske zadeve lahko vcasih zafrkavajo, tudnce pise da podpirajo, ni pa nujno, ker lih tiste k sm jih za Belkinove zamenjal so neka kitajska zadeva.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov