Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Marko_mx-3
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 530
Pridružen: To jul 22, 2003 8:48 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Marko_mx-3 So maj 27, 2006 2:42 pm

Mislim da ima največ pojma TrijoAdijo, pa če ne znate neki naredit dajte raje nekomu ki zna ker lahko naredite še več škode. Sem pa že videl ko je blajarca pogledala čez blok ko je vse odtrgalo.

Pa kaj si šel ti z fenom pihat v frgazar ki je poln bencina :shock:

Pa kater motor je gor Techumse ali Briggs&Stration?

Ker lahko da je membrana pod fergazerjem šla, pa zakaj brusti svečko a ker je nova tolk hudo draga (max 1000 sit) sej ne rečem nekatere koslinice delajo super z staro svečko daš pa novo pa začne zajebavat.


@plavko61: Kaj pa če si mogoče kam zadel in se zato sliši en čuden zvok in nož tolče po ohišju in z tem ko si nekam zadel se je premaknil vžig, ti je šla t.i. zlata kajla.


Pa malo preberite navodila kako se čisti kosilnica večkrat vidim kako ljudje veselo nagnejo kosilnico na stran in lepo olje teče ven, edino prav je tako da je svečka vedno v zraku tudi ko se kosi.


Pa kot vem ni najboljš točit sintetiko v kosilnice.
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash So maj 27, 2006 2:50 pm

si prepihal dizo? potem lahko probaš, nastavit fergazer, probaj preverit če je iskra takrat ko je bat v skrajni legi. ke rmorda bi jo zaradi tega zalivalo.....
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo So maj 27, 2006 3:24 pm

Zdej je treba še to povedat,če je svečka mokra.Če je mokra,potem jo zaliva.
Če je suha,je napaka v frgazerju (pod pogojem,da je kej bencina v tanku :D ).Še prej pa preveri, če sploh pride gorivo do frgazerja (sej maš ono pumpico na frgazerju in če gorivo pride do frgazerja se to čuti na pumpici).Če gorivo ne pride do frgazerja (če gorivo je v tanku),je napaka na plovcu v frgazeju (se ne spusti),ali pa je napaka v oddušku bencin tanka (to luknjica v pokrovčku--->pomaga če odšraufaš pokrovček).
Če bencin pride do frgazerja, ne gre pa naprej,je zamašena diza.Vzami jo ven pa jo spuhaj na kompresor.
Če bencin gre naprej (svečka je mokra),pol je neki z iskro narobe.Če iskre ni,preveri naslednje: 1. Zamenji svečko,če ni ok,preveri kabel če ni precvikan oz. ga ni kje nažulilo in zato ni iskre.Če je tu vse ok,pol je edin še špula hin.Vzem jo dol,pa jo dej preverit majstru (avtoelektričarju). PAZI TO:Starejše kosilnice so imele na frgazer spelano eno žico iz špule.Tista žica je bila tam zato,da ko si ti dal gas čict na minimum,se je ugasnla.Preveri če se morda ta žica dotika ohišja motorja.Če se,potem je to razlog,da ni iskre.

aja...pa še tole....nekatere ALKO kosilnice ki so imele Tecumseh motor,so imele tudi čok.Čok si mu dodal takrat ko si gas pritisnu do konca.Če ga gurblaš s polnim gasom,pa če iskra je in je svečka mokra,spucaj svečko čist do suhega,pa prednj jo boš notr dal, parkrat potegn kurbl,da "sprazneš" cilinder (To počni ob čist zaprtem gasu).Pol pa svečko notr in dej gasa do polovice,pa probi užgat.

To je zaenkrat to.

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 So maj 27, 2006 4:26 pm

Mogoče imaš zapacane platine.

Sicer nisem še nikoli nobene kosilnice popravljal, ampak le tomosove dvotaktne motorje, tako, da sem lahko čisto zgrešil :D .

Lp
 
Uporabniški avatar
Marko_mx-3
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 530
Pridružen: To jul 22, 2003 8:48 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Marko_mx-3 So maj 27, 2006 4:34 pm

4-taktne nimajo platin, so imele 2-taktne z Tomosovim UMO motorjem. Kake Panonije ko se je drla ko zmešana, pa reduktor je imela.

Se pa da tudi predelati iz platin na elektroniko, pa ne samo koslilnice tudi motorke ali motokultivatorje. ATOM
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo So maj 27, 2006 5:03 pm

Stara Tecumseh mašina 4- taktna je mela platine notr....sam tega je že kakih 20-25 let nazaj kar so jih nazadnje vgrajevali.Novejše pa več tega niso mele.Tak da sem 100% da to ni krivo.

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Marko_mx-3
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 530
Pridružen: To jul 22, 2003 8:48 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Marko_mx-3 So maj 27, 2006 10:49 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Stara Tecumseh mašina 4- taktna je mela platine notr....sam tega je že kakih 20-25 let nazaj kar so jih nazadnje vgrajevali.Novejše pa več tega niso mele.Tak da sem 100% da to ni krivo.

LP!


Samo eni še zdaj furajo te stare kosilnice, eni se preprosto nočejo ločit pa čeprav se komaj skup drži :D

Pa da so imele platine pa nisem vedel :oops: je še nisem videl ali pa sem pa sem pozabu
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 So maj 27, 2006 11:26 pm

BCS so imele platine? Smo imeli eno pri hiši, pa se ne spomnim več

Lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo Ne maj 28, 2006 12:02 am

Una slika na kateri je bat z ojnico na prafaktorjih k sem jo prlimu gor,je od AL-KO kosilnice s Tecumseh-ovim motorjem, s platinami in kondenzatorjem.Mašina je bla stara cca. 30 let :shock: Je pa zadnje obrate nardila z cca. 1 dcl olja v karterju in s popolnoma razštelanim vžigom.To je pokalo na auspuh kot da bi petarde metu :D

Aja..pa Panonija z UMO motorjem je poleg reduktorja mela še sklopko,tak da če si z nožem kaj zapel, je sklopka poskrbela da motorna gred ni fasala.To so ble neuničljive mašine.

Za BCS pa ne vem,al so mele platine al ne.

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Marko_mx-3
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 530
Pridružen: To jul 22, 2003 8:48 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Marko_mx-3 Ne maj 28, 2006 6:27 am

BCS pa jaz vem da so imele platine, samo pri panoniji ko pa reduktor gre pa težko novega dobiš je že zelo malo te robe pri nas.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne maj 28, 2006 10:29 am

BCS so mele platine ja.

Tist tomosov dvotakni motor pa se je lepo dalo uporabit za tunanje APNov.... bat ojnica in ojnični ležaj je pasu ko ata na mamo...... s tem da je tista kosilnica mela že u originalo 42 bat..... in je ojnica in ležaj brez problema prenesu tud 42.5L bat :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Ne maj 28, 2006 3:59 pm

Zrihtano! Napaka je bla pa res blesavo smešna- luknjica na vrhu tanka je bila zamašena in jaz bebo tega nisem opazil :bonk

Je mela ful preveč obratov, tako da sem še malo zaprl loputo plina, zdaj pa gremo veselo kosit rože od stare, da mi še nadaljnih 5 let ne bo treba kosit =I

TrijoAdijo, fuuul dober post, tnx.
Mazda_mx3: prepihal sem _razstavljen_ frgazar (torej brez bencina noter) :)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo Ne maj 28, 2006 7:48 pm

No glavno da je zadeva zrihtana.Sej ponavad je zmeri tko: Neka zadeva full zajeb... pa vse preveriš in se zajeb..., nazadnje je pa samo neka banalna napaka.

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Tu_Nera
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne sep 25, 2005 4:10 pm

Napisal/-a Tu_Nera Ne maj 28, 2006 8:03 pm

pri moji stari kišti (računalniku)je vse zabavalo in pa sem naredil samo eno preprosto stvaj in ni nič več zabavalo - kupil sem novega:p
Slika :ewil:
 
Uporabniški avatar
Marko_mx-3
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 530
Pridružen: To jul 22, 2003 8:48 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Marko_mx-3 Ne maj 28, 2006 9:27 pm

phoebus je napisal/-a:Zrihtano! Napaka je bla pa res blesavo smešna- luknjica na vrhu tanka je bila zamašena in jaz bebo tega nisem opazil :bonk

Je mela ful preveč obratov, tako da sem še malo zaprl loputo plina, zdaj pa gremo veselo kosit rože od stare, da mi še nadaljnih 5 let ne bo treba kosit =I

TrijoAdijo, fuuul dober post, tnx.
Mazda_mx3: prepihal sem _razstavljen_ frgazar (torej brez bencina noter) :)



Sej ni drugega samo ker je že en uporabnik z tem imenom tuki gor :D

Me veseli da je bila samo taka napaka in ne kaj večjega, sedaj pa veselo na delo in po pameti :twisted:
 
GOBA23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 12, 2009 4:33 pm

Kosilnica problem pri vžigu

Napisal/-a GOBA23 To maj 12, 2009 4:49 pm

No lepo pozdravljeni, sem nov na tem forumu pa upam da nism zgrešu temo hehe.

Moj problem je sledeč, namreč imam kosilnico Panonija k500 z Tomos Umo6 mašino iz leta 1987, ma 59.8cm2 , 1.3kw (1.7hp) , pa obrati 3500. Kosilnica mi noče in noče pognati, pa sem že prebiral temo na temu forumu o kosilnici ki je crkovala, spraševalč sem prijatelje za nasvete (sami motoristi heh) pa še vedno nisem prišel do rešitve.

Kaj sem že naredil:
+Spucal filter( če je to tist krogec k ma prepletene žice not oz nek u tem smislu na fargazarju)
+Spucal fergazer (z bencinom Super 95)
+Spucal sem dizo
+Zamenjal svečko
+Na pumpici preveril če mešanica pride v fargazar in pride
+Kompresija naj bi bila super (sem prislonu prst pri odprtini za sveččo in zaverglal, in naredi močen veter "tak je bil nasvet prijatelja ")
Kaj še nism naredu:
-Nisem uspel zbrusiti magneta kajti nemogoče je priti do njega, ker nimam takega ključa :/
-Nisem preveril elektrike

No po vsem tem kar sem pregledal sem tudi stestiral če elektrika deluje (torej če da sveča iskro in da strese tudi dokaj močno heh)

Učeraj ko sem probaval z staro svečko sem opazil da je bila tudi svečka malo mokra (zaliva svečko) , ampak ko sem danes probal z novo ni pa niti kaplice na njej, kot da ni niti malo bencina v batu usaj ni tko zgledalo da bi bilo, ampak na fergazerju ko pritisnem an pumpico priteče mešanica kar je znak da dovod deluje, probal sem tudi užigati na (mrzlo/hladno) probal sem z gasom in brez in nikakor mi je ne uspe ukrotiti.

Ali je možno da je magnet švoh oziroma da bi blo uredu da ga zbrusim? Na čem bi pridobil.
Kako naj preverim kaj bi še lahko bilo?

Vem da je nekoliko stara heh, sam bi zelo rad zrihtal to mašino ker bi mogoče kasneje uporabili za agregat, ali pa bi jo prodal (sem gledal cene so okoli 200€) glede na to da sem dobil kosilnico zastonj ne vidm ovire da je nebi poskusil popraviti.


hvala vsem za pomoč že v naprej!

LP


GOBA


Popravek: Probal sem tudi svečko vn dat, in zakurblat da bi vidu če bi metalo kej bencina ven pa ni nič?!! če vam to kej pomaga
Live strong (;
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh To maj 12, 2009 7:11 pm

Kako misliš to glede brušenja magneta? :shock:
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
GOBA23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 12, 2009 4:33 pm

Napisal/-a GOBA23 To maj 12, 2009 7:15 pm

sebaveh je napisal/-a:Kako misliš to glede brušenja magneta? :shock:


dubu sm nasvet da naj mal zbrusm erjo na magnetu Oo, sam nvem zakva bi blo to dobr ampak bi se splačalo probat sam nemorm do magneta pridt nimam pravega ključa :(
Live strong (;
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh To maj 12, 2009 7:18 pm

Vedi da lahko magnet s tem uničiš, če ga mehansko obdeluješ. Pravzaprav ga lahko uničiš že, če ga segreješ čez Curijevo temperaturo. Ta je pa okoli 200 °C.
Opilke in luske rje lahko zato le z roko pobereš dol.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To maj 12, 2009 7:19 pm

"stisni" malo svečko (0,5 recimo) boš potem videl "ka dogaja" (99% sem, da je nekaj z elektriko)
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 63 gostov