Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Športni filter

Napisal/-a AVX Če jun 08, 2006 4:37 pm

Ima kdo izkušnje z športnim filtom na mopedu? Poveča to kaj pri pospešku ali samo zvok ali nič? sevda mislim dat na moped tudi MF Power izpuh motor je APN 6 letnik 2000
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
behro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe jun 02, 2006 10:31 pm
Kraj: Ljubljana-PRULE

Napisal/-a behro Če jun 08, 2006 4:47 pm

na automatiku(frčiju) spremeni sam zvok! tko da pr teb bi blo po moje isto
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX Če jun 08, 2006 4:49 pm

no jaz nimam avtomatika ;) to sem pozabu. Ima 4 prestave.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
YugoGTI
Novinec
 
Prispevkov: 356
Pridružen: Po feb 02, 2004 10:03 pm
Kraj: dolenska

Napisal/-a YugoGTI Če jun 08, 2006 5:10 pm

Nč ne prdobiš. Najbolš da forgazar zamenaš, mal kanale pobrusit, glavo mal pobereš, cilinder brusit pa kak L bat. Bo vsaj kokr tok šlo pa še 5to not ruknt.
 
behro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe jun 02, 2006 10:31 pm
Kraj: Ljubljana-PRULE

Napisal/-a behro Če jun 08, 2006 5:11 pm

hehe, sej vem da je APN na šaltanje. prauš pa da maš 4 prestave, dej notr še 5o!!! pa daš celindr pilt na 40mm, seveda pride tud tak bat notr, po možnosti dobš kšnga bolšga iz kšne italije!!! pilš ga lohk do 42mm, sam ga raj pilš na 40, kr če ti ribne maš 2mm u dobrm da ga še enkrat pilš da nouš brezveze kupvou nouga celindra!! drgač še bat daš brust na špico, al pa brust na detlco(tko se reče ker je brušenna u obliki piramide, detlca ma pa 3 liste...) seveda se brus sam vrhnji deu!!! pol so tuki še kanali, se jih da tud brust, za ve večji dotok bencina, pol se da notr tud kšna lažja ojnica iz kšne lažje kovine, pa blajrca isto! če pa use to nardiš kar sm našteu, ti garanteram da greš lohk na autocesto in se bš lohk furu okol omejitve(130km/h!!!!)----PREVERJENO! 8)

če te še kj zanima kr praši :)


si me mal prehiteu :lol:
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX Če jun 08, 2006 5:20 pm

no ok vidim da gar obvladaš zanima me to mel sem en motor oz. še ga mam letnik tam okol 1960 do 70 nevem letnika uglavnim tudi štirka 50ccm noter mi je bratranc nalil nafto in mu je ribnala. Pač otročja pamet :roll: Kaj naj naredim da bo delala oz. če se da sploh kaj narewdit tam sem razbral da če mi ribne da mam 2mm v dobrem se pravi je isti šit, če mu je motor ribnu zaradi nafte. Se da kaj to popravit ali rajši kar kak nov motor, pa mu ga podarim za rojstni dan :D o motorjih nimam glih tok znanja ko v avtih :D
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
behro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe jun 02, 2006 10:31 pm
Kraj: Ljubljana-PRULE

Napisal/-a behro Če jun 08, 2006 5:30 pm

zdej a si sigurn da je ribnu? k men je u ranrco 180 frend naliu nafto(pomotoma) sm šu do mehanika k pač ni delu, pa je reku da mora ceuga spucat! pršlo me je 15 al 20k, ne vem točn. pr 4ki, pa tud če bi ribnu, bi sam celindr dol dou(4 je šraufi) dou pilt, pač dokler se nebi zbrusl da nebi blo več raz notr, kr ko ti ribne se nardijo praske no, lohk da je pršlo u celindr kj trdga, lohk si ga pa tok tišu, pa je premal dvotaktola notr pa ti celo bt lohk ubrne!! tko da če se ga da pilt ga pilš ane, če so raze prevelke pa sam nou celindr pa bat daš gor, kar ni drago! mašina pa ostane ista :)
 
Uporabniški avatar
McFly
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: To maj 31, 2005 3:40 pm
Kraj: blizu ceste

Napisal/-a McFly Če jun 08, 2006 6:54 pm

dobro, prosm ne govort o kšni 130km/h s štirko ztu ki tisti ki take prbija je mal izven te scene...

športn filter na štirki ne priporočam (odvisno kjrga maš v mislih, jst mam pred očmi stransko koleno pa bing 18 in gor en K&N....to ni dobra kombinacija....če pa mislš tizga majhnga, pol pa itak ni razlike)

ti lepo na svoj apn daj Mf power trojko (moč na obratih) ali Mf power cobro (nekoliko več moči v nižjih obratih, a ne trže tako kot trojka na visokih) pa L-bat in bo šlo nekako enih 65km/h...predlagam pa ti še naslednje:
http://mopedforum.net/index.php
na tem forumu si najprej stvari poglej in preberi, usa vprašanja so že pokrita uporabi search, in poglej sticky teme v vsakem podforumu

P.S. 130km/h je na apn dosegljiva številka samo z mašino od electronica 90 in verižniki 15/27 :) been there done that
mess with the best, die like the rest
luks lajk it kut flay
 
behro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe jun 02, 2006 10:31 pm
Kraj: Ljubljana-PRULE

Napisal/-a behro Če jun 08, 2006 7:08 pm

jst ti povem da sm šu z enim frčijm k smo ga sestavl mal čez 110km/h!!! pol smo še enga sestavl k je un šu u falus, in smo fural z autom za njim je šu malenkost pod 130km/h, takrt se je moj frend tud razbou, k je fuknu in na konc pristou u grabnu ob tirih na rudnku!!! od takrt ma nevem kok šraufou u seb, pa u komi je biu neki cajta! furu se je pa brez čelade, pa k se je razbou je šu čez 100tko!!!

drgač pa da povem da smo dal na frčija tud celindr od BTja, smo ga gor pršvasal k drgač ne gre!!! smo se z frčiji na veliko igral, k so bli pocen, deli pa še cenej!!! kar se tiče auspuha, daš gor lipnika, k so dost cenejši, učink je približno isti, drgač pa se nardi svoj auspuh( od gianelija za skutrje poberš ene dele, neki švasanja pa cevi pa si zmagu), to je frend prej enkrat naredu in je biu auspuh k je dou največ moč, preverjeno! :P :D


p.s: mam duma še zmer enga frčija, pa če bo cajt(k veselje do šraufanja je) ga navijm pa ti dokažm.
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE Pe jun 09, 2006 10:45 am

Moderatorji ne vem če je to tema,ki spada pod rubriko šport :evil:
CARPE IMPREZAM
 
impre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr jul 06, 2005 8:26 pm

Napisal/-a impre Pe jun 09, 2006 11:20 am

daš gor cilinder od tomosovega motornega čovna original že na 42mm in ki ma večje kanale. potem jih še dodatno popiliš pa zraven še delorto 21 in malo auspuh predelaš, nižaš glavo, dobiš od kakšnega krosa bat z krajšim in lažjim sornikom, menjaš ojnico, vse skupaj sestaviš in dobiš solidno ropotuljo. vse preverjeno in testirano
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN Pe jun 09, 2006 11:44 am

PRODRIVE je napisal/-a:Moderatorji ne vem če je to tema,ki spada pod rubriko šport :evil:


itak da spada, predelava prvega štirjaka za moto GP
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX Pe jun 09, 2006 1:20 pm

SAVINJCAN je napisal/-a:
PRODRIVE je napisal/-a:Moderatorji ne vem če je to tema,ki spada pod rubriko šport :evil:


itak da spada, predelava prvega štirjaka za moto GP


tok pa spet ne mislim tok da gre ene 80 km/h je zamene čist zadost.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
McFly
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: To maj 31, 2005 3:40 pm
Kraj: blizu ceste

Napisal/-a McFly Pe jun 09, 2006 5:03 pm

good luck, kle gor so itak sami strokovnjaki, tko da jst ne bom več brau od frčotu ki grejo 100 sz enim običnim cilindrom od btja pa te scene....

avx: če rabš še kej, pošlji pm

Slika
jest se trenutno vozim s tem kompletom :P (ne glejte pretočnih, treba enga dremlčka nabavit)
mess with the best, die like the rest
luks lajk it kut flay
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE So jun 10, 2006 10:10 am

itak da spada, predelava prvega štirjaka za moto GP- zakaj pa imamo rubriko predelave :?: :?:
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX So jun 10, 2006 7:43 pm

pa ne mislim it na GP joj :D
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX To jun 13, 2006 12:41 pm

no nameravam delat izpit za 125 ccm in ker motor bi mi priporočali cena tam nekje do 300 jurjov rabljen, kera firma je najbolša za 125ccm.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To jun 13, 2006 12:50 pm

Frčko z eletronikom(90ccm) je šel 110, ne pa z obično mašino. Mi smo kot muci dajal gor vse od frgazerja kosilnce, pa do elektronika. Samo to je vse delal mogoče kak teden 2 pol je pa ribnl.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov