Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
plavko61
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne dec 26, 2004 11:39 am
Kraj: Štajerska

Katera dvižna garažna vrata?

Napisal/-a plavko61 To jul 01, 2008 5:42 pm

Tukaj v Mariborskih koncih kupujem tri daljinska dvižna garažna vrata.
Če je kdo pred kratkim kupoval, lahko kaj priporoča?
Ena bi morda lahko vzel tudi dvojna, vendar mi niso všeč ker so preširoka.
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Napisal/-a Kukec To jul 01, 2008 6:44 pm

Kosič v Pernici, prodaja znamko Normstahl, tega proizvajalca imamo doma, vendar nam je dobavljal OPTIS iz celja...
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera dvižna garažna vrata?

Napisal/-a kljukec To jul 01, 2008 7:02 pm

plavko61 je napisal/-a:Tukaj v Mariborskih koncih kupujem tri daljinska dvižna garažna vrata.
Če je kdo pred kratkim kupoval, lahko kaj priporoča?
Ena bi morda lahko vzel tudi dvojna, vendar mi niso všeč ker so preširoka.

če maš plac za dvojna in nimaš vmes nikjer stebra jih vzemi ker so mnogo bolj praktična- lahko avto lažje poravnaš
vzemi taka ki so ti lepša ker neke velike razlike ni- smo mi 2 leti nazaj kupili kao dobra- pa isto mal škriplejo...
lp
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino To jul 01, 2008 7:36 pm

Vratko - ima Hörmann vrata,ki so ena najbolših in eden najbolj priznanih proizvajalcev.Mamo doma in nobenih pripomb,cena je pa tudi sprejemljiva(ponavadi še dajo kak popust).Definitivno priporočam!
http://www.vratko.com/_kontakt.php
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Napisal/-a blackmagic To jul 01, 2008 7:59 pm

rhino je napisal/-a:Vratko - ima Hörmann vrata,ki so ena najbolših in eden najbolj priznanih proizvajalcev.Mamo doma in nobenih pripomb,cena je pa tudi sprejemljiva(ponavadi še dajo kak popust).Definitivno priporočam!
http://www.vratko.com/_kontakt.php

Imam doma in se popolnoma strinjam 8)
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR To jul 01, 2008 8:04 pm

U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Corsa-GSi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne jul 01, 2007 10:23 am
Kraj: Medvode

Napisal/-a Corsa-GSi To jul 01, 2008 8:13 pm

Hörmann
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo To jul 01, 2008 9:48 pm

blackmagic je napisal/-a:
rhino je napisal/-a:Vratko - ima Hörmann vrata,ki so ena najbolših in eden najbolj priznanih proizvajalcev.Mamo doma in nobenih pripomb,cena je pa tudi sprejemljiva(ponavadi še dajo kak popust).Definitivno priporočam!
http://www.vratko.com/_kontakt.php

Imam doma in se popolnoma strinjam 8)

Se strinjam s tem. Nam so prišli delat na primosko, pa je blo skupaj s prevozom ceneje kot če bi jih naročili tukaj. Sedaj jih mamo 2 leti in je vse ok.
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Sr jul 02, 2008 6:19 am

rhino je napisal/-a:Vratko - ima Hörmann vrata,ki so ena najbolših in eden najbolj priznanih proizvajalcev.Mamo doma in nobenih pripomb,cena je pa tudi sprejemljiva(ponavadi še dajo kak popust).Definitivno priporočam!
http://www.vratko.com/_kontakt.php


Se en zadovoljen kupec. Dobavni roki drzijo, prav tako super montaza, vse skupaj pa bolj poceni kot kjerkoli drugje. Priporocam!
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Sr jul 02, 2008 7:11 am

Doma imamo Normstahl, delajo brez problemov že več kot 10 let. Imamo dvojna vrata kot ti praviš, široka so 4 metre in pol. Če imaš možnost in ne potrebuješ vmes stebra, ti vsekakor priporočam vrata "v enem kosu". Že nekdo pred mano ti je napisal, da so bolj praktična. Tisti steber na sredini bo samo v napoto, brez njega imaš pa res orgomno prosotra. Pri nas se to še kako pozna, saj v garažo zavijamo direkt iz ulice in je malo možnosti da bi avto pripeljal v garažo naravnost, pri zavijanju bi bil pa steber prekleto napoti. Pa tud grdo ne zgledajo taka široka vrata.
LP
Slika
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Sr jul 02, 2008 7:21 am

Sportivo je napisal/-a:
blackmagic je napisal/-a:
rhino je napisal/-a:Vratko - ima Hörmann vrata,ki so ena najbolših in eden najbolj priznanih proizvajalcev.Mamo doma in nobenih pripomb,cena je pa tudi sprejemljiva(ponavadi še dajo kak popust).Definitivno priporočam!
http://www.vratko.com/_kontakt.php

Imam doma in se popolnoma strinjam 8)

Se strinjam s tem. Nam so prišli delat na primosko, pa je blo skupaj s prevozom ceneje kot če bi jih naročili tukaj. Sedaj jih mamo 2 leti in je vse ok.


Mi jih tudi imamo doma že vsaj 2 leti, pa smo zadovoljni..
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash Če jul 03, 2008 9:44 am

Courage™ je napisal/-a:
rhino je napisal/-a:Vratko - ima Hörmann vrata,ki so ena najbolših in eden najbolj priznanih proizvajalcev.Mamo doma in nobenih pripomb,cena je pa tudi sprejemljiva(ponavadi še dajo kak popust).Definitivno priporočam!
http://www.vratko.com/_kontakt.php


Se en zadovoljen kupec. Dobavni roki drzijo, prav tako super montaza, vse skupaj pa bolj poceni kot kjerkoli drugje. Priporocam!


hormanke delajo ok. edino pri montaži, pri nas štromarije niso oni napeljali. ker motorja imata kar navaden vtič za vtičnico...

je treba pol štromarja prpelat da zveže...

pa če ti bo kakšn šentjernejčan to montiral, mu ne dajej velik pit, k pr nas se ga je nažru, da je na konc komej stal, kaj šele da bi ravnimo lovil. smo mel srečo da sta bla dva in drugi ni nič pil.
:lol:
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Napisal/-a Doche Če jul 03, 2008 12:05 pm

Pa še po radiu je blo da ma Kosič v Pernici zdaj 15% popusta..
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Če jul 03, 2008 3:10 pm

doma mamo industrijske od hörmana in ni z njimi nobenih problemov. Parkrat je blo treba našpanat fedro, ker so ble na začetku na handgetrib. Mamo jih pa že več ko 10let.
LP Rok
 
Golden eye
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 637
Pridružen: Če maj 01, 2003 1:20 pm
Kraj: Notranjska

Napisal/-a Golden eye Po jul 07, 2008 10:40 am

kolk so pa kej cene takih vrat? enojna
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Po jul 07, 2008 10:54 am

mislim da oglašujejo in kosič in vratko od ca. 800e dalje.
 
darwin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1488
Pridružen: Ne avg 10, 2003 2:05 pm

Napisal/-a darwin Po jul 07, 2008 1:23 pm

Imam izkušnje z vrati Kosec (so rolo vrata), Hörmann (dvižna) in Normstahl (klasično dvižna in drsna), pa se mi Normstahlova zdijo najboljša.

Hörmann me je še najbolj razočaral. Sploh glede na to, da so kao najboljša in oh in sploh, v resnici pa niso res nič posebnega. Kljuka za ročno je povezana preko žice, ki visi kar prosto, pri hišnih, ki niso motorna, so kljuke postavljene precej nerodno in se ob zapiranju skoraj obvezno umažeš.
Koščevim se sicer že malo poznajo leta (nekje 15 let morajo biti stara), sicer pa so v splošnem precej kvalitetna. So ogromna in dvakrat ali trikrat nam jih je veter snel iz tečajev. Kakšnih pretiranih zamer do njih nimam, razen, da se v teh 15 letih pri njihovih vratih ni skoraj nič spremenilo. Nobenih konkretnih novosti, izboljšav, inovacij.
Normstahlova so mi pa še najbolj všeč. Odpravljene so vse pomankljivosti Hörmanovih, pri Taktu, ki so nam jih montirali so zelo prilagodljivi in ti ponujajo support tudi po nakupu, pa še daljinec mi je njihov najbolj všeč in praktičen.

Pa tudi jaz priporočam dvojna, ker se mi zdijo bolj praktična, kot enojna.
Licet volare si in tergo aquilae volat.
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Če sep 24, 2009 10:05 am

Horman niti slučajno.
Doma smo kupili dvižna vrata na daljinec.

Po 3 tednih je zgoraj, v kišti začelo nekaj rožljati in drugi dan se niso odprla in je avtomobil ostal v garaži. Ko smo poklicali majstra, je prišel šele čez 2 dni (Na roko se seveda ni dalo odpreti) in na koncu se je izkazalo, da so se potrgale vse žice, ki držijo skupaj.

Po popravilu je delalo 2 tedna, potem pa spet isto, potrgane žice.
Spet smo reklamirali in povedali par ''krepkih'' čez njegovo delo in zdaj dela normalno že 3 mesece.

Imamo še eno garažo doma z navadnimi vrati in niti slučajno ne bomo kupili pri Hormanu.
 
Uporabniški avatar
suntrace1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To avg 29, 2006 2:02 am

Napisal/-a suntrace1 Če sep 24, 2009 11:12 am

Če imaš denar, potem so to Efaflex vrata, videl na Celjsekm sejmu, dobesedno letijo, ampak so industrijska.
 
plavko61
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne dec 26, 2004 11:39 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a plavko61 Če sep 24, 2009 2:11 pm

Pred enim letom sem nabavil Normstahl in se mi pojavljajo neke težave. Klical servis in samo glumijo da sem narobe uporabljal. A mi lahko kdo pove kako en gumb narobe uporabljaš??? Vrata v garanciji, stala so 2300EUR oni pa glumijo.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov