Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...

Katero stranko bi volili, če bi bile volitve to nedeljo?

DeSUS
0
Brez glasov
LDS
2
2%
SD
7
7%
SDS
27
26%
SLS
4
4%
SNS
8
8%
Zares
2
2%
Zunajparlamentarno stranko
7
7%
Ne vem
5
5%
Ne bi volil
41
40%
 
Skupaj glasov : 103
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po maj 11, 2009 6:37 pm

IcEm4n je napisal/-a:a tisto količino goriva, ki jo je nedolgo nazaj zmanjkalo, se je že našlo?

Če mene vprašaš se ne bo nikoli....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vuso Po maj 11, 2009 9:10 pm

Ja ljudje božji...bencin hlapi.Osnove kemije.Pomaga pa specifično podnebje in geografska lega.Znanstveno je dokazano, da južneje kot greš, bolj intenzivno je hlapenje.
Z vlado je pa žal tako kot je.Ogromno denarja gre za ohranjanje živih gospodarskih mrličev.Kriza bi bila lahko očiščevalna.Pri nas se pa samo pljaćka.Tist subvencioniran delovni čas je polomija.Naprimer Gorenje mislim, da ima to.Na pofukano kuhinjo čakaš 3-4 mesece, potem pride,je valjda vse narobe,reklamiraš in se spet vsaj 45 dni ne zgodi nič.Ja porka madona sej ni čudn, da jih bo hudič vzel.Čudno, da jih že ni.Zakaj čakaš na konfekcijske kuhinje, ki ti jih naredi en privatnik iz nule prej kot v 3 mesecih.Dela je dosti,država časti en delovni dan.juhu.Videl sem razpis, kdo se je vse prijavil na ta subvencioniran delovni čas...Od raznih računovodskih servisov do Špana in še ene par socialcev.Stran metanje denarja.
Vse normalne vlade na svetu se trudijo spodbujat potrošnjo, da bi se gospodarstvo nekako pobralo.kaj delamo mi?Nabijamo trošarine u pi**o.Nagradno vprašanje sledi:Komu se kupna moč najbolj manjša zaradi dviga trošarin?
Bedaki...Če ni denarja se naj obdavči eno stvar, ki je v primerjavi z drugimi malo obdavčena.Premoženje.Ampak spet je treba to narest z nekim občutkom.Ne tako kot so brihtno obdavčili izvedene finančne instrumente.Postavil so tako ceno, da ne bodo tudi evra dobil.
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson To maj 12, 2009 8:20 am

Ronin je napisal/-a:... do vprasanja meje, so bli pa kr usi tiho in goltali gnoj.


Ne želim biti žaljiv, ampak si d****.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To maj 12, 2009 8:28 am

Ronin je napisal/-a:Ne recem, da je vse prav kar ta vlada nardi.....

....ne naredi(dela) N I Č, le sama s sabo se ukvarja, ter "voha" če je še kje kaj za pokrast_ker, kot je nekdo enkrat zapisal, rdečkarji itak niso znal nikoli delat; od 1945 naprej kradejo, ravbajo, ter jemljejo drugim.....tak "skupek" nesposobnežev, ki se je nakotil v tej vladi pa mislim, da si le ne zaslužimo - ali pač :?: :!: :?:
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To maj 12, 2009 9:32 am

levičarji ali desničarji, spodnji ali pa zgornji vsi so debili in to vsi po vrsti od prvega do zadnjega!

politika je drugo ima za nadvlado in krajo sredstev od davkoplačevalcev! volilci so ovčke( jaz nisem nikoli volil in se bom tega držal še naprej), ki slepo verjamejo obljubam naših velecenjenih politikov, da bodo naredili to in to in to.

oskubili nas bodo itak tam kjer nas lahko brez, da bi koga spraševali za mnenje ali je to prav ali ne...

torej dokler bo nafte bo tudi davkov
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo To maj 12, 2009 9:49 am

@adis: Odlično napisano :!:

Drugače pa tako: isti k***c je kdo je na oblasti. VSI so pokvarjeni in nihče ne dela v dobro ljudstva ampak le za svojo rit. Tisto kar pa že je v dobro ljudstva so pa drobtinice.

Na kozlanje mi gre ko leva stran pljuva desno in obratno z raznimi "poglejte kaj smo mi naredili in kaj ste vi storili" ter "to bi mi boljše naredili"... Če bi bili kateri tako idealni kot se kažejo ter nasmihajo pred kamerami, potem bi bili mi država z najboljšo socialo, zdravstvom, sodstvom, šolstvom, prometnimi zakoni, nižjimi davki ter še marsičem. Ko se bo pa to začelo dogajati, potem pa bo lahko določena stran (leva ali desna) rekla: "to smo pa mi naredili"... Do takrat pa ni nihče vreden pol p***e hladne vode :!:
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin To maj 12, 2009 11:47 am

sašo5 je napisal/-a:
Ronin je napisal/-a:Ne recem, da je vse prav kar ta vlada nardi.....

....ne naredi(dela) N I Č, le sama s sabo se ukvarja, ter "voha" če je še kje kaj za pokrast_ker, kot je nekdo enkrat zapisal, rdečkarji itak niso znal nikoli delat; od 1945 naprej kradejo, ravbajo, ter jemljejo drugim.....tak "skupek" nesposobnežev, ki se je nakotil v tej vladi pa mislim, da si le ne zaslužimo - ali pač :?: :!: :?:


Povej mi saso, ce pa ta vlada ne dela nic, kaj je pa prejsnja vlada kaj nardila? Povej mi konkretne primere in ne samo primere "spekulacij" ali pa nabiranje politicnih tock. Pa prejle u prejsnem postu ko si omenil, da je LDS postavil Kramarja na nacelo NLB, kar je res, ampak povej mi, a pol Jansa ni postavil svojih nadzornikov v NLB? Vsi vemo ko se zamenja vlada, se zamenja vsa garnitura ljudi strank, torej je jansa zagotovo postavil svoje ljudi gor in po njegovem v 4 letih ni moral nic ukreniti....navaden bullshit. Vsi so krivi za vse druge stvari ...prejsnja, pred-prejsnja vlada je bila use kriva, sds pa nikol nic ane??

In spet...rdeckarji, rdeckarji ...sama politicna obarvanost, ki v zgodovino za boj proti okupatorju ni mela nobene veze. Kaj mislis, da ce bi beli dobili oblast, da bi blo kej drugace? Mislis da bili "rdecim" dali kos kruha pa klobaso? Povej mi, kdo je med vojno, ko je Jugoslavijo zasedel okupator, kdo je najvec zemlje dobil? Tisti, ki so delali z njem in cerkev.

Zdi se mi cudn, k vsi tko govorite, da se je zdj vse pokradlo pa sama diktotiralna drzava v casu Jugoslavije...zakaj pa folk ni su ven? Sj je bila sansa. Pa se to saso...mislim, da tole barvanje ljudi nima nobene povezave s privatiziranjem firm.
There is no time...
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin To maj 12, 2009 11:48 am

tomson je napisal/-a:
Ronin je napisal/-a:... do vprasanja meje, so bli pa kr usi tiho in goltali gnoj.


Ne želim biti žaljiv, ampak si d****.


Vidm do kam tvoja pamet seze ...
There is no time...
 
Smart express
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 12, 2009 2:45 pm

Napisal/-a Smart express To maj 12, 2009 3:18 pm

tomson je napisal/-a:
Ronin je napisal/-a:... do vprasanja meje, so bli pa kr usi tiho in goltali gnoj.


Ne želim biti žaljiv, ampak si d****.


Huh res si se trudil. Ni ti uspelo. Sm obvestil moderatorja o tvojem sporocilu, ceprav ne verjamem prevec v sankcije.

Ker mislim, da so VSI nasi politiki orto skorumpirani in so naredili ze neskončno sranja, da bi ostali na oblasti in da jim je to ostalo v krvi, bi se rad posvetil predvsem temu. Ste kdaj opazili da so bili slozni? O ja, so, VEDNO takrat ko se o njih govori kot o celoti (npr. znizevanje imunitete poslancev, znizevanja plac v vladi itd.). A ne vidite da so v parlamentu stalno isti igralci ali njihov "podmladek" ne glede na to na kateri strani. Ce jaz kaj prav razumem se nam oni ( "rdeči" IN "beli" skupaj ) na kavicah smejijo in se menijo kako se cim dalj obdrzati na oblasti in kako onemogocit outsiderje da bi se vkljucili in povedali kaksno pametno. Delujejo po sistemu deli in vladaj; od casa do casa, ko nam ze resno dopizdijo pa nam vrzejo se kaksno dodatno kost (hrvaska meja) za glodat da razmisljamo bolj o tem (vsaj nekateri omejenci no)...

Osebno mislim da je to odlična taktika saj ljudje samo iscejo neko skupino ljudi katero bodo krivili za svojo nesposobnost in nesreco.

PS: se moje osebno mnenje glede vprasanje rdece:belo. Hm, ce bi clovek malo bolje prebral temo bi mu bilo vse precej jasno. Na eni strani agresija, nestrpnost, neargumentiranost na drugi pa ravno obratno. Zal, ljudje moji dragi. In res je, pljunek brez argumenta res leti dlje, če tako pravijo "ta bolj glasni". Bo ze tako.

PPS: Sramotno se mi zdi pisanje moderatorja v stilu rdeckarji niso nikoli znali trdno delat (lahko uzali veliko postenih ljudi) po drugi strani pa bi rad pohvalil esema, ki pise resnicno, argumentirano in povezano. Uglavnem, esem s tabo esem!
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To maj 12, 2009 3:31 pm

Smart express je napisal/-a:
tomson je napisal/-a:
Ronin je napisal/-a:... do vprasanja meje, so bli pa kr usi tiho in goltali gnoj.


Ne želim biti žaljiv, ampak si d****.


Huh res si se trudil. Ni ti uspelo. Sm obvestil moderatorja o tvojem sporocilu, ceprav ne verjamem prevec v sankcije.


katerega moderatorja pa?
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson To maj 12, 2009 3:34 pm

@ronin, naslov teme je Argumentirana debata o politiki ... ne vem, kaj ti iščeš tukaj.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin To maj 12, 2009 3:46 pm

tomson je napisal/-a:@ronin, naslov teme je Argumentirana debata o politiki ... ne vem, kaj ti iščeš tukaj.


Jz bi se prej prasu za tebe, kaj ti isces tukaj, kjer tvoji posti ne sezejo dlje od navadnega pljuvanja in zaljenja. Pa mislim, da nism zasledil kaksen tvoj normaln post, bodisi tudi u drugih temah, ne da bi se posluzil zaljenja. Mislim da ti je beseda argumentiran(a) neznana.
There is no time...
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! To maj 12, 2009 3:55 pm

Ker sem neposredno izzvan, se čutim primoranega odgovoriti.

1. Prebral sem celo debato in moram žal zaključiti, da ste t. i. desničarji oz. kritiki trenutne vlade padli daleč pod nivo. Ste enaki kot levičarji na www.dnevnik.si, polni neargumentiranega pljuvanja in celo žaljenja.

2. Glede moje izjave o komunistih, ki niso nikoli nič delali: za njo stojim še naprej, ker zato kar mrgoli argumentov. Naj omenim samo dva: Leta 1910 je bila razlika v standardu med avstrijsko Koroško in avstrijsko Gorenjsko samo 10%, leta 1960 pa je bila zmagovalna Titova Gorenjska že 60% za poraženo avstrijsko Koroško. Še danes smo 50% za njimi in bomo še dolgo, vse po zaslugi genialne rdeče politike. Drugi argument, moj stari oče je po vojni ostal mali obrtnik in se ni dal skolektivizirati, čeprav je zato zastavil zdravstveno zavarovanje za celo družino, si nakrpal nemogoče davke (obirali so obrtnike kot majmune) in šel celo v zapor, ker je opozarjal, da ni bilo prav, da so šli pobijat nedolžne domobrance, čeprav je bil sam pred vojno sokolec in liberalec. Odtod moj antikomunizem...

3... ki pa se ne nanaša na sodobne slovenske levičarji, če res so sodobni. Pod sodobne levičarje jaz štejem tiste, ki se zavzemajo za tržno gospodarstvo z močnimi socialnimi varovalkami, predvsem pa tiste, ki častijo svobodo, demokracijo, ne pa nekih zatiralskih in zločinskih simbolov, kot to počne večina naših. Za sodobnega levičarja jaz štejem Pahorja in ga visoko cenim, če bi združili vse pozitivne Pahorjeve in Janševe lastnosti, bi dobili enega najboljših slovenskih politikov vseh časov.
 
Smart express
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 12, 2009 2:45 pm

Napisal/-a Smart express To maj 12, 2009 4:02 pm

tomson je napisal/-a:@ronin, naslov teme je Argumentirana debata o politiki ... ne vem, kaj ti iščeš tukaj.


1. post:

Pa če se jim gre toliko za polnjenje državne blagajne, zakaj pol ne določijo zneska okoljske dajatve za onesnaževanje okolja zaradi izrabljenih motornih vozil.
(NEVEM ALI BI TO BIL ARGUMENT ALI NE - NEKJE POLOVIČNI RECIMO)
Kje je Pahor s svojimi obljubami, aja sej jih sploh nismo slišal. Raje se ukvarja z kadrovanjem, kje so pa njegove famozne rešitve? Pa ti mediji, res je, niti ene kritike nisem zaznal v Delu, Večeru itn.

2.post
Pahor napoveduje drug paket protikriznih ukrepov!
Kje je bil pa prvi? A je bil to morda dvig trošarin, zvišanje cen električne energije, subvencioniranje izgub kolegov iz F21 na račun subvencij skrajšanega delovnega časa, odlog plačevanja kreditov Bavčarju, podražitev študentskih bonov, da si sam plačuje kavico ...?
Tegale drugega paketa se jaz že kar močno bojim.

3. post
Seveda je, in to Janševa. Vsako leto se davčno stopnja za davek od dohodka pravnih oseb zniža za 1%. CESTITKE TVOJ PRVI PRAVI ARGUMENT. Sicer površen in rahlo iz konteksta a vseeno. Cestitke...

4. post
Po eni strani je pa itak prav, da je tako, kot je. Ljudje si zaslužijo svoje, čeprav ne vsi.
Narod si bo sodbo pisal sam!

5. post
Denar se zbira za naslednji Turkov let v Bosno.

6. post
Tovariši? Iz katerega stoletja si pa ti pobegnil?
Bilo je slabše - verjemi, da še bo bolj!
Ronin, naslednjič lahko prideš z vsaj enim argumentom ven.
V SVOJEM 6. POSTU PO ENEM ARGUMENTU ZE NAPREJ MECES LJUDEM NAJ ARGUMENTIRAJO

7. post
Ne da se s takimi debatirat kot si ti.
Pa lepo uživaj.
RES SI ZELO DEBATIRAL
:roll:

8. post
Bravo Borat Pahor. Nižji standard imamo od Avstrijcev, pa še vseeno dražji benz.

9. post

Predpostavljam, da bi to vlado podpiral tudi takrat, ko bi dvignila trošarine do te mere, da bi bil danes benz 1,4€

10. post
No končno en levičar, k prizna, da je ta vlada mehkužna. Barbi bi v krizi konsenz pa solidarnost, pa ne me jebat, v krizi je potrebna trda roka, ne pa tak vrtec, kot ga imamo v Sloveniji.

Kolega mi je povedal, da pozna Alojza Posedela (Zares), kateri mu je povedal, da je imel Janša v času svojga mandata zelo veliko spoštovanje med poslanci. Ko je prišel Janša v državni zbor, so vsi utihnili, vse je šlo po proceduri, vprašanja - odgovori ... Zdaj ko pa je Pahor mandatar, pa je totalni niče. Ko pride on v državni zbor, nemir, vsi govorijo, se derejo povprek, nobenega spoštovanja in ugleda. Je reko, da je hujš ko v živalskem vrtu. TO SICER JE ARGUMENT AMPAK MISLIM, DA SE BO VEČINA STRINJALA Z MANO, ZELO SMEŠEN :lol:

11.post
Ne želim biti žaljiv, ampak si d****. ??? o0

12. post (ZMAGOVALNI)
ronin, naslov teme je Argumentirana debata o politiki ... ne vem, kaj ti iščeš tukaj.


UPAM DA KAKSNEGA POSTA POLNEGA ARGUMENTOV NISEM FALIL... RES IMATE PODOBNE LASTNOSTI. KOT BI POSLUSAL JJ AMPAK NA ZELO NIZJEM NIVOJU. ZALJENJE, KRITIZIRANJE IN NESTRPNOST DO DRUGACE MISLEČEGA
Zadnjič spremenil Smart express, dne To maj 12, 2009 4:12 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Smart express
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 12, 2009 2:45 pm

Napisal/-a Smart express To maj 12, 2009 4:05 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:Ker sem neposredno izzvan, se čutim primoranega odgovoriti.

1. Prebral sem celo debato in moram žal zaključiti, da ste t. i. desničarji oz. kritiki trenutne vlade padli daleč pod nivo. Ste enaki kot levičarji na www.dnevnik.si, polni neargumentiranega pljuvanja in celo žaljenja.

2. Glede moje izjave o komunistih, ki niso nikoli nič delali: za njo stojim še naprej, ker zato kar mrgoli argumentov. Naj omenim samo dva: Leta 1910 je bila razlika v standardu med avstrijsko Koroško in avstrijsko Gorenjsko samo 10%, leta 1960 pa je bila zmagovalna Titova Gorenjska že 60% za poraženo avstrijsko Koroško. Še danes smo 50% za njimi in bomo še dolgo, vse po zaslugi genialne rdeče politike. Drugi argument, moj stari oče je po vojni ostal mali obrtnik in se ni dal skolektivizirati, čeprav je zato zastavil zdravstveno zavarovanje za celo družino, si nakrpal nemogoče davke (obirali so obrtnike kot majmune) in šel celo v zapor, ker je opozarjal, da ni bilo prav, da so šli pobijat nedolžne domobrance, čeprav je bil sam pred vojno sokolec in liberalec. Odtod moj antikomunizem...

3... ki pa se ne nanaša na sodobne slovenske levičarji, če res so sodobni. Pod sodobne levičarje jaz štejem tiste, ki se zavzemajo za tržno gospodarstvo z močnimi socialnimi varovalkami, predvsem pa tiste, ki častijo svobodo, demokracijo, ne pa nekih zatiralskih in zločinskih simbolov, kot to počne večina naših. Za sodobnega levičarja jaz štejem Pahorja in ga visoko cenim, če bi združili vse pozitivne Pahorjeve in Janševe lastnosti, bi dobili enega najboljših slovenskih politikov vseh časov.


Tak pogled je neprimerno bolj normalen, primeren in razumljiv. Se vedno mej v obziru da je bilo zelo veliko rdečkarjev ki so garali kot črne živine misleč da bo celoten kupleraj deloval, zato predlagam da o tem ne govoriš presplošno. Sigurno pa bomo s konstruktivno debato vedno blizje z stališči.

PS: Glede pobijanja ljudi brez sojenja se popolnoma strinjam s tvojim dedom.
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin To maj 12, 2009 4:27 pm

Smart express je napisal/-a:
Joie de vivre! je napisal/-a:Ker sem neposredno izzvan, se čutim primoranega odgovoriti.


2. Glede moje izjave o komunistih, ki niso nikoli nič delali: za njo stojim še naprej, ker zato kar mrgoli argumentov. Naj omenim samo dva: Leta 1910 je bila razlika v standardu med avstrijsko Koroško in avstrijsko Gorenjsko samo 10%, leta 1960 pa je bila zmagovalna Titova Gorenjska že 60% za poraženo avstrijsko Koroško. Še danes smo 50% za njimi in bomo še dolgo, vse po zaslugi genialne rdeče politike. Drugi argument, moj stari oče je po vojni ostal mali obrtnik in se ni dal skolektivizirati, čeprav je zato zastavil zdravstveno zavarovanje za celo družino, si nakrpal nemogoče davke (obirali so obrtnike kot majmune) in šel celo v zapor, ker je opozarjal, da ni bilo prav, da so šli pobijat nedolžne domobrance, čeprav je bil sam pred vojno sokolec in liberalec. Odtod moj antikomunizem...



Tak pogled je neprimerno bolj normalen, primeren in razumljiv. Se vedno mej v obziru da je bilo zelo veliko rdečkarjev ki so garali kot črne živene misleč da bo zadeva delovala zato predlagam da o tem ne govoriš presplošno. Sigurno pa bomo s konstruktivno debato vedno blizje z stališči.

PS: Glede pobijanja ljudi brez sojenja se popolnoma strinjam s tvojim ocetom.


Neki me tko zanima...ce je bil tvoj oce obrtnik, kako je po tvoje zivel? Nobeden po vojni ni zivel lepo, marsicesa je primanjkovalo, tudi kasneje u 60-tih so ble place bolj mizerne ampak se je dalo vseeno ziveti, ker je bilo dokaj poceni. Aja..ce je imel nemogoce davke, kako je potem zivel? Kako je lahk potem imel se naprej (ne vem kok casa je imel ker nisi napisal) obrtnisko delavnico? Tudi v "rdecih casih" je bilo precej privatnikov.

Glede nedolznih domobrancev...eee..to je pa zal vojna. Res je bil marsikdo nedolzen ali pa so ga prisilil da je sel k domobrancem, ce ne bi mu familjo pobili. Tud partizani niso bli po svoje cist biseri. In tole...povojni poboji. Kokr nekateri izjavljajo, kokr je blo ljudi (domobranskega, nedomobranskega,..itd) pobitega, bi Jugoslavija oz. Slovenija v tistih letih imela vsaj cez dva milijona prebivalcev, kar pa jih ni imela. Ko je bilo konec vojne in ko so bezali cez slovenijo navzgor, so marsikoga tam zajeli in ubili. Nekatere so tudi nazaj poslali od koder so prsli ( kokr tisti ki so prebezali iz Rusije in so jih americani ali britanci ujeli in nazaj poslal so jih rusi pokoncali) in pol dal v jeco ali bodisi ubili. Ja, tudi po vojni so bile krivice, ampak to je mim.
There is no time...
 
Smart express
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 12, 2009 2:45 pm

Napisal/-a Smart express To maj 12, 2009 4:42 pm

offtopic: niti ni pomembno kaj je bilo z obrtjo. Nihče ne sme v zapor zaradi drugačnega mišljenja.


Glede krize: Ce ze naj ostane Bencin vsaj na tem nivoju cim dalj. Ne bi pa rad, da bodo potem, ko bodo v drugih državah drazili (kar se bo zgodilo), uporabili to kot argument. Bojda polnijo prazno drz. blagajno - sam mislim da obstajajo boljsi nacini ampak jebat ga. Drugace bi pa jaz osebno uvedel tri ukrepe: ukinitev drzavnih penzij duhovnikom ipd. (ali pa naj placujejo normalne davke), legalizacija prostitucije in legalizacija marihuane (z strogimi kaznimi za krsenje starostne omejitve in ubijalskim obdavcenjem). Kako se vam zdi moj predlog? :D
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! To maj 12, 2009 6:00 pm

Ronin je napisal/-a:
Smart express je napisal/-a:
Joie de vivre! je napisal/-a:Ker sem neposredno izzvan, se čutim primoranega odgovoriti.


2. Glede moje izjave o komunistih, ki niso nikoli nič delali: za njo stojim še naprej, ker zato kar mrgoli argumentov. Naj omenim samo dva: Leta 1910 je bila razlika v standardu med avstrijsko Koroško in avstrijsko Gorenjsko samo 10%, leta 1960 pa je bila zmagovalna Titova Gorenjska že 60% za poraženo avstrijsko Koroško. Še danes smo 50% za njimi in bomo še dolgo, vse po zaslugi genialne rdeče politike. Drugi argument, moj stari oče je po vojni ostal mali obrtnik in se ni dal skolektivizirati, čeprav je zato zastavil zdravstveno zavarovanje za celo družino, si nakrpal nemogoče davke (obirali so obrtnike kot majmune) in šel celo v zapor, ker je opozarjal, da ni bilo prav, da so šli pobijat nedolžne domobrance, čeprav je bil sam pred vojno sokolec in liberalec. Odtod moj antikomunizem...



Tak pogled je neprimerno bolj normalen, primeren in razumljiv. Se vedno mej v obziru da je bilo zelo veliko rdečkarjev ki so garali kot črne živene misleč da bo zadeva delovala zato predlagam da o tem ne govoriš presplošno. Sigurno pa bomo s konstruktivno debato vedno blizje z stališči.

PS: Glede pobijanja ljudi brez sojenja se popolnoma strinjam s tvojim ocetom.


Neki me tko zanima...ce je bil tvoj oce obrtnik, kako je po tvoje zivel? Nobeden po vojni ni zivel lepo, marsicesa je primanjkovalo, tudi kasneje u 60-tih so ble place bolj mizerne ampak se je dalo vseeno ziveti, ker je bilo dokaj poceni. Aja..ce je imel nemogoce davke, kako je potem zivel? Kako je lahk potem imel se naprej (ne vem kok casa je imel ker nisi napisal) obrtnisko delavnico? Tudi v "rdecih casih" je bilo precej privatnikov.

Glede nedolznih domobrancev...eee..to je pa zal vojna. Res je bil marsikdo nedolzen ali pa so ga prisilil da je sel k domobrancem, ce ne bi mu familjo pobili. Tud partizani niso bli po svoje cist biseri. In tole...povojni poboji. Kokr nekateri izjavljajo, kokr je blo ljudi (domobranskega, nedomobranskega,..itd) pobitega, bi Jugoslavija oz. Slovenija v tistih letih imela vsaj cez dva milijona prebivalcev, kar pa jih ni imela. Ko je bilo konec vojne in ko so bezali cez slovenijo navzgor, so marsikoga tam zajeli in ubili. Nekatere so tudi nazaj poslali od koder so prsli ( kokr tisti ki so prebezali iz Rusije in so jih americani ali britanci ujeli in nazaj poslal so jih rusi pokoncali) in pol dal v jeco ali bodisi ubili. Ja, tudi po vojni so bile krivice, ampak to je mim.


Govorimo o starem očetu, pa nenazadnje tudi o fotru, saj je on prevzel obrt od 1967. Stari foter je živel mizerno, čeprav je bil sposoben in podjeten mož. V tistih časih si bil kaznovan, če si bil tak, ampak za davkarijo si bil zelo dobrodošel vir dohodkov, zato so jih pustili. Do leta 1965 obrtniki niso smeli biti zdravstveno zavarovani, po tem so se stvari predvsem po zaslugi pragmatikov in latentnih demokratov ter prozahodnjakov a la Stane Kavčič izboljšale, a davki so bili še vedno oderuški vse do 80. let. Nikakor ni bilo fer, in ravno po zaslugi take genialne politike smo danes 50% za Zahodom, ubogi bivši člani Varšavskega pakta pa še dlje. Predvojni Češka in Švedska sta bili podobno industrijsko razviti, danes pa ima Šved, ki ni nikoli zatiral kapitalistov, 3000€ plače, Čeh pa 500€. Bravo revolucija, res.

Glede povojnih krivic pa zveniš zelo podobno kot Jean Marie LePen in
Mahmud Ahmadinedžad glede holokavsta.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To maj 12, 2009 7:54 pm

namesto, da se iščejo konstruktivne debate se iščejo polena, ki se bodo metala pod noge nasprotnikom in ja, očitno smo/ste ( beri: politiki in zagovorniki) obeh strani nesposobni ustvariti skupni dialog in oblikovati neko idejo oz. rešitev iz danega problema, zakaj? zato, ker se bojite...bojite se sprememb, ki so potrebne!

najlažje je govoriti in gledati križem rok.

dejanja so tista, ki štejejo in ne besede!!!
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson To maj 12, 2009 8:02 pm

@smart express

1.) Podal sem zgolj en primer, kjer bi lahko vlada racionalno pobirala dajatve in polnila državno blagajno.


2.) Kaj ti ni tukaj jasno?


3.) Izven konteksta? No pa gremo lepo po vrsti.

Citiram uporabnika kixs:
kixs je napisal/-a:Ves kaj bi moral Pahor ali pa katerikoli drug mandatar narediti? Zmanjsat obremenitev gospodarstva (znizat davke) in zmanjsat drzavni aparat. Slovenija je na 1. mestu po obdavcitvah :oops:

Ne zagovarjam nobene vlade, ker nobena vlada ni naredila potrebnega...


Jaz pa sem napisal:
tomson je napisal/-a:Seveda je, in to Janševa. Vsako leto se davčno stopnja za davek od dohodka pravnih oseb zniža za 1%.

Sem še zmeraj izven konteksta?

Da ne omenjam, katera vlada je uvedla najbolj debilen davek - prispevki in davki NA izplačane plače, in da ne omenjam, katera ga je ukinila ...


4.) Podpora Pahorju že itak pada, se ne čudim zakaj.


5.) A tebi se pa njegov let v Bosno ni zdel pretiran? Da ne govorim o obnovitvi brunarice ... Pač malo podjebavanja, če si lahko to drugi privoščijo ... zakaj si ne bi še jaz?


6.) Takrat (pa tudi do sedaj) še jaz nisem zasledil nobenega argumenta iz strani uporabnika Ronin. Si mogoče ti?


7.) Kot posledica do takratnih njegovih postov, je bil ta moj post.


8.) Sem se mogoče zmotil?


9.) Kdo je zdaj ovčka?


10.) Glede Posedela, sem le skrajšal njun pogovor, ki je zanimiv. Seveda tega Lojz ne bi v javnosti priznal.

Se ti ni mogoče zdelo zanimivo???


11.) Mogoče bi moral uporabiti strokovni termin - i****. Zakaj? Že da natrpaš vprašanje meje Janševi vladi, je debilnost brez primere. Argumenti so tukaj odveč.


12.) Se strinjam, da sem s tem komentarjem zmagal.


Očitno si se ti registriral na ta forum zgolj zaradi političnih interesov, da nisi ti kak podmladek socialnih demokratov?



@ronin, v katerih temah pa sem še bil žaljiv?


PS. hvala lepa za karton modi, tistga poscanga še mi dajte plis
Zadnjič spremenil tomson, dne To maj 12, 2009 8:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov