Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...

Katero stranko bi volili, če bi bile volitve to nedeljo?

DeSUS
0
Brez glasov
LDS
2
2%
SD
7
7%
SDS
27
26%
SLS
4
4%
SNS
8
8%
Zares
2
2%
Zunajparlamentarno stranko
7
7%
Ne vem
5
5%
Ne bi volil
41
40%
 
Skupaj glasov : 103
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1130
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Napisal/-a berlonso Po jan 26, 2009 11:14 am

preveč, dosti preveč je ekonomistou ratalo...razumi, zmerej več %folka bi rado služlo brez delat. ekonomisti bojo zasrali svet oz so ga žej.
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Po jan 26, 2009 11:16 am

berlonso je napisal/-a:preveč, dosti preveč je ekonomistou ratalo...razumi, zmerej več %folka bi rado služlo brez delat. ekonomisti bojo zasrali svet oz so ga žej.

x2
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po jan 26, 2009 11:17 am

berlonso je napisal/-a:preveč, dosti preveč je ekonomistou ratalo...razumi, zmerej več %folka bi rado služlo brez delat. ekonomisti bojo zasrali svet oz so ga žej.


torej zakaj tak ukrep? enostavno gre se za krpanje državne blagajne

da bi država lahko dajala socialne pomoči, pokojnine, dodatke itd... mora iz nekje črpati dodatni denar in če ga lahko iz prodaje nafte potem super, se bo vsaj tebi, meni in ostalim manj poznalo na plači ko nam bodo trgali omenjene "prispevke za državo" v obliki davkov
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1130
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Napisal/-a berlonso Po jan 26, 2009 11:33 am

samo kam pole gre če se trošarine ne spremenijo? v državno blagajno očitno ne.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Napisal/-a ironmaiden Po jan 26, 2009 11:47 am

adis je napisal/-a:
berlonso je napisal/-a:preveč, dosti preveč je ekonomistou ratalo...razumi, zmerej več %folka bi rado služlo brez delat. ekonomisti bojo zasrali svet oz so ga žej.


torej zakaj tak ukrep? enostavno gre se za krpanje državne blagajne

da bi država lahko dajala socialne pomoči, pokojnine, dodatke itd... mora iz nekje črpati dodatni denar in če ga lahko iz prodaje nafte potem super, se bo vsaj tebi, meni in ostalim manj poznalo na plači ko nam bodo trgali omenjene "prispevke za državo" v obliki davkov



Da bi država lahko dajala socialne pomoči,pokojnine.....,črpa iz fondov ki so za to namenjeni,se pravi tukaj nič novega!(ter ni dvakrat za reči da ta denar,ki ga delavec
vlaga za svojo penzijo oz.socialno pomoč,rizično obračajo v kakšne skade, delnice...)
Država je kot nekakšen slab gospodar:delaj v liniji najmanjšega odpora!
Dvig trošerine se zamudijo 5 minut,dobijo ohoho miljonov dodatnih!
Da bi pa popravili zgršene nabave(Falcon,Patria,......)pa bi pomenilo
preveč dela ,razkritje nekaterih politikov.....,nič denarja......

Uglavnem : vedno bodo neki izgovori od naših državikov glede krpanje državne blagajne,ustvari pa so to sami nesposobneži ki za svoje polomije še nobeden ni
ODGOVARJU!
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Po jan 26, 2009 11:53 am

Meni samo formula ne gre v glavo...

nafta dol
trošarine enake
davek isti =

Višja cena

???????? tukaj si lahko astronavt pa tega ne razumeš.
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW Po jan 26, 2009 12:11 pm

xandrej je napisal/-a:Meni samo formula ne gre v glavo...

nafta dol
trošarine enake
davek isti =

Višja cena

???????? tukaj si lahko astronavt pa tega ne razumeš.

nekdo more fejst sluzit...
btw, za kolko bi se naj podrazo bencin?
Slika
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin Po jan 26, 2009 12:19 pm

myster je napisal/-a:
Veyron je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:
gogocak je napisal/-a:Za podražitev je kriva samo država in nobeden drug-kdaj boste spregledali. kako lahko hrvaška spust ceno-Avstrija??? naši pa dvignejo za 10% ko je recesija. Pa tega ne vidiš v nobeni držav na svetu. Nategujejo nas kot norci in mi smo srečni... Hvala vsem kateri so mi nakopali tto sranje.

Lp

tudi jaz se zahvaljujem vsem volilcem rdečkarjev, ki ste nas pahnili v to - moja vest je čista


Končno tema kjer se strinjam s tabo! Kar ste zvolili to imamo. To je blo že pred volitvam za pričakovat. Res škoda da smo meli tako zjeb. predvolilno kampanijo. Cilj kampanije je bil jasen : Janšo in SDS dol! Na žalost pa ni blo najpomembnejših pogledov, kako bi se kdo lotil krize! Naša vlada se tako loti krize, da davke na goriv nabije do konca!



Bravo le tako naprej !


ja sj sm vidu...pri volitvah 4/5 pogovorov z politiki je blo o tajkunih in o tistem vojaškem piciklu, ko ga je mel črez karl erjavc



:lol: :lol: :lol: :lol:

Sam da bi bil sds, pa da bi imeli cenejs bencin, use ostalo bi blo pa u k***u ane? Dejte mal realno ljudje gledat, sam zgleda nekateri se zmer svojim letom (kokr se majo za odrasle) ne morejo prebolet dolocenih barv in se zelo radi vracajo v zgodovino (tipicno slovensko)
There is no time...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po jan 26, 2009 12:49 pm

Ronin je napisal/-a:Sam da bi bil sds, pa da bi imeli cenejs bencin, use ostalo bi blo pa u k***u ane....


če ne vidiš, u k . . . . gre sedaj.....

P.S. vsako stvar na bencin "prpopat" :roll: kje, kdaj in kdo je to delal :?: (sem toliko star, da se še predobro spomnim konca sedemdesetih let......)takšen ekonomist, je lahko moj sin, ki v sedmi razred o.š. hodi, ni treba da si velecenjeni mg . Križanič......"tepeslo" da malo takih......sprenevedanci navadni.....
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 Po jan 26, 2009 12:57 pm

Ma so lopovi, na bencinu hočejo zaslužiti bogastvo. Naj dvignejo v nebo cigarete, žganje(ne piva in vina), šampanjce in takšne stvari, ki niso vsakdanje. Pocenijo naj mleko in kruh. Barabe so, grrr. Sj se bo enkrat ustavlo, če ne prej k bo kir kirga kam spravu, pol se bojo pa zamisli mal :!:
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Napisal/-a Gapiii Po jan 26, 2009 1:41 pm

Tale nova vlada nas tako krade, da je ze kar smesno. Žalostno.
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a marko01 Po jan 26, 2009 1:59 pm

Vsakič ko pridem na pumpo mam filing da sem priso na borzo :lol: Tak so vsakic druge cene gor ko neke delnice :!: Sicer pa neem kaj se sekirate prejsna vlada je bla pol kurca vredna pa ta tudi, s tem da je ta vsaj LEPA :P ( Kresal, Barbika ,.....)
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a 2Fast&2Furious Po jan 26, 2009 2:56 pm

barabe ušive :evil:
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Napisal/-a mevden Po jan 26, 2009 3:20 pm

bomo pa začel tankat kurilca :D
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Napisal/-a Polo78 Po jan 26, 2009 3:24 pm

GoGo je napisal/-a:bencin 95 - - - - 0,941 evra
bencin 98 - - - - 0,955 evra
dizel - - - - - - - 0,948 evra


Dizel po dolgem času ni več najdražji...Tudi razlika med 95 in dizlom je že zelo majhna...


Pa ravno zdaj, ko sem dizla nabavil. :P
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin Po jan 26, 2009 3:30 pm

sašo5 je napisal/-a:
Ronin je napisal/-a:Sam da bi bil sds, pa da bi imeli cenejs bencin, use ostalo bi blo pa u k***u ane....


če ne vidiš, u k . . . . gre sedaj.....

P.S. vsako stvar na bencin "prpopat" :roll: kje, kdaj in kdo je to delal :?: (sem toliko star, da se še predobro spomnim konca sedemdesetih let......)takšen ekonomist, je lahko moj sin, ki v sedmi razred o.š. hodi, ni treba da si velecenjeni mg . Križanič......"tepeslo" da malo takih......sprenevedanci navadni.....


Pol mi pa povej, zakaj pa niste prej pizdili, ko je prejsnja vlada dvigala trosarine? A takrat je bilo pa use uredu? Pol mi pa povej, od kje naj dobijo denar? Iz gospodarstva, ki je ze tako na nuli al kaj? Dj lepo te prosm :roll: Ne recem, tud men ni po godu kar se dela in ko basejo denar v zep, ampak mal pozabljate, da tud u prejsnji vladi ni bilo kej drugace. Da ne omenim kasne pogodbe so podpisovali ko so odsli .... :roll:
There is no time...
 
matej_jack
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Po jun 16, 2003 3:36 pm

Napisal/-a matej_jack Po jan 26, 2009 3:44 pm

Trošarine se prej niso dvigale!

Če pogledamo 95okt.:
Od kar imamo euro so bile 0,400€, potem so se 11.09.2007 spustile na 0,359€! In so to ceno držale do 16.12.2008, ko so šle nazaj na 0,385€, zdaj pa so že 0,459€.
Sam bencin je pa šel dol medtem ko so se dvigale trošarine in zdaj stane 0,296€, trošarine 0,459€, davek 0,151€.

In mi se razburjamo, da so včasih kmetom jemali desetino!!!
Hlapci smo vsi skupaj.

Od gospodarstva pa ne morejo jemati denarja, ker ga že tako ali tako preveč.
Kar vprašaj kakega privatnika kako je imeti firmo v sloveniji, pa ti bo povedal. Če ne prodajaš res nekega hita, bo zaslužek bolj bogi. Napizdancija ljudi je druga stvar, tam so dobički kar lepi in se da fajn živet, če nimaš slabe vesti. Dobra stvar neke domače firme je pač da lahko malo okrog prinašaš državo z raznimi triki in tako dobiš nekaj v svoj žep, da lahko natankaš novega audija.
Slika
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter Po jan 26, 2009 4:00 pm

Zdej bi lahk še na pumpah talal nalepke za na tanke z napisom: I FEEL SLOVENIA ...
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson Po jan 26, 2009 4:19 pm

Pahor napoveduje drug paket protikriznih ukrepov!

Kje je bil pa prvi? A je bil to morda dvig trošarin, zvišanje cen električne energije, subvencioniranje izgub kolegov iz F21 na račun subvencij skrajšanega delovnega časa, odlog plačevanja kreditov Bavčarju, podražitev študentskih bonov, da si sam plačuje kavico ...?

Tegale drugega paketa se jaz že kar močno bojim.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
kixs
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 760
Pridružen: Sr feb 09, 2005 5:06 pm

Napisal/-a kixs Po jan 26, 2009 4:46 pm

Ronin:
kok si ti star, da te ne ukradejo :shock:

Vse kar si napisal ne drzi.

Ves kaj bi moral Pahor ali pa katerikoli drug mandatar narediti? Zmanjsat obremenitev gospodarstva (znizat davke) in zmanjsat drzavni aparat. Slovenija je na 1. mestu po obdavcitvah :oops:

Ne zagovarjam nobene vlade, ker nobena vlada ni naredila potrebnega. So pa bile prejsne vlade (Drnovsek, Rop) se veliko slabse glede tega in danes se vse to vraca. Ce bi delal drugace, se trenutna financna in gospodarska kriza ne bi pri nas tako poznala.

Seveda pa je lahko biti general po bitki ;) A vseeno so nekateri strokovnjaki ze takrat predlagali druge resitve, ampak kot je to v navadi, jih noben ni poslusal.

lp
Slika
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov