Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN To maj 11, 2010 7:13 pm

grega983 je napisal/-a:Kot gradbenika me kr srce zaboli kolk si sam namenu financ za cemnt :shock:


no sej za 10€ se mi pa zdi, da sem ga že imel doma :) pa ulival pa štrihal sem sam
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara To maj 11, 2010 7:39 pm

grega983 je napisal/-a:Kot gradbenika me kr srce zaboli kolk si sam namenu financ za cemnt :shock:


hahahaha :har :lol: :lol: :lol: , kok sem se zdej smeju, pa brez zamere, sam to je res ena žlica cementa..............
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
tesfalar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po dec 15, 2008 1:42 pm

Napisal/-a tesfalar To maj 11, 2010 8:00 pm

xsara je napisal/-a:... sam to je res ena žlica cementa..............

Rinfuza cement je cca 100€ tona. Velika žlica za 100 kil, ni kaj.
Pa če ga je imel ene toliko še doma, se da s 150 ali 200 kilami cementa kar konkretne štiri oz. šest točkovnih temeljev naredit.
Če petdesetkilski žakl cementa ni dosti za en temelj pod steberček 20/20, potem pa ne vem več...
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara To maj 11, 2010 8:10 pm

tesfalar je napisal/-a:
xsara je napisal/-a:... sam to je res ena žlica cementa..............

Rinfuza cement je cca 100€ tona. Velika žlica za 100 kil, ni kaj.
Pa če ga je imel ene toliko še doma, se da s 150 ali 200 kilami cementa kar konkretne štiri oz. šest točkovnih temeljev naredit.
Če petdesetkilski žakl cementa ni dosti za en temelj pod steberček 20/20, potem pa ne vem več...


dobr no, a ti vidš ene par smajlov za mojim postom ne, hecn se sliš 10 eur cementa, seveda ga je imel nekaj doma, kdo ga pa nima :D
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Napisal/-a grega983 To maj 11, 2010 8:15 pm

Ja sori če je komu to smešn, sam jz sm projektant pa se ponavad s takimi utami niti ne ukvarjam, pa za 10 eur v trgovini ne dobiš kej dost oops
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
MSrougeZX
Novinec
 
Prispevkov: 357
Pridružen: Če jan 29, 2004 9:45 pm
Kraj: Lendava

Napisal/-a MSrougeZX To maj 11, 2010 9:00 pm

grega983 je napisal/-a:Naredil si ga zelo pocen, šparal pa si na napačnih mestih.
Vrhnja lega je obupno poddimenzionirana glede na geometrijo.
Podrla se nadstrešnica zaradi tega ravno ne bo, boš pa v naslednjih letih stalno občudoval kakšno upogibno trdnost ima les ter zelo majhen modul elastičnosti.
Skratka, zgornja lega se bo lepo povesla oops


Stoji že 2 leti in nič ne kaže da bi blo kaj narobe, streha je gor pločevinasta Hosekra katere teža je okoli 7kg/m2, tak da ne vem no, meni se vse skupaj zdi še predimenzionirano in ne poddimenzionirano. Vsak ki je prišel do zdaj na obisk se je čudil, čemu sploh tak debeli trami, ostali imajo iz dosti tanjših. Jaz vem da sem to dobil ugodno, ker sem imel predračune za 5-6000eur. Majstri so bili iz okolice LJ, v tej ceni je kamion pripelal robo v prekmurje, ne vem kak se jim je splačalo, meni se vglavnem je. Danes je že nadstrešek obit iz dveh strani z bruno.
Laguna coupe 2.0 dci 2013
C4 Cactus Shine 1.2T 110 2018
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Če maj 13, 2010 5:28 pm

...
Zadnjič spremenil ManIAK, dne So okt 22, 2011 1:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Napisal/-a uros_p Če maj 13, 2010 5:31 pm

Ja to pa je čisto nekaj drugega. Verjetno k nadstrešku šteješ tudi zidan del s fasado in svojimi vrati.
Drugače pa lepo sta to pošlihtala.
Slika
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Če maj 13, 2010 5:34 pm

Komplet objekt je bil mišljen.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Če maj 13, 2010 6:32 pm

vse je lepo, sam k je kritina betonc (bramac) :)
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Če maj 13, 2010 6:34 pm

Smo pristaši preizkušenih zadev, torej Bramaca. Tud bajta je pokrita z njim.

Poznam par ljudi, ko je zmetalo vse rušt+plehovnato kritino dol, ker je po 10ih letih les vse pocrkal. Mi mamo pa bramac, pa zračni most. Vglavnem "by the book"... ;)
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Če maj 13, 2010 6:40 pm

Ne sej nebom se spuscu v podrobnosti ker niso vazne(sem namrec gradbeni svetovalec po poklicu in tudi to delo opravljam), ampak tko sem napisu k je tezka kritina ko si les omenjal. Drugace pa izredno lepo izgleda, pase v samo lokacijo to po sliki :)
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a error 90 Če maj 13, 2010 7:12 pm

Lepo in urejeno ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Če maj 13, 2010 8:45 pm

hvala.
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Če maj 13, 2010 9:49 pm

@ManIAK:Lepa garaža. Kkot sem si mislil gre to za zidano garažo z odprtim delom za tri avtomobile, sploh če so še tlakovci zraven je cena normalna.

Naša garaža je podobna kot vaša, samo da je dosti manjša (dva avta) in je komplet vse (sicer še ni tlakovcev stalo 10k€ s temda da smo pri vsem razen pri cimpru in zidariji, ter žlebovih bili majstri sami, pri tem smo pa pomagali. Pa okno in garažna vrata so obična lesena in ne na daljinca.

Stvar sploh ni tak poceni, dobro da je brat kupil boljši avto, ker čene bi bila garaža za dva avta, ki komaj presežeta vrednost 3k€
Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če maj 13, 2010 9:55 pm

a to je nadsteres?to je ze garazni komplex :D
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Pe maj 14, 2010 7:21 am

ManIAK je napisal/-a:Smo pristaši preizkušenih zadev, torej Bramaca. Tud bajta je pokrita z njim.

Poznam par ljudi, ko je zmetalo vse rušt+plehovnato kritino dol, ker je po 10ih letih les vse pocrkal. Mi mamo pa bramac, pa zračni most. Vglavnem "by the book"... ;)


hehe. itak, pa še posebej, če ni sekundarne kritine. zaradi pleha se voda kondezira pod pleh in moči les. najslabš za les je pa, ko je enkrat mokro, drugič suho in ko se to skozi leta ponavlja, rata vse v razcvetu. že videl v praksi, kako v jutranjem soncu se "ulije" zaradi kondezacije.
imaš pa bramac, imaš pa 30 let garancije, pa še nobena vlaga na kondezira pod opeko...

drgač, pa kermu niso všeč ravne strehe, si lahko tudi umisli lepljene (ukrivljene) nosilce (seveda ima svojo ceno).
npr. http://www.termoflor.si/nadstreski/nads ... silcev.jpg
http://www.tise.si/Images/Nadst.jpg

sicer pa slovenija, ki ima zelo veliko gozda ima še kr visoko ceno hlodovine.žal imamo slovenci dražjo hlodovino, kot hlodovino iz kanade z pošiljko vred.seveda če kupuješ količino za okoli 20 000€ (material za eno leseno hišo).

pa pravijo politiki, da nimamo nobenega nahajališča zlata ali nafte.res da se sliši starokopitno, ampak nevem zakaj pustijo prodajat skoraj najlepše gozde tujcem (kar gozdove prodajajo :shock:) .če bi ga sami podrli, razžagali in posušili, bi dobili vsaj 3x vrednost hlodovine in še cena prevoza glede na količino se poceni.
malo sem zašel, ampak ko vidiš severne sosede in skadinavce, kako imajo to porihtano, jim dejansko lesna industrija nekaj pomeni v državnem gospodarstvu. pri nas pa skoraj nič oz. vedno manj...
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Pe maj 14, 2010 7:39 am

Nebom tezak pa pametoval, sam bi bilo pametno dat navsake ~1m(vsak 4 stresnik nekje) zracnik pri slemenu, da je to zracenje efikasno (mate original zracnik od bramaca je enake dolzine in sirine kot obicajni stresnik, tako da ce dokupite ga samo zamenjate) potem bo se mnogo boljse zracenje in pa seveda tudi zivljenska doba bo nemudoma daljsa..
Priprocam vam tudi mrezico pri mostu ce je ze nimate(odpravi problem s pticami da ne gnezdijo v tem mostuin pa mrcesom). Strosek vsega skupaj je zelo majhen, se pa bo ogromno poznal.

Tko mal na hit k mi je v sluzbi dolgcajt :P
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Napisal/-a dask Pe maj 14, 2010 7:39 am

Halo, to pa ni nadstrešek za 18.000 EUR. To je garaža + nadstrešek :-P
Lepo...
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Pe maj 14, 2010 7:52 am

na obcini so verjetno prosili za dovoljenje za nadstresek :rofl
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov