Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a ice To mar 12, 2013 7:13 pm

V bistvu sem ze napisal zgoraj na to temo. V bistvu garantirajo druge banke oz. v veliki meri tista, ki prevzame poslovanje propadle banke. V Sloveniji so zelo rizicne trenutno vsaj 3 banke, zato ce vlagas manj kit 100k se mogoce splaca vzet pri njih, letne obr. mere so tam do 4,9% ;)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a B|ind To mar 12, 2013 9:54 pm

In katere banke so trenutno in naj bi bile tudi v prihodnje stabilne in vredne zaupanja ?
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a ice Sr mar 13, 2013 8:49 pm

SKB, Sberbank (bivsi Volksbank) in Banka Koper. Toj to.... Zaenkrat.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a pinny To mar 19, 2013 7:50 am

Video posnetek o srebru, vse od zgodovine, ko se ga je uporabljalo namesto papirnega denarja, za zdravilne namene ....

http://vimeo.com/60443283
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a adis To mar 19, 2013 9:43 am

sprašujem vse tiste, ki tako na veliko in široko govorite o varčevanju v zlatu in srebru kot obliki varčevanja, koliko od vas ima licenco ATVP-ja?
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a nevermind Po apr 08, 2013 12:07 pm

Vlaga kdo v ETF sklade (Exchange Traded Founds)? Zna kdo kaj več povedat o tem? Me zelo zanima...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a adis Po apr 08, 2013 2:58 pm

nevermind je napisal/-a:Vlaga kdo v ETF sklade (Exchange Traded Founds)? Zna kdo kaj več povedat o tem? Me zelo zanima...



gre za preprosto povedano za sklad, ki se izbere na podlagi "panoge"... naravni vir; farmacija, tehnologija ipd....
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a adis Po apr 15, 2013 6:29 pm

update:

torej kje ste sedaj zagovorniki zlata? padec 13% v 2 dneh meni marsikaj pove...

in še vedno pravim, naj bo zlato dodatek k vsem ostalim varčevanjem in ne kot glavno "varčevanje".
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a ice Po apr 15, 2013 8:50 pm

Adis, je bilo za pričakovat že par mesecev kaj takega ;) eni so konkretno popušili danes ja. Posebej tisti, ki se igrajo z vzvodi ;)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a pinny Po apr 15, 2013 8:54 pm

ja ni drugega za rečt kot katastrofa :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a Speedfighter Po apr 15, 2013 9:05 pm

adis je napisal/-a:update:

torej kje ste sedaj zagovorniki zlata? padec 13% v 2 dneh meni marsikaj pove...

in še vedno pravim, naj bo zlato dodatek k vsem ostalim varčevanjem in ne kot glavno "varčevanje".


Še vedno zagovarjam, da je to pametna naložba - sam vlagam 100eur mesečno v zlato-hvalabogu, da mu trenutna vrednost pada, bom pač toliko več gramature dobil za svoj denar - naložba je itak dolgoročna, rezultat bo čez 20,30 let, na kar tudi ciljam. Če pa kak genij špekulira z nakupam zlata danes, da bo zaslužil do jutri, mu pač ni pomoči :)
Mi pa zato FOREX obenem prinaša lep donos na vloženo enkratno vsoto, tako da se mi kombinacija obojega pač ne zdi slaba ;)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a adis Po apr 15, 2013 9:54 pm

Speedfighter je napisal/-a:
adis je napisal/-a:update:

torej kje ste sedaj zagovorniki zlata? padec 13% v 2 dneh meni marsikaj pove...

in še vedno pravim, naj bo zlato dodatek k vsem ostalim varčevanjem in ne kot glavno "varčevanje".


Še vedno zagovarjam, da je to pametna naložba - sam vlagam 100eur mesečno v zlato-hvalabogu, da mu trenutna vrednost pada, bom pač toliko več gramature dobil za svoj denar - naložba je itak dolgoročna, rezultat bo čez 20,30 let, na kar tudi ciljam. Če pa kak genij špekulira z nakupam zlata danes, da bo zaslužil do jutri, mu pač ni pomoči :)
Mi pa zato FOREX obenem prinaša lep donos na vloženo enkratno vsoto, tako da se mi kombinacija obojega pač ne zdi slaba ;)


ta teden bo ključen za zlato ;)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a nebivedu To apr 16, 2013 10:42 am

Zdej nej bo čim cenejši. Meni prav pride da je sedaj poceni, ko za hčerko kupujem vsak mesec 1 gram. Ko bo polnoletna se bo že nekaj nabralo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
boomyy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Po jan 05, 2009 11:58 pm

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a boomyy Ne jun 16, 2013 1:19 pm

nebivedu je napisal/-a:Zdej nej bo čim cenejši. Meni prav pride da je sedaj poceni, ko za hčerko kupujem vsak mesec 1 gram. Ko bo polnoletna se bo že nekaj nabralo.


Neumnost brez primere, ker gramske ploščice preplačaš....


Gram zlata danes na borzi stane 33 EUR, ti pa daš za eno ploščico pri Zlatarni Celje 49 EUR.

Takoj po nakupu si torej več kot 30% v minusu. Še isto minuto.

Varčuj bolj konzervativno.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a ojnica Ne okt 06, 2013 7:13 pm

Da ne odpiram nove teme.

Kam vse preusmerjate denar, na več računov, več skladov, šparanje doma. Tole doma se mi ne zdi dobra poteza nekateri, lahko ti zgori hiša, lahko ti kdo od bližnjih ukrade ali bilo kdo drug. Na banki je boljše imet na več vogalih.

A če ena banka gre recimo NLB kaj je potem z drugimi bankami, recimo deželna banka, skb.

Kateri banki najbolj zaupate? Ker se mi zdi da so vse iste al pa še bodo kot nlb, k je že celo večnost. Nove banke iščejo nove stranke...zgodba bo pa pomojem ista kot z NLB.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a ojnica Ne okt 06, 2013 7:29 pm

Dajem en primer za paradižnik, sliši se nenavadno kaj ma veze paradjz z bankam, ampak berite dalje.

Imel smo pred leti probleme na njivi s paradižnikom, vedno ga je zajela plesen in vse je šlo v maloro. Torej iz kao dobrih sadik je šlo v nekaj dneh vse v maloro.
Ostal smo brez domačega paradižnika.
Temu sem naredil konec.
Naslednje leto sem posadil nekaj paradižnikov na njivo, druge v rastlinjak, tretje v bližini rastlinjaka, četrte sem nesel posadit 500m stran, pete pa 200m od njive.

Imel sem 5 mest s paradižniki in v jeseni, na njivi je propadel, v rastlinjaku je obstal, ta poleg rastlinjaka je propadel, četrti 500m stran je lepo uspel, peti propadel.

Zaključek. Še vedno sem imel dovolj paradižnika za celo jesen, mešano vloženo solato. Če pa bi imel samo na njivi bi ostal brez paradižnika.

Nikoli ne varčevat samo na enem koncu, vedno na večih, edino tako dobiš vsaj tisto, kar si vsa leta vplečavl pa še za povrh od obresti ;)
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a Vikking Po okt 21, 2013 11:29 pm

ojnica je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme.

Kam vse preusmerjate denar, na več računov, več skladov, šparanje doma. Tole doma se mi ne zdi dobra poteza nekateri, lahko ti zgori hiša, lahko ti kdo od bližnjih ukrade ali bilo kdo drug. Na banki je boljše imet na več vogalih.

A če ena banka gre recimo NLB kaj je potem z drugimi bankami, recimo deželna banka, skb.

Kateri banki najbolj zaupate? Ker se mi zdi da so vse iste al pa še bodo kot nlb, k je že celo večnost. Nove banke iščejo nove stranke...zgodba bo pa pomojem ista kot z NLB.


Na nobeni banki in hranilnici ni straha, če imaš na računu do 100k €. Ki jih dobiš povrnjene če gre banka ali hranilnica v stečaj, v 20 dneh od začetka stečaja. Nad vsem pa bdi ECB.
Zatorej v Sloveniji imaš vsaj 18 bank in 3 hranilnice, kar pomeni da če razporediš na vse te banke denarna sredstva do 100k €, lahko povsem mirno spiš. Se pravi če si lastič 2 miljona €, lahko mirno spiš. Ter ta denar ne bo ogrožen z stečajem, propadom banke.

Zatorej vežeš sredstva v depozit na bankah, upaš da je obrestna mera višja od inflacije in imaš takorekoč najbolj varno naložbo. Ki pa seveda ni donosna (razlika med obrestno mero in inflacijo), a vrednost sredstev vsaj ne poje inflacija, kot doma v štumfu.
Če pa želiš oplemeniti denar, pa je kot že adis dejal, se razprši na manj tvegana do bolj tveganih sistemov vlaganj. Pomoč svetovalca je tukaj povsem na mestu, ker teh inštrumentov vlaganj je ogromno.
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a kamal Po okt 28, 2013 4:35 pm

Sem pred menjavo banke. Odločam se med Sberbank, BKS, in Unicredit banko. Cene storitev me niti ne zanimajo, če ravno ne izstopajo iz povprečja. Najbolj pomembno mi je, da imajo dobro spletno bančništvo, ker vse storitve opravljam na ta način.

Zanimajo me konkretne izkušnje s temi bankami, ne pa splošne kritike kot jih poznamo iz nekaterih državnih bank. Hvala za odgovor.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a krimič Po okt 28, 2013 7:25 pm

@adis kaj priporočaš kot oplemenitenje razmeroma majhnega denarja z mesečnimi prilivi? Torej gre se mi, da bi vložil cca 5000€ in nato vsak mesec deval k temu in mogoče celo na koncu nekaj imel. Ne mislim velike denarje, ampak le toliko, da tega denarja sproti ne zapravljam in ga vsaj nekam vložim
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a adis To okt 29, 2013 4:44 pm

kamal je napisal/-a:Sem pred menjavo banke. Odločam se med Sberbank, BKS, in Unicredit banko. Cene storitev me niti ne zanimajo, če ravno ne izstopajo iz povprečja. Najbolj pomembno mi je, da imajo dobro spletno bančništvo, ker vse storitve opravljam na ta način.

Zanimajo me konkretne izkušnje s temi bankami, ne pa splošne kritike kot jih poznamo iz nekaterih državnih bank. Hvala za odgovor.



katero banko imaš sedaj in če sploh uporabljaš spletno bančništvo? sam se uporabil nekaj različnih modelov/demo verzij spletnih bank/analize zaradi potrebe pri nadaljnem delu.


krimič je napisal/-a:@adis kaj priporočaš kot oplemenitenje razmeroma majhnega denarja z mesečnimi prilivi? Torej gre se mi, da bi vložil cca 5000€ in nato vsak mesec deval k temu in mogoče celo na koncu nekaj imel. Ne mislim velike denarje, ampak le toliko, da tega denarja sproti ne zapravljam in ga vsaj nekam vložim


hm...postavil ti bom nekaj vprašanj in mi prosim pošlji odgovore na privat sporočilo, da ti lahko odgovorim kar se varčevanj tiče:

- doba varčevanja?
- namen varčevanja?
- kolikšen mesečni "obrok" bi si lahko privoščil za varčevanje?
- kako pomembna ti je likvidnost sredstev? likvidnost se veže na obrestno mero oz na produkte, ki bi ti jih predlagal.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 67 gostov