Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist Po apr 04, 2011 8:05 am

kopujem minioto in sicer za odraslo odraslo osebo. Ker nimam nobenih izkušnj z minji samo z motorji, me zanima kako se obnesejo ti 110ccm 125ccm 200 ccm 250ccm minimotocross motorji/mopedi kak komu ljubše. Kakšna je vožnja se, da po terenu z tem voziti ali je bolj ali manj igračka, in koliko gre ta zadevca za npr 125ccm in 10konjev? Se pravi ne sprašujem za one male ampak za malo večje minimotorje? Kdo ga ima in kakšne so njegove izkušnje? hvala za odgovore.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a ManIAK Po apr 04, 2011 9:39 am

http://www.stomp.si/index.php

edini kvalitetni pri nas. Upam da ne izbiraš kje med onimi kitajci.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist Po apr 04, 2011 10:02 am

V bistvo še spoznavam zakaj se gre pri teh za mene igračkah. KaJ so pitbike pa minimoto sem mislo, da je to eno in isto ampak vidim da ni. Saj pravim doma imam nakeda suzikija bandita. Bi pa imel eno igračko tako za po okoliških hribih, sem gledo po youtubu pa gre kr fanj ta zadevica. Sem mislo prvo da so to samo 50ccm , pa vidim da so močnejši tudi, sploh pa 50ccm bi mi bilo premalo, tak da gledam od 110ccm dalje. Pa me zanima kako grejo te zadevce, glede na svojo kilažo.

Sem gledo celo te "kitajce", sicer nevem kako je z njimi ampak tako za foro, mogoče za igračkanje bi bilo dobolj, ali misliš da je to preveč šalabajzersko?

Moral bi si it ogledat enega "kitajca" pa enega stompa da vidim kakšna je razlika.
Alfa romeo 147
 
fleko
Novinec
 
Prispevkov: 155
Pridružen: Ne jan 13, 2008 4:42 pm

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a fleko To apr 05, 2011 8:07 pm

xalfist je napisal/-a:Moral bi si it ogledat enega "kitajca" pa enega stompa da vidim kakšna je razlika.

Prijatelj je imel ''kitajca'' 110ccm midikros. To je ubistvu kross za enkratno uporabo :mrgreen: Gištel se krivi in zaradi tega pada ketna dol, špikle v feltni (zadnji) se lomijo ko malo hitreje štartaš, obroč feltne se krivi kot bi bil iz papirja. Motor je bil 90% vožen po asfaltu ostalih 10% pa po makedam poti. Nobenih skokov ni videl ali gmajne. Edino kar je pozitivnega je da je kar poskočna igračka
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist To apr 05, 2011 9:39 pm

fleko je napisal/-a:
xalfist je napisal/-a:Moral bi si it ogledat enega "kitajca" pa enega stompa da vidim kakšna je razlika.

Prijatelj je imel ''kitajca'' 110ccm midikros. To je ubistvu kross za enkratno uporabo :mrgreen: Gištel se krivi in zaradi tega pada ketna dol, špikle v feltni (zadnji) se lomijo ko malo hitreje štartaš, obroč feltne se krivi kot bi bil iz papirja. Motor je bil 90% vožen po asfaltu ostalih 10% pa po makedam poti. Nobenih skokov ni videl ali gmajne. Edino kar je pozitivnega je da je kar poskočna igračka


sem bral malo po forumih, da so res zanič, oz slaba izdelava, premehki materiali itd, tak da bom še razmislo kaj bom vzel. Sploh pa jih še ni nekaj dost na oglasih, tak da bom mogo malo počakat, da se začnejo prodajat ker pomlad je tu. Kopujem pa seveda rabljenega, ker ga mislim imet malo za igračkat :D pa ne rabi biti nov.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
YugoGTI
Novinec
 
Prispevkov: 356
Pridružen: Po feb 02, 2004 10:03 pm
Kraj: dolenska

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a YugoGTI To apr 05, 2011 10:04 pm

Tlele mal pobrskaj boš ziher vse zvedu http://shark.mojforum.si/
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist To apr 05, 2011 10:46 pm

hja glede kitajcev ne piše kaj spodbudnega, tako da sem v veliki dilemi. Ker da bi dal 1000e za to igračko, da bom se z njo vozo 1x na teden, pa še to po straniskih cestah pa še to v strahu, pred policijo, bom še premislo. Sem mislo, da so ti kitajci malo bolje skup nareti, pa bi dal tistih 200-300e za enga rabljenega pa je toto, ampak mislim da iz te moke ne bo kruha :D Saj glede okvirja, ni problema bi ga tak lahko ojačal, mam orodje in varilne, sam da tolk zobniki pokajo, in ketna, pa mašine v k... to pa že preveč.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a shalej Če apr 07, 2011 7:07 am

Kitajcev res ne glej, ker je to en sam pogreb ! Dobiš že za spodoben denar kar vredi igračko.

Jaz pa še par kolegov smo lani celo sezono matrali tele (Pitracing 140ccm):
Slika

Ker se v sredini meseca spravljam v Avstrijo spet po dva komada (zame in za kolega) mi povej če si zainteriseran in ga lahko dobiš za boljšo ceno kot Stomp. Je pa IDENTIČEN Stomp-u ! Lahko si tudi pogledaš spletno stran mcm50.com
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a FuriousG Če apr 07, 2011 7:15 am

Živjo!
Koliko si pa ti velik? Bi se s 182cm že kaj težko vozil s tem mopedom. :) Ker jaz bi tudi kupil nekaj takega za po gmajni, pa za na kavo bi bil dober. :) Sicer me mika tudi KTM ali Husky 400 ali 500ccm, sam to pa že preveč leti! :)
Kakšna bi bila potem to cena?

edit: A je to 2T ali 4T? Za kok časa imaš 1 tank?
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a shalej Če apr 07, 2011 11:05 am

Jaz sem velik 183cm. Ga pa vozi tud kolega, ki je velik okrog 190cm. On si je samo višjo belanco namontiral gor. Vozit se da čist normalno, ni nobenega rukanja s koleni v krmilo, če pa že se pa enostavno zamenja za višje.

Motor je 4 taktni, cca 12KM. Poraba je pa čist odvisna...mi k jih gonimo cel dan po glinokopu (seveda s pavzami) skurimo cel tank v tistem dnevu. Drugač sem se pa tud vozu cel teden vsak dan neke kratke relacije. Ni pa to zdaj neki šparovc kot kak "avtomatik" :D

Glede cene dobiš PM.
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a FuriousG Če apr 07, 2011 3:55 pm

Hvala ti za odgovor! Sem prej odpisal na PM, kot pa sem videl odgovor v tej temi. Tako da si mi že odgovoril na vsa vprašanja. :)
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist Če apr 07, 2011 9:32 pm

shalej je napisal/-a:Jaz sem velik 183cm. Ga pa vozi tud kolega, ki je velik okrog 190cm. On si je samo višjo belanco namontiral gor. Vozit se da čist normalno, ni nobenega rukanja s koleni v krmilo, če pa že se pa enostavno zamenja za višje.

Motor je 4 taktni, cca 12KM. Poraba je pa čist odvisna...mi k jih gonimo cel dan po glinokopu (seveda s pavzami) skurimo cel tank v tistem dnevu. Drugač sem se pa tud vozu cel teden vsak dan neke kratke relacije. Ni pa to zdaj neki šparovc kot kak "avtomatik" :D

Glede cene dobiš PM.


Kolk je višina sededeža? Pa kolk col kolesa ma? Pa kolk kg ima sam ta igračka?
Pa se z tem dejansko, da vozit po terenu, kakšna je razlika med normalinim kros in tem pitbike, v sami mvožnji?
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a shalej Pe apr 08, 2011 6:35 am

Višina sedeža mislim da je 80cm (tu nekje). Kolesa so 14"/12", nekateri vozijo celo 12"/10", težek je pa cirka 70 kg.

S kolegi smo lani vozli celo sezono samo po "terenu" se pravi glinokopi, hosta, kamnolomi. S temi motorji se organizirajo tudi dirke, tako kot s tavečjimi cross motorji. Kaka je pa razlika pri vožnji s pravimi cross motorji nebi vedu ker ga še nisem vozu. Je pa pri pitbajkih vzdrževanja dosti manj, potrebuješ majn prostora kot s crossi, tud padci ne bolijo tolk ker si bolj pri tleh.

Še en video za tiste, ki imate obrazno knjigo :) http://www.facebook.com/video/video.php?v=1362369013779
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist Če apr 14, 2011 7:15 pm

Evo pa sem nabavo, svojga pitbike cross. Moram rečti, sem sem šel pogledati tiste taboljše evropske in kitajce. Moj je kitajec, ampak koliko sem videl druge kitajce kako so skup nareti in tega mojega, sem opazil da niso vsi kitajci zanič zato sem ga takoj vzel. Jutri bom naložil slike, od mojega; sprednih vilic, zadne nosilne roke, ter celotnega okvirja in od drugega kitajca, da je razlika vidna že na sliki. Moram priznati da ročke za premzo in kuplongo niso tako kvalitetne kot na drugih, ampak to se da za kvalitetne za mali denar zamenjat. Ostalo pa ni neke ratzlike. No ostalo bom videl po nekaj časa, in bom pol ocenil, naj pa kr povem, da sem ga dozaj vozil samo po makedamu, travniku in gozdi in da ga nisem šparal :D zaenkrat je še v enem kosu :lol:

Je pa 125ccm 6.5kw nekje 9konjev,71kg, ampak mu ne manjka moči. Je pa bil zaležan, zato sem menjo svečko, in po malo naganjanja, je postal občutnejše živahen.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a shalej Pe apr 15, 2011 6:32 am

Čakamo na slike ! :) Če boš potreboval kaj delov me kontaktiraj, ker imam kar nekaj te robe doma. Drugač pa tud moj nov se zdajle mislim da že razklada počas iz kamiona, tak da bo popoldne že brnel :)
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist Pe apr 15, 2011 1:44 pm

shalej je napisal/-a:Čakamo na slike ! :) Če boš potreboval kaj delov me kontaktiraj, ker imam kar nekaj te robe doma. Drugač pa tud moj nov se zdajle mislim da že razklada počas iz kamiona, tak da bo popoldne že brnel :)

Slike bom dal gor nedeljo ali pa pon, ker me danes in jutri ni doma. Ja potreboval bi nek del, te kontkritam na ZS. Pa še to zadnja guma je že kr zvožena oz skoraj glatka tako da je očitno bil vožen in je deloval :lol: , no zanima me kje ti kopuješ gume in pa katere. Jaz imam 80-100 r12 govorim o zadnji? Sprašujem pa za cross gumo.

aja pa še to, včerja sem enega srečal z kitajskim pit bike, sam ne iste firme oz oblike, ima pa isto mašino 125ccm, in sma se pogovarjala da je on menjavo spredni zobnik za verigo, ker mu ga je zlomlo . No moje je vredu ampak jaz bi ga zamenjo zato, ker ima motor preveč moči/navora, in bi dal spredaj za kak zob večjega, da bi prodobil na hitrosti? In je rekel da so v celju ko jih prodavali hoteli imeti 30e al nekaj takega, pol pa ga je na hondi dobil za 9€. Pa me zanima če imaš kakšne izkušnje, da grejo gor deli od japoncev, ki so vrjetno boljši?
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a shalej Pe apr 15, 2011 9:03 pm

Če si slučajno gledal za dele iz Celja proti Vojniku ima tisti tip ob cesti tak drage dele kot da so zlati! Napiši na pm kaj bi imel pa boma vidla če mam kaj doma. Mam pa bol kot ne potrošno robo, filtre, ročke, belance, gas in zajlo za sklopko, pač to kar se redno obrablja. Zadnja guma je standard 80/100/12, ali pa 3.00x12 (oboje enako). Mašine so pri vseh poceni kitjcih Loncin, pri teh boljših pa XY (140, 150, 160), obojne pa delajo kitajci. Imaš pa še potem Daytona mašine, ki pa stanejo 1000e+ :mrgreen:

Drugač sem pa jaz dans svojega skup vrgu, kolega je pa tud svojega pred kako uro odpelu. Že v štartu sem zamenjal belanco za RedBaron, ki je višja in dost bol trpežna jutri pa še zračni filter za boljšega.

Ko je prispel
Slika

Končano
Slika
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a ChuckNorris So apr 16, 2011 4:31 pm

je kdo v okolici maribora, ko ma to zadevo? xalfist, kje si nabavil motorček kakšna je bla cena? Lahko tud zs.

lp
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist Ne apr 17, 2011 6:49 pm

evo danes sem ga malo poslikal, ampak po offroad vožnji tak da je temu primerno umazan :D . Drgače pa imam namen ga celega razstavit na novo prebarvat okvir in plastike, zamenjati premz in za sklopko ročke, sprednji zobnik iz 14 zamenjati na 16 zobov. Pa zadnjo gumo moram menjat, ker je dokaj gltka in mi v kak zelo hrib zmanjka oprijema.
Ve kdo kje bi dobil šp univerzalni filetr za te skutere, minimoto,pitbike, ker sem že cel maribor dal dol pa ga noben nima?
ena celotna
Slika

sedaj ena zadnjuh vilic od mojega
Slika

in drugega kitajca
Slika
razlika je opazna že na sliki, da so dost bolj švoh narejene.

sprenje vilice mojega
Slika

in se od drugega
Slika

no sedaj pa še druge fotke od mojega, tu se vidi tudi okvir
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil xalfist, dne Ne apr 17, 2011 7:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: kopujem PitBike Motocross

Napisal/-a xalfist Ne apr 17, 2011 7:06 pm

tadej92 je napisal/-a:je kdo v okolici maribora, ko ma to zadevo? xalfist, kje si nabavil motorček kakšna je bla cena? Lahko tud zs.

lp

jaz sem z okolice mb. kupil sem rabljenega 2007 letnik je. cena pa je bila 300€ za koliko pa sem jo shontlav pa je poslovna skrivnost :D . Drgače imaš te kitajce od 200- 350€ tam letnik 2007-2010 maš pa od 110 125 140 150ccm. No jaz sem hodil gledati tudi enega 140ccm Orion AGB-29 , ki pa je lastnik zatrjeval, da ni kao kitajec da jih dobijo iz kitajske skup pa ji sestavlajo v italiji. sicer ročke za sklopko in premzo je imel boljše, ostalo okvir in vilice pa so bile iste, zato sem tudi vzel tega, ker je on hotel za njega 700€.
drgače okvir motoje pa je isti, evo slika od tega oriona
Slika
Alfa romeo 147
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov