Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a Cefizelj Sr nov 25, 2020 5:20 pm

Sodelovec me je ravno včeraj spraševal kaj kupit, mu je 4 leta star Phillips mrknil čez noč. Fuč fertik. Samsung pol?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a Ivan36 Sr nov 25, 2020 5:44 pm

Samsunga prodaš, ker ima tudi Pamente telefone na Ti s Smart TV 8) projekcije na tv preko BT in podobno deluje BP.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a IcEm4n Sr nov 25, 2020 7:39 pm

igork je napisal/-a:Sem mal prebral tole debato in moram reči, da zdaj pa res ne vem katerega bi kupil,...


Odvisno, kaj pričakuješ od televizorja. Na vprašanje "Kaj naj kupim", boš dobil ogromno različnih odgovorov, vsak bo "svoje" zagovarjal.
Sam imam zaenkrat kar dobre izkušnje s "popljuvanim" Philipsom. Kot je nekdo že pred mano rekel - Ambilight ga zmaga. Če ti kakšna druga stvar več pomeni, pač izbereš tudi kaj drugega ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a Ivan36 Pe dec 04, 2020 8:20 am

Evo veseli december je tukaj! AKAI 4K 55 col EuroSpin jih ima za 330€
https://www.amazon.it/AKTV5534-Televiso ... B077XHXSW6
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a alexwell To dec 08, 2020 11:32 am

evo šel iz samsung plazme 50" na samsung led uhd 55" in sem kr razočaran glede slike, sploh če ne gledaš pod pravim kotom
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a Aesthetics To dec 08, 2020 11:57 am

Povej še kateri model Samsunga si kupil.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a alexwell To dec 08, 2020 12:04 pm

pardon toshiba ne samsung
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a cashy To dec 08, 2020 2:03 pm

precej odvisno od namena uporabe TV-ja. Če je samo za gledat filme in kakovost slike niti ni tako bistvenega pomena, je tudi poceni hitro dobro. Kdor pa je entuziast in si želi čim boljše slike, se pa Tv-ji med seboj razlikujejo glede na tehnologijo in kakšne pluse in minuse prinašajo s seboj.
Najboljša slika (neskončni kontrast, najbolj realistične barve) še vedno pride iz OLED- tvjev (večinoma firme LG). So sicer še relativno dragi, a počasi že prebijajo mejo 1000€ navzdol. Slabost je njihova svetilnost - najboljše jih je gledati v temnih sobah, kjer neskončni kontrast in prava črna barva resnično pridejo do izraza.
Kdor želi zelo dobro sliko tudi v svetlih pogojih, in ga ne moti malenkostna osvetljenost ozadja ekrana, ko naj bi bil črn (led backlight), bo pa vesel zelo živih, nasičenih barv, bo vzel Samsung QLED serijo ali Sony Bravia XH90 serijo.
Novi Samsung QLED (Q90) in Sony XH90 sta priporočjliva tudi za tiste, ki imate kake otroke doma, in odobravate, da bi na TV-ju priklopili kakšne igralne konzole, saj imata nizek input lag, slika pa je za igre fantastična.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Nov TV - nasvet

Napisal/-a Fnatic Sr dec 16, 2020 8:32 am

cashy +1

Jaz sem kupil pred letom dni ravno Samsunga q60 in zraven še soundbar, ki ga izdeluje Harman Kardon za njih. Na kratko, fantastičen TV. Ene žal besede nimam. Vse od slike (ne vem kdo je že omeil črnino ampak z nastavitvami se da rešit tudi to, pod advanced mode), povezljivosti (telefon, tablica, laptop, ps4) in no name tipkovnice iz aliexpressa. Po letu dni sem pač še vedno navdušen. Sicer pri nas laufa 80% youtube, 15% netflix, ostalo pa naši programi.
Pred tem sem imel ravno tako Samsunga eno navadno lcd verzijo pa je bilo pač ok za tisti čas. Philips mi nikoli ni potegnil. Noni je crknil po letu dni, sedaj šla na LGja. Mi tudi ni preveč. Starši so nedolgo nazaj kupili Philipsa eno jako verzijo (kar mi je čudno, ker fotr vedno prisegal na Bravie) ampak meni enostavno ni všeč (no, saj ni moj tako da...).
Me je pa izredno presenetil Hisense. Kot drugi tv pri mojih, dosti cenejši ampak za ta denar in kar ponuja je WOW efekt do konca.

Uglavnem uporabljam en daljinec s 3mi gumbi za vse, če ga ni pri roki imam vse na telefonu. Imam pa nastavljeno glasovno upravljanje tako da niti daljinca ne potrebujem nobenega. Ne vem sicer kako imajo ostale znamke to urejeno, vem za tega pač.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov