Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Matey_ Po apr 09, 2012 8:35 pm

Pozdravljeni !

Vse mojstre fotografije bi prosil za nasvet.
Odločam se za nakup malce zmogljivejšega digitalnega fotoaparata, ki je nekje med navadnim kompaktom in D-SLRjem.
Namreč prvi mi ponujajo predvsem premalo svobode, drugi so pa predragi, zato sem se odločil, da iščem nek kompromis.
Od fotoaparata pričakujem enostavno upravljanje (pač nisem totalen laik ampak strokovnjak pa tudi ne), dobre fotografije, dober samodejni način slikanja - omogočati pa mora tudi ročne nastavitve zaslonke, osvetlitve itd., velika želja je tudi HDR slikanje, da mi ni potrebno potem v PS slik sestavljat (niti nimam časa niti znanja).

Po domače povedano ... fotoaparat s katerim tudi amater lahko slika kot profi =P

Budget 250€ (lahko tudi manj) več raje ne ... :/

Za zdaj sem si ogledal tegale ... Olympus SP-720UZ.

Vsa mnenja, nasveti in predlogi so dobrodošla ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Matey_ To apr 10, 2012 1:52 pm

?? Anyone ... Someone ??
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a grahovc To apr 10, 2012 1:56 pm

se ne spoznam na to. sam sem kupil canon sx130is in sem z njim zelo zadovoljen. Veliko funkcij itd. nima pa HDR. Nisem pa nek zahteven uporabnik, se pa rad igram z nastavitvami če ti to kej pove/pomaga :D
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Matey_ To apr 10, 2012 2:35 pm

Najprej hvala obema za odgovore ;)

@Ban: Predvsem me skrbi 12x zoom ... iščem fotoaparat, s katerim lahko na morju ali v naravi slikam ptiče in ostale žvalce in hkrati tudi podrobnosti ... upam, da razumeš kaj hočem povedat oops

@Grahovc: Hvala za mnenje ;) Seveda da pomaga ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
grofo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Če apr 21, 2011 6:38 pm

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a grofo To apr 10, 2012 2:40 pm

Trenutna top izbira med "troteljčki" je tole LINK, sem ga sam preizkusil in je super, sploh je dober FullHD video, kvaliteta slike pa je tudi za uporabnike D-SLR-jev dobra.
Slika
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a =swen= To apr 10, 2012 2:46 pm

Tudi jaz ti priporočam tega Sony-ja.
Če pa je predrag pa poglej še za Nikon Coolpix s9100 ali Canon sx230, sx220 (povsem enak 230 le da je brez gps-a).
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Gosic To apr 10, 2012 3:03 pm

Priporočam ti, da ob nakupu kupiš tudi stojalo, če nameravaš slikat res v ''nulo''. Stojalo ti pride zelo prav. Drugače pa je nakup odvisen od tega, kak ljubitelj slikanja si. Tak 'aparatek' ti kmalu nebo več zadostoval, če boš hotel kaj več, če te bo to zelo navdušilo. Takrat je seveda samo še opcija DSLR fotoaparata, ki pa je presneto draga :(. Sam pa si lastim že drugič zapored fotoaparat znamke Sony. Sem izbiral med Nikonom,Canonom in Sonyem. Izbral sem ga na podlagi hitrosti ostrenja, preglednosti menija ( nikonov in canonov sta mi katastrofalna) in pa v tem cenovnem rangu je bil najboljši.
 
Uporabniški avatar
sorento
Novinec
 
Prispevkov: 186
Pridružen: Če mar 08, 2007 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a sorento To apr 10, 2012 3:28 pm

Sam sm zadovoljen uporabnik Nikona, zato ti v tvojem cenovnem rangu predlagam:
http://www.mimovrste.com/artikel/1730421220/digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-l810-crn
Če pa nebi omejeval s ceno, bi ti pa priporočil tega:
http://www.mimovrste.com/artikel/1730421624/digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-p510-crn
Res je, kot je že Gosic napisal, da ima Nikon nekoliko bolj komplicirane menije, ti so bolj podobni tistim iz DSLR fotoaparatov, ampak se jih da hitro navaditi. Imajo pa vse tvoje zahteve, odličen zoom in pa po mojih izkušnjah za ta razred tudi zelo dober makro način fotografije. Prvi predlog edino na žalost nima HDR. Želim ti uspešno izbiro :)
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Matey_ To apr 10, 2012 4:16 pm

Hvala za predloge :)

Ja izbira je zlo zlo težka predvsem, ker ne kupujem fotoaparata ravno za 100€ (pač vsakemu svoje ampak meni je 250€ kar lep zalogaj), tako da bi rad da izpolnjuje čim več zahtev oz. želja. Vsa racionalnost me vleče k Olympusu, ker izpolnjuje največ zahtev, hkrati pa mi glas v glavi pravi, da je Nikon vseeno bolj preverjena znamka ... ahh če bi le imel HDR slikanje :/ ...
Mogoče še eno (laično) vprašanje ... kako se obnese slikanje samo z zaslončkom pri fotoaparatih, ki nimajo ''okularja'' (pravilnega strokovnega izraza ne poznam) ... pač se, da lepo slediti hitro premikajočim objektom ?

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Matey_ Sr apr 11, 2012 4:48 pm

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje oz. mnenja o aparatih Kodak ?
Kodak Z990 Zdi se mi, da veliko ponuja tale paketek ...

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
The_drifter
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: So sep 05, 2009 7:14 pm
Kraj: Brežice

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a The_drifter Sr apr 18, 2012 6:31 pm

Pozdrav!

Js se tud trenutno zanimam za nakup fotoaparata in ker nimam pojma o tem bi prosu za pomoč.
Zagledu se v ta dva modela (na hitrco):

http://www.mimovrste.com/artikel/1730407931/digitalni-fotoaparat-canon-eos-1100d-18-55-darilo
http://www.sony.si/product/dsc-h-series/dsc-hx100v

Vglavnem nekaj takega sicer pa bi blo super če se najde kej cenejšega ter boljšega.
Upam da se najde ker mojster, ki se pozna. Hvala!
 
Uporabniški avatar
The_drifter
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: So sep 05, 2009 7:14 pm
Kraj: Brežice

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a The_drifter Če apr 19, 2012 8:31 pm

Toliko fotografov sm vidu na foromu pa noben je pomaga :P

Najbolj ciljam na canon 1100d. Dobim ga za mali denar. Sam me zanima če bo ok ali ne :D Hvala!
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Matey_ Če apr 19, 2012 8:41 pm

Pozdrav :)

Evo moje dileme je konec ;) Če bo vse po sreči grem jutri po Nikon D3100 z 18-55 mm VR objektivom. V ožjem izboru je bil tudi Canon, za Nikona pa sem se odločil predvsem zato, ker se mi zdi bolš sestavljen skupaj in lepše pade v roko, same razlike v zmogljivostih so za začetnega fotografa praktično zanemarljive.
Z DSLR fotoaparati je tako kot z hišnimi ljubljenčki ... zahtevajo veliko časa in potrpežljivosti, pa seveda denar. Če si pripravljen se poglobit v zadeve potem bo tale Canon super, če pa iščeš fotoaparat samo za občasno slikanje oz. čim bolj enostavno in hitro slikanje ... potem tole ni ravno zate ...

Za amatersko slikanje brez posebnih znanj in še vedno velikimi zmogljivostmi bi ti predlagal nekaj takega:
Nikon L810
ali pa
Canon sx40hs
mogče tudi
Nikon L510.

Upam, da pomaga ...

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Gapiii Če apr 19, 2012 8:48 pm

Matey - zdaj moraš izbrati ali želiš dslr ali kompakta? Ker zgoraj je eden kompakt eden pa dslr. Jaz vsekakor priporočam DSLR, že zaradi velikosti senzorja, ki je absolutno boljši kot pri kompaktih. Seveda na dslru lahko menjavaš objektive, boljše slike pri višjem ISO.. Ker da daš za kompakta isto denarja kot za kompakta se mi ne zdi smiselno. Res pa da je kompakt bolj preprost za uporabo - bolj ljudski.

Sori, če povem po pravici nisem opazil te teme :) Če te pa še kaj zanima pa vprašaj..
 
Uporabniški avatar
The_drifter
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: So sep 05, 2009 7:14 pm
Kraj: Brežice

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a The_drifter Če apr 19, 2012 8:54 pm

Ja sej sem gledal kompaktnega ampak sm reku da bom malo dal povrh pa mam lahko dslr...zakaj pa ne :).
Canona pa dobim za 320e. Lahko pa da bom začel slikat nikol neveš :D
Pa tudi morm dosti prebrat oz. pogledat glede nastavitev itd

Drgač dosti sprašujem, ker nevem nč o tem. I kokr vidm nimam kej zgresit s tem. In cena je odlicna za moje pojme.
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a Gapiii Če apr 19, 2012 9:17 pm

Sicer sem drugače odgovoril drifterju, sem falil nick. Drugače imaš pa prav, tako je mene prijelo ko sem ''ponesreči'' kupil d3000. Zdaj sem pa vložil že nekaj tisoč eur v opremo pa ne zgleda konec :D

Drugače pa knjige ja, tam se boš naučil osnove potem pa samo slikanje, slikanje in slikanje. DSLR je zakon :) Če želiš ti lahko kakšne boljše pošljem po mailu.
 
Uporabniški avatar
The_drifter
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: So sep 05, 2009 7:14 pm
Kraj: Brežice

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a The_drifter Če apr 19, 2012 9:43 pm

Pol bom pa kr uzel tega druge ni :). lahko pošješ komot :) daniel.knez@gmail.com
 
Uporabniški avatar
The_drifter
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: So sep 05, 2009 7:14 pm
Kraj: Brežice

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a The_drifter Če maj 03, 2012 2:54 pm

slr nabavljen. Zdaj me pa zanima ce ve kdo za kaksne dobre tutoriale. Hvala!
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Digitalni fotoaparat na ''budget''

Napisal/-a B|ind Ne avg 26, 2012 9:25 am

Jaz bom pa mojega Nikona d60 menjal za nekega zmogljivejšega digitalnega, zdaj pa me zanima kaj priporočate ?
Menjam pa predvsem zato ker mi zaradi neuporabe dslr stoji vglavnem doma v torbi saj me je tista začetna vnema po parih mesecih popustila in si zdaj želim aparat ki je preprostejši za uporabo in naredi dobro fotko tudi v 'avto načinu' zato sem pripravljen dat nekaj več denarja. Recimo okvirno okoli 200€..predlogi lahko za par 10€ odstopajo od te cene.

+ zanima me kako lahko pri nikonu d60 pogledam koliko posnetkov je bilo narejenih ?
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 70 gostov