Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop So jul 20, 2013 7:22 am

Pozdravljeni!


Ker Gillette močno pretirava s cenami nastavkov za britje, poleg tega imam občutek, da ti nastavki zdržijo vedno manj (Fusion Proglide meni zdrži samo kakih 10 - 12 britij), sem se pred kratkim odločil, da poskusim z brivnikom na navadno žiletko. Cena žiletke je bistveno nižja, dobi se jih že od 6 centov dalje po komadu (ebay). Recimo Astra je priznana in je 10 centov po kosu. Zdržijo malce manj kot Gillette nastavki, odvisno pa je seveda od proizvajalca in tipa. Lahko rečemo da povprečna navadna žiletka zdrži 6 do 7 britij. Hitro se vidi, da se da v primerjavi z običajnimi nastavki kar nekaj prihraniti, tudi če za vsako britje vzameš novo žiletko.
Seveda sem se na začetku malce bal takega britja in v prvem poskusu se mi je tudi pojavilo nekaj iritacije, ker nisem poznal pravil britja na ta način. Vendar se sedaj že brez problema obrijem popolnoma na gladko brez ureznin in rdeče kože, če sem pazljiv na kot brivnika in da ga ne pritiskam močno na obraz.


Tukaj je zelo zanimiva stran o klasičnem britju v Slovenščini:

http://obrijse.wordpress.com/

Nekaj mnenj pa sem že dobil tukaj:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/ ... art/1/vc/1

Če ima kdo kakšne izkušnje, bi bil zelo vesel, če bi jih tukaj z nami delil in nahitro opisal. Predvsem pa bi bil vesel, če je tukaj z nami kak član foruma, ki je pred leti uporabljal brivnik na žiletke in pozneje prešel na brivnik z nastavki. Zelo me zanima razlog za prehod in če je s tem res kaj pridobil (razen morda hitrosti), ali je prešel samo na podlagi Gillette-ove TV propagande?

Problem je tudi to, da je pri nas v lokalnih štacunah ponudba za klasično britje zelo revna. Dobi se žiletke Wilkinskon, Gillette in MEM, drugih nisem videl. Brivnik pa se dobi samo plastični Wilkinson. Mueller ima nekaj brivskih čopičev in Wilkinson brivsko milo, v navadnih trgovina pa se dobi brivske kreme Palmolive.
Ampak že takoj čez mejo v Italiji je druga zgodba, brez problema se dobi čopiče Omega in krasna Proraso brivska mila, kreme in After Shave po smešno nizkih cenah. Verjetno tudi prave kovinske brivnike, a na to žal nisem bil pozoren.
Ljudje najraje kupujejo na:
http://www.shaving.ie/
Kjer se dobi tudi brivnik, ki naj bi bil najbolj cenjen:
http://www.shaving.ie/products/Muhle-R8 ... Razor.html

Za poskus se lahko kupi tudi bistveno cenejši brivnik za 3 EUR in s tem zaradi "firbca ne zapravi preveč denarja:
http://dx.com/p/rimei-stainless-steel-d ... ver-116281
Ampak izkušnja z Muehle R89 je najbrž čisto nekaj drugega

Zelo vesel bom za vaša mnenja, za katera se lepo zahvaljujem
Zadnjič spremenil zzitop, dne To jan 14, 2014 6:05 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a RedBaron So jul 20, 2013 7:40 am

Klasična žiletka je čist OK, sam se trenutno brijem z gilette fusion power, predtem pa sem se z el. brivnikom (braun na mrežico) in tudi s klasičnim na žiletke.

Pri klasiki je fajn to, da so britvice zastonj v primerjavi z temi oh in sploh opevanimi briviniki, pa še 2 strani ima. Ker ga lahko razstaviš, ga je enostavno očistit. Mogoče se malenkost pozna razlika, ker ima samo 1 rezilo in moraš 2× ali 3× potegnit, da dosežeš enak učinek kot pri tistih z 3 ali 4 rezilih, ampak tudi pri njih z številom britij upada učinek.

Tudi jaz vse bolj razmišljam da bi prešaltal nazaj na klasiko, izključno zaradi cene, ker 20€ za 4 nastvke je res preveč!!
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a radar So jul 20, 2013 7:53 am

TUKAJ MALO POGLEJ..

http://www.kuponlandia.com/

LP
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop So jul 20, 2013 7:55 am

Hvala za mnenje. Te smem vprašati, koliko časa/britij ti zdrži en nastavek? To me res zanima, ker slišim ful različnih mnenj. Eni pravijo 5 britij, eni pa celo, da imajo en nastavek celo leto, kar pri meni nikakor ni možno. Tudi če bi se bril samo 1krat tedensko, je to še vedno nad 50 britij.
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a W3s7_S1D3 So jul 20, 2013 8:39 am

bil na klasičnem mokrem britju (Wilkinson v kombinaciji z gel "penami"), pa sem ravno zaradi cen "žiletk" prešaltal na suho britje s strojčkom. Že pred leti sem si nabavil Philipsovega Arcitec-a RQ 1060 in sem z njim izredno zadovoljen. Baterije se sploh ne spomnim, kdaj sem jo nazadnje polnil, mrežice nisem še menjal (imam jo 3 ali 4 leta - se ne spomnim). Problem je edino, da je se je potrebno pogosteje briti (max. na 2 dni), ker ko dlake postanejo daljše si kar en lep čas dober, da se obriješ kot je treba. Boljših serij nisem nameraval kupit, ker je spet potrebno kupovat neke detergente - samodejno čiščenje.
Če se pa redno briješ, pa si veliko hitrejši kot pri mokrem britju. Jaz vem, da na mokro britje ne grem več :)
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a radar So jul 20, 2013 8:44 am

po pravici povedano sploh ne vem na koliko britij, ker tega sploh ne spremljam...
pač zamenjam, ko je potrebno in to je to.

drugače pa še poizkusi še z brivniki za enkratno uporabo (to smo v vojski uporabljali in zelo dobro brijejo, so poceni in tudi večkrat ga lahko uporabiš)..

glede klasike - to bo pa vedno zakon :)

lp
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop So jul 20, 2013 9:14 am

To misliš tiste BIC brivnike za enkratno ali kaj drugega?

Tudi sam imam električnega Braun serija 7000 se mi zdi. Skratka, bil je 250 EUR, ampak ne brije dobro. Kožo imam rdečo, pa nikakor se ne da tako na gladko kot z mokrim britjem. Probal sem še nekaj električnih, pa je rezultat še slabši.

Zame je mokro britje zakon v primerjavi z električnim. Imam pa električnega za skrajno silo, ker je praktično, lahko se obriješ kjerkoli, skoraj brez ogledala, recimo kar v avtu, če je nuja. :D
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Ivan36 So jul 20, 2013 9:37 am

Ma imam že od začetka serije Mach3 Gillette in sem zadovljen, kupim pa 8pack ako jih trofnem :D V glavnem sem sedaj dodal še strižnik brade, da skrajšam kocine na 1mm pa mi en nastavek zdrži cca 2 meseca ;) nekje 7 ali 8 britji.
 
Uporabniški avatar
Raiden
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Če sep 24, 2009 11:17 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Raiden So jul 20, 2013 9:51 am

Sam čez teden uporabljam električni brivnik Braun. Zakon, suho britje 2 min in si konec. Draženje kože je morda na začetku, potem ne opaziš razlike.

Drugače pa uporabljam Muller britvice - 5 rezil. Mislim da pride pack nadomestnih okoli 6-7 €. Obrije vrhunsko. Gillete-čisto pretiravanje s cenami.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop So jul 20, 2013 9:52 am

Torej je to tedensko britje. Če bi se bril dvakrat tedensko, bi to bilo za en mesec. Koliko stane paket 8 nastavkov za Mach3? Verjetno je kar nekaj ceneje od 4ih nastavkov?
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a radar So jul 20, 2013 10:07 am

kupi preko kupona, za katerega sem ti poslal..

http://www.kuponlandia.com/ponudba-60-p ... ratis.html

daš cca. 20 eurov in imaš 24 nastavkov - komad pod 1 euro s poštnino vred!

če pa to ni ugodno, pol pa ne vem... :huh:

lp
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop So jul 20, 2013 10:11 am

Se strnjam, da je ugodno. Ampak to je pač akcija, ki verjetno ne bo vedno. Res je, da si lahko kupiš zalogo, vendar ravno sedaj, ko imam v načrtu klasično britje, se mi morda ne splača. :D
Če citiram še tole:

predlagamo nakup 8-ih generičnih nastavkov za GILLETTE MACH 3 TURBO

Po tem sklepam, da to žal ni original, ali se morda motim?

Sicer pa res hvala, da si to pokazal, ker marsikomu lahko še kako koristi
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a tomzzi So jul 20, 2013 11:00 am

Evo ravnokar obrit z safety razor. Edwin Jagger. Britvice pa naročam kar iz tujine. Pa še kakšno kremo. Je poceni pa ponavadi naročim kar paket 50-ih. In pa izbira je jasno veliko večja kot pri nas.
Imam tudi električni Braun brivnik za obrit se na hitro ampak je pa razlika če se obriješ z električnim ali z safety razorjem.
Pa ko se navadiš niti ne rabiš nevem koliko časa za se dovolj kvalitetno obrit.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop So jul 20, 2013 11:05 am

Lepo da se nam je oglasil tudi pravi uporabnik Safety Razorja. Katere žiletke si naročil in za koliko britij so? Predvsem me zanima, če imaš izkušnje z brivniki na nastavek in če se da primerjati med sabo?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a tomzzi So jul 20, 2013 11:21 am

zzitop je napisal/-a:Lepo da se nam je oglasil tudi pravi uporabnik Safety Razorja. Katere žiletke si naročil in za koliko britij so? Predvsem me zanima, če imaš izkušnje z brivniki na nastavek in če se da primerjati med sabo?


Kolikor sem probal so za moje pojme top tri:

Feather Hi Stainless Platinum
Astra Superior Platinum (meni skorajda najboljše)
Gillette 7 O Clock Sharp Edge
Dobre so pa tudi Timor Solingen.

Sem vzel enkrat sampler 50 kosov različnih. Tako, da sem videl kaj mi najbolj odgovarja.

Jaz jih uporabim od 3 do 5x. Čisto odvisno. Brivnike na nastavek pa nisem že dolgo uporabljal. Meni je zakon DE. ;)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Ivan36 So jul 20, 2013 11:26 am

zzitop je napisal/-a:Torej je to tedensko britje. Če bi se bril dvakrat tedensko, bi to bilo za en mesec. Koliko stane paket 8 nastavkov za Mach3? Verjetno je kar nekaj ceneje od 4ih nastavkov?

Za 8 nastavkov sem dal 19,99€ Mercator franšiza, pa niso čisti original so Made in Poland ;) Originale ima Eleclerk in Muller.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a nevermind So jul 20, 2013 11:48 am

Jaz se brijem z Gillette fusion power. Sicer sem zadovoljen ampak s cenami pretiravajo ja. Prešaltal bi na električni brivnik, pa me zanima ali je boljše vzet tistega, kateri ima tri glave ali navaden z mrežico? Pa rad bi takšnega, da je vodoodporen - pač za mokro britje. Aja, pa da bi se lahko z njim bril tudi po prsih, trebuhu in pod pazduho.

Lp.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a BoneS So jul 20, 2013 11:54 am

Js uporabljam wilkinson quattro titanium. Z vsem ostalim sr***jem sem se vedno urezal. Gillete mi nikol ni bil ok.
En nastavk uporabm za cca 20 britij, s tem, da brijem z njim tudi glavo vsak drugi dan. Je pa res, da nastavek vsakic popolnoma ocistim.
Slika
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop So jul 20, 2013 11:59 am

tomzzi je napisal/-a:
zzitop je napisal/-a:Lepo da se nam je oglasil tudi pravi uporabnik Safety Razorja. Katere žiletke si naročil in za koliko britij so? Predvsem me zanima, če imaš izkušnje z brivniki na nastavek in če se da primerjati med sabo?


Kolikor sem probal so za moje pojme top tri:

Feather Hi Stainless Platinum
Astra Superior Platinum (meni skorajda najboljše)
Gillette 7 O Clock Sharp Edge
Dobre so pa tudi Timor Solingen.

Sem vzel enkrat sampler 50 kosov različnih. Tako, da sem videl kaj mi najbolj odgovarja.

Jaz jih uporabim od 3 do 5x. Čisto odvisno. Brivnike na nastavek pa nisem že dolgo uporabljal. Meni je zakon DE. ;)


Tudi sam imam Astro SP. Žal pa je to edino, s čimer imam izkušnje. Si slučajno probal kaj iz naših trgovin? Dobi se Wilkinson in moder ter zelen gillette. Predvsem pa me zanima za srbske MEM, ki se jih tudi dobi v naših štacunah. Baje da so dobre.

Aja, si imel v paketu tudi Polsilver Super Iridium? Sem slišal mnenje, da so super dobre
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a pskoda So jul 20, 2013 12:31 pm

BoneS je napisal/-a:Js uporabljam wilkinson quattro titanium. Z vsem ostalim sr***jem sem se vedno urezal. Gillete mi nikol ni bil ok.
En nastavk uporabm za cca 20 britij, s tem, da brijem z njim tudi glavo vsak drugi dan. Je pa res, da nastavek vsakic popolnoma ocistim.


Meni je tudi najboljši wilkinson quattro titanium pa sem tudi probal od gillette in je razlika kar velika.
Lp
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov