Srečanja avtomobilskih navdušencev...
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Ne sep 26, 2010 10:35 am

Nevem tocno, mislim pa da mi je Tom (chgotom) rekel da se vsako leto placal nekaj sto dolarjev pa je to to :?:
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a dgreso Ne sep 26, 2010 10:56 am

js sem govoril z bratrancem, ki je policist in je rekel da more avto ustrezat slo prdepisom neglede na to v keri državi je registriran. torej usa predpisi v slo naj nebi veljali. če sem ga prav razumel.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Napisal/-a abajc3 Ne sep 26, 2010 12:09 pm

bam88 je napisal/-a:to za firmo vem da mors met registrirano.. samo kaj pa tehnicni?


ga nimajo. vsako leto plačaš za podalšat registracijo in to je to. folk sam skrbi za to da so avti izpravni


to so moje informacije, lahko da se tudi motim
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Ne sep 26, 2010 1:37 pm

dgreso je napisal/-a:js sem govoril z bratrancem, ki je policist in je rekel da more avto ustrezat slo prdepisom neglede na to v keri državi je registriran. torej usa predpisi v slo naj nebi veljali. če sem ga prav razumel.


reci bratrancu da bucke stresa
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a dgreso Ne sep 26, 2010 1:47 pm

mu bom omenil ;) čeprav po svoje ma prav. če je v sloveniji prepovedano da felgna gleda izpod blatnika je to prepovedano za vsa vozila na slo cestah.?
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Ne sep 26, 2010 2:04 pm

dgreso je napisal/-a:js sem govoril z bratrancem, ki je policist in je rekel da more avto ustrezat slo prdepisom neglede na to v keri državi je registriran. torej usa predpisi v slo naj nebi veljali. če sem ga prav razumel.


Predpisom za osnovne stvari, kot so delujoče luči in zavore, obvezna oprema...mora ustrezati, to je logično in temu lahko vsak avto ustreza. Ne potrebuje pa vozilo slo homologacije! Ne potrebuje EU žaromete ali pa Euro 3,4,5..standarda za motorje...in ostale brezveznosti. Saj potem bi morali na meji vsakemu tujcu temeljito tehnično pregledati avto predno bi ga spustili v slovenijo.

abajc3 je napisal/-a:ga nimajo. vsako leto plačaš za podalšat registracijo in to je to. folk sam skrbi za to da so avti izpravni

V ZDA naj bi res bilo tako, da tehničnega pregleda nimajo, vsaj ne takega, kot ga poznamo pri nas. Tam se v glavnem preverja samo izpust emisij. Je pa verjetno tudi razlika od države do države.
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Napisal/-a bam88 Po sep 27, 2010 8:18 pm

dgreso tvoj bratranc nima pojma :D potem ce bi se tujc hotu vozit z enmu starmu ameriskmu avtam k ma recimo namesto rumenega zmigavca rdece jih bo mogu spremenit da bo lahko po slovenij vozil? :D ne bo slo to tko..
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a dgreso Po sep 27, 2010 11:35 pm

bam88 je napisal/-a:dgreso tvoj bratranc nima pojma :D potem ce bi se tujc hotu vozit z enmu starmu ameriskmu avtam k ma recimo namesto rumenega zmigavca rdece jih bo mogu spremenit da bo lahko po slovenij vozil? :D ne bo slo to tko..


okol tega bi se dalo debatirat ;) nebom se delal pametnega, sam slovenija ima svoje zakone in treba se jih je držat! bratranec ima prav in mogoče tudi nima prav. ampak glede na to da je policaj ima svoje poglede na vozila, ki se vozijo po KOROŠKIH (SLO) cestah in jih obravnava kot se njemu zdi prav. je pa treba tu pregledat uradni list republike slovenije o homologaciji vozil. definitvno pa nebi rekel da on nima prav. neglede na to, da je policaj, ima več pojma o tem kakšna vozila so primerna in niso primerna za na cesto pri nas, kot pa ti in jaz. nenazadnje se je izobraževal za to ;) ima pojm gor ali dol, on se odloči ali ti vzame tablico ali ne ;)

Torej ne trdim da ima bratranec prav, me pa prav zanima še kak komentar kakšnega policista, ki sodeluje tukaj na forumu, kaj bi naredil v situaciji, ko je vplaten predelan avto, ki nima SLO tablic!

LP
 
Uporabniški avatar
_BANDIT_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: Če feb 27, 2003 9:23 am

Napisal/-a _BANDIT_ To sep 28, 2010 6:14 am

dgreso je napisal/-a:ampak glede na to da je policaj ima svoje poglede na vozila, ki se vozijo po KOROŠKIH (SLO) cestah in jih obravnava kot se njemu zdi prav. je pa treba tu pregledat uradni list republike slovenije o homologaciji vozil. ima pojm gor ali dol, on se odloči ali ti vzame tablico ali ne ;)
LP


No tole poudarjeno je ponavadi največji problem. ;)
http://www.zup-racing.com/
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! Slika
 
Uporabniški avatar
axa
Novinec
 
Prispevkov: 284
Pridružen: Po sep 15, 2003 11:25 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Napisal/-a axa To sep 28, 2010 6:30 am

dgreso je napisal/-a:... ima več pojma o tem kakšna vozila so primerna in niso primerna za na cesto pri nas, kot pa ti in jaz. nenazadnje se je izobraževal za to ;) ima pojm gor ali dol, on se odloči ali ti vzame tablico ali ne ;)
LP


Uf za take trditve je veliko kontraargumentov, predvsem to, da je veliko ljudi tehnicno bolj usposobljenih kot on in vedo bolj kdaj je vozilo primerno za na cesto ali ne. Pa pustimo stat razne butaste variante, da avto ni za na cesto, ker ima sportni filter, 1 colo vecje feltne itd. To so skrajni butasti elementi nase zakonodaje, kateri ga prisilijo, da se vtika v take stvari.
Jazst
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a dgreso To sep 28, 2010 8:31 am

tu se pa seveda strinjam z obema. kakorkoli se obrnemo mamo v SLO smrdljive zakonekar se predelav tiče.
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Napisal/-a bam88 Če sep 30, 2010 3:25 pm

tud mene je zmotu tale tvoj komentar se njemu zdi.. kako se mu kar lahko zdi da avto ni primern za na cest in gre preko uradnega lista?
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
GOOS
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: To jun 17, 2008 6:14 pm

Napisal/-a GOOS To okt 12, 2010 3:30 pm

jaz imam za sabo ze sigurno 30 srecanj s policisti... vec al manj jih na koncu koncev zanima stroj sam... in si ga ogledujejo...
Imas tudi cvetke ki se vpiknejo v papirologijo... in potemtakem jo tudi izročim...naj lista po spedicijskih , carinskih papirjih.. prebira title itd... če le ve kaj to pomeni...
Predam mu tudi vse certifikate o podjetju ki je registrirana v USA...
In na koncu je to to...

zakaj bi težili npr. če so plačani vsi davki - nimajo osnove...
Zakaj bi težili če je avto tehnično ispraven (luči, gume, zavore...)
zakaj bi težili če sem jaz morda le v tranzitu tukaj ;)

Skratka - potemtakem bi morali vse tujce ala "šwabe" ki hodijo našim sosedom na morje s predelanimi avti vse ven postavit.. ker kao ne ustreza slovenski homologaciji...
v končni fazi.. kaj sploh ustreza slo homologaciji????.. Bullshit!!!...
Predobro vem kak se upravljajo homologacijski postopki in na kak nacin...
Skratka... tukaj se bo v sloveniji moralo še pošteno kaj spremenit če bomo želeli parirat drugim EU drzavam...

Naj si vzamejo vzgled po Nemcih, Britancih...

LP
p
 
Uporabniški avatar
CockroaC
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3538
Pridružen: So okt 25, 2003 8:43 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a CockroaC Sr okt 13, 2010 9:30 am

GOOS je napisal/-a:Skratka - potemtakem bi morali vse tujce ala "šwabe" ki hodijo našim sosedom na morje s predelanimi avti vse ven postavit.. ker kao ne ustreza slovenski homologaciji...


Ja avstrijcij s tem nimajo problema ... tak da pazljivo po avstriji ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Napisal/-a bam88 Ne okt 24, 2010 6:50 pm

GOOS je napisal/-a:jaz imam za sabo ze sigurno 30 srecanj s policisti... vec al manj jih na koncu koncev zanima stroj sam... in si ga ogledujejo...
Imas tudi cvetke ki se vpiknejo v papirologijo... in potemtakem jo tudi izročim...naj lista po spedicijskih , carinskih papirjih.. prebira title itd... če le ve kaj to pomeni...
Predam mu tudi vse certifikate o podjetju ki je registrirana v USA...
In na koncu je to to...

zakaj bi težili npr. če so plačani vsi davki - nimajo osnove...
Zakaj bi težili če je avto tehnično ispraven (luči, gume, zavore...)
zakaj bi težili če sem jaz morda le v tranzitu tukaj ;)

Skratka - potemtakem bi morali vse tujce ala "šwabe" ki hodijo našim sosedom na morje s predelanimi avti vse ven postavit.. ker kao ne ustreza slovenski homologaciji...
v končni fazi.. kaj sploh ustreza slo homologaciji????.. Bullshit!!!...
Predobro vem kak se upravljajo homologacijski postopki in na kak nacin...
Skratka... tukaj se bo v sloveniji moralo še pošteno kaj spremenit če bomo želeli parirat drugim EU drzavam...

Naj si vzamejo vzgled po Nemcih, Britancih...

LP
p



ej mojster kaksne so kej cene v USA za registracijo avta? Recimo tvojga? Kolk mas letno stroskov s tako masino?
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Re: 6th All American Car Meeting 18.-19.9.2010

Napisal/-a bam88 To nov 09, 2010 9:39 pm

cruiser1

si bil dol pri sosedu v Predosljah?

Sm te slisal in vidu ko si se mem bajte pelov :D
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 6th All American Car Meeting 18.-19.9.2010

Napisal/-a cruiser1 Sr nov 10, 2010 1:01 am

bam88 je napisal/-a:
si bil dol pri sosedu v Predosljah?



Kaj si tam doma? Ja, avto je potreboval nove tekočine v motorju in menjalniku :D
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Re: 6th All American Car Meeting 18.-19.9.2010

Napisal/-a bam88 Po nov 29, 2010 11:41 pm

cruiser1 je napisal/-a:
bam88 je napisal/-a:
si bil dol pri sosedu v Predosljah?



Kaj si tam doma? Ja, avto je potreboval nove tekočine v motorju in menjalniku :D



donko mi je sosed :D
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Re: 6th All American Car Meeting 18.-19.9.2010

Napisal/-a Doc_ Če jan 13, 2011 9:31 am

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kje vi servisirate vaše stroje in kje dobite rezervne dele??

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 6th All American Car Meeting 18.-19.9.2010

Napisal/-a cruiser1 Če jan 13, 2011 12:05 pm

Doc_ je napisal/-a:Pozdravljeni!

Mene pa zanima kje vi servisirate vaše stroje in kje dobite rezervne dele??

LP


SERVIS:
Če ne morem sam ali nimam časa: http://www.luckys-garage.si/

REZERVNI DELI:
Kar se ne dobi pri nas ali pa so cene tukaj nerazumne v nemčiji, npr:
http://www.kts.de/shop2/?onload=true
http://www.american-parts.de/
http://www.pika.de/

Če tudi nemci pretiravajo s cenami pa ZDA, npr:
http://www.summitracing.com/
http://www.rockauto.com/
in pa http://www.ebay.com/ je tudi zakon za dele!

V glavnem tega je kolikor hočeš, če malo pogooglaš je že v EU veliko trgovin v ZDA jih je pa itak neskončno za praktično popolnoma vsa U.S. vozila neglede na letnik.
Tudi odpadov je nekaj v evropi, tale na švedskem je največji: http://www.bildelarosby.se/
Vrni se na Srečanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov