Srečanja avtomobilskih navdušencev...
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a abajc3 Po sep 19, 2011 10:35 pm

Bucko99 je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Bilo je super :D

x2 , nisem vedel da pri nas toliko američanov, sploh nekateri so :shock:


nevem kdo mi je že rekel da je v sloveniji cca 1000 ameriških avtov. to kar pride na miting je le en delček tega kar imamo pri nas. ampak nekaterih ljudi se enostavno ne da pripravit do udeležbe, kljub obširnim promocijam in veliko osebnim vabilom lastnikom. tako pač je.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a vojkostar To sep 20, 2011 6:27 am

Kaj je to zaen avto poznavalci? men je ušečen :)
Slika
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a mihaing To sep 20, 2011 7:20 am

Lepo je tole videti v naši maji deželici.

Me je pa zmotilo vseeno nekaj avtov, ki nimajo veze z USA niti v sanjah (voyager in PT cruiser recimo)
 
Dodgemeister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr dec 01, 2010 11:16 pm

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a Dodgemeister To sep 20, 2011 8:59 am

vojkostar je napisal/-a:Kaj je to zaen avto poznavalci? men je ušečen :)
Slika

Spredej je čopiran Chevrolet Fleetline letnik 1950, zadej pa Oldsmobile 88 letnik 1949, za njim pa "roknrol-ej-ga-ej" letnik 1977.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a abajc3 To sep 20, 2011 10:48 am

mihaing je napisal/-a:Lepo je tole videti v naši maji deželici.

Me je pa zmotilo vseeno nekaj avtov, ki nimajo veze z USA niti v sanjah (voyager in PT cruiser recimo)



ravno tako so to ameriški avtomobili, s to razliko da se jih da dobiti tudi na našem tržišču in so zato majn nenavadni. je bilo pa takih avtov letos občutno majn kot druga leta.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
b-52 bomber
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Po jul 28, 2003 4:09 pm

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a b-52 bomber To sep 20, 2011 12:37 pm

mihaing je napisal/-a:Lepo je tole videti v naši maji deželici.

Me je pa zmotilo vseeno nekaj avtov, ki nimajo veze z USA niti v sanjah (voyager in PT cruiser recimo)

In zakaj po tvojem mnenju ti avti nimajo veze z Usa avti???
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a mihaing To sep 20, 2011 12:56 pm

Konkretno obadva modela sta v celoti narejena in sestavljena v Avstriji, vključno z vsemi deli in motorji ki so evropski. Zato za moje pojme ni tu nič USA ne dizajnersko, materialno, tehnološko, tehnično,...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a cruiser1 To sep 20, 2011 1:43 pm

mihaing je napisal/-a:Konkretno obadva modela sta v celoti narejena in sestavljena v Avstriji, vključno z vsemi deli in motorji ki so evropski. Zato za moje pojme ni tu nič USA ne dizajnersko, materialno, tehnološko, tehnično,...


Voyager in PT sta oba ameriška avtomobila! Za dva PTja, ki sta bila na našem srečanju lahko trdim, da sta resnično made in USA in ne made in austria! Za voyagerje na srečanju ne vem kje so bili sestavljeni. Je pa tako, da jih je veliko res ameriških in veliko tudi avstrijskih. Osebno me ne moti, če je naprimer voyager sestavljen v avstriji, sploh, če ima notri spodoben ameriški motor. Precej manj sem naklonjen PTjem, JEEPom, Voyagerjem s kakšnim nemškim ali pa italjanskim dizlom! Pri teh je pa res že zelo malo ameriškega. Čeprav tudi tem nekako pogledamo skozi prste ;) , če se že kakšen pojavi. Kaj pa ameriški avtomobili, ki so narejeni v Kanadi?? Po tvoji logiki tudi teh nebi smeli pustiti na srečanje ;) . Mi je pa zanimivo kako so se ljudje pred leti pritoževali zakaj ne dovolimo vstopa korejskim chevroletom, nekateri so bili resno užaljeni in se hoteli celo skregati :lol: . Zdaj pa se počasi vse obrača in bi nekateri najraje prepovedali vstop celo manj zanimivim pa čeprav ameriškim avtomobilom. Sicer je pa tudi meni všeč, da je vse več vedno bolj zanimivih in za naše kraje nevsakdanjih avtomobilov na našem srečanju. Zadeva se vedno bolje razvija v pravo smer.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a chan To sep 20, 2011 2:19 pm

Zaradi sedaj že globoko vkoreninjene globalizacije je več ali manj že težko govoriti o popolnoma enonacionalnem avtomobilu. Seveda pa še vedno ostaja domicilna dežela. iz katere znamka pač prihaja. Tako je najverjetneje povsem jasno, da je Chrysler s svojimi modeli še vedno iz ZDA in ne iz sosednje nam Avstrije.
Graška Magna je sodelovala vrsto let s koncernom Chrysler, kjer so sestavljali kar nekaj njihovih modelov. Kljub dizelski motorizaciji v nekaterih modelih (Grand Cherokee, Commander, 300C, ipd), je večina karoserijskih delov prihajala iz ZDA. Zanimiv je primer zadnje generacije GC, ki ga zopet sestavljajo v ZDA, pa vendarle stoji na podvozju novega Mercedesa ML ter ima za evropski trg motor italijanskega proizvajalca VM Motori - gre potemtakem za italijansko/nemški avtomobil? Potemtakem bi lahko bili tudi novi ML, X3, X5, X6, zaradi proizvodnje preko luže, ameriški avtomobili ...

mihaing je napisal/-a:Konkretno obadva modela sta v celoti narejena in sestavljena v Avstriji, vključno z vsemi deli in motorji ki so evropski. Zato za moje pojme ni tu nič USA ne dizajnersko, materialno, tehnološko, tehnično,...


PT Cruiser se je še kako naslanjal na dizajn nekdaj slavnih ameriških avtomobilov, kot protiutež uspešnim evropskim retro poskusom! ( http://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_PT_Cruiser ). Ter: "Chrysler bosses looked to combine modern practical features needed, with American car designs of the past. From the bold styling of the 1920s & 30s through to 50s & 60s hot rods." vir: http://www.ptcompany.co.uk/info/history.htm
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a cruiser1 To sep 20, 2011 7:10 pm

Nagrade po kategorijah:

- Best of (nagrada za najboljše vozilo na meetingu): 1968 Pontiac Firebird iz Hrvaške

- best 90s: 92 Lincoln Town Car

- best 80s: 82 Oldsmobile Cutlass Supreme

- best van: The A-Team Van (Hungary)

- long distance: Ford F250 Super Duty (Hungary)

- best pick up: Chevrolet KD30 military vehicle

- best woman: Tanja Starc in Dodge Ram 1500

- best bike: Fuckin Harley

- best 4x4: Jeep Grand Cheroke 4.0

Merjenje glasnosti: Chevrolet Corvette C3 in med motorji en od Harleyjev pač ;)


Tukaj pa še ena galerija fotk
http://www.mojalbum.com/tincek/v8-ljubljana-2011
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a King1 To sep 20, 2011 7:16 pm

Vidim, da ste se imeli lepo in nepozabno. Primož žal mi ni uspelo pridet, ker sem doma zidal in lopato vrtel. oops oops Sigurno pridem naslednjič. Drugače pa res odlična organizacija vsaj po slikah sodeč. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
dgrejtest
Uporabnik
 
Prispevkov: 1270
Pridružen: Ne mar 31, 2002 8:16 pm

Re: 7th All American Car Meeting 17.-18. september 2011

Napisal/-a dgrejtest Pe sep 23, 2011 7:11 am

[img]http://peter.si21.com/celica/celi_sig.jpg[/img]
Vrni se na Srečanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov