Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Misek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr apr 07, 2010 9:33 am

Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a Misek So dec 16, 2023 2:52 am

Pozdravljeni;

Doma smo studiral, da bi za praznike vrjetno 26 sli pogledat Zagreb. Ideja je bila vlak, je pa vrag da so sam trije vlaki na dan, direktne linije, in menda se karte sploh ne da vec kupt, da je vse polno.
Zdej je pa moja rekla, ja bomo sli pa s avtom, sej tud hodjo...pa nisem najbolj navdusen. Ker kaj beres na to temo, povsod pise, da to je guzva velika in odsvetujejo rinit s avtom dol.
Ce bi ze, ali lahko kdo mal opise, a je problem do centra pridet s avtom tam nek pri zelezniski priporocajo eno parkirno hiso, ceprav je cena kr taprava. Ampak ok. Drugo je, a je sploh realno da dobis parking tam, al je vse polno, potem pa nimas pojma kam?
Nisem se nikol bil v Zagrebu. Druga stvar, so pa tranvaji, to pa sploh ne vem kako je. Kako je to, vecinoma je videt da gre streka vzporedno s cesto, kaj pa ko seka pot, a so semaforji, al kako je to? Kaj pa tam ko gre strekna kr po cesti,a to se avti furajo kr po streki, gre to kr za endrugem, se peljes pred njim, se mors umaknat?
Prosim ce se je kdo fural po zagrebu, kak sistem je to. Sem probal kaj najdit, pa nek sem nasel da tirna vozila pac majo prednost, razn ce je drugace doloceno. Kak tocno to poteka nimam pojma. A mors to gledat, ce slucajno tirnice zavijejo cez tvojo pot in gre proti tebi, mors ahtat da pocakas, al je to kak semfor pa se ti rdeca prizge, da ves kdaj pa kje obstat?
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a krimič So dec 16, 2023 7:27 am

Sem šel že večkrat z avtom in parkiral zraven glavne avtobusne postaje v Zagrebu v podzemni garažni hiši (tik zraven je tudi drsališče). Ceno parkiranja sem pozabil, ampak glede na ostala evropska mesta nič posebnega. Je pa res, da je bila garažna hiša zmeraj dokaj polna (zmeraj je še bil prostor za parkiranje) in da so parkirni prostori zelo zelo ozki.
Lani in letos nisem bil, tako da trenutne razmere težko komentiram.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a radar So dec 16, 2023 7:52 am

Zagreb in tramvaj, ni noben problem.
Tako kot povsod so guzve zjutraj in popoldne, ko gre narod v/iz služb. Vpadnice v mesto so široke, glede parkiranja se pa sam odloči. Lahko v parkirni hiši ob glavnem kolodvoru, lahko parkiras drugje..
Npr, lahko greste z družino v zoo in nato s tramvajem v center ter kasneje nazaj. In potem me otroc sprašujejo zakaj tramvaja ni pri nas...
V glavnem brez skrbi, samo če greš zaradi čevapčičev jih boš zelo težko dobil. ...:)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a nejc1986 So dec 16, 2023 10:45 am

Jaz sem bil vceraj na koncertu in je bila ideja it prej še v center z avtom... Napaka. Gneča za znoret. Smo samo naredili krog z avtom in nazaj pred Areno. Pri Areni imaš shoping center z zastonj parkiriščem.

Tudi sam razmišljam da bi šel v ZG še 1x letos ,ampak definitivno s tramvajem. Je pa lepo,tako da ti res priporočam ogled.
 
Misek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr apr 07, 2010 9:33 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a Misek So dec 16, 2023 11:31 am

Aha, tak da ni najbolj pametno z avtom rinit. Sem pa zdaj gledal, iz Slo so sm trije direktni vlaki, vmes so se eni, da gre do dobove potem mors pa pes cez mejo na zeleznisko postajo Harmica. Potem sem pa gledal kaka pa je povezava od tiste postaje naprej pa do Zagreba na glavni kolodvor. Pa majo zlo dobre povezave, celo na pol ure fura, pa tam kaze da je karta 2,93 eur. Ce gres pa na delovni dan je pa celo 31 vlakov na dan. Ne morm vrjet da majo Hrvatje take povezave. Studiram da bi se tja dol zapeljal cez Rigonce, cez mejo, potem je takoj postaja, tam zastonj parkiras vrjetno, pa dobre pol ure z vlakom pa si v centru. Ce gres pa z avtom v center, pa prvo zivce zgubis, potem pa parking placas dost vec kot vlak. Pa se na bencinu prisparas za tisto razdaljo (po cesti je 30km do centra). Se mi zdi da se to se najbol splaca. Tam sem pa nek naso, da je 4 eur dnevna karta za tramvaj pa se lahko furas kolk ti pase.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a Godward Ne dec 17, 2023 12:01 am

Iz tega razberem, da je Zagreb hujsi kot New York. Nea ga seri, zastartaj avto, parkiraj kjer bo plac in uzivajte s familijo. :lol:
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a matejxx Ne dec 17, 2023 9:43 am

Eni si res tako zelo komplicirate življenje. Usedeš avto in se odpelješ tja. Potem pa nekje že najdeš parkirišče, drugače pač narediš par krogov. Zakaj bi se s tem živciral? Pa saj se samo pelješ, ni to nič težkega. Pa tudi za en dan ne boš bankrotiral če boš plačal tistih par evrov za parkirišče. Vsekakor pa bolje, kot pa se gnesti na tistih tramvajih, vlakih...
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a radar Ne dec 17, 2023 10:52 am

V Zagreb ni nobene panike, da bi se kompliciral, greš enako kot v Ljubljano, Maribor...
Da bi zaradi obiska Zagreba iskal razne kombinacije prevoza je brez veze, razen, če je to namen izleta.
Mi vedno dobimo parkirišče, kot sem ti že napisal, pa lahko tudi tramvaj kombiniraš.
Se pozanimaš, katera proga pelje do trga in to je to. Brez vsake panike.
Da bi pa zaradi obiska Zagreba delal študijo kako in kaj, pa ni nobene potrebe.
Zapraviš povsod kamor greš in to je tudi smisel, da se imaš luštn..

lp
 
Misek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr apr 07, 2010 9:33 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a Misek Ne dec 17, 2023 11:38 am

Ja kaj pa vem. Ce tak ko isces kake informacije, povsod beres, da ta adventni Zagreb je neverjetna guzva. Potem pa ce zadeve ne poznas je zaj****. V navigacijo si das recimo nek parking, pa pades v zastoje, se guzvas, potem pa parkirat ne mors. Potem pa isci naprej...to je tist kar me odbija. Je moja rekla, da ji je sodelavc na siht reko, kratko pa jedernato ti povem, ce ne poznas Zagreba, ne hodit s avtom not. Eni pravjo ni problem, drugi pa ne rin not. Tak da ne vem, kolk je kaj to v praksi pretocno.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a matejxx Ne dec 17, 2023 12:33 pm

Saj za Ljubljano je enako. Nekateri se je tako bojijo, da je joj. Pa vsi vemo, da nič hudega ko greš tja. Vedno se najde parkirišče in isto je v Zagrebu.

Drugače pa boljša ideja. Namesto, da siliš v Zagreb, pojdi v Celovec.
 
Misek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr apr 07, 2010 9:33 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a Misek Ne dec 17, 2023 12:59 pm

Ljubljane se jst tud izogibam. Ce vsako jutro po radiu, ka slisis...prometne informacije, 14 km kolona....dobri so tisti, ki vsak dan rinejo skozi to. Parkingi so pa tud, ko bi zlato iskal.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a boštjan_01 Ne dec 17, 2023 6:22 pm

Jaz bi predlagal z avtom do Milana ali Munchen letališče in z letalom v Zagreb.
Za praznike je v vseh mestih največja gneča, malo ali veliko mesto. Nekateri pričakujete, da ravno na vaš dan ne bo gneče.

V vsakem primeru, ne glede kam greš, se je dobro prej organizirat.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a Godward Ne dec 17, 2023 11:33 pm

Najboljse, da ostane doma. :mrgreen:
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a ban Po dec 18, 2023 7:58 am

Lahko greš z avtom in iščeš parking, kot so ti že drugi svetovali. Mi prakticiramo vlak, torej MP Rigonce, potem pa do železniške postaje savski marof kjer majo velik brezplačen parking in čez cca. 30 minut si na glavni postaji. Potem pa peš do trga bana jelačiča.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a mišek Po dec 18, 2023 9:31 am

&ban; zakaj pa ne greste kr na prvi postaji gor? A je na savskem marufu bols parking?
Ali je to kaj povezano, sem bral ces da cez rigonco gre najvec migrantov prek, in je potem tist prvi parking bol rizicen glede varnosti?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a ban Po dec 18, 2023 10:03 am

Kaj pa vem, tam smo šli prvič in je to kar navada postala. Vem da majo dost velik parking, ker na prvi postaji Sutla je samo za ene 5 avtov, na drugem Laduč nimam pojma kako je, pol je pa že Savski Marof. O migrantih pa sploh ne razmišljam.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a mišek Po dec 18, 2023 10:38 am

Aja, jst sem mislo na tistega cist ko prides preko Harmica. Tam je tud videt velik parking.
Sem pa gledal, ja ce gres eno postajo od harmice naprej sam kilometer dlje po cesti, je karta za cug euro cenej, dve odrasle povratne karte je pol 4 eur manj. Saj vem no to neki, ce gres enkrat, ampak pac tak.
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a Tommaazz Po dec 18, 2023 6:34 pm

Mi smo bil ravno v soboto v ZG z avtom. Do Zagreba nobenega problema, prazna cesta. V Zagrebu pač v centru gužva, parkirne hiše so vse zsaedene...nekje malo iz centra se verjetno da brez težav parkirat. Imeli smo sicer srečo, ko smo se vozili okoli in gledali za parking je ravno nekdo odšel iz parking, ki je bil zastonj :D . Parkirali smo cca 15 minut peš do trga Bana Jelačiča. Je vzdušje dosti boljše kot v LJ, muzike je več, DJ-ji vrtijo na trgih okoli pa so hiške,... gužva pa itak na polno, med štanti se samo s prerivanjem da prit okol :lol: . Cene so tak tak...kuhanček je bil 3,5-4 eur, tiste male miške (jih dobiš kar nekaj v velikem plastičnem kozarcu, pa dobre so :D ) oblite s čokolado 4 eur, imaš pa potem še sarmo za 10 eur porcijo :D , hamburgerji 8 pa naprej...mi smo šli na trgu Bana J. na pomfri pa nuggetse je sin jedel, jaz pa pomfri z mozarella sticks, žena pa je hujšala :lol: ...no to so bile porcije 4 eur...je za it pogledat, definitivno, jaz že ene 35 let nisem bil v ZG tako da me je zanimalo kako izgleda...katedrala je lepa :)
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Misek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr apr 07, 2010 9:33 am

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a Misek Po dec 18, 2023 7:57 pm

Hvala, za konkreten odgovor. Parkingi torej so problem, in guzva. Definitivno ce nab bo ratalo it, bom sol z avtom cez mejo, potem pa na vlak pa nimas nobenih skrbi kam bos avto porinil. Pa se cenej je, parkirne kolk sem nasel so kr konkretne cene.
P.S. pa kaj je s tem forumom, kr dva razlicna uporabniska imena mi vlece?
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Zagreb s avtom okrog božiča?

Napisal/-a nasamorpheus Po dec 18, 2023 9:53 pm

Povsod na Balkanu gužva le Ljubljana je praktično prazna . Res je Zoki, to je najlepše mesto na svetu
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov