Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a Polo78 Sr mar 02, 2011 1:49 pm

eentox je napisal/-a:A pa greš preko agencije ali si sam zrihtaš letalo in apartma, hotel...?
Tudi js študiram da gremo letos z mojima puncama v Grčijo. Kot sem gledal Hrvaška niti ni tako ceneje kot bi pričakoval v primerjavi z Grčijo, Turčijo,... Ampak nevem kaj se bolj splača, Grčije ne poznam nič, zato ne bi razkiral.

lp


Kar prek agencije. Mogoče res plačaš malo več, si pa komot (avion, transfer letališče-hotel-letališče, hotel, takse,...). Edino avto sem pa lani (Zakynthos) rental oz. rezerviral kar prek interneta. Je bilo 30% ceneje kot če bi ga tam brez predhodne najave, pa še zavarovanje (polni kasko) je bilo na ta način gratis. Tako, da to priporočam vsakemu, tudi če se gre samo za skuter, se da prihranit kar lep denar. Prvo leto sem se malo nasral, ker sem rental prek agencije in me je avto za 3 dni prišel skoraj toliko kot tu za cel teden.

Hja, saj jaz prvič tudi nisem poznal nič Grčije, sem pa zato dobil priporočila od znancev, sodelavcev ipd. Dobra zadeva je tudi Google Earth, kjer lahko prečekiraš praktično vsak hotel in plaže, to prakticiram vsako leto, ko se odločam za dopust. Kako informacijo pa dobiš tudi v agencijah. Odvisno je kaj pričakuješ oz. kaj šteješ pod dopust. Je to poležavanje na plaži, raziskovanje novih krajev ali žuriranje? So ti prioriteta nobel hoteli ali lepe plaže? So ti všeč manjši kraji, kjer imaš mir in ni gužve ali imaš raje kraje kjer se dogaja in je veliko ljudi? Če si znaš odgovorit na ta vprašanja, potem ni problema izbrat destinacije. In Grčija ponuja vse našteto. ;)
Antiznačkar po prepričanju
 
Car70
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To mar 01, 2011 12:19 pm

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a Car70 Če mar 10, 2011 2:07 pm

Za poletne počitnice priporočam Bolgarijo, vsaj za študente in podobne. Veliko se dogaja, cene so dokaj nizke, ogromno lepih deklet itd. :)
 
JureV
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe jun 20, 2008 7:37 pm

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a JureV Če apr 21, 2011 2:08 pm

Mene samo zanima, če pozna kdo eno dobro gostilno za kosilo na Kukljici (Ugljan). Hvala:D
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a grahovc To mar 06, 2012 10:31 pm

Fantje, rabim malce vaše pomoči. oops
Z mojo bova letos malce spremenila rutino in namesto v punat greva nekam na cres/lošinj. Zdaj situacija je taka da ne iščeva nekaj ful žurerskih krajev, ne sme pa biti ravno mrtvo vse, da so plaže vredu (ne bom se na dopustu usedal v avto in se vozil do normalne plaže, par minut hoje pa ni problem) in da se da zvečer lepo sprehajat (urejene potke, kakšni štanti...). No nekako sva izbor skrčila na mesto cres in pa nerezine.. sva pa odprta za predloge :-P

Na cresu je večina apartmajev na ulici "melin", ki je nekako na sredi med avtokampom kovačine(če se ne motim) in samim cresom. Je že bil kdo tam, kakšne izkušnje mogoče, slike (google jih je poln, a vseeno)..

Hvala že vnaprej :D

Lp
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a nebivedu To mar 06, 2012 10:39 pm

Meni je rab bolj všeč kot cres. Cres in krk sta mi nekak tisto, ko greš za vikend na morje, rab je pa že malo dlje (iz krka gre trajekt vsako uro in pol) in je tudi dost lepši od obeh, pa večina apartmajev je tako postavljenih, da imaš v najslabšem primeru 10 minut do vode, nekateri pa imajo celo svoje plaže.
Lošinja pa sploh ne maram, ker potem cele tedne pucaš avto od smole ki pada izpod vseh tistih borovcev posejanih po celem otoku. Greš v kamp, pa misliš da dežije, ko tok pada smola na avto in na šotor.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a grahovc To mar 06, 2012 10:45 pm

nebivedu je napisal/-a:Meni je rab bolj všeč kot cres. Cres in krk sta mi nekak tisto, ko greš za vikend na morje, rab je pa že malo dlje (iz krka gre trajekt vsako uro in pol) in je tudi dost lepši od obeh, pa večina apartmajev je tako postavljenih, da imaš v najslabšem primeru 10 minut do vode, nekateri pa imajo celo svoje plaže.
Lošinja pa sploh ne maram, ker potem cele tedne pucaš avto od smole ki pada izpod vseh tistih borovcev posejanih po celem otoku. Greš v kamp, pa misliš da dežije, ko tok pada smola na avto in na šotor.

kam na rab pa hodiš? Na loparju (rajska plaža al kaj je) sem bil, pa mi ni glih neki..
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a Gosic To mar 06, 2012 10:48 pm

nebivedu je napisal/-a:Meni je rab bolj všeč kot cres. Cres in krk sta mi nekak tisto, ko greš za vikend na morje, rab je pa že malo dlje (iz krka gre trajekt vsako uro in pol) in je tudi dost lepši od obeh, pa večina apartmajev je tako postavljenih, da imaš v najslabšem primeru 10 minut do vode, nekateri pa imajo celo svoje plaže.
Lošinja pa sploh ne maram, ker potem cele tedne pucaš avto od smole ki pada izpod vseh tistih borovcev posejanih po celem otoku. Greš v kamp, pa misliš da dežije, ko tok pada smola na avto in na šotor.


Se ga pa pokrije :-P .
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a sašo5 Sr mar 07, 2012 11:09 pm

nebivedu je napisal/-a:
Lošinja pa sploh ne maram, ker potem cele tedne pucaš avto od smole ki pada izpod vseh tistih borovcev posejanih po celem otoku. Greš v kamp, pa misliš da dežije, ko tok pada smola na avto in na šotor.

ha.....vse res, vendar brez bora in tistega šššššššš ni morja, sam sicer hodim v Dalmacijo, sem pa Lošinj "prekrižaril" po dolgem in počez, klima je praktično dalmatinska, vreme ne zaj....nikoli, plaže fantastične(na Reki pada dež, Lošinj v soncu) in kar se tiče teh borov, že Marija Terezija je otroke z bolezni dihal pošiljala ravno na Lošinj, dejansko cel otok blagodejno vpliva na počutje in nasploh organizem(kot bi dejansko polnil baterije)

grahovc je napisal/-a:Fantje, rabim malce vaše pomoči. oops
Z mojo bova letos malce spremenila rutino in namesto v punat greva nekam na cres/lošinj.


nisi napisal apartma ali hotel? Sam sem bil (sicer pred cca 8 leti) ampak že takrat je bi 4 zvedice, lega in plaže "stani pani" cenovno (takrat) ugoden....skratka še mene vleče, da bi šel za letos (ob stari destinaciji avgusta) še en teden konec junija_ http://www.losinj-hotels.com/hr/smjesta ... a/o-hotelu
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a grahovc Sr mar 07, 2012 11:28 pm

hvala :D Gledava pa apartmaje. Enega imava že skor rezerviranega v mestu cres (melin ulica al kaj je), kakšne izkušnje od tam?
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a pinny Sr mar 07, 2012 11:33 pm

Upam da bo znanec tud letos tok kolegialn da bo dal kj apartma u Premanturi na sposojo :D. Mrbit zdele spomladi grem kj z cestakom piciklat okol pule, z gorcom pa kruzat pa kamenjaku, pa še kak kajak vzmamem sabo :D. Grahovc tvojo pa tebe povabn zraven ;).
Za obračun mi boš pa avto spoliru :mrgreen:. Nč bat, sj bo tud garaža za 4 avte, paste pa mašino bom pa sam dal :mrgreen:.
 
javornic
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: So maj 30, 2009 12:57 pm
Kraj: Velenje

Re: Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a javornic Če mar 08, 2012 12:35 am

Prejšnjo leto sem bil na otoku Cres - Zaglav. Plaža je kamnita. Plaža po svoje ni slaba, ampak največji problem je, ker enostavno nič ne dogaja. Voda je na določenih mestih kar hitro globoka. Edina trgovina, ki je tik ob plaži je zelo dobro opremljena. Notri dobiš dobesedno vse kar potrebuješ (tudi cigarete Muratti modre imajo (bil sem zelo presenečen), ki jih npr. v Zadru - Zaton niso imeli. Tudi v Biogradu jih nisem nikoli dobil). Zelenjavo dobiš na takšnih malih stojnicah, ki je tudi predobra. Zraven trgovine je tudi manjša restavracija, ki lahko zelo pohvalim ocvrte ter polnjene lignje. Res fantastični so. No, če ti je ob večerih dolgčas se lahko mirno sprehodiš do Martinščico. Do tja je približno 10 minut peš. Kot naselje apartmajev je tudi zelo lepo urejeno, mirno in pa lep pogled na morje. Do plaže imaš približno 5 minut (jaz sem bil v sredinskih apartmajih). Če imaš srečo in dobiš apartma čisto ob morju si dobesedno zmagal, drugače najhuje je pa čisto zadnja vrsta. Od tam imaš kar dolgo hojo. Uglavnem, meni je bilo všeč.

Slika

P.S - se opravičujem zaradi slabe kvalitete vendar nisem našel boljše slike tega naselja na internetu. Za kakršno koli vprašanje kar vprašajte.

P.S 1 - vse to bi lahko opisal na zelo dolgo in široko, zato vam prilagam tole stran. Opisana je vsa pot ter nasplošno o Zaglav naselju: http://med.over.net/forum5/read.php?151,5481916

Upam, da sem dovolj pomagal.

Lp, Žan
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov