Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Bencinska v tujini... kartica ne prime?

Napisal/-a ice Če jun 08, 2006 9:33 am

Je že kdo imel kakšen primer ko ni imel gotovine pri sebi, kartica pa ni prijela? Pri nas vem da pač pustiš osebni dokument in kasneje poravnaš, kako pa je v tujini? Sem imel že skoraj tak primer, ko nobena od kartic ni prijela, pa tudi gotovine ni bilo ob vračanju domov... k sreči je bil na pumpi bankomat kjer je maestro k sreči opravil svoje :)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Če jun 08, 2006 9:40 am

A to tista kartica, s crnim "trakom"? Ce taka ne prime, zalepi cez crn trak selotejp in naj s tem salotejpom potegne se enkrat skozi avtomatek... To bi moralo zadostovati (nasvet ene gospe, zaposlene v banki...ki zacuda deluje, preverjeno).
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če jun 08, 2006 9:59 am

Ice kartice met vsako v svojem ovitku. Če pa recimo posi v tujini ne delajo, pa nimaš kaj.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Napisal/-a soso Če jun 08, 2006 10:00 am

jorgeus je napisal/-a:A to tista kartica, s crnim "trakom"? Ce taka ne prime, zalepi cez crn trak selotejp in naj s tem salotejpom potegne se enkrat skozi avtomatek... To bi moralo zadostovati (nasvet ene gospe, zaposlene v banki...ki zacuda deluje, preverjeno).


Res deluje in tudi preverjeno!!! LP
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Če jun 08, 2006 10:11 am

tut jst sem že lepu selotejp na kartico...
pa lani grem iz splita, tankat na AC, pa stric ni jemal evrov, mene panika, ker sem bil zadnji v koloni, pa probamo maestro, no pa je le šlo...
blo je pa napetih 30 sekund...
Slika
 
Uporabniški avatar
just_in
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2119
Pridružen: Pe jun 27, 2003 11:40 am
Kraj: gorenjska :)

Napisal/-a just_in Če jun 08, 2006 12:06 pm

sj zmeri lahko najdeš domačina, ki ti bo zamenju evrote v njegov denar... :) sma valuta bo kruta :D
Slika
 
Uporabniški avatar
volkun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 02, 2013 10:59 pm

Re: Bencinska v tujini... kartica ne prime?

Napisal/-a volkun Sr jun 05, 2013 8:07 pm

Klasika, da kartica "ne prime" ..... :)
Ni res, kartica vedno prime, le neki čudni tipi so na oni strani pulta na bencinskih servisih in jim je treba pač dopovedat, da se kartice ne "vlečejo" čez avtomat, pač pa samo vtaknejo. Mi pa potem vpišemo pin in to je to. Spet pravim: kalsika nerazgledanih bencinkelnerjev v velikem delu EU - in seveda moja izkušnja hkrati.
Torej insistiramo, da naša kartica deluje na pin in ne na vlačenje-peglanje kartice, sem ter tja, kar se čedalje manj uporablja
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Bencinska v tujini... kartica ne prime?

Napisal/-a tristan01 Če jun 06, 2013 8:27 am

Pri poteh po svetu vedno velja prepriosto pravilo: Preden nekaj kupiš preveri kako lahko plačaš, še bolje, pa je da imaš v denarnici zlato rezervo gotovine (cca 100 EUR) za kaj nepričakovanega. Pri plačevanju goriva na večini bencinskih servisov po EU ni težav, saj sprejemajo praktično vse kartice. Večina avtocestnih BS-jev pa ima tudi bankomat - v zadnjih nekaj mesecih sem prepotoval skoraj vso DE, AT lep del CZ in SK in FR pa nisem naletel na bencinsko brez bankomata. Druga zgodba je seveda v mestih in vaseh, kjer bankomatov ponavadi ni.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Bencinska v tujini... kartica ne prime?

Napisal/-a adis So jun 08, 2013 9:11 pm

ice je napisal/-a:Je že kdo imel kakšen primer ko ni imel gotovine pri sebi, kartica pa ni prijela? Pri nas vem da pač pustiš osebni dokument in kasneje poravnaš, kako pa je v tujini? Sem imel že skoraj tak primer, ko nobena od kartic ni prijela, pa tudi gotovine ni bilo ob vračanju domov... k sreči je bil na pumpi bankomat kjer je maestro k sreči opravil svoje :)


imaš pa zato dodatno kartico ala mastercard ali visa :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Bencinska v tujini... kartica ne prime?

Napisal/-a tristan01 Ne jun 09, 2013 8:09 am

adis je napisal/-a:
ice je napisal/-a:Je že kdo imel kakšen primer ko ni imel gotovine pri sebi, kartica pa ni prijela? Pri nas vem da pač pustiš osebni dokument in kasneje poravnaš, kako pa je v tujini? Sem imel že skoraj tak primer, ko nobena od kartic ni prijela, pa tudi gotovine ni bilo ob vračanju domov... k sreči je bil na pumpi bankomat kjer je maestro k sreči opravil svoje :)


imaš pa zato dodatno kartico ala mastercard ali visa :tomidelej:


Adis, ideja ni slaba če zmanjka vseh drugih možnosti. Moraš pa se zavedati da je to zelo drag šport. V drobnem tisku večine teh kartic imaš napisano da si v primeru plačila goriva zaračunajo še dodatno provizijo, ki ni tako majhna. Ampak v sili je tudi to bolje kot ostati v tujini brez denarja.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
bb2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po avg 26, 2013 8:18 pm

Re: Bencinska v tujini... kartica ne prime?

Napisal/-a bb2 To avg 27, 2013 8:23 pm

Seveda ne prime, če pa pos ni priključen. Doživel sam, ko mi je črpalkar priznal, da ima na tabli pred pumpo nalimane vse kartice samo za reklamo. Je pametno najprej vprašat pa potem tankat. To sigurno velja za Balkan.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov